Познай коя е книгата - 10

  • 40 949
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 655
Може би трябва да се въведе нов регламент за играта.
Примерно да се прави скрийншот на абзац от текста за новата загадка, а отговорът да се приема за правилен, когато има споделено лично впечатление относно сюжета и/или героите.
Периодично стигаме до заключението, че някой ползва гугъл. Но все пак не е невъзможно и наистина да са четени книгите от загадките. Аз затова бях предложила да се пише и още нещо - за героите, мнение за книгата, за каквото и да е, както предлага и Диана.

Ако регламента на играта се промени и се включи: когато някой предполага за дадено произведение да споделя определена допълнителна информация ще започна отново да пиша!

# 721
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Можеш да го правиш и без да го има в регламента. К`ви са тез регламенти сега, да не е състезание това. Правили сме го това, без да е било уточнено. Просто напоследък играта се играе `сухо` и доста скучно стана.

 Аз за моите 41 години също съм прочела много книги. И затова си позволявам по-волни изказвания понякога.  Peace

# 722
  • София
  • Мнения: 655
Можеш да го правиш и без да го има в регламента. К`ви са тез регламенти сега, да не е състезание това. Правили сме го това, без да е било уточнено. Просто напоследък играта се играе `сухо` и доста скучно стана.

 Аз за моите 41 години също съм прочела много книги. И затова си позволявам по-волни изказвания понякога.  Peace

Когато играта се превърне в "суха", "скучна" и "събуждаща недоверие" е добре да се променят условията в посока: задържане интереса на настоящите потребители и включване на нови... поне това мисля аз... как ще бъде интересна играта и ще предизвиква любопитството на повече потребители, определено си заслужава да бъдат малко променени условията при отговор.
Например ако беше задължително да се сподели с 2-3 изречения в най-общи линии за какво се разказва в един роман ето какво бих написала за "Фараон": Това е роман за властта, за господство и подчинение.

# 723
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Можеш да го правиш и без да го има в регламента. К`ви са тез регламенти сега, да не е състезание това. Правили сме го това, без да е било уточнено. Просто напоследък играта се играе `сухо` и доста скучно стана.

 Аз за моите 41 години също съм прочела много книги. И затова си позволявам по-волни изказвания понякога.  Peace

Когато играта се превърне в "суха", "скучна" и "събуждаща недоверие" е добре да се променят условията в посока: задържане интереса на настоящите потребители и включване на нови... поне това мисля аз... как ще бъде интересна играта и ще предизвиква любопитството на повече потребители, определено си заслужава да бъдат малко променени условията при отговор.
Например ако беше задължително да се сподели с 2-3 изречения в най-общи линии за какво се разказва в един роман ето какво бих написала за "Фараон": Това е роман за властта, за господство и подчинение.

 Съгласна съм!  Peace

  Hug

# 724
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Например ако беше задължително да се сподели с 2-3 изречения в най-общи линии за какво се разказва в един роман ето какво бих написала за "Фараон": Това е роман за властта, за господство и подчинение.
Не мога да се сдържа: но това и без да си чел романа можеш да го напишеш, при това заглавие Simple Smile
Auto_bg, не е насочено към теб лично.

# 725
  • Мнения: 3 784
Момичета, не мога да повярвам, че близо две години почти не съм участвала в темата, а като се върнах, някои неща никак не са се променили.

Сигурно нямам право да пиша, от гледна точка на това, че вие сте поддържали темата през цялото това време, а аз не съм била тук, но намирам за ужасно периодичното обвиняване на някого в нещо - или че спазва регламента, или, че не го спазва, или, че не се е досетил да добави към него; или, че ползва Гугъл, без да има доказателства за това. И аз мисля като Нели, че ако някой иска да играе "нечестно" нито може да бъде спрян, нито - да се докаже, затова най-хубавото е да разчитаме на собствената си съвест и спортсменството помежду ни. То обаче включва и неподхвърляне на обвинения, защото, ако са безпочвени, засягат отсрещния дълбоко. Не защитавам auto_bg, не я познавам, просто ми се иска да чета темата без такива моменти.

Надявам се да не приемете коментара ми зле, защото уважавам и харесвам всички ви и ще ми е мъчно, ако някой се почувства засегнат.

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 17:47 от Nickkie

# 726
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ех, Ники, толкова беше хубаво, когато редовно се срещахме тук. Пиши по-често.  Hug

# 727
  • Мнения: 3 784
И вие ми липсвахте.  Hug Напоследък цитатите са ми непознати, с три-четири изключения, затова повече ви чета, отколкото пиша.

# 728
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Ауто, не се отказвай, пак ще зацикли играта, пък и никога някой начетен и знаещ не е излишен събеседник. Реагирахме с недоверие, защото не се познаваме, сега като каза няколко думи за себе си е друго Peace

Аз имам следните 3 предложения, за да стане интересна играта /и понеже наближаваме 50-та страница/ моля, който прави новата тема да ги включи в първия пост/  Naughty

1. Първият цитат, който някой пуска, да не е от най-лесно разгадемите и характерни за сюжета на книгата. Да се пуска отначало  труден цитат, за да опитаме да разпознаем стила на автора. След това вече да се пускат по-разкриващи цитати, интрига трябва да се завърже, за да е интересно.

2. Коментираното вече - позналият произведението или автора да изкаже мнението си за него - това ми хареса, това не. Не е толкова сложно с няколко изречения да споделиш усещането си от книгата. Да пресъздаваме сюжета е излишно, пък и ще развали кефа на някой, който е харесал цитата и е решил да прочете книгата.

3. Повечето хора, които търсят в Гугъл го правят, защото изгарят от нетърпение да пуснат цитат. Не вярвам някой просто да се опитва да се изкара голяма работа. Та в тази връзка, в първия пост да запишем, че доста често позналите преотстъпват реда си и който иска да пусне цитат може да използва тази възможност, вместо да мами  Peace

Ники, благодаря ти за поздравленията, винаги е хубаво като има повече хора в темата, играта върви по-бързо  Peace


# 729
  • Мнения: 3 784
Радос  Hug

Не съм против промяна в регламента, но аз бих писала по-рядко, ако се увеличат условията. Понякога искам да дам лесна загадка, понякога - не, понякога цитатът на мен може да ми се струва характерен, а той да не е; понякога точно този текст ме е грабнал, без да има значение доколко разкрива, и искам да ви покажа него. Често пъти загадката се познава от първи цитат, без жокери, и ако си подредил да пускаш втори и трети, стават излишни. От другата страна пък, понякога не ми се пише за книгата, която съм познала, макар че навремето май аз започнах с офтопиците си за разни книги.  Blush Искам да кажа, че по-голямата свобода е по-привлекателна за списване в темата, лично за мен. Промяната в регламента няма да ме спре изцяло да чета и да се включвам отвреме-навреме.

Можем да опитаме промяна за срок от един месец и в средата на март да оценим как е вървяло, дали като цяло се харесва повече новият или старият.

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 17:51 от Nickkie

# 730
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Права си, много условия са ограничаващи.

Но не пречи предложенията да ги запишем все пак в първия пост, може в скобки, под регламента, все пак да обясним на "новите" каква е хавата, вместо да ги набеждаваме в последствие. Естествено, че нищо няма задължителен характер, все пак не сме на държавен изпит  Wink

# 731
  • Мнения: 3 784
Ами така и така си се заела, защо не направиш новата тема? Ако искаш, изчакай да чуеш и другите момичета до довечера или утре, ако искаш, направи я сега? Аз подкрепям идеята ти за първи пост. Мисля, че за експеримента и другите биха били любопитни да пробват.

(понеже редактирах, а не писах нов пост, не знам дали си прочела предложението ми за експериментален срок  Laughing )

Обаче мисля, че е важно да се уточни в регламента кое ще е задължително и кое - пожелателно, за да няма после "Е, ти не прочете ли?"  Laughing

# 732
  • София
  • Мнения: 655
Ами така и така си се заела, защо не направиш новата тема? Ако искаш, изчакай да чуеш и другите момичета до довечера или утре, ако искаш, направи я сега? Аз подкрепям идеята ти за първи пост. Мисля, че за експеримента и другите биха били любопитни да пробват.

(понеже редактирах, а не писах нов пост, не знам дали си прочела предложението ми за експериментален срок  Laughing )

Обаче мисля, че е важно да се уточни в регламента кое ще е задължително и кое - пожелателно, за да няма после "Е, ти не прочете ли?"  Laughing

+1! Напълно съм съгласна и подкрепям предложението за промяна в регламента.

# 733
  • София
  • Мнения: 655
Скрит текст:
Ауто, не се отказвай, пак ще зацикли играта, пък и никога някой начетен и знаещ не е излишен събеседник. Реагирахме с недоверие, защото не се познаваме, сега като каза няколко думи за себе си е друго Peace

Аз имам следните 3 предложения, за да стане интересна играта /и понеже наближаваме 50-та страница/ моля, който прави новата тема да ги включи в първия пост/  Naughty

1. Първият цитат, който някой пуска, да не е от най-лесно разгадемите и характерни за сюжета на книгата. Да се пуска отначало  труден цитат, за да опитаме да разпознаем стила на автора. След това вече да се пускат по-разкриващи цитати, интрига трябва да се завърже, за да е интересно.

2. Коментираното вече - позналият произведението или автора да изкаже мнението си за него - това ми хареса, това не. Не е толкова сложно с няколко изречения да споделиш усещането си от книгата. Да пресъздаваме сюжета е излишно, пък и ще развали кефа на някой, който е харесал цитата и е решил да прочете книгата.

3. Повечето хора, които търсят в Гугъл го правят, защото изгарят от нетърпение да пуснат цитат. Не вярвам някой просто да се опитва да се изкара голяма работа. Та в тази връзка, в първия пост да запишем, че доста често позналите преотстъпват реда си и който иска да пусне цитат може да използва тази възможност, вместо да мами  Peace

Ники, благодаря ти за поздравленията, винаги е хубаво като има повече хора в темата, играта върви по-бързо  Peace




  bouquet При нов регламент, който ще ограничи дискусии като настоящата с удоволствие ще продължа. Споровете дали някой играе нечестно само отблъскват потребителите от темата/играта.

# 734
  • Мнения: 40
Здравейте!
От скоро следя темата, но попаднах само на 1 позната книга и вече ме бяха изпреварили и за това не съм писала.Четох и спора и трябва да кажа, че съм съгласна с идеята за нов регламент и за започването на нова тема в най-скоро време.

Общи условия

Активация на акаунт