Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 108 101
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 62
Истината за рака най-накрая бе разкрита от голямата американска клиника Johns Hopkins

Прочети цялата статия тук:

http://www.dnes.bg/blogini/2014/05/28/istinata-za-raka-nai-nakra … ns-hopkins.227097

# 211
  • Мнения: 4 862
Мили момичета, имате ли идея защо може да ми се получават често синини по ръцете и краката без причина? Не съм се удряла, а имам синини или по ръцете или по краката. Сега си намерих една на дясната ръка и като погледна вените или капилярите около нея са удебелени и по-тъмни на цвят Sad

# 212
  • Мнения: 1 059
Карола, да не би да е от слаби вени? Имаш ли и малки червени точици? На мъжа ми му се появяват не сини, а морави петна по краката, казаха му, че са му слаби кръвоносните съдове и се пукат (не е ходил на съдов хирург обаче). Пи разни хапчета като Рутаскорбин, маза кремове, но няма ефект.

# 213
  • Стара Загора
  • Мнения: 119
Мили момичета, имате ли идея защо може да ми се получават често синини по ръцете и краката без причина? Не съм се удряла, а имам синини или по ръцете или по краката. Сега си намерих една на дясната ръка и като погледна вените или капилярите около нея са удебелени и по-тъмни на цвят Sad

Здравей! Не знам дали има нещо общо, но си спомних, че професора ( Гаврилов) ми беше казал да се появя на преглед ако ми се случи да имам синини без да съм се удряла.

# 214
  • Стара Загора
  • Мнения: 119
Здравейте момичета! Най-после се вдигнах от леглото : ) На 5-ти ми беше първата вливка с червеното лекарство. Още час след това си изповръщах живота  Close сложиха ми допълнителна банка с това противоповръщащото.. Зофран ли какво беше.. Изповръщах и него и към 2 без нещо вечерта след последното повръщане успях да поспя спокойно. На другия ден бях ужасно уморена, знаете за какво говоря. Изписваха хората, аз не исках да ставам   ooooh! Crossing Arms
Днес сутринта след толкова време глад единственото, за което си помислих и не ми се повдигаше бяха банани и въпреки, че са трудносмилаема храна хапнах 3 хапки и след няма и минута ги повърнах. Слава Богу изядох половин обикновена бисквита без да върна поръчката, но ми е толкова гадно, та си поплаках и реших да пиша пак тук. Смешно звучи да мрънкам само след първата вливка, но направо не искам да се сещам за следващите 5. Страх ме е от другото лекарство, за което всички казват, че е по-тежко, че се отказват на 4-та или 5-та вливка, защото едва го минават. Щом на първата съм така представям си какво ще е на това. Иначе в болницата успях да вдъхна надежда на две жени, което пак си е малка победа. И така. Оплаках се, поплаках си и сега ще чакам вторият курс.

# 215
  • Мнения: 1 059
Just`a`girl, не се плаши  Hug, щом ти е 3-ти ден, най-много и утре да ти е кофти и след това
ще започнеш да се чувстваш все по-добре. Аз също повръщах и сякаш мотилиум малко ми помагаше,
също и Деган (ако има кой да ти бие инжекции, ако не 3*1 табл. дневно). Аз ядях по малко препечен
хляб, маслинки, бисквити белвита, по няколко глътки ментов чай и кафе 3в1. Наистина червената химия
е голяма гадория, но минава за 3-4 дни. Гледай да не се обезводниш, пробвай някой сочен плод- череши, портокал, ягоди, ако можеш да понасяш миризмата им.  Ако имаш сили влизай по-често да си взимаш душ, така излизат по-лесно отровите. На наша позната, която се лекува от рмж във Франция, тамошните лекари са й казали първите дни след вливката да се къпе през 2 часа. 
Аз съм сега на Таксотер и изобщо не се чувствам зле, нито имам
гадене и повръщане, нито съм уморена, само ме наболяват краката и корема, но болката минава с Нурофен.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 1 399
Момичета здравейте,
Влизам с малко кофти въпрос, но се чудих има ли някоя от вас която е с гастрит, колит или язва и да е минала химиите?

# 217
  • Мнения: 4 862
И аз бях с червена химия,но за щастие не повръщах,но костите инставите много ме боляха

Ще ида при лекарката ми,че тия синини много ме тревожат. Изчезне ли едната се появява другата на друго място.

# 218
  • София
  • Мнения: 5 074
Момичета здравейте,
Влизам с малко кофти въпрос, но се чудих има ли някоя от вас която е с гастрит, колит или язва и да е минала химиите?
Аз.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 1 399
 Хули Hug

# 220
  • Мнения: 70
Момичета,имам един въпрос.Някой има ли наблюдения върху лекарството вотриент?Вече една седмица го пие моя съпруг.

# 221
  • Мнения: 17
Здравейте ,момичета!На 4.06 ми беше първата вливка с червената химия.Предстоят ми още 3,после лъчетерапия,още 4 курса химия и хормонотерапия.Аз съм първи стадий,но ми обясниха,че понеже съм била млада и болестта е хормонозависима и силно агресивна се налага такъв дълъг курс на лечение Rolling Eyes
Та да споделя: По време на вливането тъй ми се доспа,че щях да падна от стола  ooooh!
Не съм драйфала вобще,още след вливката се прибрах и веднага си легнах.На сутринта се събудих "чисто нова"  и гладна като вълк.Цял ден не съм се спряла да ям  Shocked и така до сега......
Та питам:Нормално ли е това и дали лекарството ми е подействало щом при мен ги няма типичните странични действия  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Thinking
При хормоно зависимия кои меса и млечни продукти са безопасни?Чета най различни мнения,така и не разбрах дали са толкова вредни всичките  Sad


# 222
  • Мнения: 5 890
Момичета, някой може ли да ми каже какви документи се изискват за 5Д скенера в Александровска? Колко се чака, колко струва? Не намерих актуална инфомация  Praynig Може и на ЛС   bouquet

# 223
  • Мнения: 1 059
Сигма, явно си от малкото късметлии, които приемат добре Фек. Приспало ти се е
от Дексаметазона и Алергозана, които слагат в банките. И мен ме унася.
За месата, не знам вече. Аз ям риба, от млечните- кисело мляко и по-рядко извара. На детето взимам
пилешко на Градус, пише че е без хормони, мисля, че е ок понякога да го ядем. Докторката ми е забранила луканки, бекони и салами, каза че чисто месо може да си ям.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 1 399
Каролка, какво стана с лекаря? Какво каза за синините, че те мисля?
sigma1980, щастливка си, че ти понася червената химия!
И да споделя- на майка малко й е спаднал хемоглобина. Идеи да го вдигнем? Червено месо, добчета, цвекло, друго...? 105 е , не е чак толкова малко ама на предните изследвания беше по-добре. Иначе другите й изследвания са ок!
 

Общи условия

Активация на акаунт