контракции и болки в корема

  • 5 901
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравей, мушмулка!
Не си писала днес, надявам се да си по-добре! По принцип контракциите не могат да навредят на бебето, но могат да предизвикат разкритие и преждевременно раждане, затова и на прегледа са ти проверявали шийката. Ако до момента нямаш подобрение, ако болките се засилват или контракциите зачестяват - не чакай работните дни, а отивай при дежурен лекар! Те знаят какви системи са необходими, момичето преди мен е цитирало лекарствата. Гледай да лежиш повече, докато си така! Много бременни минават през подобна фаза и накрая всичко приключва благополучно, но трябва да си предпазлива и да се наблюдаваш!

# 16
  • Мнения: 22
Здравейте и аз имам въпрос . Как по - точно усещаш болките по време на контракции? Питам защото и аз от време на време имам болки в корема но не знам дали са контракции ? Simple Smile  Hug

# 17
  • Мнения: 83
Здравейте момичета.Тези контракции са контракциите на Бракстън Хикс.Аз от 18 седмица до момента -вече съм в 25 си ги имам.Лежах в болница на системи Но шпа и магнезий и ме изписаха с препоръки само лежане ,малко разходки и никаква преумора.Пия сутрин и вечер Магнерич по 1 и Ношпа 3*2.Като се уморя или преуморя веднага ми се появяват контракции.Усещането е отвратително ,лягам си за час-два и всичко е наред.Препоръчвам ви да си почивате повече и да се пазите

# 18
  • Мнения: 39
стягане на коремните мускули  и лека болка е при мен .. като си пипнеш корема е твърд, а колкото до моя проблем днеска бях на преглед и утре болницата ме зове.

# 19
  • Мнения: 53
Здравейте момичета!
Тези контракции и мен взеха да ме притесняват от няколко дни, започнаха по празниците. Имах малко негативни емоции този месец и може и това да е отключило сегашните проблеми. Взе много начесто да ми се втвърдява корема и понякога е болезнено, въртенето нощем е съпроводено с огромна тежест и наболява, съответно корема се втвърдява. На всяко ставане от седнало положение се втвърдява или след навеждане (колкото и леко да е) пак... при ходене също, при сгъване и т.н...

Имах този проблем и миналия месец и лекарката ми изписа Диаспорал сашета, но от тях имах страшни коремни спазми (без кой знае какви позиви за ходене до тоалетна, понеже нали уж разхлабвал магнезия). Болките бяха ужасни, направо не можех да стана от дивана една вечер, чак бъбреците имах чувството че ме болят, а даже не бях пила третото прахче за деня... Минах на едно прахче и нещата горе-долу се поуспокоиха и накрая го спрях (но и контракциите бяха отшумяли).

Сега пак се започна и контракциите са по-начесто (в 28-ма седмица съм). Каза ми да опитам с Магнерот и да видя как се чувствам от него. Пия го вече 4 дни (3х2 за денонощие). Имам леко главоболие откакто го пия, но не е кой знае какво и съвсем леки болки в корема (тип чревни). Взех да почивам повече и да гледам да не се преуморявам, макар че не правя кой знае какво по цял ден, само домашни дейности...
Първата нощ спах по-добре и не съм усещала тежест и болка като се въртя, съответно не съм се и събуждала особено. Но не бих казала, че ефекта на хапчетата е чак толкова осезаем. Днес изброих към 25 контракции, това нормално ли е или е много?
Лекарката ми каза да видя до края на седмицата как се чувствам, ако ли не да ме вкарва в болница за венозно магнезий. Сега е уийкенд и незнам дали да й звъня...
Кога се усеща успокояване на контракциите от магнезия, трябва ли организма да се насити след по-дълъг прием или веднага трябва да има ефект?

# 20
  • Мнения: 768
Разбира се, че ще и звъниш! 25 контракции са си много. Няма значение, че са празници, спешният кабинет работи всеки ден.

# 21
  • Мнения: 39
Звънни й. Няма да има проблем и през почивните дни да те приеме (все ще има дежурен лекар), а колкото до моя случай бях в болницата 3 дена на 4 ден ме изписаха. Бях на банки глюкоза, с магнезий и но-шпа венозно . Вече нямам болки нито контракции  и съм по спокойна вече. Звънни не се колебай няма нищо страшно. По важно е здравето на бебенцето  и твоето.

# 22
  • Мнения: 417
Разбира се, че ще и звъниш! 25 контракции са си много. Няма значение, че са празници, спешният кабинет работи всеки ден.

Абсолютно подкрепям! Пиши после как си!

# 23
  • Мнения: 53
Звъннах днес на лекарката и й обясних, че от Магнерота няма желания очеваден ефект. Тя каза че определено 25 контракции са много за един ден и че би могло да има единични такива за деня и то не болезнени. Каза или да минавам на режим лежане (със ставане само до WC) и да продължа Магнерота или да се върна на Диаспорала и да търпя чревните спазми (да пия по 2 прахчета, а не по 3), понеже той е по концентриран и ще помогне повече за контракциите.

Аз съответно реших пак да се пробвам с Диаспорала понеже взех доста да се притеснявам с тези контракции да не стане някоя беля и да тръгна да раждам преждевременно и днес на обяд след като говорих с нея изпих 1 прахче. Да обаче час по-късно започнаха адските болки в корема, направо бях пред припадане пред банята и звъннах на половинката да се прибере веднага. Болките са си чревни спазни, защото имам лек позив да ми се ходи до тоалетната, но и корема ми се стяга МНОГО така че явно ми предизвикват и контракции, направо все едно ще се пръсна и не мога да дишам от болка... Направо ми идваше да се разрева от безпомощност Sad

Звъннах й отново и й казах че просто няма как да стане с този Диаспорал (а смея да твърдя че имам доста висок праг на поносимост към болка) и обясних как се чувствам. Тя каза, че явно самия медикамент не ми понася добре и да не го пия, да взема Но-Шпа 2 таблетки и да продължа с Магнерота вечерта като взимам и по 1 таблетка Но-Шпа към него профилактично и яко лежане и никакво излизане. Каза, че влизането в болница и венозното включване на Кормагнезин също не се знае как ще ми повлияе, така че по-добре да продължа с Магнерота и да лежа.
Звучеше доста притеснена и каза утре да отида да ме погледне и да види дали тези контракции водят до разтваряне на шийката на матката или не (до колкото разбрах). Така че утре съм при нея и ще видя какво ще каже.
Много се надявам нещата да се уталожат, вече се притеснявам и започнах да сънувам кошмари за бебето, за раждането и за всичко...

# 24
  • Мнения: 22
Звъннах днес на лекарката и й обясних, че от Магнерота няма желания очеваден ефект. Тя каза че определено 25 контракции са много за един ден и че би могло да има единични такива за деня и то не болезнени. Каза или да минавам на режим лежане (със ставане само до WC) и да продължа Магнерота или да се върна на Диаспорала и да търпя чревните спазми (да пия по 2 прахчета, а не по 3), понеже той е по концентриран и ще помогне повече за контракциите.

Аз съответно реших пак да се пробвам с Диаспорала понеже взех доста да се притеснявам с тези контракции да не стане някоя беля и да тръгна да раждам преждевременно и днес на обяд след като говорих с нея изпих 1 прахче. Да обаче час по-късно започнаха адските болки в корема, направо бях пред припадане пред банята и звъннах на половинката да се прибере веднага. Болките са си чревни спазни, защото имам лек позив да ми се ходи до тоалетната, но и корема ми се стяга МНОГО така че явно ми предизвикват и контракции, направо все едно ще се пръсна и не мога да дишам от болка... Направо ми идваше да се разрева от безпомощност Sad

Звъннах й отново и й казах че просто няма как да стане с този Диаспорал (а смея да твърдя че имам доста висок праг на поносимост към болка) и обясних как се чувствам. Тя каза, че явно самия медикамент не ми понася добре и да не го пия, да взема Но-Шпа 2 таблетки и да продължа с Магнерота вечерта като взимам и по 1 таблетка Но-Шпа към него профилактично и яко лежане и никакво излизане. Каза, че влизането в болница и венозното включване на Кормагнезин също не се знае как ще ми повлияе, така че по-добре да продължа с Магнерота и да лежа.
Звучеше доста притеснена и каза утре да отида да ме погледне и да види дали тези контракции водят до разтваряне на шийката на матката или не (до колкото разбрах). Така че утре съм при нея и ще видя какво ще каже.
Много се надявам нещата да се уталожат, вече се притеснявам и започнах да сънувам кошмари за бебето, за раждането и за всичко...




 Hug Hug Hug Hug Hug стискам палци всичко да е наред и да сшрат досадните контракции! Ти в коя седмица си ?  Hug Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 53
28-ма седмица мисля... термина ми е на 17-ти Юли, (но ще съм секцио, така че първата седмица на Юли ще избираме дата живот и здраве)...

# 26
  • Мнения: 768
Много ми е интересно как така лекарката се чуди в болницата кормагнезина как ще ти подейства. Как да ти подейства- по-бързо от магнезия в Магнерота. Ако не ти понася ще ти назначат друго лечение и ще се реагира веднага. Там ще си под постоянно наблюдение поне. Аз не бих рискувала да седя у дома при такава ситуация, но....ти си решаваш.

# 27
  • Мнения: 417
Аз веднага бих отишла на преглед в спешен кабинет. Това не е безобидно оплакване.  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И аз мисля, че няма какво да се плашиш от болницата и кормагнезина. Само може да помогне. Ех, че няма гинипрал вече, много тъпо... В Рискова бременност има тема, в която се обсъжда, както и заместителите му в момента. Погледни я за всеки случай, коментирай с лекарката си и това. И направи консултация в болницата дали да не те приемат за няколко дни.

# 29
  • Мнения: 53
Днес бях на преглед и АГ-то каза, че шийката на матката е плътно затворена, т.е. контракциите не са повлияли по някакъв начин, което е чудесна новина. Днес като цяло имам по-малко контракции и продължавам с Магнерота и Но-шпа докато съвсем се уталожат, като почивам повече вкъщи.

Каза че няма от какво да се притеснявам за момента и да почивам, каза че в този период матката е най-чувствителна и при някои мами дори най-леките движения на бебока предизвикват втвърдяване на корема. Нормално било максималния брой на контракциите да не надвишава 10-тина за денонощие, надявам се да сваля бройката под тази през следващите дни...

Общи условия

Активация на акаунт