Пренебрегването, когато не си една от тях

  • 25 971
  • 446
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 348
Най-добрата ми приятелка няма деца.
Приятелки сме от 19г.,единствения ни проблем след раждането на моите деца е,че разредихме малко вижданията...Но между нас няма пролуки,няма надуване,има само приятелство.

# 76
  • Под липата
  • Мнения: 620

Повечето хора прекрасно разбират, че детето е най-важно за майката. Майката обаче трябва да разбира, че за другите хора други неща са най-важни и да се отнася с уважение и внимание и към тях.



 Нивото на общуване е въпрос на интелект. Ако един човек не знае как да се държи и как да общува, не е задължително да стане майка за да се разбере това. Общуването е двустранна връзка.
Ако държиш на приятелството с даден човек, това дали има или няма деца и колко е луднал около отглеждането им, едва ли би имало значение. Диалог и разбиране винаги ще има.
Друг е въпросът, дали наистина има приятелство или две жени са си общували по интереси. В случая, общите интереси не са вече общи и.... общуването вече не е задоволително и за двете страни.

Много неясно ли се изразявам?  Thinking

# 77
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, то все едно да се дразниш на тийновете, че си говорят само за гаджета и дискотеки или на децата на площадката за принцеси и змейове.

# 78
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
А баШ  Peace

# 79
  • Мнения: 343
Ако приятелството е истинско, на приятелката без дете ще й е интересна темата за бебето, но и на тази с детето ще й е интересно новото гадже на другата или лудата нощ в дискотеката. Наистина става въпрос за интелект и дълбочина на взаимоотношенията.  Монополизирането на разговора от едната страна е признак за липсата и на двата гореспоменати фактора.

# 80
  • Под липата
  • Мнения: 620
Ами, да! Това казвам и аз Simple Smile

# 81
  • Мнения: 349
До преди около месец всякакви майчински теми ми бяха чужди, дори не се бях отбивала в подфоруми като "Искам бебе" или "Бъдещи майки", смеех се на инфантилните заглавия на темите (и сега са ми смешни) и  не знаех, че има такава драма в бебешките колички и кошарки, нито пък, че майките се променят до неузнаваемост след раждането, но сега нещата стоят по малко по-различен начин.

С моето любопитство и високи нива на невротизъм се опитвам да изчета всичко налично за бременността и бебета, но не говоря с никой освен приятеля ми и майките ни. Иска ми се да кажа на някои приятелки, но някак се притеснявам от реакциите им, особено пък четейки темата. Единственото, което съм си обещала е да не говоря за бременността или бебето си с приятели, без те изрично да са ме попитали и мисля да се доверя на интуицията си, като преценявам, кой ме пита искрено и кой по дифолт Simple Smile

Аз съм доста малка, според днешните разбирания и повечето ми приятелки нямат деца. Имам две-три, но не смятам, че са се променили или че няма за какво друго да се говори с тях, пък и аз много обичам да прекарвам време с тях и децата им.

Към авторката:
Най-вероятно за приятелката ти в момента няма нищо, което дори да се доближава по важност до бебето - дай  ѝ време - като мине еуфорията покрай бебешките пюрета и започне отново да има свои интересни, най-вероятно пак ще си е същата Simple Smile

# 82
  • California
  • Мнения: 264
Aqua, много грозен пост... Неприсъщ на жена и майка (дали?), а по-скоро на мъж.

# 83
  • Мнения: 1 416
Aqua, много грозен пост... Неприсъщ на жена и майка (дали?), а по-скоро на мъж.
Това е положението! Потрисам се от женици, родили и само питат неродилите около тях "Айде, кога и вие??", "Айде, време ти е" и все от този тип глупости, присъщи на един прост човек да си тика носа там, където не му е работа! Да не говорим, че точно тези, които имам предвид са на доста повече години от мен, особено едната, родила в доста напреднала възраст, а ми държи сметка на мен, с мнооого години по-младата от нея. Но от елементарни хора по принцип, не може друго да се очаква. През празното им мозъчно пространство дори не се промъква мисълта, че е страшно невъзпитано да питаш такива лични неща хората, които може пък и репродуктивни проблеми да имат примерно.

Просто тези жени не са и приятелки на авторката, след като така се държат, както описва

# 84
  • Под липата
  • Мнения: 620
 
 Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 4 569
Нямам такива "приятелки".

Адски дразнещи и на мен са ми тези "майки", които си мислят, че са снесли златното яйце. Такива хора не са постигнали нищо друго в живота освен да се размножат и държат целия свят да узнае за великия им подвиг.  Sick

А въпроса "кога ще раждаш? какво чакаш?" за мен е върха на простотията и липсата на възпитание. Знае ли задаващия въпроса дали отсрещната няма репродуктивни проблеми?

Аз също се дразня на теми за деца в Клюкарника. Тук си дрънкам глупости, чета клюки и т.н. Ако ми е мерак да чета за дечица, ще ида в съответните подфоруми.

# 86
  • Мнения: 343
Aqua, много грозен пост... Неприсъщ на жена и майка (дали?), а по-скоро на мъж.

Не виждам нищо грозно в поста на AQUA. Изобщо не е нужно да си мъж, за да се дразниш на подобен род безпричинно високомерие, натрапчиво поведение и тотална липса на деликатност. На мен именно като на жена и майка тези неща ми се струват още по-нелепи, отколкото на мъжете.

# 87
  • София
  • Мнения: 29 084
...
Майките които имат време за други  неща  освен детето , до втората му година обикновенно имат свита от баби , роднини които им помагат.  Sunglasses
Като сам си гледаш децата е нормално докато са мн. малки  (примерно до 2 години ) всичко  да се върти около тях  Wink 
Лично при мен чак след втората година почнах да имам временце и за други неща  Laughing и някъде тогава спрях да говоря в мн. число  Mr. Green Wink



Е, когато си сам - да, тогава нямаш избор. Не говоря за самотните майки. При нас не е имало и няма нито една баба, за свита - абсурд, но бащата е налице. Та това ме спаси от синдрома на мн. ч. Е, избягването на такива познати, де.

# 88
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Е, то все едно да се дразниш на тийновете, че си говорят само за гаджета и дискотеки или на децата на площадката за принцеси и змейове.

Ето това е. Даже няма нужда да се дообяснява.
Просто мъжете и жените, които не са дорасли, няма начин да знаят какво им е на майките.

# 89
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Нямам такива "приятелки".

Адски дразнещи и на мен са ми тези "майки", които си мислят, че са снесли златното яйце. Такива хора не са постигнали нищо друго в живота освен да се размножат и държат целия свят да узнае за великия им подвиг.  Sick

А въпроса "кога ще раждаш? какво чакаш?" за мен е върха на простотията и липсата на възпитание. Знае ли задаващия въпроса дали отсрещната няма репродуктивни проблеми?

Аз също се дразня на теми за деца в Клюкарника. Тук си дрънкам глупости, чета клюки и т.н. Ако ми е мерак да чета за дечица, ще ида в съответните подфоруми.

Клюкарника е част от бгмама, а името е показателно що за хора се събират тук. Който има нещо против, да си търси друго място, а не да се невротизира и истеризира  Wink

Общи условия

Активация на акаунт