Пренебрегването, когато не си една от тях

  • 25 958
  • 446
  •   1
Отговори
# 390
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Стара мома е: такава жена, която не се е задомила и съответно няма деца. Стара мома не е жена, която е женена, но няма деца!

Ами, ако тази жена няма сключен брак с никого, но все пак си има партньор?
В днешно време старите клишета някак не важат...
Ако няма деца, пак си е стара мома.




Последно, стара мома е жена без брак и деца или жена без деца?

Последна редакция: пт, 02 май 2014, 22:31 от Ceca

# 391
  • Мнения: 794
Такива крайни изказвания като "стара мома" са доста грозни и груби ...

# 392
  • Мнения: 4 569
Като не ви е приятно да четете подобни неща, просто не участвайте в теми,където е възможно да се разискват!
Тия теми са в Клюкарника, а не в съответните подфоруми, където не припарвам. Да пиша или да не пиша, а?

# 393
  • София
  • Мнения: 4 878
Такива крайни изказвания като "стара мома" са доста грозни и груби ...

"Стара мома" не е изказване, а определение, което се отнася за жените на възраст, без брак и деца.

# 394
  • Мнения: 4 569
Такива крайни изказвания като "стара мома" са доста грозни и груби ...
"Стара мома" не е изказване, а определение, което се отнася за жените на възраст, без брак и деца.
Коя е тази възраст?

# 395
  • Мнения: 794
Такива крайни изказвания като "стара мома" са доста грозни и груби ...

"Стара мома" не е изказване, а определение, което се отнася за жените на възраст, без брак и деца.

Определение или изказване, гадно е. Не е нужно да се изпада в крайности.

# 396
  • Мнения: 832
Стара мома е: такава жена, която не се е задомила и съответно няма деца. Стара мома не е жена, която е женена, но няма деца!

Ами, ако тази жена няма сключен брак с никого, но все пак си има партньор?
В днешно време старите клишета някак не важат...
Последно, стара мома е жена без брак и деца или жена без деца?



Ако няма деца, пак си е стара мома.


Според мен не е, момата е един вид девица.

# 397
  • Мнения: 4 434
Надявам се, че се шегувате с тези определения на "стара мома", които изчетох и само аз не съм схванала шегата и иронията...  Shocked
Иначе би било жалко хора, имащи претенция да се компетентни по различни теми, реализрани, грамотни, образовани и т.н. и т.н., да дават определения и правят абсурдни изказвания.
Надминахте поста на АКВА от първа страница, който беше разбунил духовете  Naughty

# 398
  • Мнения: 343
"Мома" не е един вид, ами си е точно девствена. Така че в съвременния свят това понятие практически е поне на 99 % изпразнено от съдържание. Даже напротив - незадомените или късно задомените /какъв прекрасен израз - направо тръпки ме побиват Rolling Eyes/ обикновено са всъщност по-малко моми от рано ориентиралите се. Mr. Green

# 399
  • Мнения: 2 898
Предполага се, че тези, които имат поне малко мозък в главата, преди да се захванат с нещо, се информират за положителните и отрицателните страни. Едва ли някоя си представя, че бременността е цветя и рози и непрестанно обгрижване без да си даде сметка и за физическия дискомфорт. Щом са се хванали на хорото, да го играят, не да мрънкат и досаждат на останалите хора с проблемите си.

По-безумно изказване скоро не бях срещала.

И да, вярно е, че някои докато търсят тук положителните страни на майчинството, остават стари моми /както и да тълкуват понятието/. Хубаво или не, старата мома си я има като категория в българския бит.

# 400
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Темата е знак, че Старите Моми трябва да се замислят, а не да си го изкарват на ориентиралите се с време момичета.

Мноогооо грозен пост! Ама много!   ooooh!
Кои точно се броят за стари моми? Които нямат брак или нямат деца? Или пък които са се развели и повече не са били с постоянен партньор???
Такова понятие отдавна не съществува, а хеле пък в т.нар. цивилизовани страни, в които виждам, че се подвизаваш.

@steraki link, нима се разпозна като Стара Мома, че толкова се засегна от ,,грозния,, ми пост?

бонбонбон, надхвърлилите 35 всеки случай не от ориентиралите се навреме.

Ceca, съгласна съм, има такива до живот  Grinning Жени останали сами, без партньор, без деца...

Beruška, разбрахме вече, няма нужда и ти да се жалваш.

И нека Старите Моми в темата, във форума да не са толкова тънкообидни, а да се замислят, защо аджеба им се е случило това  Grinning

# 401
  • Мнения: 794
Причините може да са много, но каквито и да са, не мисля, че е удачно да се сочат с пръст.
Има много жени, които не искат да се обвързват сериозно и не искат деца ... или поне така твърдят ...

# 402
  • Мнения: 12 694
Нали това е темата - неприемливо е майките да  да се жалват, но колко интересно е да си мечтаеш за агнешко.

# 403
  • Мнения: 4 434
Уважаема Мадам, не смятам за нужно да ти давам обяснения в какво съм се разпознала и в какво не. Моят живот е такъв какъвто е и мога да те уверя, че съм повече от щастлива и реализирана във всеки един аспект. Такива като теб само умеят да лепят етикети, да съдят другите, да ги сочат с пръст и без да гледат дъската да своите очи, търсят треската в чуждите. А самият факт, че противопоставяш "навреме ориентиралите се" на "старите моми" говори колко прагматично и дори меркантилно гледаш  на това да не си "стара мома".
Не съди, за да не бъдеш съден!

# 404
  • Мнения: 341
бонбонбон, надхвърлилите 35 всеки случай не от ориентиралите се навреме.
Да не се обиждаме, но за мен "навреме ориентирана" значи 25-35. Под 25 с дете в днешно време е своевременно ориентирана - честно ли? Защото аз познавам само случайно забременели. От онези, дето от малки си мечтаят да са в бяла рокля и я обличат в 5-я месец, за да не срамят родата, ако разбирате накъде бия. При това без оглед дали са от София или Сусурлево.

Общи условия

Активация на акаунт