В момента чета ... - 28

  • 40 004
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 488
Чета "За любовта и други демони" -Маркес си е Маркес.
Христос Воскресе!

# 16
  • Мнения: 1 198
Здравейте и тук. Благодаря на Естел за новата тема   bouquet
Честит Великден.  easter 

Аз все още си чета "Сто години самота" на Маркес  Heart Eyes До тук много ми харесва, типично неговия хумористичен и завоалиран стил.  Laughing

На анкетата отговорих с "Не", нещо не ми допадна книгата като четох анотация за нея преди време. Но по-натам може и да се променят нещата, кой знае  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 899
В момента чета "Лявата ръка на бога" от Пол Хофман. Много добре ми върви. Бях се отчаяла, че няма да намеря хубаво фентъзи, в последно време все на наивни и детински  такива попадам. Изключая Абъркромби  Wink

Моля те, сподели малко повече  Praynig.
Поредица ли е или е самостоятелна книга?
Ориентировъчен сюжет?

Миж, ще се чете този "Снежен човек"  Flutter

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
Христос воскресе! Здраве, щастие и любов да има в дните ви!
Продължавам да чета Рани Маника "Японският любовник" - много ме грабна и харесва, а се очертава и днес да не мога да чета....

# 19
  • в рока
  • Мнения: 1 119
И на мен ми се иска да я прочета."Оризовата майка" ми е една от любимите книги и искам да се запозная с още творби от тази авторка

# 20
  • Мнения: 2 312
Христос Воскресе!!!

Естел, благодаря за темата   bouquet

За анкетата - не съм чувала тази книга..

Деси, "Японският любовник" за мен е по- слабата книга Рани Маника, в сравнение с "Оризовата майка.

Аз най- сетне приключих "Клиентът" на Гришам. Дадох и 3 звезди в ГР. Интересна е, но на мен ми се наложи да прекъсна четенето за известно време, през което имената на всичките агенти на ФБР и подобни ми изхвръкнаха от главата и после ми беше много досадно да се сещам кой кой беше...Сега ще си изтегля и филма, има много висок рейтинг в Замунда, пък да го видим..

Чудя се какво да започна..Иска ми се да е нещо супер интересно, но май напоследък нищо не ми прави кой знае какво впечатление..

# 21
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Христос Воскресе! Бъдете здрави  и благословени, мили момичета!  easter

Естел, благодаря за темата!
 В анкетата отговорих с "не", не съм чела книгата, чувала съм я само, доста преди да се спомене в темата. Обаче не мисля да я чета по мои лични съображения.

 Вчера прочетох "Човек на тъмно" от Пол Остър, коментирах я в старата тема.
 Днес не съм имала време за книги, но по някое време ще започна "Великденско шествие".

# 22
  • Мнения: 0
В момента чета "Лявата ръка на бога" от Пол Хофман. Много добре ми върви. Бях се отчаяла, че няма да намеря хубаво фентъзи, в последно време все на наивни и детински  такива попадам. Изключая Абъркромби  Wink

Моля те, сподели малко повече  Praynig.
Поредица ли е или е самостоятелна книга?
Ориентировъчен сюжет?

Миж, ще се чете този "Снежен човек"  Flutter
Поредица е, да. Май четох, че ще са повече от две, дай, Боже Simple Smile! Преди известно време я гледах в "Хеликон" на хартиено издание, но съм закъсала с парите, та се изциганих... Първата част я дръпнах от Читанка, а втората от Мейл Букс (много благодарности  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes)
Самата книга... цинична, кървава, непредсказуеми обрати и интриги... Ако ти допадат книги като "Песен за огън и лед" - това е твоята книга. Харесва ми стила на писане, хем върви леко, хем разказаното ми тежи и ме разтърсва, почва да ми пука за героите. А за какво става въпрос?! Не ме бива много по преразказите  Laughing http://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9B%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%82%D … D0%B0_644167.html, дано да е излязъл линка, че съм с ниска компютърна грамотност  Embarassed

# 23
  • Мнения: 307
Записвам се Wink

# 24
  • Мнения: 1 466
Привет и от мен!

Чета си по малко от "Трънски разкази. Балканска сюита" вечер преди да заспя. Омагьосват ме, увличат ме, замислят ме... с толкова истински истории, а някак отнасящи те в друг свят... На 72% съм, вероятно днес или утре ще я завърша.
И един цитат:
Скрит текст:
"За кошер са те взели, булка, без мед си остала. Човеко ти или краде мед, или си го купува. Немой му придиря - он секогиш е сакал медец, инак що му е кошер?! И додека го сака, че си го тражи. Ако го найде у вас, нема да се бави по градо. Но и друго да знаеш - ако вечим не си му блага, ако вечим не мож му засладниш, гледай ептен да му не загорчиш..."

# 25
  • Мнения: 167
В момента чета "Лявата ръка на бога" от Пол Хофман. Много добре ми върви. Бях се отчаяла, че няма да намеря хубаво фентъзи, в последно време все на наивни и детински  такива попадам. Изключая Абъркромби  Wink
" Лявата ръка на Бога" съм отбелязала за след " Пазителка на тайните" на Кейт Мортън, много отдавна не съм чела и аз добро фентази, чакам с нетърпение Red country на Абъркромби , надявам се скоро да я издадат в България, а преди няколко дни четох в официалния му сайт , че пише нова трилогия Half a king!!! Дайк продължат да го издават на български, че изобщо не е лесно да се чете на английски  Party

# 26
  • Мнения: 0
"Пазителка на тайни", леле, изпуснала съм всякакво инфо! Има ли я в електронен вариант?
А за Абъркромби - шапки долу (лично мнение  Grinning), чакам!
Четох хубаво ревю за "Розата и Бодила", някой да има впечатления?
Добри или лоши, моля, давайте отзиви, момичета!
Христос Воскресе! Да сте здрави, щастливи и красиви  Hug!!!

# 27
  • Мнения: 105
Христос Воскресе!
В момента не чета нищо, захванала съм се с немски език, но Ви следя с интерес.  Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 13 473
Киф, и "Оризовата майка" съм чела, тази също ми харесва - авторката пише много увлекателно, лично мен успява да ме грабне като читател.

В анкетата гласувах с "Не".

# 29
  • София
  • Мнения: 4 899
капитан хук, много ти благодаря   bouquet
Само едно въпросче: "Лявата ръка на Бога" е първата част (от Читанката), а втората коя е?
"Петата погибел" ли ?

Общи условия

Активация на акаунт