... за но6тното хранене

  • 2 417
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Скъпи мами имам следното запитване към вас -  Кога прекратихте но6тното хранене и как? Живея в Австрия и тук са твърдо против даване на води4ка или други залъгалки, детето само 6тяло да се откаже, ама кога??? В БГ пък теорията е 4е ако се хранели но6тем бебоците, стомах4ето не по4ивало и 6тели да направят язва.... Незнам кого да слу6ам ама маи4инският ми инстинкт ни6то не ми казва засега...Та при вас как бе6е или как смятате да бъде???


# 1
  • София
  • Мнения: 2 857
az nikoga ne sam davala voda na deteto otna4alo zastoto ne iskax da go zalagvam a posle zastoto si spe6e naxranen i ne e spql na mnogo toplo ta ne e iskal da pie ...moq se otkaza ot nostnoto karmene kam sredata na tretiq mesec imai tarpenie sam ste se otkaje naistina  Wink

# 2
# 3
благодаря за бързите отговори Simple Smile)) Не ми остава време да влизам 4есто във форума и съм я пропуснала темата....


# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
когато навърши 1 мес. престанах с храненето в 24ч.
през нощта никога не съм хранила.
след 1 мес. последното ядене беше в 21ч. после в 6ч сутринта.
никакво постепенно отказване нямаше при нас.
Режимът аз го налагам, а не дъщеря ми, щом аз не ям нощем и спя, значи и бебето ще трябва да се съобразява, не съм имала безсънни нощи, които да помня, нито пък съпругът ми нито за нощ не е напускал общата ни спалня, а по цял ден е на работа, значи бебето не му е пречило на съня. Това говори достатъчно.

# 5
  • Мнения: 2 489
Значи си късметлийка. Не всички деца оставят родителите си да спят през нощта!

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: sunny_zt
Значи си късметлийка. Не всички деца оставят родителите си да спят през нощта!


пак казвам, че така го научих аз, но има едно голяяяямо НО, още от първиият ден на живота му.
Никакъв копромис с яденето под час, ама никакъв - иначе другото е равно на безсънни нощи, и мъчение за майката.

Аз до 1г. не разбрах, че имам дете, после си искаше да има вода в леглото и, мъчеха я зъбките, и си мислих, че този период няма да мине, обаче минава и това.

Но аз по отношение на хранене и спане под час съм безкопромисна била, както и до момента впрочем, нищо, че вече е на 2г., режим под час като в казармата.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Liorena
пак казвам, че така го научих аз, но има едно голяяяямо НО, още от първиият ден на живота му.
Никакъв копромис с яденето под час, ама никакъв - иначе другото е равно на безсънни нощи, и мъчение за майката.

Аз до 1г. не разбрах, че имам дете, после си искаше да има вода в леглото и, мъчеха я зъбките, и си мислих, че този период няма да мине, обаче минава и това.

Но аз по отношение на хранене и спане под час съм безкопромисна била, както и до момента впрочем, нищо, че вече е на 2г., режим под час като в казармата.



И аз, и аз  Grinning  Grinning  Grinning

# 8
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Liorena
от първиият ден на живота му.


 Thinking  Може би това е "ключа от палатката" Grinning

# 9
  • Мнения: 2 006
Никога не съм налагала режим на Алекс,сами4ка си го изгради от около 2 мес. спря да се събужда нощем и до към 6 мес. беше най-кроткото бебе GrinningВода запо4нах да давам ,когато запо4нах да захранвам Grinning С две думи бебо ще ти покаже как да действаш Wink Успех

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Biby
Цитат на: Liorena
от първиият ден на живота му.


 Thinking  Може би това е "ключа от палатката" Grinning


и аз това си мисля.
Може да съм един вид Макаренко в това отношение, ама сори, аз нощно време е, не мога да не спя. Иначе ще съм труп на следващият ден, е как ще изкарам деня, ако не съм спала Shocked  Shocked това ми е много чудно с кърменето когато бебето иска, и как така майките които го правят разбират, че бебето иска точно да яде Shocked  Shocked , ами ако реве, защото е преяло и му е тежко например Shocked  Shocked тия неща за мен са непонятни.

# 11
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Liorena
Цитат на: Biby
Цитат на: Liorena
от първиият ден на живота му.


 Thinking  Може би това е "ключа от палатката" Grinning


и аз това си мисля.
Може да съм един вид Макаренко в това отношение, ама сори, аз нощно време е, не мога да не спя. Иначе ще съм труп на следващият ден, е как ще изкарам деня, ако не съм спала Shocked  Shocked това ми е много чудно с кърменето когато бебето иска, и как така майките които го правят разбират, че бебето иска точно да яде Shocked  Shocked , ами ако реве, защото е преяло и му е тежко например Shocked  Shocked тия неща за мен са непонятни.


Охххх, да го беше видяла моя като се роди - първия месец непрекъснато и постоянно ревеше нощем, а през деня - ангелче Imp  Единственото спасение беше да му давам да яде. А аэ ходех като санамбул Cry  Към 3-я мес. сам се отказа от нощното ядене, но сега заради тия зъби пак се буди Imp

# 12
  • Мнения: 2 006
[quote=" това ми е много чудно с кърменето когато бебето иска, и как така майките които го правят разбират, че бебето иска точно да яде Shocked  Shocked , ами ако реве, защото е преяло и му е тежко например Shocked  Shocked тия неща за мен са непонятни.[/quote]Да си 4увала ,4е кърмата се преработва от бебешкия организъм за около 90 мин Confused: И хайде стига ве4е се шокира ,щото 4етящите не са първи клас и всеки родител действа според неговите си разбирания Bulb

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: A.A.M.Belev
И хайде стига ве4е се шокира ,щото 4етящите не са първи клас и всеки родител действа според неговите си разбирания Bulb


ама разбира се, моля ти се, всеки си знае най-добре, аз просто казах, че не мога да не спя нощно време, защото видиш ли бебето искало да яде. еми мойто не е яло през нощта, и не е умряло от глад. сега се чудя как да я подложа на диета. на 2 год и е около 15кг. Shocked

а иначе щом има майки, които могат и без сън, няма проблем разбира се. аз не мога и толкоз.

# 14
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Liorena


ама разбира се, моля ти се, всеки си знае най-добре, аз просто казах, че не мога да не спя нощно време, защото видиш ли бебето искало да яде. еми мойто не е яло през нощта, и не е умряло от глад. сега се чудя как да я подложа на диета. на 2 год и е около 15кг. Shocked

а иначе щом има майки, които могат и без сън, няма проблем разбира се. аз не мога и толкоз.


отървали сте се от колики ама на нас не ни се разминаха и яде не яде нощно време плачеше,изкаш не изкаш не спиш
И аз никога не съм го лишавала от яденето нощно време сам се отказа в началото на 4 месец като спряха и коликите

# 15
  • Мнения: 7 106
Когато бебето е на изкуствено хранене,ти приготвяш точната доза мляко за възрастта му и в повечето случай държиш шишето в устата,докато млякото не се изпие.Дори да не го изпие цялото,ако се събуди час по-рано майката знае,че то се е събудило от глад.Когато се кърми едно бебе,то не винаги изсуква определеното количество за възрастта си /няма как да прочете в книгите това Wink /,то яде колкото му се яде в момента.Нормално е ако е изсукало 50 гр.и е заспало,след час да се събуди и да иска пак.На следващото хранене може да изсуче 170 и да спи 4 часа.Ето това е разликата,аз мисля че всички много добре го знаем това,но по-интересното в случая май е да се заформи спори да започнем да се надхвалваме коя е по-добра майка,както става винаги с подобни теми.Обръщат се на съревнование.А най-лошото е,че в този случай никак не помагаме на този който си е задал въпроса.
Та на въпроса да отговоря и аз:Моята дъшеря е на кърма.Беше спряла от края на третия си месец да се буди нощем,но на скоро започна пак.Отдавам го това на зъбките,защото гледам,че венеца е набъбнал,а на нея и трябват 2-3 цоквания за да заспи отново.Не ми пречи на съня,мисля,че ако се будеше по 5-6 пъти или на час щях да взема някои мерки,но сегашната ситуация ни устройва идеално и тримата /+татито/ Wink  Stuck Out Tongue .

п.п. не съм визирала никой конкретно и не искам да обидя никого.Моля,да бъдем толерантни към мненията на тези,които мислят различно от нас.Момичето си е пуснало темата тук,ане в Клюкарника.

# 16
  • Мнения: 503
Цитат на: Liorena
Цитат на: Biby
Цитат на: Liorena
от първиият ден на живота му.


 Thinking  Може би това е "ключа от палатката" Grinning


и аз това си мисля.
Може да съм един вид Макаренко в това отношение, ама сори, аз нощно време е, не мога да не спя. Иначе ще съм труп на следващият ден, е как ще изкарам деня, ако не съм спала Shocked  Shocked това ми е много чудно с кърменето когато бебето иска, и как така майките които го правят разбират, че бебето иска точно да яде Shocked  Shocked , ами ако реве, защото е преяло и му е тежко например Shocked  Shocked тия неща за мен са непонятни.


Може би просто при теб се е полу4ило, но това не става при вс4ки. Моята дъщеря, например, само няколко 4аса след раждането беше транспортирана с линейка до Неонатологията на Медицинска акдемия. Так няма кой да се занимава с нея, да я носи, да й дава да яде през нощта. Спазва се драконовски режим, хранене на 3 4аса с 6 4аса пауза през нощта, от първия ден на живота й. Вкъщи си я взехме на 17 дни, и аз продължих да спазвам този режим, което оба4е не помогна. Тя се будеше през нощта и пла4еше по много! Не помагаше води4ка, 4ай против колики, биберона изобщо не приемаше! Помогна ми съветът на моя близка, да я кърмя всеки път, когато поиска, вклю4ително и през нощта. При нас пове4е от 1 месец стриктен режим не доведе до НИЩО, освен много рев и безсъние за мен. Когато запо4нах да я кърмя, и двете можехме да се наспиваме нормално, нямаше рев с 4асове, а само сукваше, колкото да си засити глада, и заспиваше пак Grinning .
Затова и моето мнение е, 4е детето ще се откаже само от нощното хранене, не е наша работа да го насилваме.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Liorena
когато навърши 1 мес. престанах с храненето в 24ч.
през нощта никога не съм хранила.
след 1 мес. последното ядене беше в 21ч. после в 6ч сутринта.
никакво постепенно отказване нямаше при нас.


Може въпросът ми да е твърде личен - кърмила ли си или сте били повече на формула?
Отговори само, ако не те притеснявам с въпроса.
Поздрави!

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: bib.bib
Цитат на: Liorena
когато навърши 1 мес. престанах с храненето в 24ч.
през нощта никога не съм хранила.
след 1 мес. последното ядене беше в 21ч. после в 6ч сутринта.
никакво постепенно отказване нямаше при нас.


Може въпросът ми да е твърде личен - кърмила ли си или сте били повече на формула?
Отговори само, ако не те притеснявам с въпроса.
Поздрави!


боже, че какво да ме притеснява във въпроса ти.
Слава на Господа се отървах от кърменето на 40-я ден.

# 19
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Абе не знам защо си мисля, че бебоците сами си създават режимите... Ето например, Калин - не яде нощем, не се буди, прави голяма пауза. Откакто се е родил 5-6 нощи да се е будил и то заради коликите. Но това, че не се буди нощем в никакъв случаи не мога да кажа, че е моя заслуга - той сам си го е "решил" така, за което сърдечно му благодаря! Wink  Wink  Wink  Обаче ако се будеше човека, не знам как щях да постъпя - сигурно щях да го храня ако оревава орталъка нощно време... Така че, всеки преценява сам кой вариант да избере... важното е да се чувства добре и да чувства, че така е най-добре за бебето.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми иаз "не съм човек, ако нощта не съм спала, ама на синковеца си му давам по едно шише с мляко по някое време на нощта - инак и останалте няма да спят цяла нощ!  Sunglasses

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и двете сами се отказаха от нощното хранене през втория месец. Аз самата нямам твърд режим на хранене и не налагам такъв.
Ако детето не иска да яде..значи не е гладно. точка.
когато огладнее - ще си каже и ще яде.
но да държа гладно БЕБЕ нощем, заради собствения си кеф и удобство....ми се вижда странно.


...туй то, според мен...Simple Smile

# 22
  • Мнения: 372
А ние си ядем нощем и ще продължаваме докато си иска малкия.С големия и аз наложих строг режим и го тъпчех детето с вода и спях много по-малко.Сега малкия като си цукне  и заспива и аз съм доволна и той.

# 23
От вси4ко иz4етено до момента установявам 4е но6тната пауzа се полу4ава или ако бебето само ре6и или ако е на адаптирано мляко, което се преработва по бавно от органиzма и съответно 4увството zа ситос трае по дълго...
6те си го 4акам Фабио сам да си ре6и кога да прекратим но 6том толкова много мами кърмят преz но6та zна4и не е толкова опасно zа корем4етата на бебетата или??

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
това за опастността ми е много странно...
да не забраяме, че бебетата растат страшно бързо и им е нужна много енергия....просто си огладняват хората....Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 334
[/quote]режим под час като в казармата.[/quote]

и при мен е така!

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Почти по цял свят майките кърмят нощем (изключвам Бг, където всичко идва малко по-късно, но виждам, че и тук се ориентират жените). Няма никаква опасност за коремчетата им. Не вярвам да си виждала котка, която да прави 6-часова пауза, за да починат коремчетата на котенцата... Напротив, те си сучат толкова често, колкото искат.
Някои бебета започват да спят нощем още след първите седмици, а други не могат да спрат да се будят и на 1-2 години. Всяко дете е различно. Но ако се буди, и ти го кърмиш, това със сигурност няма да навреди, а и бебето заспива по-лесно, отколкото да го дундуркаш до отмала, или да му даваш биберони, когато то е гладно и търси цица.

# 27
  • Мнения: 6 206
Аз пък не спирам да се чудя, как така по цял свят е различно от при нас. Как не дават вода. Как кърмят на поискване. Как захранват след 6-ия месец.
А тук всичко с главата нагоре. Както писах вече и аз исках да захраня след 6-ия месец, обаче ме достраша да го направя напълно сама. Все пак не съм специалист. Говорих с 5 на брой педиатъра, надълго и нашироко. Обяснявахме се, казвах им какво съм прочела, те ми казваха какво са учили и най-вече прилагали дълги години на практика. Трима от тях се водят наистина светила: Единия е завеждал 20 години детското отделение в Дупница, другия е бил завеждащ 20 години във ВМИ П-в, третия е известен бебешки невролог. Искам да кажа по темата, че никой от тях не отрече категорично нощното хранене, нито бяха твърдо за водата, но за кърменето абсолютно. Но всичките настояхаваха по това време /м/у 4 и 5-ти месец/ да започна захранването и то с картоф. Не посмях на своя глава да отложа още. Та така с моите терзания.
Колко им е лесно на тези, които не им пука и не си го слагат на сърцето. Ignorance is blessed. Много често ми се иска и аз да бях така, да следвам сляпо какво ми казват, без да се замислям и искам обяснения защо. Спирам с жалванията, че стана много офф.

# 28
  • Мнения: 3 379
И аз съм ЗА нощното хранене. Просто не мога да оставя бебока да мрънка (той нашият изобщо не реве  Simple Smile ), а и смятам, че бебето знае много добре какво иска, само няма как да го изрази с думи. Затова трябва да се научим да разчитаме неговите знаци. Против съм всякакви военни режими.

# 29
  • Мнения: 717
Цитат на: SZA
И аз съм ЗА нощното хранене. Просто не мога да оставя бебока да мрънка (той нашият изобщо не реве  Simple Smile ), а и смятам, че бебето знае много добре какво иска, само няма как да го изрази с думи. Затова трябва да се научим да разчитаме неговите знаци. Против съм всякакви военни режими.


И аз съм ЗА. На някколко пъти се заричам, че ще давам биберон като замрънка ама сърце не ми дава като го гледам как си яде ръцете милия и си го кърмя.

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Твърдо "за" Grinning Никито вече прави прилични паузи от по 6 часа, но когато се събуди и си иска - кърмя си го.Мисля, че е едно щастливо бебе!Но - ако беше на формула, категорично щях да го оставям да почива още от самото начало и да настоявам на нощната пауза.Просто естественото и изкуственото хранене предполагат съвсем различно отношение.

Общи условия

Активация на акаунт