Перилни препарати и омекотители - 21

  • 59 113
  • 725
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 077
Скоро ще ми свърши Персила за бебе. Имам Сано, от който не съм доволна.
Кой друг бебешки прах бихте ми препоръчали, който да мирише и да пере петна на 40 градуса?

Забелязвам, че повечето памучни блузки след пране са разширени. Лидълски такива, от които хората са доволни мен ми се разшириха и се чудя къде е проблема. Пера най-много 1 час, 500 оборота центрофуга, 40 градуса, персил сензитив, имам и допълнително плакнене.
Имате ли някаква идея  newsm78

# 166
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Някой ползвал ли е перилните препарати и омекотители на Frosch, сега им гледах сайта и видях, че имат няколко разновидности гелове, 2 вида прах, 3 вида спрей за петна, отделно перилни препарати за бебета, както и спрей за петна,  пак за бебета. Не съм ги виждала на нашия пазар, освен омекотителите, но кой знае защо тях съм ги подминала...

Малко офф топик, имат и таблетки за съдомиялна, както и гланц.

По принцип съм доволна от използваните препарати на марката, ще бъда благодарна, ако някой сподели мнение за перилните.



Аз съм голям фен на Frosch и ако намеря някъде прах за пране, ще си взема. На едно място, откъдето пазарувам често ми казаха, че прахообразни перилни препарати не се внасят, поне не и от официалния вносител. Иначе течен съм виждала, но рядко употребявам течни прахове и затова не купувам. Но съм много доволна от омекотителя с бадем, сега се чудя дали да взема този с алое или розовия.
Иначе в къщи имам доста неща на Frosch-препарат със сода, универсалния, един абразивен с аромат на лимон, за стъкла, гел за тоалетна и най-любимото-верото -с лимон и нар ги редувам.

# 167
  • Мнения: 5 209
Прахове Frosch няма в България, само течни и омекотители.

# 168
  • Мнения: 1 028
Miss M - бебешките/хипоалергенните прахове по принцип не миришат. Парфюмите са сред най-силните алергени, а и едно бебе няма нужда от тях.
Ако търсиш нещо от супермаркета може да пробваш бинго сенситив или бебешкия на ДМ.
Аз съм много доволна от Fairy прах и нон био персил - тях само паралелен внос може да намериш. Може да пробваш и немски персил сенситив или ариел.
Fairy го има течен май само тук.

Frosch гел имам вкъщи, но го ползвам за ръчно пране. Не смея да го пробвам в пералнята, че много ми се беше разпенил докато то донеса до нас.

# 169
  • Мнения: 267
Преди време ползвах течен Frosch за цветно. Изпираше много добре общото замърсяване; за сериозни петна не мога да го твърдя със сигурност, тъй като рядко ми се налага да пера такива, но се справяше добре с дребните мазни петна от покривката за хранене. Спомням си, че дрехите излизаха от пералнята скърцащи при стискане дори след омекотител. Не се пенеше повече от обичайното, поне не повече от течния Персил. Ароматът беше цитрусов, по-скоро лимонен - свеж като цяло, бива.

Миналия месец пробвах мостра My forest прах за цветно. Изпра добре, нямам забележки, единствено миризмата на домашен сапун, която остава по дрехите, не ми харесва. Сигурно е нормално, предвид факта, че съдържа само сапуни. Силна е дотолкова, че надви омекотителя (розов Кушелвайх). В момента съм с блуза, прана тогава, и още се усеща.
Споменавам го, защото някой се беше оплакал, че прането след изсъхване миришело на гранясала мазнина. Според мен това по-скоро е миризмата на чист сапун без други аромати.


# 170
  • Мнения: 5 209
Би ми харесало да ми мирише на сапун, но при мен не оставя никаква миризма. Crossing Arms

# 171
  • София
  • Мнения: 2 296
При мен цветният Форест миришеше приятно, но не ми направи някакво особено впечатление с изпирането си, може би не успях да тествам малката кутия при по-екстремни замърсявания.
Стана ми смешно обаче, че универсалният Форест мирише едно към едно с Тео бебе, само че далеч по-слабо, слава Богу - производителят можеше маааалко да се постарае в тая посока. Все пак, нов, различен продукт, сигурно е възможно да се открие и друг аромат в химическия арсенал   Rolling Eyes

Гес, понеже стана дума за бебешките/чувствителни прахове в последните мнения - случайно да си проучвала кои от тях са най-"безвредни", доколкото е възможно, но все пак изпиращи добре?
Ясно е, че парфюмът е алерген, но мярнах на опаковката на някакъв бебешки прах (дали не беше Сано?), че не съдържа ензими - и те ли са сред дразнещите елементи?
Изобщо за какво трябва да се следи в съдържанието, ако искаш нещо възможно най-щадящо кожата и здравето като цяло?
Благодаря ти предварително, винаги си много отзивчива   bouquet

# 172
  • Мнения: 176
праховете на Frosh не перат, носила съм си дори от Германия, не стават. Течните купени от тук пък съвсем. С неудоволствие го споделям Sad

# 173
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
И аз споделям отрицателно мнение за Фрош - не пере, ама изобщо даже. Ползвала съм техен течен, не ми хареса как изпира, при все че 90 % от дрехите ни са само за освежаване, носени по един път. Няма я тази свежест на изпрано пране.

# 174
  • Мнения: 267
Не искам да подведа някого с мнението си за Фрош, което постнах вчера, но според мен пере и то съвсем прилично. Това са наблюденията ми от преди година и половина. Оттогава не съм купувала.
Моите дрехи също са основно за освежаване, рядко ми се налага да пера сериозни петна, които обикновено третирам с нещо, но понякога ги пускам така в пералнята, пък каквото стане.
С Фрош съм прала нормално замърсени светли и тъмни блузи, ризи, панталони, бельо, чорапи, покривки за хранене, понякога цветно спално бельо. Мисля, че само за хавлиените кърпи не съм го ползвала. Пера основно на 40 градуса, програмата е към 1 ч. и 45 мин., като същинското пране е 1 час. Не ми е направило впечатление да се е справял зле.
Предполагам, че и пералнята оказва влияние (доволна съм от моята, Gorenje е, ако има значение; преди нея бях с Bauknecht, която переше по-незадоволително, тъй като програмите й бяха сравнително къси, единствено програмата за памук на 60 градуса беше дълга), водата ни е много мека. Останах с добри впечатления от препарата. Сега не знам с какви бих останала, ако го пробвам.
Ароматът беше силен и интензивен, запазваше се много дълго върху дрехите, даже прекалено като за моя вкус. Това беше причината да не повторя покупката.

# 175
  • Мнения: 5 209
Възможно е тук да внасят разни стари и прастари партиди, затова много хора да не са доволни от Frosch. Спомням си преди години - Дедо още пишеше тук - в Карфур бяха пуснали комплект гел + омекотител Frosch. 99% от омекотителите бяха станали на малеби. Самият състав на геловете не позволява да си проличи, че са стари или развалени, но е напълно възможно и те да са били такива.

# 176
  • Мнения: 1 207
Моля, препоръчайте ми прах за пране на килими. Нямам излишни средства да ги дам да ми ги изперат, а условия имам да се справя сама. Grinning

# 177
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние като малки винаги сме помагали на мама да изпере килимите на голямата тераса. Помня, че тя купуваше евтини прахове в кутия и търкахме с обикновена четка тип "ютия".
Според мен освен ако нямаш някакви специфични петна можеш и с обикновен прах да ги изпереш.

# 178
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 205
С гел-тест за миене на съдове направо светват. С майка ми от години перем нейните така.  Peace

# 179
  • София
  • Мнения: 6 010
Ей, как не сме се сетили... А как го нанасяте и не се ли разпенва много?

Общи условия

Активация на акаунт