Юлски бебета 2013 - тема 20

  • 28 477
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 483
Еееех, Джина! Жалко, че е с хрема детето! Бързо да ѝ минава!  Hug

Руми, благодаря, че питаш!  Hug Добре изглежда, след малко отиваме в болницата и ще видим. А от падане не мисля, че вече можем да ги опазим. Е, примерно да не ги оставяме на легло, диван и т.н. , ама те все измислят нов начин за падане Simple Smile Не се тормози и бързо да минават синките! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 237
Джине, я какво е време...Как да не е с хрема. Ние за сега успяваме да се опазим, дано не се разболява.
Тази сутрин го оставих на килима да си играе и отидох само за 2 мин до тоалетна. И диването долазил до кухнята и изочплил някаква хартийка...(всъщност едно черно кръгче, което е залепено върху местата където има винтове) И я налапал. И като се задави ! Оповръща всичко. Кога бе, кога успя  ooooh! Да не говорим, че вече навсякъде щъка и прави бели. Редовно яде обувките на кака си, както и вади картата от приемника на Булсатком и я дъвче. Сега е заточен в кошарката.

Сестрата на ММ вчера беше ходила на курс за бременни и е много доволна. Подарили са им много подаръци за бебето - памперси, шишета, козметика, че даже и минерална вода. Много неща са им разказвали и показвали. Курса е безплатен. Тя скоро влиза в 7-ми месец и е вече повече от огромна. Казва, че имало бременни в 9 месец на курса, чиито коремчета били в пъти по-малки от нейния. Ама вярно е много огромна де  Grinning Тъкмо и се оплаквах, че Боци порасна и вече няма да гушкам бебенце. Тя ме успокои, че ще гушкам нейното.

Бебо, да при нас има даже две кухни. Едната е в яслата, другата е в блок 11. На мен не ми пречи да ходя да си взимам храната, кухнята е близо до нас.

Аква, ние това с подстригването отдавна го свършихме. Даже вече му е време за повторно.  Simple Smile

# 32
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Джине бързо опрявяне на Мринка. Дано само със сополките се размине
Терп Радвам се, че е добре вече  Hug
Ахи а Йо как е? Дано и на него му е разминало.

И на всички болнички да се оправят вече

# 33
  • Мнения: 69
Катенце, мерси за темата!
Ева не ме хапе, но се чеше и зърната са ми едни такива натъртени. А тази сутрин успя да ми настъпе гърдата  Rolling Eyes Катери се по мен да се изправи и ме настъпа. Заболя ме, ама тя се хванала с една ръка за таблата на кревата, с другата ръкомаха и докато се измъкна, че да не я съборя... Тормоз...

Джине, дано да са само сополки и да минават бързо!

Наистина намират все нови начини да паднат. Ева стои права до дивана и се друска, танцува, кляка, става. Понякога се изтърва и пада и аз за да не си удари главата слагам големи възглавници от дивана на пода. Еми да, ама тя се насажда седнала върху някоя възглавница и понякога както седи се захлюпва напред. Голям рев следва.

Ние пак сме в чуденка за подаръка на бебето на кумовете. Съвсем не съобразих, че те искат децата да са с малка разлика и столчето Опал няма да е много удачно. По ще им свърши работа отделно кошница и столче  Tired Аман ви казвам.

Скрит текст:
Не исках да го влача в новата тема, ни Джина ме провокира с отметката за чувството за самосъхранение. Моето е много силно развито. Много съм злопаметна и много мразя някой да ми нарушава чи-то. Просто прекратявам отношения. С много приятелки така се разделих. Животът е твърде кратък да се заобикаляш с предатели.  Нашите много са ме наранявали. Отношения с тях не мога да прекратя, но мога да ги държа на разстояние. Нищо няма да правя защото трябва. Единственото, което трябва е да ходя на работа, за да имам пари да правя това, което искам. Другото, което трябва е да изтърпя дискомфорта, който Ева ще ми причини търсейки себе си. Но не се ли подредят нещата докъм 20-25 годишна възраст, значи съм се провалила като родител.

# 34
  • Мнения: 251
Добро гадно утро момичета.
Ками още е с температура, направо..... вече точи едни жълти гъсти сополи. Нямам търпение да стане 2 и да ходим да я преслушат. Марти е по-добре. Поне през деня,заспи ли става едно давене, кашляне. Ками тази нощ не успя даже да яде така се беше задръстила. Лошото е че и мен ме повали и след 3 дни как кашлям и какъв гнусоч изкарвам, горките ми дечица. Те не могат да го изкарат и се мъчат. Ох за няколко дни побелях още повече
 Джине, взимай мерки от рано. Ако е нашият вирус е отвратителен.
Аз исках децата ми да имат 3 години разлика, заради малко проблеми и лека операцийка стана след 4. Пак съм доволна. Марти също ми помага.
Не помня ника на мамата дето се оплака че и Филип е със сополи. Ако чете бързо да каже как са.
Накарах мъжа ми да не ходи на работа. Егати проклетите болести.
Оплаках се, приятен ден.

# 35
  • Мнения: 7
 Hug Кате благодаря!

# 36
  • Мнения: 4 255
Джине,вземай марки на време,че да не се задълбочи!Дано й мине бързо!
Терп,радвам се,че сте по-добре!
А Камелийка защо ги прави тези?Глупи,бързичко да се оправяте всички!Пиши след прегледа какво е казал доктора.

Имам въпрос.Нали ви бях казала,че А. понякога хърка.Не само,когато спи,ами и в будно състояние.Чува се едно хриптене на гърдите,а всеки път като ходим на консултация,педиатърът казва,че са й чисти.Хъркането обяснява с тесни не знам си какви задни канали,ларингит...бля,бля.Аз знам защо хърка.Има храчка.Не разбирам как до сега не я е повърнала.Има я доста време.Мисля от както беше на 3м. и се разболя.Особено ясно се чува,когато се поизмори и се задъха.Тогава я чувам как се движи нагоре-надолу.Който я е взел,всеки е усетил и чул това.Хъркането изчезва когато преглътне или пийне вода.Докторът така и не е чувал този звук,защото всеки път като ходим тя си е лежала в количката,не се е изморила или е преглътнала и хъркане няма.
Вчера обаче реших да й капна малко ФР и да дърпам с бейби вак.Не излезе нищо,но явно съм я поразкъртила,защото снощи се беше качила в носа й.НЕ можеше да диша,ядосва се,върти се,иска биба,а с нея не може да си поеме въздух.Та ставахме няколко пъти с мм да дърпаме с бейби вак,но нали прахосмукачката се развали преди месеци и още не се сме си купили,та дърпаме с уста и то нищо не излиза.Това ще е нещо голямо и жилаво.Чувам го,усещам го дори  и даже когато започва да хърка,преглъщам аз ooooh! Кажете ми как бих могла да го извадя.Да пробвам със сироп някакъв?С фр дали ще стане?

# 37
  • София
  • Мнения: 377
Толкова много неща искам да напиша, но не знам дали ще се вмъкна в времето което Лазар ми е отредил за почивка.

Сутринта изпратихме бате на зелено училище. За да не закъснеем Лазар се събуди още в 5.00 и се развика "ставай мамо", в 6.30 падна един истеричен рев, ама луд рев, кучката и тя виеше като обезумяла, а на мен ми идваше да си вкарам възглавниците в ушите и нищо да не чувам. 100% сме събудили не входа, ами блока. Но успяхме да стигнем на време за рейса и да помахаме на бате за чао.

Лазар и той е задръстен със сополи, вече повече от седмица. Голяма мъка. Слагам капки, пръскам Стеримар и пак си продължават.

Марти, честит нов дом! Само здраве, любов и детски смях да има в него!

Мисти, не се затваряй, пиши си, никой не натоварваш.

Не ми се иска да пиша за майка ми и сестра ми, само ще ви кажа, че нито ми се обадиха за Лазаров ден, нито майка ми е пратила по Калин (той беше сега при нея за празниците) за Лазар поне едно яйце.Нито има желание да го види, не го е виждала от Коледа. НИЩО! А тя му е единствената баба и моя майка.

# 38
  • Мнения: 318
Добро утро и честит Великден  Hug
Бъдете здрави и честити, вие и целите ви семейства , мили момичета!
Кате - мерси за темата   bouquet

Чета,че доста бебковци са болнички , у нас май също натам вървят нещата. Цяла нощ не сме мигнали - Василена хремава, с температура. Сега заспа , аз не смея да легна, щото а съм задрямала, а се е събудила   Sad

Празника ми беше гаден , всичко идва от нервите покрай бабичката на село. Някой ден мога и да разкажа, но сега няма да е . ....

Четох за малкото Кати - дано се пребори миличкото  Praynig Praynig Praynig
Весе - незнам какво да кажа . Това с майка ти е много гадно , ама много ...
Мисти  - и аз те каня да пишеш.. не мисля,че се натоварваме . Напротив ...

Дайте поне софийските мами да се видим и да се оплачем на воля ( на живо ) , пък после да побъбрим и да се послеем Simple Smile
Прегръдки на всички майчета  Hug

# 39
  • Мнения: 2 237
Аз от кога съм заприказвала за среща ! Ама несериозна работа  Crossing Arms даже по едно си виках да пусна дата, час и място, та ако и ще само аз накрая да си ида. Така че Лили ако искаш, аз съм ЗА. Само пусти дъжд.....

# 40
  • Мнения: 681
Ох, нещо гадно почва седмицата! Я всички сополи вън!

Ние пък борихме червено дупе. Голям зор! Напъвах се да си спомня Агнес как се справи, но си карах по моему. ММ обяви, че аз съм го докарала със сока, той има слабително действие, та оттам редкаж и червено кръгче.

Бебо, или някой друг, моля ви, дайте ми координати на държавни кухни, които правят доставка по домовете!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 368
Уф, и Е. има такава храчка, ту се чува, ту изчезва, много гадно звучи, и аз не знам какво да я правя.
Та някоя мама, ако има опит, нека да сподели.
Смятам днес да го заведа на лекар, че от няколко дни пак му се появиха задни сополи и понакашля. Може и да е от зъба дето се опитва да излезе.
Ще питам и за храчката и ще докладвам.

Лек ден и дано всички сополи и болести се махат скоро  #2gunfire и да си изкараме едно чудно лято

# 42
  • Мнения: 318
Бемолче, има ли държавни кухни с доставка по домовете ? Щото аз бих се записала, ама в нашия квартал изобщо няма държавна кухня, всичко частно. В Левски-Г съм аз.

# 43
  • Мнения: 726
Кате, мерси за темата!  bouquet
Мерси много и на мамите, които ми дадоха съвет за следобедното хранене на зайо.  Hug аз още се чудя, ама ще трябва да го измисля скоро.

Всички болни да оздравяват, че нещо пак много станахте. Praynig
Марти, честит нов дом! Пожелавам ви да сте много щастливи в него о да има много радост и пъпешки смях!!

За зъбите и кърменето - моя по принцип не ме хапе. Само когато се опитам да го убедя, че трябва да яде още, а той е на друго мнение. Все едно иска да ми каже "мамо!, разкарай го това от устата ми. Приключих!!"

ние в момента се припичаме като гущери на слънце. Понеже мама я мързи да бута количката по улиците, сме се разположили на двора - зайски си спи в количката, а мама се е изтегнала царски на два стола, цъка си на таблета и се наслаждава на пролетта - голям кеф. Тъй че един глас и от мен в полза на къща срещу апартамент.
Освен това, благодарение на факта че си мързелуваме на двора, зайски се запозна с Ясен на Карли. Вярно на бързи и през оградата, че те отиваха на разходка, но вече има първи контакт с друго юлче. Heart Eyes

Май и при нас е на дневен ред въпроса за лятна количка, но инициативата е от страна на ММ. Shocked Иска да взимаме нещо по-леко, че тази е 14+кг

# 44
  • София
  • Мнения: 1 483
Глупи, кажи какво е казал лекарят за Ками!  Hug

Аз не искам да всявам паника, но при Адриан нищо,нищо, нищо не се чуваше на слушалки. Следете ги, внимавайте с температурите, кашлиците. Искайте си от педиатъра снимка, ако е необходимо. Наплаших се аз, но пневмонията си е сериозна работа и може да стане голяма беля, а ето факт- не се чува на слушалка. 'Айде, да приемем, че ЛЛ не я е чул- добре (макар и с голям опит), но след това колко лекари се изредиха.... И все от големи софийски болници... Та с едно наум, момичета!  Hug

Бемол, май няма държавни кухни с доставка, никога не съм чувала... Наистина може подсеченото да е от сока.

Весе, много е болно това  Cry

Лили, Близначе, аз също съм готова за среща.

Мадлен, аз все забравям да ти пиша. Следобед давам плодове. Най-често давам банан, суров, не на каша или пюре. И вкарвай глутена, много му е време вече! Simple Smile

Ние приключихме май с болницата, надявам се, че днес ни е било за последно там. После ходихме до полицията да подадем документи за паспорт и сега чакам да вземе да му се приспи най-после.

Оф, да споделя- бебето мирише ужасно. На лиги. Постоянно се лигави, аз го преобличам, мия, пера, къпя и т.н. И все ми мирише на лиги, вече ми е неприятно да го мириша, много гадно... А преди седмица миришеше прекрасно. Някой друг с такъв проблем?

Бързо оздравяване на всички бебоци, дано сополите и температурите се махнат скоро.

Общи условия

Активация на акаунт