Хитринки за всякакъв случай - тема 10

  • 89 467
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 53
http://www.wikihow.com/Category:Clothing-Stains
Това е един много полезен, поне за мен, линк за отстраняване на различни петна от различи материи. Може да се използва преводача.

# 61
  • Мнения: 1 286
Има един 'вълшебен' гръцки кислол, с който единия път реших да измия фугите в банята. ММ ми каза, че трябва да изчакам 5 мин. и да измия, аз не изчаках и толкова..иначе щяхме да останем без фуги Grinning Като залях с кислола всичко шупна, фугите почнаха да се разяждат, веднага изплакнах и забелязах, че на места фугата е разядена  Confused Кислола е в оранжева опаковка, струва левче. Може да пробваш, надявам се да съм помогнала.

С концентриран Доместос върху бърсалка, но задължително с ръкавици, мажеш, оставяш малко и плакнеш с душа? newsm78 Rolling Eyes
[/quote


Записвам се за темата момичета,много съм зле с тези трикове и искам да понауча някои  Hug



Благодаря, знаех си , че само тук и от вас може да се намери съвет!! Мъжете всичко правят по най-сложния начин...

# 62
  • Мнения: 1 588
Здравейте момичета!

Започнах ремонт-махам тапети .Имате  ли идея как може да стане по-лесно и по-бързо?Не знам с какво са били лепени и кога,но не се маха това нещо.Мокря стената с вода,изчаквам....за друго сещатели се?


# 63
  • Мнения: 9 991
Здравейте момичета!

Започнах ремонт-махам тапети .Имате  ли идея как може да стане по-лесно и по-бързо?Не знам с какво са били лепени и кога,но не се маха това нещо.Мокря стената с вода,изчаквам....за друго сещатели се?




Не , трудно се махат и аз за това не ги харесвам , за сметка на това лесно пожълтяват и се хабят. Мокриш много да се накиснат и със шпатула стържеш.

# 64
  • Мнения: 1 588
adelinda,

това правя и аз,но си мислех че може да има по-модерен метод за който не знам,за да стане по-бързо

# 65
  • София
  • Мнения: 366
Пръскай с Райд за мравки. Wink #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 66
  • Мнения: 467
С пароструйка  Peace. Вкъщи бяха лепени с Ц 200 и нямаха махане  Mr. Green. Съседката ме открехна и ми даде пароструйката си

# 67
  • Мнения: 1
Сипи малко омекотител за дрехи във водата с която пръскаш тапетите newsm10

# 68
  • София
  • Мнения: 366
Сипи малко омекотител за дрехи във водата с която пръскаш тапетите newsm10

Да не клеяса пароструйката така?   newsm78 Следя, защото ми предстои нещо подобно в скоро време.

# 69
  • Мнения: 467
Ами аз с чиста вода я пълнех, за омекотител не съм сигурна, че може  newsm78

# 70
  • Мнения: 1 588
Благодаря момичета

пароструйка нямам,ще търся.
Не знам с какво са лепени,няма махане това нещо-от обяд до 18.00ч.,трима човека,почти приключихме с първата стена.Думи нямам.По 2-3 ката тапети лепени един върху друг.Има още 11 стени

# 71
  • Мнения: 659
Дами, имам нужда от помощ Sad Изпрах белите си маратонки в пералнята и там където са залепени плата и подметката се получи нещо като , че се е разляло лепилото и по плата и по подметката. По тъмно е и ме дразни, та ако някой знае как се маха лепило от плат или от подметка и кожа(изкуствена) ще бъда мн благодарна. Пералнята беше настроена на 30 градуса и за това си мислех , че няма да има последици , но уви.

# 72
  • Мнения: 431
 happy_mama, с пароструйка. Става лесно.

# 73
  • Мнения: 447
Дами, имам нужда от помощ Sad Изпрах белите си маратонки в пералнята и там където са залепени плата и подметката се получи нещо като , че се е разляло лепилото и по плата и по подметката. По тъмно е и ме дразни, та ако някой знае как се маха лепило от плат или от подметка и кожа(изкуствена) ще бъда мн благодарна. Пералнята беше настроена на 30 градуса и за това си мислех , че няма да има последици , но уви.

Следващия път като ги изпереш, посипи ги със сол преди да ги оставиш да съхнат. При мен това помага, за да не се получават жълтите петна. След изсъхване можеш да изчеткаш солта с твърда четка. Peace

# 74
  • Мнения: 209




Това за водката не знам , звучи ми като измислените диети на манекенките , които и те не знаят ,че пазят ,а се чуди списанието какво да пише. Принципно се прави маска с алкохол на коса и е полезно . Най-добре домашна ракия , коняк ако е хубав , но не се слага само това , ами + витамини , зехтин и др. Само силен спирт , ще изгори кожата на главата.

И да, домашните маски , са по-добри от всяка купена готова такава.
  Не знам как ти звучи това с водката,но от месец и половина всеки ден впръсквам в косата си спиртен извлек от корени и листа от коприва.Тъй,като имам силна домашна ракия съм го правила с нея.Еми не ми се лющи кожата на главата,даже наистина имам повече чупки,което отдавам на копривата,но пък знаеш ли..

   Да попитам как почиствате отделенията на пералнята за прах и омекотител?Днес се видях в чудо  newsm78  пуснах препарата на ХЕЙТМАН за перални,но като извадих чекмедженцето  ooooh! а уж всеки път след пране го вадя да се изсуши,но по-навътре беше ад.Пръсках с препарат за мухъл на Церезит и долу-горе стана.Но да ви питам вие как се справяте?
Подкрепям за копривата!!! Друго което правя с нея е: сварявам една шепа в джезве и я оставям да поизстине и влизам в банята. След като си измия косата( шампоан, балсам, маска или каквото друго ползвате) последната вода с която си изплаквам косата е копривената. Това е за мазна коса и комбинирано със спиртния извлек е супер!!!

А за пералнята... пръскам с Meglio и разтърквам с четка за зъби и подсушавам с кухненска хартия

Последна редакция: нд, 04 май 2014, 10:13 от lipodve

Общи условия

Активация на акаунт