Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 11

  • 104 622
  • 789
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 122
Носете си храна от къщи. Бенто - храна в кутия. И вкъщи си изчислявайте хранителния състав на рецептите. И като свикнете така няма и да си помислите за друг вариант. Уличната храна е винаги по-мазна и това много удря в общия брой калории Simple Smile

# 751
  • Мнения: 5 508
Или си приготвяш храната вкъщи, или купуваш/поръчваш по-прости неща.
Да речем пържола на скара и гарнитура пт зеленчуци; риба на скара; салата с по-леки съставки и т.н. Simple Smile

# 752
  • Мнения: 10 026
Привет, момичета и момчета!

Записвам се и аз при вас. Grinning
Калкулаторът ми отчете 1600кал и ще се вместя в тази рамка. В нетренировъчни дни ще съм на по-малко, ако успея.

В последните два месеца поглъщам около 2000кл и повече, задържам килограмите, но тялото се променя видимо. Сантиметъра не отчита промяна, но дупето спадна (него не съм го мерила  Laughing) и минах на по-малък размер дрехи. Новите ми къси панталонки от юни ми висят празни.
Храня се според хранителен режим направен от инструктор, подходящ за моите цели и тренировки.

Имам да боря последни 4 сантиметра от бедрата и 5-6 от талията.  Twisted Evil

В момента имам +2 кг, но са от последните 4 дни, където имах въглехидратна вълна нарочно (по 150гр дневно), +ПМС, така че е вода и не го мисля. Все пак порядъчно го отчитам.
Вчера бягах на състезание половин маратон и си подобрих резултата от миналата година с 9мин. Супер доволна съм! Heart Eyes

С повечето от вас се познаваме от други теми, затова няма да удължавам поста излишно с повече информация.
Успешен ден на всички! Hug

# 753
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570
И аз тук Mr. Green
Дези, и аз съм със същите цели като теб, но  боря само краката Mr. Green
Храната, която ям е единствено приготвена от мен, много рядко се храня в ресторант Blush
Калориите ги държа около 1200 Peace

# 754
  • Мнения: 4 770
О, Дезидерата, много ми е драго. Браво на теб за полумаратона. Още ли тренираш с пудовки по 8 и 16кг? С това съм те запомнила от предишните теми с Маями, както и с интензивните и упорити тренировки. Направо ми долипсва онова време, страхотна групичка бяхме. Simple Smile



# 755
  • Мнения: 10 026
Петенце Цветенце, благодаря! Hug
Пудовката ми от 8кг прашасва.  Embarassed (Вдигам гири с Шон, де) Преди няколко седмици пробвах една тренировка на Пол Катами с пудовка, която ми стопи лагерите- страшна излагация беше. Такава зверска мускулна треска имах на предно бедро, че не можех да ходя нормално три дни! ooooh! И си казах- след състезанието влизам в релси.
Другата седмица съм на почивка, но върна ли се, вдигам летвата и заочвам отново.

Аз като гледам и тук сме се събрали много добра банда! Ще се нахъсваме взаимно.

Признавам си без бой, че днес не ми се получиха калориите. Голям глад, голямо чудо! Отдавам го на състезанието. 2197ккал. Уупс! Ако някой може да ми каже как да спра да ям по 200гр сурови ядки на ден, да заповяда. Може би да си залепя устата с тиксо? Или да не ги купувам? Ама са полезни беее....
Утре нямам с какво да се извинявам обаче. Всичко изядох.

# 756
  • Мнения: 2 461
Това им е лошото ма ядките - увличат. Аз боря най-вече корема. Държа 1200-1300 калории вече 2-ра седмица, да видим.

# 757
  • Мнения: 4 770
Петенце Цветенце, благодаря! Hug
Пудовката ми от 8кг прашасва.  Embarassed (Вдигам гири с Шон, де) Преди няколко седмици пробвах една тренировка на Пол Катами с пудовка, която ми стопи лагерите- страшна излагация беше. Такава зверска мускулна треска имах на предно бедро, че не можех да ходя нормално три дни! ooooh! И си казах- след състезанието влизам в релси.
Другата седмица съм на почивка, но върна ли се, вдигам летвата и заочвам отново.

Аз като гледам и тук сме се събрали много добра банда! Ще се нахъсваме взаимно.

Признавам си без бой, че днес не ми се получиха калориите. Голям глад, голямо чудо! Отдавам го на състезанието. 2197ккал. Уупс! Ако някой може да ми каже как да спра да ям по 200гр сурови ядки на ден, да заповяда. Може би да си залепя устата с тиксо? Или да не ги купувам? Ама са полезни беее....
Утре нямам с какво да се извинявам обаче. Всичко изядох.

Значи продължаваш с упоритите тренировки, много добре. (Само внимавай за здравето.) 2200 калории не са много при натоварен физически режим. За жена около 58-62кг са ОК, освен ако не целиш бързо сваляне. Предполагам, че ти се ядат толкова много ядки, защото си в процес на изграждане на мускули и костна тъкан. Не се притеснявай, до 1-2 седмици трябва да отмине и да навлезеш в детоксикация и лек режим. Просто такъв ни е организмът на жените, на цикличен принцип. И да, сегашната група също е страхотна. Simple Smile

# 758
  • Мнения: 10 026
Петенце, аз вече тежа 53кг., а когато съм обезводнена след бягане и 52, но съм дребна- 157см, така че имам още мазнини за чистене. Главно в долната част- бедрата са голяма мъка. Ще им обърна повече внимание след почивката, за да съм по-лека на следващия половин маратон. Иска ми се да съм по-бърза и да не тормозя ставите.
ДНес падна един от "водните" килограми, 54 съм, след цикъла ще съм пак 53.

Днес ми е почивен- без тренировка, затова бяхме цял следобяд в зоологическата.  Laughing Според FitBitа ми досега съм изразходила 1566ккал.  Shocked След такова трамбоване нагоре-надолу много малко ми се струва... Sad
Така че вечерях, и удрям чертата на 1234ккал днес, вгх 96гр Rolling Eyes (поне са под 100).

Забравих да спомена, че от май месец съм с лактозна непоносимост и не ям никакви млечни. Трябва да ида на лекар, но не ми остава време. След почивката.
Затова наблягам на бадеми. Пия калции, но не знам дали се усвоява както трябва. Непременно трябва да си обърна внимание. Но има ултра маратонци вегани жени, явно е възможно да се справи човек. Аз и без това мога само половин.  Laughing

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 20:48 от Deziderata

# 759
  • Мнения: 4 770
Дези, извини ме, че отговарям със закъснение, но чак сега стигнах до форума. Много рядко, но се случва понякога.
Поздравления за сегашното ти тегло и спортна форма. Теглото ми се струва повече от идеално за ръста ти и при стегнато телосложение, но ти си знаеш как се чувстваш най-добре. 1500 калории наистина не е реално, ако не си се спирала половин ден.
За пълноценно усвояване на калция е нужен достатъчно магнезий и адекватни нива на витамин D3 и К2. Бадемите, особено ако ядеш повече, е най-добре да са изкиснати заради фитатите. При кашуто го няма този проблем, защото е обелено, но то няма толкова много калций. Редувай ядките, за да не се пресити организма, ако усетиш, че ти писват бадемите, не се насилвай. За калций можеш да наблягаш и на риби с ядливи (меки) кости като сардина и от сорта, зеле, моркови, камби, бобови, различни видове тахан, ядкови млека, соев кашкавал и пр. Сушените фурми също са много богати, но захарите и въглехидратите като цяло са доста и май не стават за твоя режим. Успех на следващия полумаратон!

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 18:05 от Петенце Цветенце

# 760
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Здравейте! Ще се радвам да ме приемете във вашата темичка...
Аз се казвам Цвети и съм на 33 г.
Миналата година си пуснах иследвания за ЩЖ и съм с тсх в горната граница. Поне разбрах от къде е проблема с килограмите....вечния проблем!!!
Та да ви споделя зА себе си...от 7.06 се храня по една табличка. В нея са описани кои храни се включват и кои храни се изваждат от менюто! От тогава до днес съм -11кг. Работата ми е натоварена преь лятото. Имам доста физическо натоварване и затова не ходя на фитнес и не спортувам. Не ми остават сили нито време за това. От седмица две обаче задържам кг и се чудя на какво се дължи. Лошото е че имам още доста за сваляне. Искам да смъкна поне още 10. В момента тежа 63.9 а съм висока 158см
Не гоня някакви манркенски мерки....но все пак.... Ако желаете ще ви споделя табличката по която се храня.
Моля ако някой може да помогне...приемам всички съвети

# 761
  • Мнения: 70
flo, би ли споделила табличката:Blush

# 762
  • Мнения: 4 770
Здравей, flo! Сподели табличката и ще направим коментари. Аз за себе си съм открила, че организма ми подсказва най-добре от каква храна имам нужда. Например ако ми се яде нещо определено, да кажем печени картофи, няма да съм сита и доволна с друго, колкото и да изям. На вас случвало ли ви се е?

# 763
# 764
  • Мнения: 4 770
Здравей, тези таблици се ползват при автоимунно заболяване или съмнение за такова за определяне на възможни причинители от хранителния режим. Консумират се само храните от втората като на определен период се добавя някоя от останалите, за да се провери как влияе, по подобен начин се процедира и при алергии, за да се установи от каква храна точно се причиняват. Ти имаш ли автоимунно заболяване и, ако не, как реши да ползваш именно тези таблици? Голяма част от храните за изключване са безвредни и дори много полезни за здрав човек и няма смисъл да се изключват и да си ограничава човек разнообразното хранене, ако му понасят добре.

Общи условия

Активация на акаунт