Отговори
# 60
  • Мнения: 69
Хм.. Прекрасна новина!  Hug Хайде следващия преглед да се похвалите и със сърчице! Praynig
Ейми Ние с теб си вървим заедно... и моята последна менструация беше на 13.03 и лентичките ни са на една и съща седмица, че и ден даже. Само, че моята О. беше доказана на 8-ми ден и термина ми съответно ще е по-раничко, но.. аз го писах за сега 18-ти.

Момичета не се притеснявайте за възрастта, моята майка роди на 39 живо и здраво момиченце, че дори и казваха, че не е хубаво нормално, а тя настояваше до край и си я роди нормално за 10 мин.
И аз съм с вас и ако не се лъжа и baby83  newsm78 Аз съм с последен цикъл 13.03 и термина 18.12, на 30 години съм иначе и ми е втора бременност, имаме девойка на 7 почти, но изчаквам в понеделник да чуем сърчицето и тогава ще ме запишеш, Ели Simple Smile А ако това е истинското ти име и аз съм Ели   bouquet

# 61
  • Мнения: 298
4erna Pantera да, заедно сме - моя последен беше на 12.03, О на 27.03, на 30г съм..но и аз искам да идва вече този понеделник..

# 62
  • Мнения: 1 202
Sildi88 много съжалявам мила  Hug,бързо възстановяване ти пожелавам  Hug!

# 63
  • Мнения: 115
Мами, и от мен честито за новата тема, страхотна е! Мамите, които са с втора бременност докторите по-предпазливи ли са? Аз лично до момента нямам някакви проблеми, но според моя доктор трябва да взимам утрогестан за по-голяма сигурност, против спонтанен аборт. Някоя мама взимала ли го е и какви за отзивите?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 261
Да се запиша и аз в новата темичка! Браво, Ели! Супер си се справила!  Peace

Толкова сме много вече, че за ден само изписваме 5-6 странички. Съжалявам, че не ви изброявам по отделно с имена (никове), но честито на всички, които са чули сърчице тези дни!

Sildi88, стискам палци бързо да се възстановиш и скоро да имаш нов повод за радост!  Hug

Както по-рано и други мами казаха, и аз нямам много апетит и малко като хапна се чувствам като прасенце!  Laughing Но по-добре само това, от колкото гадене и повръщане, както беше по-миналата седмица. Тези, които са вече за втори път бременни.. кажете при първата бременност колко продължи гаденето, до кой месец и колко често. Знам, че при всеки е индивидуално, но събирам мнения. Аз само около седмица се чувствах по-зле и повръщах няколко пъти.. чудя се дали ще почне пак да ми се гади..  Thinking Вече съм в 8г.с. + 3 дни, а до колкото знам към края на третия месец спира гаденето, ако има такова...

Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 65
  • Мнения: 107
Много сте изписали, момичета. Не можах да изчета всичко, но до края на вечерта ще наваксам.

Ели, много хубава темичка. Благодаря, че си ме добавила, всички данни да точни. Simple Smile

Бързам да ви се похваля. Днес бях на преглед иииии всичко е наред. 8 г.с., 15 мм сакче, 8 мм ембрионче с пулсче. На седмото небе съм. Стискам палци и на все още чакащите. Praynig

Да ви кажа, и аз имам някакво бледожълтеникаво течение, не постоянно, но го забелязах, явно е нормално.  newsm78

Искам да ви питам още нещо: днес ходих на преглед при "кварталния гинеколог". Така го наричам, защото е в съседната сграда до кабинета на личната и живея наблизо. Simple Smile Но не искам той да ми следи бременността, че и апаратурата му е много стара. Просто все още не съм се спряла окончателно на някой добър АГ, а вече беше крайно време да разбера, дали всичко е ок. Мислех си като си взема ново направление за следене на бременността, тогава да отида при друг.

Само че "кварталния" ме вика другата седмица пак да видим колко е пораснало ембриончето и да ми назначи изследвания. Та се чудя дали да ходя или направо да си взимам ново направление и да отивам веднага при друг?  newsm78 Какво мислите?

# 66
  • Мнения: 566
Пантерке Елена съм, да.  Hug
Данна Браво на бебчето, има си и пулсче, прекрасно! Hug Моят съвет е да потърсиш не просто "кварталния" АГ, а доказал се, с добра апаратура.

Момичета, на какви УЗ-та ходите не знам, но явно са доста старички за да не са показали досега сърчицето. Аз предпочитах да си платя само и само да знам от рано какво се случва за да бъда спокойна, защото невидението ме убива, но така или иначе влезнах в болницата, а в Тутракан болницата е с най-новата апаратура и още бях в 5 г. с.  и видяхме малкото сърчице как тупка.
В Търговище ходихме до Спешното когато ме беше заболяло зверски и точно когато в Тутракан видяха сърчице, в Търговище на тази апаратура твърдяха изобщо, че не съм бременна, а луда.. каму ли за сърчице... Така, че.. апаратурата е много важна, има жени на които изкарват акъла и в 8-ма,9,та седмица с тези калпави УЗ-та на 100 години! ooooh!

# 67
  • Мнения: 107
Sildi88, сега ти прочетох поста. Много съжалявам. Бързо възстановяване и дано скоро имаш повод за радост!   bouquet Hug

# 68
  • Мнения: 1 296
Мами, и от мен честито за новата тема, страхотна е! Мамите, които са с втора бременност докторите по-предпазливи ли са? Аз лично до момента нямам някакви проблеми, но според моя доктор трябва да взимам утрогестан за по-голяма сигурност, против спонтанен аборт. Някоя мама взимала ли го е и какви за отзивите?

Имах леко прокървяване (розово) в 6та седмица и ми изписаха утрогестан Х2 сутрин и вечер вагинално. Приемах опаковка и половина, спрях го после. Всъщност това прокървяване беше еднократно, слава Богу! Надявам се да не се повтаря, страшно се притесних тогава.

# 69
  • Мнения: 117
Ели поздравления за темата!
Аз докато се запишаа вие доста сте напреднали Simple Smile
Sidli88 съжалявам за това което ти се е случило и ти пожелавам скоро пак да видиш 2 чертички този път с успешен финал.
Аз днес се записах за ЖК тъй като моя лекар не работи със ЗК и пак видях сърчицето, много е вълнуващо всеки път

# 70
  • гр.София
  • Мнения: 48
  Sildi88, прегръщам те силно. Пожелавам ти бързо възстановяване и много позитивни мисли, твоите бебета ще те намерят в най-подходящия момент.

  Относно ЖК, аз мисля че най-добрия вариант е да бъде при АГ, на когото имаме доверие и най-вече може да води раждането. За себе си съм решила да отида пак в МД, макар лекаря който тогава ме консултираше и израждаше вече е в пенсионна възраст и ще е чист късмет още да работи. Лукса при такава ситуация не би ме поблазнил, за мен по-важното е че всичко ми е на куп, и лаборатория, и генетици, и неонатолози. Е, не ми е много близо, но веднъж месечно се преживява разходката.

# 71
  • Мнения: 80
Аз пък на 34 с първа бременност, но гледам да не се притеснявам за това. Имам позната, която роди живи и здрави близнета миналата година и беше на 38 Simple Smile

Мама мене ме е родила на 40-41, баща ми пък е с две години по-възрастен от нея, а нямам по-големи братя и сестри Simple Smile Сега съм на 24 все още, а приятелят ми е на 40 Simple Smile Наистина няма от какво да се притеснявате с placebo7 и michaelina. Важно е обич и бебенца да има!

# 72
  • Мнения: 9
Момичета, може ли някоя от вас да ми каже след първия преглед за установяване на бременност издава ли се някакъв документ.

Може да ви прозвучи странно, но е свързано с работата ми, в момента е доста натоварена, а за да ме освободят от ходене по обекти ми искат официален документ, наистина кофти ситуация, но има и такива хора, в момента съм в болничен от личния лекар, за да си спестя целодневното стоене на крак в тия дъждове и това лошо време. Ще съм много благодарна, ако някой запознат ми отговори.  Hug

# 73
  • Мнения: 643
Здравейте момичета!
Sildi88  бързо възстановяване!  Hug
Пепи и Гого при първата ми бременност си взех служебна бележка от личния лекар, в която пишеше че съм бременна! Дадох я на работодателят ми, защото имах подозрения,че като разберат може да ме уволнят!  Twisted Evil Такава може да се вземе мисля и от АГ!
ОХХХ да ви се оплача. Днес наобяд отивам до тоалетна и хоп на хартията освен течението ми, което гледам и вие го коментирате, и малко кръв!  ooooh! Много ми стана гадно!  Sad Обадих се на АГ-то и ми каза да си взема Утрогестан, Но-шпа и Вит Ц. Да ги пия сутрин и вечер! С първата ми бременност бях в 8г.с. в болница заради кървене и почна по същия начин и сега ме е страх много! Не стига, че имам всички екстри ами сега и това! Дано да е само еднократно!
Габии относно това с втората бременност. С първата бременност не съм имала никакви проблеми с гадене и повръщане, а сега е по цял ден гадене и се чувствам като пребита! Така че е индивидуално за всяка бременност явно!
И не на последно място да благодаря на Ели за прекрасната тема!!!   bouquet

# 74
  • Мнения: 1 421
Sildi88  Hug

Пепи и Гого като бях на преглед при Аг и споменах, че работата ми включва нощни смени ,тя ми предложи документ. Така, че попитай  Peace

Радвам се за всички чули сърчице! Стискам палци за всички в понеделник! Аз съм плътно след Вас, дами! Можех и днес да го чуя, но за по-сигурно си записах час за 29  Crazy

darkangel-Ели Страхотна тема!  Heart Eyes Hug

Силни прегръдки за всички! Лека нощ от  мен, че утре пак ме чака ставане в 6:30  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт