На море в ТУРЦИЯ - тема 30

  • 84 512
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 369
Здравейте,интересуваме дали някой има отзиви за Vouge hotel Bodrum?
Благодаря ви предварително!

# 481
  • София
  • Мнения: 11 130
Здравейте! Предстои ни да почиваме за първи път в Турция, в Кушадасъ през юни. Налага се да разделим пътя си (по здравословни причини не мога да издържа целия път наведнъж), като направим нощувка по пътя на отиване и връщане. Моля, предложете ни атрактивни места, в които освен нощувка, да можем да направим интересна разходка, да видим природни или исторически забележителности.
И още една молба- ще пътуваме през ГКПП Илинден и Гърция до Кушадасъ, има ли участък от маршрута, който не е добре означен и бихме могли да се заблудим?
Благодаря предварително на всички, които ще включат по моите въпроси!  bouquet
Страхотна тема! Simple Smile
От къде ще тръгнете? Най-добре е да разделите пътя на две части. Като пример ще дам Чанаккале. Намира се горе-долу на половината път София-Кушадасъ. Има много хотелчета,  където да пренощувате, прекрасна крайбрежна алея за разходка, може да видите троянския кон в реални размери, подарен от Брад Пит на града.

Преди години ние пренощувахме там.
А наблизо за разглеждане е и Троя.

# 482
  • Мнения: 4
Ние на връщане мислим да си разделим пътя да не е наведнъж да отседнем 1 вечер в Айвалък- четох, че е малко, автентично много красиво островно градче, на 8км от него има много дълга плажна ивица. А Троя да посетим на отиване.
Здравейте! Предстои ни да почиваме за първи път в Турция, в Кушадасъ през юни. Налага се да разделим пътя си (по здравословни причини не мога да издържа целия път наведнъж), като направим нощувка по пътя на отиване и връщане. Моля, предложете ни атрактивни места, в които освен нощувка, да можем да направим интересна разходка, да видим природни или исторически забележителности.
И още една молба- ще пътуваме през ГКПП Илинден и Гърция до Кушадасъ, има ли участък от маршрута, който не е добре означен и бихме могли да се заблудим?
Благодаря предварително на всички, които ще включат по моите въпроси!  bouquet
Страхотна тема! Simple Smile

# 483
  • Бургас
  • Мнения: 17
Здравейте,интересуваме дали някой има отзиви за Vouge hotel Bodrum?
Благодаря ви предварително!
Ние ще сме там от 24.05. Ще мога да разкажа като се върнем. В групата във фейсбук има 1 отзив. Мога да изпратя на лични.

# 484
  • Мнения: 242
Здравейте,интересуваме дали някой има отзиви за Vouge hotel Bodrum?
Благодаря ви предварително!
Ние ще сме там от 24.05. Ще мога да разкажа като се върнем. В групата във фейсбук има 1 отзив. Мога да изпратя на лични.
Ние ще сме там от 20.09 и ще чакам отзиви с нетърпение. Тръгвате след няколко дни -  лек път, хубаво време и прекрасна почивка! wavey travel  Nature Sunny smile3509

# 485
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Ние на връщане мислим да си разделим пътя да не е наведнъж да отседнем 1 вечер в Айвалък- четох, че е малко, автентично много красиво островно градче, на 8км от него има много дълга плажна ивица. А Троя да посетим на отиване.


Айвалък е само на 250 км от Кушадасъ и сетне имате 600 км. до Варна , фери , граница...................
Не случайно ви предложиха Чанаккале.Може на отиване азиатския бряг съчетан с Троя , а на връщане -на европейския , след ферито и по близо да Варна - Гелиболу примерно.

# 486
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Благодаря много, ndimitrova! Преди да тръгнем за Турция, ще бъдем в Банско.



Точно това е пътя :
Банско - Гоце Делчев - Илинден - Драма - Александропулис - Кесин - Чанаккале

# 487
  • Варна
  • Мнения: 497
Ние на връщане мислим да си разделим пътя да не е наведнъж да отседнем 1 вечер в Айвалък- четох, че е малко, автентично много красиво островно градче, на 8км от него има много дълга плажна ивица. А Троя да посетим на отиване.


Айвалък е само на 250 км от Кушадасъ и сетне имате 600 км. до Варна , фери , граница...................
Не случайно ви предложиха Чанаккале.Може на отиване азиатския бряг съчетан с Троя , а на връщане -на европейския , след ферито и по близо да Варна - Гелиболу примерно.

Щом ще нощувате в Айвалък посетете "Дяволската трапеза". Място с красива панорамна гледка към града  и остров Лесбос . Това е една от атракциите на Айвалък и си струва да се види.

https://mestence.wordpress.com/tag/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B … 0%BE%D0%BB%D0%B0/

# 488
  • Мнения: 4
За античните градове Милет и Priene имат ли работно време и входна такса- може ли да се посетят и по късно след 6-7 вечерта. Заслужават ли си да се разгледат и колко време ще отнеме? Simple Smile

# 489
  • Мнения: 262
Поздрави на всички от Анталия и нейните райони. Вчера се прибрахме с някои от пишещите в темата от едноседмичен инфотур.Имаме пресни впечатления от над 50 хотела.Преди 7.8 страници някой беше питал за Фулия/един от хотелите в комплекса Kamelya HV./имахме 2 нощувки точно в него и лично на мен ми допадна.Стаи,храна,обслужване на ниво.Тук има особенност,която трябва да се знае. Гостите на трите хотела-Selin,Fulya  и Kamelya ползват цялата територия на комплекса,но се хранят само в собствените си ресторанти на закуска,обяд и вечеря. Иначе останалите заведения-снекове,барове са общи за всички. Както и миналата година писах,плажа на комплекса/който е 240 дка територия/ е невероятен,един от най-добрите в Турция. Всички стари вили на Камелия вече са реновирани и стаите са прекрасни. Смело препоръчвам хотела/хотелите/ за интересуващите се.  thumbsup

# 490
  • Мнения: 4 500
Ами да ви попитам нещо аз - миналото лято в Турция се запознахме с 1 семейство от Бургас
 и те ходят в Турция по следния начин. От Бургас до Истанбул с автобус и после от Истанбул до Анталия със самолет и тъй като полета е вътрешен им било супер евтино. Викам си Еййй супер  Mr. Green Отварям сайта летище Ататюрк и пускам полет до Анталия и ми излизат цени  Shocked - колко 2 почивки с агенция само полета! Ужас  Crazy Вие да знаете как стои въпроса? Мацката от Бургас каза, че едва ли не по 20 лири й излизал билета newsm78

# 491
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 802
Ами да ви попитам нещо аз - миналото лято в Турция се запознахме с 1 семейство от Бургас
 и те ходят в Турция по следния начин. От Бургас до Истанбул с автобус и после от Истанбул до Анталия със самолет и тъй като полета е вътрешен им било супер евтино. Викам си Еййй супер  Mr. Green Отварям сайта летище Ататюрк и пускам полет до Анталия и ми излизат цени  Shocked - колко 2 почивки с агенция само полета! Ужас  Crazy Вие да знаете как стои въпроса? Мацката от Бургас каза, че едва ли не по 20 лири й излизал билета newsm78

Гледате грешното летище, евтини са полетите на лоу кост авиокомпаниите.

# 492
  • Мнения: 246
Ами да ви попитам нещо аз - миналото лято в Турция се запознахме с 1 семейство от Бургас
 и те ходят в Турция по следния начин. От Бургас до Истанбул с автобус и после от Истанбул до Анталия със самолет и тъй като полета е вътрешен им било супер евтино. Викам си Еййй супер  Mr. Green Отварям сайта летище Ататюрк и пускам полет до Анталия и ми излизат цени  Shocked - колко 2 почивки с агенция само полета! Ужас  Crazy Вие да знаете как стои въпроса? Мацката от Бургас каза, че едва ли не по 20 лири й излизал билета newsm78

Гледате грешното летище, евтини са полетите на лоу кост авиокомпаниите.

Стана ми любопитно и реших да проверя цените, първо влязох в Атласджет, от Истанбул Ататюрк до Анталия 62 лири най-евтино, на връщане 92 лири с дати, зададени както си бяха в сайта им автоматично, а на Тюрк Хава Йолларъ цени около 100 лири. Преди години ми се е налагало да резервирам билети за такива вътрешни линии, и тъй като има през около час и половина полети, имах възможност да избирам най-благоприятната цена за деня, но такива билети от 20 лири не е имало, леко са ви метнали. Спомена за най-ниска ми е за нещо от рода на 50 лири.

# 493
  • София
  • Мнения: 1 861
Ами да ви попитам нещо аз - миналото лято в Турция се запознахме с 1 семейство от Бургас
 и те ходят в Турция по следния начин. От Бургас до Истанбул с автобус и после от Истанбул до Анталия със самолет и тъй като полета е вътрешен им било супер евтино. Викам си Еййй супер  Mr. Green Отварям сайта летище Ататюрк и пускам полет до Анталия и ми излизат цени  Shocked - колко 2 почивки с агенция само полета! Ужас  Crazy Вие да знаете как стои въпроса? Мацката от Бургас каза, че едва ли не по 20 лири й излизал билета newsm78
По 20 лири не са, но по 15 - 20 евро има колкото искаш Peace
В едната посока, и обратно още 15- 20. За 30- 40 евро можеш спокойно да пътуваш от Истанбул до Анталия и обратно, или ако искаш по-евтини и пак толкова луксозни хотели и до Алания.
Galactic, Hug най-евтините полети не са на Атласджет, а на Pegasus Peace,
Nefertari33, те летят  не от летище Ататюрк, а от летище Сабиха Гьокчен. То се намира в Азиатската част на Истанбул. Ето и сайта на Пегасус, от който можете да си резервирате билети.
 http://www.flypgs.com/en/
Изгодно е ако искате почивката Ви да е повече от 10 дни Simple Smile.
Защото нашите агенции предлагат само до 10 дни със самолет в Анталия. И тогава Ви излиза едно и също като цена хотела плюс полета.
С тази разлика, че с чартъра летите от София и имате трансфер от и до хотела, а с Пегасус летите до летище Анталия или Алания и оттам на автобусче или маршрутка до хотела. Може и с такси или кола под наем. Peace

# 494
  • София
  • Мнения: 164
Бих искала и аз да допълня с информация относно "Пегасус". Авиокомпанията има безплатни сервизи /трансфери/, там където кацат самолетите й, каквито сервизи има и "Метро туризъм". Знам, че "Пегасус" имат безплатен сервиз от Бурса до Истанбул. Но, трябва допълнително да се изпрати запитване, за маршрутите на сервиза за определения регион и интревалите на които преминават.

Общи условия

Активация на акаунт