ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯТА - въпроси и отговори! Тема № 11

  • 54 858
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 040
Мина моето изследване.Да ви питам за трикратното изследване-кр.захар и инсулин се взема кръв само от вената,а не и от пръста? Днес в Бодимед ми взеха само от вената, и се зачудих,защото първия път ми взеха и от пръста? Ето ми резултатите, направо ми се струва страшен този инсулин
Инсулин  0мин-18.33
               60мин-155.2
              120мин-137.3
 Глюкоза 0мин-4.8
               60мин-7.1
             120мин-6.5
В четвъртък съм на преглед,но да ви питам и вас,ако може някой да ми помогне с тълкуването.

# 61
  • Мнения: 32 364
Савина, а референтните стойности какви са? Иначе малко трудно може да се каже. Всяка лаборатория има различни референтни стойности.
Но наистина си личи, че има проблем. Но аз съм по зле от теб  Laughing Е поне при изследването преди 2 години бях двойно и тройно като теб - поне инсулина, а захарта беше по-добре. Сега не зная. Лятото ще правя изследване. А дали се взима от вена или пръст, не помня честно казано.
Лекарят ще ти каже вече дали е ИР или диабет, но най вероятно си на границата. Успех.
А това първо изследване ли ти е за ИР?

# 62
  • София
  • Мнения: 1 040
Това ми е 2 изследване.За инсулина пише от реф.стойност от3-24,90.Ще ви пиша пак след прегледа.Благодаря!

# 63
  • Мнения: 800
Савина, за диабет и дума не може да става. Кръвната захар е с отлични стойности. Имаш обаче ясно изразена ИР.

Хубаво е десетина дни преди изследване на инсулин и кръвна захар да се спре метформина.

# 64
  • Мнения: 800
Аз по НОМА съм под 2, което е супер. Ама изследванията бяха с прием на метформин, така че не са особено показателни.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 040
Аз съм го спряла от известно време, тъй като не ми понася.Обаче отново напълнях, постоянно съм изтощена, имам и хроничен цистит.Да видя какво ще каже докторката.Трябва да започна и някакъв спорт.Ще се бориме, няма как! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 51
Тези изследвания в никакъв случай не говорят за диабет. Не се стряскай!

# 67
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Здравейте, момичета!

Открих случайно темата и ми се иска да ви попитам следното:

Преди няколко години, може би 3, съм си правила обременяването с глюкоза и помня, че резултата беше доста висок, но без инсулин и ми изписа тогава ендото, при което ходих метфогамма 1000, 3*1....след време като започнах процедурите за инсеминация, после инвитро, не съм си правила контрола, но АГ-то ми каза да продължа да си я пия, но метфогамма 500, 2*1. Като имаше период , в който го бях спряла (за около година след мисед аборт през 2012 г). Но от половин година пак си го пия редовно.

днес ми беше хистероскопията за премахване на аденомиозно огнище, а преди 2 месеца - на полип.... и сега въпросът (съжалявам за дългото интро)

Добре ли е да си направя отново обременяване сега - след хистерото и преди евентуална стимулация за второ инвитро, или не е желателно...или да си ходя при д-р Начев (ендото ми сега) и да си го питам и да видим той какво ще назначи.... Защото сега ще съм в болнични и ще мога да отделя два часа да вися в някоя лаборатория

Благодаря на отзовалите се на моето питане предварително!  Hug

# 68
# 69
  • Мнения: 800
mandy_may, моето мнение е, че трябва да питаш ендото за това дали моментът е подходящ за обременяване. Нека да има предвид конкретния случай и процедурите, през които си минала или ти предстоят, защото инсулинът си е хормон, който се влияе и от състоянието на останалите хормони, а твоите терапии вероятно са и хормонални.

Ако нямаш търпение да изчакаш мнението на лекаря, то направи си контролно изследване само на гладно на кръвна захар и инсулин, за да видиш дали стойностите са в норма. При повишена гликемия на гладно и/или инсулин ориентировъчно над 10 единици на гладно вероятността да имаш ИР е доста голяма. Ако кръвната захар на гладно е над 7, то вероятно се касае и за диабет. не прави обременяване с глюкоза на своя глава!

Принципно е добре изследването да се направи ако поне десет дни не си приемала метформин.

# 70
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Благодаря за отговора Поли. Няма да правя глупости на собствена глава, но пък и не искам да спирам метфогамата, за да не се отрази на процедурите после. Толкова време го пия
Но инфото ти ми е много полезно. Благодаря.

# 71
  • Мнения: 800
Е, в краен случай направи изследване на гладно като си пиеш метфогамата. Така ще разбереш дали ти действа добре.И аз наскоро правих изследване без да спирам метформина, така че дава някаква представа за ситуацията.

# 72
  • Мнения: 25
Здравейте, от 2 месеца поя Глюкофаж. Свалянето на килограми е много бавно, за сега са 3-4 ...колебаят се . Освен Глякофажа пия и Инофолик за ПКЯ. Цикълът ми се нормализира, което е добре. Това което ме притеснява е постояннто разхлабване на стомаха и това , че отслабвам бавно. ИРИ  то ми беше 32 при максимална стойност 24, НОМА 8. Според ендокриноложката при тези стойности на НОМА съм щяла да отслабна бързо, но не се случват така нещата. Не спортувам, ходя пеша.

# 73
  • Мнения: 32 364
Здравейте, от 2 месеца поя Глюкофаж. Свалянето на килограми е много бавно, за сега са 3-4 ...колебаят се . Освен Глякофажа пия и Инофолик за ПКЯ. Цикълът ми се нормализира, което е добре. Това което ме притеснява е постояннто разхлабване на стомаха и това , че отслабвам бавно. ИРИ  то ми беше 32 при максимална стойност 24, НОМА 8. Според ендокриноложката при тези стойности на НОМА съм щяла да отслабна бързо, но не се случват така нещата. Не спортувам, ходя пеша.

4 кг за два месеца не е зле. И не хубаво да се отслабва бързо. Разхлабването е нормално с това лекарство, но не при всеки се проявява.

# 74
  • Мнения: 5
Здравейте!Аз приемам "Неоформин" от вида на тези препарати за хиперинсулинемията.Доколкото знам трябва да се приемат 2-3 (лекарката ми е изписала 3 пъти на ден) пъти на ден около яденето.Е да обаче аз не ям 3 пъти на ден точно, ами например сутрин си пия кафе, после чак на обяд ям малко, после след 2 часа малко, пак след 2-3 часа си взема плод например.И така ми се връзва на ден да ям често по-малко, така съм свикнала.Взависимост от натовареноста на деня ми, понякога ям и веднъж на ден.Не знам след като пия хапчето колко време след това може да се яде, какъв е интервала на прием(т.е.  колко часа след единия прием може да се взима пак)Питам защото в листовката нищо не пише, а пък друг път не съм пила такива лекраства.Лекарката нищо не ми обясни, а на висичкото отгоре беше объркала и ми беше дала 1000мг, а такава разфасовка даже няма.Взела съм си от 850, най-доближаващата се доза.Както и да е, бихте ли споделили някаква информация, ако някой пие същото лекарство или поне тези, които пият подобните.Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт