Въпрос за упойката...

  • 1 356
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
аза пък исках епидурално упойка,но докато дойде анестезиолога бебчо се беше родил Joy newsm62

# 16
  • Мнения: 8 505
И аз съм решила с епидурална, но наскоро чух, че не е хубаво за първо раждане, защото не се усещало как напъваш!?Та това можело да доведе до форцепс!!!!Вярвате ли на това-има някаква логика да си призная, но пък има и момичета,раждали за 1ви път  и с епидурална и без проблеми newsm78! Споделете, мамита, наистина ли не се усеща как напъваш?????

Не се усеща кога имаш контракции,а не кога напъваш.Напъването е волеви процес,т.е. зависи изцяло от теб.През цялото време на корема ми бяха сложили апаратът за запис на тонове.Той засича и контракциите.Появеше ли се контракция,ми казваха да напъвам.Тук е моментът да отбележа,че когато ви кажат да напъвате,трябва наистина да напъвате,а не да се лигавите (с извинения).

# 17
Неможеш да си представиш какво е облекчението след като ти поставят упойката. Съветвам те да раждаш с епидурална.  Аз не изтърпях болките и на седем сантиметра се примолих да ми я поставят. Вярно, че едвам издържах, защото болките от контракциите бяха силни, а не трябваше да мърдам. Ако успееш да издържиш в този момент няколко минути докато я поставят раждането ще е песен. Болката от контракциите е толкова силна, че убождането на иглата няма да те боли чак толкова. И не е вярно, че пречи да се напъваш. Напротив ти се напъваш само когато акушерката или лекарят ти кажат, а това те го следят, не се напъваш когато на тебе ти хрумне само защото усещаш напъни. Така, че спокойно раждай с упойка. Един ден като раждам второто си дете ще бъде с епидурална упойка и то предварително ще се уговоря с лекаря за нея. Hug

# 18
  • Мнения: 6 164
Много противоречиви неща чета за упойката.  Crazy

Да, вярно не боляло - чудесно. Laughing Но после чета (пак тук из форума), че можело дископатия чак да си докараш, или най-малко болки при застудяване, влага и не знам още какви остатъчни "екстри".

Вярно ли е това и ако е, не е ли по-добре да стиснем зъби за няколко часа, отколкото цял живот да се държим за кръста? Много съм объркана и аз, а времето ми за взимане на решения намалява...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз да се включа и да те успокоя, че поставянето на епидурална упойка не боли изобщо,само не трябва да мърдаш докато ти я поставят.

...triabva li da pomolia za takava upoika ili tia se slaga po precenka na doktora ti? napalno li e bezvredna pri parvo rajdane? Rolling Eyes

И на мен ми беше първо раждане и не съм имала усложнения.При мен беше по предварителна уговорка с лекаря.

Споделете, мамита, наистина ли не се усеща как напъваш?????

Не се усещат самите контракции, т.е. аз поне ги усещах много слабо, но нали екипът е до теб няма страшно те ти казват.Успех!

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...че можело дископатия чак да си докараш, или най-малко болки при застудяване, влага и не знам още какви остатъчни "екстри".

Аз нямам никакви такива екстри:)
Знам, че ако анестезиологът знае какво прави - няма опастност от нищо.

# 21
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Аз раждах нормално, без никакви упоки, наистина доста боли преди бебчо да излезе, но сега вече всичко е като сън.
Само да споделя, без да те плаша, че докато бяхме в болницата ( държаха ни 10дни) имаше две майки, които бяха раждали с упойка и двете имаха невероятно главоболие и то дни наред.

# 22
Преди четири години една моя позната роди в 2 гр.болница с епидурална и до ден днешен я наболява кръста.Аз самата все още се колебая хем ми се иска хем не ми стиска

# 23
  • Мнения: 8 505
Е,на мен нищо ми нямаше.Нито ме е боляла главата,нито кръста.Нито за момент.

# 24
  • София
  • Мнения: 401
Приятелки, раждали и нормално и с епидурална, казват че ако раждат пак, задължително ще е с епидурална Peace!

# 25
  • Мнения: 535
Мамчета, дайте информация и за това дали се плаща упойката и колко.

Една приятелка роди в Шейново и каза, че искали предварително да плаща 100 лева ако ще има нужда от упойка. И това се чудехме - как ще знаем предварително дали ще имаме нужда !!!!

В други болноци как е?

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Плащах си упойката и в Шейново и в Св. София, но след раждането.

# 27
  • Мнения: 535
Плащах си упойката и в Шейново и в Св. София, но след раждането.

Би ли споделила за тези, на които ни предстои, колко си платила и в двете болници?

Благодаря то предварително!!!

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бих:)
По 100 лв мисля, че беше и на двете места.
Но ... информацията ми не е съвсем прясна.... може да са се променили нещата.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 998
Мамчета, дайте информация и за това дали се плаща упойката и колко.

Една приятелка роди в Шейново и каза, че искали предварително да плаща 100 лева ако ще има нужда от упойка.

В Шейново упойката е 150 лв.На мен ми сложиха ,само че след нея толкова бързо се развиха нещата,че нямаше време да подейства напълно  #Crazy.
Изобщо не боли,не ми се гадеше,не ме е боляла главата на следващия ден и напъните се усещат!

Общи условия

Активация на акаунт