Как да познаете дали вашият лекар НЕ поддържа кърменето

  • 6 236
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
И нашето педи май не е голям привърженик на кърменето. Когато казах, че ще почвам да захранвам, тя каза да слагам АМ в домашните пюрета. Като й казах, че още сме на кърма, ме погледна така  #Shocked и каза задължително да си купя адапте, защото с кърма не ставало. Добре, че е този форум  Hug

# 16
  • Мнения: 3 760
Мерси, Зори, за статията. Много синтезирана информация.
Моето педи е някъде по средата. Дума не съм чула за АМ /дори замина  за 3 седмици извън страната и не спомена да се запася "за всеки случай"/. Каза да въвеждам сокчета /след 1-я месец/, но като й казах, че до 6-я няма, отвърна "добре". Тя се чувства длъжна да ми изписва захранване по бг-схемата, но не спори и не настоява да я слушам. С две думи-много се радва, че кърмя, но няма представа как го постигам.

# 17
  • Мнения: 411
Мерси, Зори, за статията. Много синтезирана информация.
Моето педи е някъде по средата. Дума не съм чула за АМ /дори замина  за 3 седмици извън страната и не спомена да се запася "за всеки случай"/. Каза да въвеждам сокчета /след 1-я месец/, но като й казах, че до 6-я няма, отвърна "добре". Тя се чувства длъжна да ми изписва захранване по бг-схемата, но не спори и не настоява да я слушам. С две думи-много се радва, че кърмя, но няма представа как го постигам.

Ох и ние сме така CryОсобено в нашия малък град хич не им е ясно кърменето.Освен себе си познавам само една кърмачка,която също като мен получава упреци,че ще си "умори детето от глад с тая кърма"Моята лекарка на всяка консултация изпада в шок като и кажа,че още кърмя....
Щял да се разболее #Crazy #Crazy #Crazyужас

# 18
  • Мнения: 2 614
Зори, благодаря за превода!  bouquet
Нашето педи, уж е за изключително кърмене, но НЕ ЧАК до 6-ия месец, защото те сокчетата "не са захранване", а и бебетата стават анемични без витамините от сокчето. Според нея трябва да започна сокчетата, след 10-тина дена. Иначе много се радва на Калина, че наддава добре, и не е "напомпена" както тя се изрази, като бебчовците на адапте.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 210
Браво Зори! Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 164
Не мога да кажа, че нашата пед-ка не поддържа кърменето. Но в никакъв случай не го и поддържа. Сигурна съм, че ако имах някакъв проблем с кърменето, веднага би ми казала да давам АМ. Факт е, че от всички записани при нея деца, само 3 са на кърма.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 381
Чудесна статия  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 440
Чудесна статия!
Нашето педи не е от тези.Но като се замисля,тя не говори много-много.

# 23
  • Мнения: 4 392
Точка 7.,8.,9. са писани сякаш за моето педи Laughing Други неща ,казани от него-
*Когато цедиш,се случва ПОНЯКОГА кьрмата да се увеличи.*
*Познавам една маика,една слаба,с малки гьрди,бедна-да се чудиш откьде я вади тази кьрма! Rolling Eyes*

Освен това постоянно ме караше да си правя вкьщи пробни кьрмения Shocked

# 24
  • Варна
  • Мнения: 225
Браво, страхотна статия! За съжаление, нашата не подкрепя кърменето, но идва юни......

# 25
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
                                                                                                                          
Страхотно е, когато детето може да заспи без гърдата, но едно от преимуществата, когато кърмиш своето бебе е, че имаш лесно средство да го приспиш, когато е нужно. Всички майки по света, още от времето на първите бозайници са действали по същият принцип. Едно от многото удоволствия на майчинството – да държиш в обятията си заспалата си рожба, чувството на умиротворение, което го обзема с идването на съня. Когато бебето заспива на гърдата  удоволствието е взаимно.


По принцип е така. Обаче... това, че в началото кърменето е лесно средство за приспиване, не е гаранция, че и в бъдеще ще е така. Приспиването на гърдата може да отнема и час, че и повече. При мен лично най-ефективно си остава галенето по главичката към личицето.
Приспиването на гърдата е прекрасно удоволствие, но когато бебето се приспива единствено по този начин, това носи своите последствия, които не винаги и не за всички са толкова прекрасни. Асоциацията заспиване-гърда може да бъде много силна и в един момент това, което първоначално е било нужда, става просто навик и се оказва, че бебето не може да заспи по никакъв друг начин. Това от своя страна провокира чести нощни будения (и съответно кърмения) или по-точно казано, бебето, зависимо от гърдата за заспиване, преминавайки през различни фази на съня си, вместо да го прави  самО  има нужда от гърдата на мама, за да го направи. Освен това, когато вече заспиването на гърдата не е нужда, а просто навик,  естествено му преодоляване може да отнема доста дълго време или ако се наложи  намеса - отучването би могло да бъде доста трудно. Тези евентуални последствия сами по себе си не са нещо лошо, но не всички майки са в състояние да понясят чести нощни будения или да чакат естественото отучване от приспиването на гърдата на 3-4 или... 7  години, а и евентуалната намеса за отучване не винаги  е особена приятна за детето (и за майката).
Та поради тези причина ми се струва, че не е лошо  педиатрите да споменават тези подробности около приспиването на гърдата, а съвети като "приспивайте бебето си по различни начини" (и гушкането, и милването и, люлеенето, и носенето на ръце са също толкова естествени и доставят удоволствие, пък и разнообразието недотяга) и "слагайте го чат пат  да заспива и само"   на мен ми изглеждат доста разумни. Естествено заявления "никакво приспиване на гърдата" не са на мястото си, но не защото това означава, че някой си е против кърменето, а защото не бива да се лишава майката от това удоволствие, което природата сама е създала.

# 26
  • Мнения: 559
На нашето педи като и казах,че съм чела в интернет за захранване след 6-ти месец и тя ме отрязя като казя,че това са стари матеряли. Аз съответно не взех под внимание нейното мнение,още сме само на кърма и тези дни ще се захранваме.

# 27
  • Мнения: 1 878
Мдаа, нашето пък педи излезе на 2/3 привърженик и 1/3 противник на кърменето  newsm78 - поне не спориме де - съгласява се с мен и пита - и кво още пише в интернет  Crazy. Ще си я кътам засега, че на по-добра не съм попадала  Hug

# 28
  • Мнения: 4 392
На нашето педи като и казах,че съм чела в интернет за захранване след 6-ти месец и тя ме отрязя като казя,че това са стари матеряли. Аз съответно не взех под внимание нейното мнение,още сме само на кърма и тези дни ще се захранваме.

 Laughing :lol:Kaкво ли не казват,само и само да стане на тяхната Twisted Evil#Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт