Отговори
# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ох, а ние сме толкова заблеяни, че още не сме се сетили да вземем служебна бележка за заплатата на мъжа ми ooooh!...ще му дам зор, добре, че ме подсетихте Laughing.

# 16
  • Мнения: 574
искам да попитам нещо, може да ви се стори глупаво, ама аз хич не съм наясно. Единствената осигурена в нашето семейство съм аз, на заплата 170,00 лв. Има ли смисъл да подавам тази декларация, с този нисък доход, ще има ли нещо за връщане въобще. Не ми се смейте, ама не разбрах как да си го изчисля Embarassed
Ще съм много благодарна, ако някой, който е нясно ми отговори  bouquet

Разбира се, че има смисъл да подаваш. С твоята заплата върнатите пари няма да бъдет 150 лв, както е писала друга мама, по простата причина, че не са ти взели толкова данък. Но се получава така, че колкото данък са ти взели, ти го връщат-около 50 лв. груба сметка
Да аз не съм много наясно с изчисленията ама 50 лв и за двете деца ли ще бъде? То и за тях си струва да се отиде по принцип, ама аз си мислех , че ще хване поне по 70 лв на дете. Те на място ще кажат точно колко пари ще получи още при подаването.

# 17
  • Мнения: 51
Подадохме я, чакам всеки момент да излезе решението за връщането на парите.

# 18
  • Мнения: 1 258
А може ли някой да обясни по-подробно за какво става въпрос?

# 19
  • Враца
  • Мнения: 871
               До 15.04 е срока за подаване на молбите ли?Взела съм декларацийте и служебна бележка за дохода.Но ме върнаха за номера на банковата ми сметка.И не ми се ходи пак....но трябва.Затова питам да не се заблея както обикновенн става и да изпусна срока. newsm12

# 20
  • София
  • Мнения: 48
искам да попитам нещо, може да ви се стори глупаво, ама аз хич не съм наясно. Единствената осигурена в нашето семейство съм аз, на заплата 170,00 лв. Има ли смисъл да подавам тази декларация, с този нисък доход, ще има ли нещо за връщане въобще. Не ми се смейте, ама не разбрах как да си го изчисля Embarassed
Ще съм много благодарна, ако някой, който е нясно ми отговори bouquet


Ако облагаемата ти сума е 170лв. на месец, това прави 2040 лв годишен доход.
Годишния данък за тази сума е 72 лв. Ако обложиш 170 лв. по месечната таблица излиза по 6лв. данък на месец, това умножено по 12 месеца прави отново 72лв. Всичко е ОК.
Когато намалим обаче годишния доход от 2040лв с 360 лв. облагаемата стойност става 1680 лв. Годишния данък за тази сума е 12 лв, следователно на теб ще ти върнат 60 лв / 72-12=60/.

Другия вариант, ако са ти удържани лични осигуровки тогава облагаемата сума става по-малка с тяхната сума, следователно:
170лв - 21,17лв/лични осигурителни вноски 12,45%/=148.83лв. Данъка на тази сума за месеца е 1.88лв.
1.88лв*12месеца=22.56лв.

148.83лв*12месеца =1785.96 лв.облагаем годишен доход.
1785.96лв. – 360 лв.облекчение = 1425.96 лв.
Годишен доход до 1500лв. не се облага с данък, следователно ще ти бъдат възстановени 22.56 лв удържан данък през годината.


Дано ме разбереш, стана с много цифри.... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 809
Аз съм си подготвила всичко,ама не знам кога ще се наканя да ги занеса newsm78Иначе се чудя,понеже имам неплатени здравни осигуровки от преди 3-4 години и ми висят едни 500лв. #Crazy,та дали няма да ме хванат ,като направят справката за да ми върнат данъка newsm78Малко тъп вапрос,ама не съм много наясно Embarassed

# 22
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Подадох, а дори ми начислиха и парите!!! Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 48
искам да попитам нещо, може да ви се стори глупаво, ама аз хич не съм наясно. Единствената осигурена в нашето семейство съм аз, на заплата 170,00 лв. Има ли смисъл да подавам тази декларация, с този нисък доход, ще има ли нещо за връщане въобще. Не ми се смейте, ама не разбрах как да си го изчисля Embarassed
Ще съм много благодарна, ако някой, който е нясно ми отговори bouquet


Ако облагаемата ти сума е 170лв. на месец, това прави 2040 лв годишен доход.
Годишния данък за тази сума е 72 лв. Ако обложиш 170 лв. по месечната таблица излиза по 6лв. данък на месец, това умножено по 12 месеца прави отново 72лв. Всичко е ОК.
Когато намалим обаче годишния доход от 2040лв с 360 лв. облагаемата стойност става 1680 лв. Годишния данък за тази сума е 12 лв, следователно на теб ще ти върнат 60 лв / 72-12=60/.

Другия вариант, ако са ти удържани лични осигуровки тогава облагаемата сума става по-малка с тяхната сума, следователно:
170лв - 21,17лв/лични осигурителни вноски 12,45%/=148.83лв. Данъка на тази сума за месеца е 1.88лв.
1.88лв*12месеца=22.56лв.

148.83лв*12месеца =1785.96 лв.облагаем годишен доход.
1785.96лв. – 360 лв.облекчение = 1425.96 лв.
Годишен доход до 1500лв. не се облага с данък, следователно ще ти бъдат възстановени 22.56 лв удържан данък през годината.


Дано ме разбереш, стана с много цифри.... Simple Smile

Съжалявам, сега видях, че дечицата са две.  Embarassed Тогава при всички положения ще ти върнат всичкия данък удържан през годината, язък за цялото писане преди това. ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 149
Дали ще дадат нещо?

# 25
  • Мнения: 1 258
за майки само на майчинство важи ли това?

# 26
  • Мнения: 14 133
Да и стана по-бързо от колкото очаквах.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 479
Да, и ние я подадохме. Simple Smile
От името на мъжа ми, обаче. Той сия подаде, аз участвах в попълването само. Grinning

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 709
за майки само на майчинство важи ли това?

Важи до толкова, че трябва да се подаде декларацията от името на бащата - ако обаче е работил на трудов договор.

# 29
  • Мнения: 2 332
Не, не съм още - мисля до края на другата седмица да подам. В тази връзка искам да попитам за работното време на общините - защото, предполагам, на всички е еднакво.

Общи условия

Активация на акаунт