"Песен за огън и лед" - 8

  • 30 075
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3
Аха, ясно.  Crazy
Редактирах горните коментари със спойлер,а другият му добавих ред в който съм писал че съдържа спойлер елемент.
Извинявам се още веднъж за несъобразителността която проявих

# 661
  • Мнения: 1 604
Така и аз най-после мога компетентно да коментирам:
Скрит текст:
- "краят" на Хрътката причинен от охапване. Още малко и да го ужили пчела пък той да е алергичен;
- Санса няма да разкрие коя е. Това е вид закачка, мисля че я имаше и в книгата, когато Петир й споделяше плановете си до камината и влезнаха лордовете от Долината. Може и развинтеното ми въображение да си го е измислило. Не мисля че певецът е нужен на някой в Гнездото, за да умре кукумявката;
- Мел призна какви са й номерата- отварка за това, отварка за онова. То се знаеше, че има някаква уловка, сега знаем каква е. Станис няма да позволи Шарлийн да пострада, каквито и разбити илюзии да му коства това.
- няма нищо изненадващо и подло в поведението на Брон. Всичко е пито платено и просто вече Тирион не може да плаща цената и е напълно наясно, че той дори и приятелството си не може да предложи в замяна на услуга;
- При Дани скука. Бях забравила, че Джора е бил член на ЗД.
- Тирион и Оберин - най- въздействащата сцена. Припомнете ми защо Оберин и Елия са били в ДК като малки - кой за кого трябваше да бъде венчан?
- Друго, другоооо.... не се сещам. 
Мъка ми е за Оберин. Защо най- готиният трябва да умира...

# 662
  • Мнения: 442
Така и аз най-после мога компетентно да коментирам:
Скрит текст:
- "краят" на Хрътката причинен от охапване. Още малко и да го ужили пчела пък той да е алергичен;
- Санса няма да разкрие коя е. Това е вид закачка, мисля че я имаше и в книгата, когато Петир й споделяше плановете си до камината и влезнаха лордовете от Долината. Може и развинтеното ми въображение да си го е измислило. Не мисля че певецът е нужен на някой в Гнездото, за да умре кукумявката;
- Мел призна какви са й номерата- отварка за това, отварка за онова. То се знаеше, че има някаква уловка, сега знаем каква е. Станис няма да позволи Шарлийн да пострада, каквито и разбити илюзии да му коства това.
- няма нищо изненадващо и подло в поведението на Брон. Всичко е пито платено и просто вече Тирион не може да плаща цената и е напълно наясно, че той дори и приятелството си не може да предложи в замяна на услуга;
- При Дани скука. Бях забравила, че Джора е бил член на ЗД.
- Тирион и Оберин - най- въздействащата сцена. Припомнете ми защо Оберин и Елия са били в ДК като малки - кой за кого трябваше да бъде венчан?
- Друго, другоооо.... не се сещам. 
Мъка ми е за Оберин. Защо най- готиният трябва да умира...

Имало е уговорка между Джоана Ланистър и майката на Оберин и Елия, те двамата да бъдат венчани за близнаците. Но когато пристигат Джоана тъкмо е починала и майка им говори с Тивин за евентуални бракове. Той обаче казва, че Церсей е за Регар, а вместо Джайм предлага Тирион (който тъкмо е бил роден). Тя го приема като оскърбление и май за това решава да омъжи Елия за Регар - за да си отмъсти. По пътя до Скалата има и други претенденти, но нито един от тях не им се харесва.

# 663
  • Мнения: 3
Спомням си, че имаше нещо за някакъв охажор на Елия, с който за малко е щяло да стане годежа, ама в най-неподходящият момент се изрязал/пръднал    hahaha Joy и Оберин беше казла на Тирион, че заради една пръдня  сестра му е мъртва(сполетяла тази съдба) Sad
Ама тук трябва да се намери точният цитат с цялата история Simple Smile

# 664
  • Мнения: 442
Спомням си, че имаше нещо за някакъв охажор на Елия, с който за малко е щяло да стане годежа, ама в най-неподходящият момент се изрязал/пръднал    hahaha Joy и Оберин беше казла на Тирион, че заради една пръдня  сестра му е мъртва(сполетяла тази съдба) Sad
Ама тук трябва да се намери точният цитат с цялата история Simple Smile

Ето цитата:
Скрит текст:
— Спомняш ли си историята, която ти разправях при първата ни среща, Дяволче? — попита принц Оберин, когато Копелето на Божия милост коленичи пред него, за да стегне наколенниците му. — Двамата със сестра ми не дойдохме в Скалата на Кастърли само заради твоята опашка. Бяхме на нещо като пътешествие. Пътешествие, в което минахме през Звездопад, Арбор, Староград, Островите на щита, Крейкхол и накрая Скалата на Кастърли… но крайната ни цел беше венчавка. Доран беше сгоден за лейди Меларио от Норвос, затова беше оставен като кастелан на Слънчево копие. А двамата със сестра ми бяхме уговорени.
— На Еля това й се стори възбуждащо — продължи той. — Беше на подходяща възраст, пък й крехкото й здраве не й беше позволявало такова пътуване. Аз на свой ред се забавлявах с подигравки по адрес на ухажорите й. Имаше един, лордчето Лениво оченце, скуайъра Шляпащи устни, един го нарекох Крачещия кит или нещо подобно. Единственият, който що-годе изглеждаше сносно, беше младият Белор Хайтауър.
Симпатично момче и сестра ми почти се беше влюбила в него, докато горкият не го споходи нещастието да пръдне веднъж в наше присъствие. Аз моментално го нарекох „Белор Шквала“ и оттогава Еля не можеше да не се разсмее, щом го видеше. Цяло чудовище бях като младеж, някой трябваше да ми го резне този мой зъл език.
„Да“ — съгласи се Тирион наум. Белор Хайтауър вече не беше млад, но беше останал наследник на лорд Лейтън. Богат, чаровен и рицар със забележителна слава. Сега го наричаха „Белор Ярката усмивка“. Ако Елия се беше омъжила за него, вместо за Регар Таргариен, сега можеше да си е жива и здрава в Староград, с порасналите й деца около нея. Зачуди се колко ли живота е помела тази пръдня.

# 665
  • Русе
  • Мнения: 661
Гледам, че обсъждате сериала. Да се включа – гледах новия епизод и за малко да заспя. Скука по почти всички сюжетни линии без Тирион, който го избелват все повече и повече, още малко и ореол ще му турят. Не схванах много защо използваха онези имена за двамата селски идиоти при Хрътката, ама карай. Със същия успех можеха да ги кръстят Бен Старк и Герион Ланистър, толкова общо имаха. Виж, формата на борчетата при Санса и Педобатман я изпуснах Laughing А Кларк ми е много готина и секси в костюма на Денерис, ала считам за най-добри сцените й, в които не говори на английски... Апропо, кой умен сценарист сложи Бриен да дрънка на всеослушание в хан в средата на контролираните от Ланистър територии, че е заклет човек на Старк и търси Санса да я защити?

Принципно нямам големи неприятности с промените, ала самата „Песен“ ме привлече най-вече със суровия си прагматизъм и циничност. А в сериала ги обезглавяват в името на някакви полукомедийни скечове. Единственото сериозно нещо освен сцените на Тирион в тази серия беше косата на Джон Сняг.

# 666
  • Варна
  • Мнения: 18 164
Доста странни неща стават в сериала.
Тирион много ме подразни как поиска от Джайм да се бие за него въпреки, че знаеше, че ще загуби. Колкото и Тивин да не иска Джайм да пострада, едва ли би оттеглил обвинението за да го спаси.
Планината наистина не изглежда достатъчно свиреп, но пък е голям.
Аря още не е тръгнала към Браавос, а сюжетната линия на Санса почти свърши. Какво ще прави тя целия следващ  сезон ми е непонятно.
За Хрътката ми е чудно, сега след като се разбират с Аря, как тя ще му откаже "дара на милостта"  ... или директно ще го пратят при Старшия брат да се лекува. Явно в този сезон няма да стигне в Браавос/ако въобще отиде. Rolling Eyes
Но Старшия брат може и да го няма, щом Бриен и Под разбраха от Г. Баница, че Аря е жива.
Те пък какво ще правят другия сезон изобщо не ми е ясно, или вероятно пак разни скечове.. Thinking

Някои линии много забързаха, други много изостанаха, със сигурност в следващия сезон ще има спойлери от ВЗ, така че чичо ще я издаде преди следващия сезон. Mr. Green

# 667
  • Мнения: 9 144
Тирион много ме подразни как поиска от Джайм да се бие за него въпреки, че знаеше, че ще загуби. Колкото и Тивин да не иска Джайм да пострада, едва ли би оттеглил обвинението за да го спаси.

Точно това му беше целта според мен, затова и поиска Двубой в сериала, за да загуби Тивин, не толкова да се спаси.
Тирион не знае и, че Джайм и Серсей имат криза на средната възраст  Joy

# 668
  • Мнения: 1 604
Единственото хубаво нещо, което можем да видим от сериала е да се издаде следващата книга възможно най- рано. Целият сезон е разочарование за мен с изключение на две три сцени.

Може следващият пък Санса да не се появи въобще, пък за сметка на това да вкарат повече пълнеж от останалите персонажи. А Сам Убиеца  Laughing , кога ще тръгва за Староград? Какво се замотаха и на Вала. За две серии можеше да се развият там нещата. То още боя не е почнал. Пфуу.

# 669
  • Мнения: 36 192
искрено се забавлявам от коментарите за филма в темите за филма и книгата - колко различни са възприятията на челите книгата и следящи филма и на тези, които само гледат филма  Laughing

# 670
  • Мнения: 1 604
Да, от една страна е забавно, от друга малко се изнервям в темата за филма и предпочитам да коментирам тук.

# 671
  • Мнения: 19
Още един откъс от WORLD OF ICE AND FIRE, този път от часта за Ройнарите
http://www.westeros.org/ASoWS/News/Entry/World_of_Ice_and_Fire_E … cerpt_The_Rhoynar

# 672
  • Варна
  • Мнения: 18 164
Сега разгледах семейното дърво на Таргариен, добавен е крал Орис Баратеон ( за когото спомена Тивин в  сериала).
Бил е брат на Егон Завоевателя, т.е. оттам произлиза Таргариенската кръв на Баратеон.

Сега ли са го добавили? Thinking



П.П.
Търсех нещо и се зачетох в историята на Пени.
Бяхме говорили каква е вероятността на джудже да се родят деца джуджета.. Ами Пени и брат и са джуджета, баща й също бил джудже, а майка им, не.
И не ви ли се вижда странно, че Пени не казва истинското си име. Ще изскочи нещо оттам, как мислите?

Вече търся под вола теле. Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 май 2014, 16:24 от Хексе

# 673
  • Мнения: 935
За Орис Баратеон си се знае, не е добавяно сега. Бил е таргариенско копеле, полубрат на Егон Завоевателя. Завладява Бурен край и се жени за дъщерята на краля на бурите, като приема знамето и девиза на дома на жена си. Има две неща около него, които ме глождят и които не са изяснени. От къде е дошло името Баратеон, той е бил копеле, но явно е наречен по някакъв валириански обичай, а не като във Вестерос. И интересно как е изглеждал, за да видим на кого Баратеон дължат силния си ген с черните коси и сините очи. На Орис, който би могъл да е наследил тези черти от майка си, която не ни е известна или пък на дъщерята на краля на Бурите, за която се е оженил.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 18 164
Благодаря за информацията. Явно не съм обръщала внимание досега.
Значи Баратеоните са валирианци, интересно.


Губи ми се Баратеоните май нямат меч от валирианска стомана, или?

Общи условия

Активация на акаунт