"Песен за огън и лед" - 8

  • 30 056
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 928
Губи ми се Баратеоните май нямат меч от валирианска стомана, или?
Не знам да имат.

Така и така е станало дума за Баратеоните, пък и наскоро дискутирахте за кого би могъл да се ожени Джайм, та да вметна още нещо, което ме гложди. Не мислите ли, че Селайс е доста слаба партия за човек с положението на Станис? Та той е брат на краля и по онова време е бил втори в реда на унаследяването на трона (Джофри е бил току що роден). Селайс не е от главните родове и дъщеря на трети брат, почти няма шанс да се докопа до наследство. Който е замислил този брак (ясно е, че не е по любов) - Робърт или пък Джон Арин евентуално, се е издънил. Има някакви коментари, че целта е била Тирелите, като поддръжници на Таргариените, да си имат едно наум, понеже пък Флорент имат стари претенции за върховенство в Предела, но това ми се вижда недостатъчно. От друга страна, Станис не е мрънкал по този повод, а по принцип обича да се жалва, че са го прецакали за това или онова.

Последна редакция: ср, 21 май 2014, 21:46 от vvv9

# 676
  • Варна
  • Мнения: 18 032
Вероятно това е обяснението. Флорентите са по-знатни от Тирел. Те са потомците на краля на Долината, а Тирелите са били техни стюарди. Може някой да е замислил отново да се обърнат нещата. Няма да е Робърт, може би Арин. Трябва да прегледам детството на Станис, къде е живял, на кого е бил скуайър и т.н. Peace


П.П. Сега разгледах Флорентите, според мен този брак е за да стоят мирни и да са свързани със семейството на Робърт.
Като цяло Флорент и Тарли са опасните родове на Предела, Тирел са просто богати. Thinking

Последна редакция: ср, 21 май 2014, 20:21 от Хексе

# 677
  • Мнения: 928
Флорент може и да имат някакви претенции, предвид произхода си, но Тарли, Редвин и Хайтауър ми се струват по-силни домове от тях. Станис е заслужавал нещо далеч по-добро. С някоя подходяща женица, може би нямаше да е чак такъв ръб. Laughing

# 678
  • Варна
  • Мнения: 18 032
Флорент може и да имат някакви претенции, предвид произхода си, но Тарли, Редвин и Хайтауър ми се струват по-силни домове от тях. Станис е заслужавал нещо далеч по-добро. С някоя подходяща женица, може би нямаше да е чак такъв ръб. Laughing

Може би никой не го е искал за зет. Laughing

Дори Флорент са подкрепили Ренли при войната на Петимата крале.

# 679
  • Мнения: 928
Е, както казах по-горе, той си е бил силна партия, почти престолонаследник, няма как да не са го искали. Пък и Уолдър Фрей е винаги насреща, би дал мило и драго да се сроди с царския род. hahaha Сериозно, даже някоя Фрей щеше да си струва повече от Селайс, която освен тъпа и грозна, не носи и нищо особено като зестра и влияние.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 18 032
Колко е престолонаследник видяхме.
Колко хора застанаха зад него?
Селайс може да не е била добра партия, но със сигурност по-добра от някоя Фрей. Rolling Eyes

# 681
  • Мнения: 928
По-добра като имидж, щото на Фрей се гледа с някакво презрение. Но на практика, не виждам с какво са по-лоши. Многобройни са, държат и доста ключово място в Седемте кралства. Тивин да не е бил глупак, като е омъжил сестра си за Фрей. Wink

# 682
  • Варна
  • Мнения: 18 032
По-добра като имидж, щото на Фрей се гледа с някакво презрение. Но на практика, не виждам с какво са по-лоши. Многобройни са, държат и доста ключово място в Седемте кралства. Тивин да не е бил глупак, като е омъжил сестра си за Фрей. Wink

Тивин не я е женил, той е бил много против, тогава на годежа се е противопоставил на баща си, а е бил 10 годишен. Затова и Джена го обичала толкова. Голям срам е бил този брак за него.

П.П. Мисля, че като умре дъртия Фрей (ако умре Rolling Eyes) ще се затрие целия род, толкова са се намразили.

# 683
  • Мнения: 928
Ясно, тази подробност ми е убягнала. Изключвайки все пак предразсъдъците към тях, на практика са сред най-мощните второстепенни домове.
Почти сигурно Мартин ще ги затрие или поне ще пропаднат доста, като някаква компенсация за Червената сватба.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 18 032
Ясно, тази подробност ми е убягнала. Изключвайки все пак предразсъдъците към тях, на практика са сред най-мощните второстепенни домове.
Почти сигурно Мартин ще ги затрие или поне ще пропаднат доста, като някаква компенсация за Червената сватба.

Що пък сред най-мощните? newsm78

Според данните, в началото на войната Фрей са имали 4000 войника, на фона на 55 хил армия на Речните земи, т.е. съставляват по-малко от една десета от армията на грандлорда си.

# 685
  • Русе
  • Мнения: 657
Фрей са от силните домове по Тризъбеца, да. Понеже по-горе ставаше дума за Флорент - не е като да се водят незначителен дом в Предела, дори се налага Тирелите да ги държат под око, същевременно обаче вадят на полето едва 2000 души, или една стотна от общия набор на нея провинция. И да навържа със Станис - това беше една доста интересна част от неговия характер, която беше споменавана само в първите му глави и после я отписаха в името на дрън-дрън нощта е тъмна и водата е мокра; че се информира и постоянно поддържа реална преценка кой каква армия може да събере. Уж знаел абсолютно всички домове в целия Вестерос.

# 686
  • Мнения: 928
Що пък сред най-мощните? newsm78

Според данните, в началото на войната Фрей са имали 4000 войника, на фона на 55 хил армия на Речните земи, т.е. съставляват по-малко от една десета от армията на грандлорда си.
А колко от второстепенните домове могат да изкарат повече? Надали много. Нали имаше някаква поговорка, според която, Уолдър Фрей е единственият в кралството, който по всяко време можел да изкара армия от гащите си или нещо подобно.

# 687
  • Мнения: 36 056
от гащите си, защото има много деца - законни и копелета, внуци, правнуци ...

# 688
  • Варна
  • Мнения: 18 032
И до колко може да се разчита на армията на "закъснелия лорд Фрей"? Във войната на петимата крале станаха двойни предатели. Rolling Eyes

# 689
  • Мнения: 928
Защо двойни? Ако едното предателство е към Роб, кое би следвало да е другото?
Иначе, колкото и гадна работа да беше това с Червената сватба, в крайна сметка Роб беше този, който не си удържа на думата. Фрей си му бяха верни поддръжници, докато не направи глупостта с Уестърлинг.

Общи условия

Активация на акаунт