ЦДГ № 18 в Младост 2 гр. София вече е ОДЗ № 14

  • 4 260
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 818
Малко да вдигна една стара тема.... ама сега я видях Rolling Eyes От септември и ние сме там, надявам се, току виж децата ни са в една група Laughing Разбрах, че щяло да има две групи, едната със старите учителки и една със нови... 

П.П. Рени, непрекъснато попадам на съвпадения с теб, не те ли срам Mr. Green Laughing Sunglasses

# 16
Оп и аз сега видях темата Simple Smile

От Септември голямото ми дете е записано за градина, но попитах за яслата, заради щерката и казаха, че няма да я бъде тази есен май Close

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малко да вдигна една стара тема.... ама сега я видях Rolling Eyes От септември и ние сме там, надявам се, току виж децата ни са в една група Laughing Разбрах, че щяло да има две групи, едната със старите учителки и една със нови... 

П.П. Рени, непрекъснато попадам на съвпадения с теб, не те ли срам Mr. Green Laughing Sunglasses
Значи ще се срещаме  bouquet До сега само с hedra се виждахме, но като гледам доста станахме вече Grinning

# 18
  • Мнения: 130
Здравейте и от мен!
Миналата седмица разговарях с директорката, тъй като не видях дъщеря си в списъците с приетите деца, а съм подала молба преди близо 2 години. Тя е родена януари 2004. Директорката ми каза, че е приета, но в междинна група, която щяла да бъде сформирана в новото крило, разбирай неремонтираното. Та някой знае ли нещо повече за тази мездинна група.Ако не се открие на есен, направо ще увиснем, ние ходим на работа, а жената която гледа дъщеря ми вече пое ангажимент от октомври към друго дете.

# 19
  • Мнения: 2 274
  Леле, сега виждам темата и немога да опиша колко се кефя!!! Mr. Green
  През ноември чакаме бебче, а баткото учи в 39-то СОУ / училището до детската градина /! От сега мислех, къде ще се записваме на ясла и много ме беше яд, че в тази градина няма и яслена група! Ние живеем в блока, където е пощата и така ни е адски удобно! Дано след 2 години да успеем да се класираме за яслата, та като се върна на работа баткото да може да прибира дребосъка  Peace! Уффф, знам че мисля много на далеч в бъдещето, но такова е положението с яслите и градините в София, че ако не мислим преди да се е родило детето - нямаме никакъв шанс  Tired!
   Браво на всички майки, които са успели да изгонят "Дорис Тенеди"  Hug! Аз видях плакат за протеста на входа, но вече не помня по какви причини не можах да присъствам, макар че много исках / може би съм била на работа  newsm78 /!!!

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здравейте и от мен!
Миналата седмица разговарях с директорката, тъй като не видях дъщеря си в списъците с приетите деца, а съм подала молба преди близо 2 години. Тя е родена януари 2004. Директорката ми каза, че е приета, но в междинна група, която щяла да бъде сформирана в новото крило, разбирай неремонтираното. Та някой знае ли нещо повече за тази мездинна група.Ако не се открие на есен, направо ще увиснем, ние ходим на работа, а жената която гледа дъщеря ми вече пое ангажимент от октомври към друго дете.
Малката ми дъщеря ще е в същата група (и тя е януари 2004). Познавам лично директорката и информацията ми е от нея. За съжаление няма гаранция, че ремонтът ще е приключил (аз не съм сигурна дали въжобще ще е започнал... чакам от септември 2005 Tired). Каквото зависи от г-жа Чобанова го прави, но от общината не отпускат средствата... Уф, и аз ще увисна ако след 2 месеца не отворят другото крило Confused Освен пак да организираме някой протест, че да се сетят и за нашите деца...

# 21
  • Мнения: 130
Ами днес имаше един вид такова събитие. Сутринта като водих синът ми, видях на вратата писмо от инициативния комитет, в което се казваше, че днес в 10ч. са поканили Бойко Борисов и приканваха всички майки да се включат. Аз разбира се не мога да изляза от работа без предварително да съм информирала който трябва, затова изпратих детегледачката с малката и следобед ще разбера какво е станало.

# 22
  • Мнения: 2 274
   Момичета, стана ми интересно, от какъв точно ремонт се нуждае това крило? Основен или козметичен?
   Преди 2 години в детската градина на синът ми настъпиха някои промени и стаята от градината, която я даваха под наем на карате клуб трябваше да стане на стая на предучилищнта група! От общината отпуснаха страшно мизерни средства, които едва стигнаха за тапети и латекс, а другите нужни средства събрахме на предварително проведена родителска среща! Добре че дограмата беше що годе запазена! Събрахме се 4 майки, двете учителки и един татко! Свалихме скъсаните тапети и сложихме нови, пребоядисахме тавана и дограмата на прозорците! Директорката намери едни стари но запазени завеси, които изпрахме, а децата отстъпиха част от играчките си и плакатчета от детски списания! Така за една седмица преди първия учебен ден, направихме за децата си една хубава стая! Не луксозна, но спретната и чистичка с масички и чинчета и една хубава черна дъска, подходяща за предучилищна група! Peace
   За тогавашната директорка мога да кажа, че беше доста мързеливичка и не си даваше зор за нищо / оставаше и година до пенсия /, но пък ние майките бяхме доста напористи и инициативни!!!

# 23
  • Мнения: 130
Само да вметна, че на последната родителска среща, на която съм присъствала, стаан ясно, че за ясленски групи има специални изисквния и родителите не биха могли да направят ремонт, отговарящ на тези изисквания. Пък и честно да си кажа, не бих се занимавала стакива неща. Бих  направила каквото там решат, но да не е свързано със свободното ми време. И без друго са ни останали едните уикенди, не искам да ги прекарвам в ремонти, вместо да изведа децата някъде сред природата.Лошото е, че вариантът да дадем допълнително пари не се разглежда.Иначе аз бих дала, тъй като сега на детегледачка не давам по-малко.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами днес имаше един вид такова събитие. Сутринта като водих синът ми, видях на вратата писмо от инициативния комитет, в което се казваше, че днес в 10ч. са поканили Бойко Борисов и приканваха всички майки да се включат. Аз разбира се не мога да изляза от работа без предварително да съм информирала който трябва, затова изпратих детегледачката с малката и следобед ще разбера какво е станало.
Sad Сега научавам ooooh! Тази учебна година бяхме в друга ДГ, точно защото няма ясла там. И не съм прочела за събитието, за което много ме е яд Sick

Ремонт се налага, заради изисквания, на които трябва да отговаря всяко детско заведение. Средствата за обзавеждане са ги отпуснали още миналата година, но за ремонт- не са #Crazy Абсурд по български! #Cussing out

# 25
  • Мнения: 2 818
Само че вчера Бойко Борисов го нямаше, но не знам защо... Знам, че пак ще има протест в четвъртък, ама дали утре или другата седмица... не знам. То другата седмица май няма много сми, защото доколкото разбрах излизат в 2 месечен отпуск(с цел ремонт, уж).

# 26
А на мен ми прошушнаха, че са отпуснати 75 хил. лева за ремонт, а директорката искала 150 и затова не започвали с ремонта. Дано да не е вярно... newsm78

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отпуснати са за обзавеждане. За ремонт- нищо... Това е моята информация (но вече може и да е стара).
Иначе са идвали да правят оценка и да определят сумата за ремонта- не я определя директорката.

# 28
  • Мнения: 130
Тази сутрин говорих с директорката.Каза, че родителите вече не и вярвали но буквално въпрос на дни е да започне ремонта с парите, които вече са в градината. Каза, че се надявала да са готови за новата година, но можело да се забавят малко и да започне през октомври.което пак е вариант.Аз обаче незнам защо не вярвам, че нещата ще се наредят.Като знам едни стълби колко време ги правиха.... Дано да греша

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каза, че се надявала да са готови за новата година, но можело да се забавят малко и да започне през октомври.което пак е вариант.Аз обаче незнам защо не вярвам, че нещата ще се наредят.Като знам едни стълби колко време ги правиха.... Дано да греша
Гаранция давам, че ще се забавят. Така е- няколко стъпала ги правиха 2 месеца. Какво остава за цялото крило?... Но все пак, това, че парите са отпуснати вече, е добра новина Hug Ремонт все пак ще има! newsm44 newsm68

Общи условия

Активация на акаунт