Последен триместър се задава и АВГУСТинка започна пазара!

  • 22 943
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 653
Ето ни и нас,едно късно включване. Бебка ме ритка в момента,много и говоря и й пея,нали сме музикално семейство...вие правите ли го?
Аз така ужасно пея, че по-добре само да им чета приказки  Mr. Green Съвсем сериозно дъщеря ми на някои по-сложни детски песнички ми е казвала: Мамо, моля те, спри да пееш! Но тя пък пее постоянно нещо, постоянно мъкне някакви флейти, хармоники, за да ми изсвири какво е измислила. Получава и се, но не благодарение на моя ген!

# 706
  • Мнения: 143
То това е Божа работа (с музикалността)Моите родители хич ги няма с пеенето и брат ми също,но пък аз от малка се насочих.Но пък ми е супер забавно да и говоря,особено когато баща й е на работа през нощта и ми е по-самотно.Сега никога не съм сама,много ме топли тази мисъл! Simple Smile)))

# 707
  • Мнения: 114
Добро утро момичета  Hug

вчера пропуснах да се похваля, че за последния месец съм качила 5 кг направо  #Crazy през живота си никога не съм била такива килограми стартирах от 64 кг сега съм 75 направо не знам.......накрая сигурно ще се въргалям  Rolling Eyes  като знам, че последните месеци се качва най=много не ми се мисли......
Бебка пак не искаше да си покаже лицето за да я снима доки кръстосала е ръчички и това е така си седи вече 2-ри месец само успях да видя , че устните са и като на ММ големи и май носа също и той е голям  Laughing но дано за второто да съм се объркала
Браво на всички от вчера за хубавите резултати от прегледите  Hug

# 708
  • Мнения: 469
Спокойно, Пелтешка, моят доктор вчера ми каза, че ще ударя стотака до края на бременността. Аз какво да кажа Mr. Green

# 709
  • София
  • Мнения: 232
Вчера бях на преглед - бебинка е 680 гр и си расте малко по-напред  Heart Eyes
Момичета, как да се включа във фвйсбук групата? Някой да ми пише не лични, моля  Peace

# 710
  • Varna
  • Мнения: 201
Здравейте мами Simple Smile
Имам едно питане ,отивам за преглед по ЗК и ми казва ,че пак няма да гледа бебчето и миналия месец не го гледа и ходих в АГ да го видя,след което установихме ,че уж изостава ... И ми записа за следваща консултация 25,06 Sad Ще станат 3 месеца при нея до тази дата.. Понеже звъннах на няколко места на частно искам да отида и на ФМ и ми казваха ,че часовете са з след 1 месец отчаях се..
Мисля ,че единствения ми вариант да отида в АГ пак и да чакам докато ме приемат ,но само за преглед ... Вие как мислите ??

# 711
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Ето ни и нас,едно късно включване. Бебка ме ритка в момента,много и говоря и й пея,нали сме музикално семейство...вие правите ли го?
Много ми е странно,защото до преди месец не бях много по яденето,(особено в началото не съм повръщала но ми беше лошо дори от вода) а сега да ме видите,имам апетит за 3-ма. Grinning
Постоянно ми се яде,когато разбрах ,че съм бременна бях 60 кг,сега съм  почти 64кг.Малко се притеснявам да не би да и навреди на бебка изведнъж натрупаните кг,но все си мисля ,че е нормално.На преглед сме ,чаааак на 9-ти,нямам търпение вече!!!  Simple Smile

ти шегуваш ли се, качила си под 4 кила за 6ти месец на бременността, това е повече от идеално! Та то само плацента и бебе+ увеличената ти кръвна маса прави толкова...

Аз съм +8-9 (7ми месец) и всички казват, че не ми личат и изглеждам много добре. Явно са разпределени равномерно. Надявам се да кача най-много още 4-5, ама да видим...

# 712
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Martin Vali, не знам какви са тия записвания за след месец, за които говориш. Rolling Eyes При доц. Балев (води се най-добрия специалист за ФМ) се записваш всеки петък рано сутринта за следващата седмица. Като ми се наложи второ мнение, си записах час при д-р М. Яков за след 2-3 дни - той също прави добра ФМ. При моята гинеколожка (на частно) също си записвам час най-късно за следващата седмица. По ЗК имаш право на 1 ЖК месечно, накрая ще станат по-начесто (последния месец). Имаш право на 3 ехографа за цялата бременност по ЗК, но има лекари (като моя, например), които всеки път гледат бебето.

П. п. Смени си пола в профила, че всеки път се стряскам, като видя, че си мъж. Wink

За килограми не ми приказвайте... + 14 кг. съм до момента. ooooh!

# 713
  • Varna
  • Мнения: 201
При Балев се обадих... ,но при Яков не съм...
Уж го смених ,сега ще пробвам пак Simple Smile
За АГ ми казаха отивам и чакам когато ми дойде реда ... но ще видим..
Моята до сега ме е гледала около 6 пъти ...
За килограмите около  +10 са засега...

# 714
  • Мнения: 296
По ЗК АГ-то ми каза , че са 2 прегледа и отделно за рискова се полагат/ нищо , че съм рискова отвсякъде на мен не ми ги признава  ooooh! /
 За килограмите съм +17  Embarassed и почват май да се образуват стрии  ooooh! по краката - поне на друго място не съм видяла  Wink

# 715
  • Мнения: 961
И аз знам,че по ЗК имаме право на 2 прегледа,които съм взела вече  Sad Когато обаче ме приемат в болница за вливане на магнезий ме гледат задължително и не плащам затова.. При мен килограмите са  +10 и честно казано не знам точно къде съм ги сложила  newsm78 Даже ми се чудят къде са тези 10 кг и съм с малко коремче за 6 месец,при това с 2 бебета..

# 716
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Записах си час за очен лекар за 30.06- в края на 8ми месец. Мисля, че е ок като време?
Избрах доц. Андреев- знам хубави отзиви за него, не точно за бременност, ама сигурно може да прецени очните дъна и всичко...

по принцип  не съм с много високи диоптри (малко под 3), но очите ми постоянно боледуват от ечемици и т.н. Дано да не им създам риск с естественото раждане...

Чудя се дали да ходя и на зъболекар- нямам проблеми, но всички казват, че може да не ги усещам. Тъпото е, че не могат да се бият повечето упойки, а аз без упойка не мога, много ме боли и ме е страх...абе като се замисля май по-добре да не го причинявам този стрес на бебето, ако има голям проблем, ще се обади така или иначе...

# 717
  • София
  • Мнения: 1 740
Записах си час за очен лекар за 30.06- в края на 8ми месец. Мисля, че е ок като време?
Избрах доц. Андреев- знам хубави отзиви за него, не точно за бременност, ама сигурно може да прецени очните дъна и всичко...

по принцип  не съм с много високи диоптри (малко под 3), но очите ми постоянно боледуват от ечемици и т.н. Дано да не им създам риск с естественото раждане...

Чудя се дали да ходя и на зъболекар- нямам проблеми, но всички казват, че може да не ги усещам. Тъпото е, че не могат да се бият повечето упойки, а аз без упойка не мога, много ме боли и ме е страх...абе като се замисля май по-добре да не го причинявам този стрес на бебето, ако има голям проблем, ще се обади така или иначе...



В София ли е този очен лекар и къде ако да?

Аз също все отлагам зъболекаря. Въпросната инфекция дето ми излезе в кръвните изследвания ми казаха, че може и от зъбите да е, но аз нямам оплаквания и нали бяха празници и почивни дни го оставих за след това, а сега т.к. накашлям не ми се иска да ходя на зъболекар. На мен един единствен път с ами слагали упойка при зъболекар и то като ми вадиха мъдрец. За пломба никога няма да си сложа упойка Simple Smile Май за махане на зъбен камък слага нещо обезболяващо, но то е доста слабо. Но като цяло си е неприятно изживяване пък и аз искам да ги погледнат и само ако има нещо много спешно да го правя.

# 718
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
В София, очна клиника "Ден". Но се записва доста по-рано, защото е известен и е лудница. Една приятелка се оперира при него и е много доволна и четох и други хубави отзиви...

И аз съм със завишени левкоцити и не знаем от какво са, не ми е хрумвало, че може от зъби...

# 719
  • Мнения: 4 202
Пипи, аз също съм с такива проблемиот около 2 години, като сега, по време на бременноста доста се изостриха, постоянно ми сълзят очите и избиват малки ечемици, спирала е невъзможно да сложа  вече.

Общи условия

Активация на акаунт