Последен триместър се задава и АВГУСТинка започна пазара!

  • 22 942
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 259
И аз бях на преглед днес. Бебока расте с 5 дни напред и е 920грама (70грама над нормата ми каза), а по интернет пише какви ли не различни размери на бебетата по сайтовете. Продължавам да пия до 34 седмица магнерич и папаверин,заради болките. И си записах час за ФМ на 27ми май - нямам търпение да му гледам юмручетата пак  Hug

Загледах се в магазин Cacadu за платовете и трябва да посмятам колко ще струва, ако купя плат и дам на шивачка да направи чаршафчетата.

# 691
  • Мнения: 37
Момичета да ви се оплача. Желязото ми е 0.25  smile3518 а нормалното е от 2-4. Някоя мама имала ли е проблем с желязото?? И какво е пила??

# 692
  • Мнения: 2 965
niksity , eli70o0  браво за вашите прегледи  Hug  Hug
Emine Mijarkova, какво каза АГ за резултата? Най- добре е той да ти изпише желязо и доза,  която да приемаш, дано се качи желязото!  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 37
Ами каза ми че е доста под нормата и ми предписа едни хапчета. /Ferro sanol 80mg/ 2х1 трябва да пия, но аз искам да знам някоя мама имала ли е подобен проблем и какво е предписал доктора ѝ.

# 694
  • Мнения: 114
Момичета и нашия преглед мина бебка пак си е скрила лицето с ръчички....застанали сме седалищно  Rolling Eyes/ако е удобно мамите с опит да кажат до кога трябва да се обърне бебето/ и ние сме над килограм вървим си в термин всичко е ок.......това от мен за сега лека вечер  Hug

# 695
  • Мнения: 2 653
Поздравления за хубавите новини за порастнали бебоци!

ymemansi , а теб няма как да не те поздравя, че си записала детето си в дг в София!
Аз успях чак за градина, за ясла не стана. И за градината последните 3 бройки с равни точки(след тези с някакво предимство) бяхме теглени на жребий и дъщеря ми беше номер 3. Никой не ми вярваше, че не съм подкупила някого  Laughing

# 696
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Emine Mijarkova има доста бременни, които приемат желязо. В темата сме обсъждали приема му.
Pelteshka, браво на бебка! Ох, те се въртят до последно. Някой път и в 39г.с. се обръшат. Днес на една приятелка в 31г.с. бебето и по време на преглед се обърнало. Било с главата надолу, после хоризонтално и накрая на прегледа с глават нагоре  Laughing
Да се похваля, че вече си имаме педиатър  newsm44 добре, че отидох днес, че ако бях изчакала още малко и нямаше да ни вземат,
Сега надникнах в септемврийската тема и видях, че има няколко мами, които чакат четвърто бебе, а две даже пето  #Crazy

# 697
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
И моят преглед мина много добре. Бебо бил между 950 и 1100 грама, обърнат е правилно (главично), дано си седи така.  За желязото още ми е в норма, но на граница и ще пуснем пак след 2 седмици. Левкоцитите също малко го притесниха, но каза, че до 15 все още е ок за бременна (моите са 13). Все пак ще ги следим и тях. То какво може да се пие за левкоцити, т.е. това показва възпаление по-скоро и как се установява от какво е, какви изследвания се пускат? Дано не се наложи...


пусна ме на море и да правя секс  Laughing изобщо много съм доволна, яко е след преглед, цял ден ни държи еуфорията  Wink

# 698
  • Мнения: 469
Момичета, днес бях на преглед. Всичко е нормално. Вече имам първото назначение за доплер. Назначиха ми и трета ФМ, но М и без това държеше да отидем.
eli, героини!
За Магнерича - аз съм на 3*2.

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 415
Момичета, някой смята ли да ражда в Торакс Пловдив?

Още съм на кантар, но аз за сега се замислям за там.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Днес е ден на прегледите! Пипи2013, Eti* браво и на вашите бебоци!  Hug

# 701
  • Мнения: 18
И аз бях днес на преглед. Бебето е добре, върви малко напред. За момента е седалищно разположено.
Цитат
мамите с опит да кажат до кога трябва да се обърне бебето
  Pelteshka не се тревожи има много време да се обърне, те си се обръщат постоянно, още имат място, не са толкова големи Simple Smile

Док ми се каза че понеже имам високо кръвно и пия лекарства за него трябва много да внимавам за килограмите, защото натоварват сърцето , че +7.5 кг до сега са ми много предвид че от предишната бременност не съм свалила още 7 и ми забрани да ям тестени, сладкиши, шоколад и прочие, каза да наблягам на протеините, плодове и зеленчуци. Изписа ми да пия и аспирин протект 1 път на ден.

За магнезия - аз пия магнерот 3х1.

ymemansi - супер че са ви приели на градина Simple Smile.  Ние не успяхме с яслата. Четох по вестници, че май за половината кандидати не е имало места в София.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 110
И нещо да ви питам- при някоя от вас има ли болка ниско долу при обръщане наляво или надясно при лежане  newsm78
Аз ги имам "отново" тези болки, като вчера вляво беше толкова силна, че сълзи ми потекоха. Сега вече не се шашкам толкова, изчаквам да премине и това е. Мислех, че е свързана по някакъв начин с предното секцио, но гледам, че и други момичета пишат за такива болки, които май не са със секцио...  newsm78
За желязото, моето е ниско и пия Сорбифер. Тези референтни стойности Emine Mijarkova, които си писала не са ми ясни. Моето е 8,8 и е в долната граница, имам час за хематолог, той ще каже...
Аз утре съм на частен преглед и ще докладвам. Вчера бях на ЖК по ЗК и ненадейно ме гледаха на ехограф.  Joy Не можах да повярвам. Резултатът е - бебка е нито седалищно, нито обърната, а си е полегнала напречно. Затова я усещам така странно. А и коремът ми е крив, по-изпъкнал там където са краката. Simple Smile Ще видим утре какво ще кажат.
Лека вечер!

# 703
  • Мнения: 296
desimira и аз се успокоявам , като чета , че и при други ги има. Вечер се събуждам като се завъртам. Може наистина да е вече от тежестта.  Praynig
 И моя хемоглобин е нисък и пия Феро Фолгамма 3х1 .

# 704
  • Мнения: 143
Ето ни и нас,едно късно включване. Бебка ме ритка в момента,много и говоря и й пея,нали сме музикално семейство...вие правите ли го?
Много ми е странно,защото до преди месец не бях много по яденето,(особено в началото не съм повръщала но ми беше лошо дори от вода) а сега да ме видите,имам апетит за 3-ма. Grinning
Постоянно ми се яде,когато разбрах ,че съм бременна бях 60 кг,сега съм  почти 64кг.Малко се притеснявам да не би да и навреди на бебка изведнъж натрупаните кг,но все си мисля ,че е нормално.На преглед сме ,чаааак на 9-ти,нямам търпение вече!!!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт