Последен триместър се задава и АВГУСТинка започна пазара!

  • 22 891
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 415

Monikqe, честит имен ден! Мая ли се казваш, че ми стана интересно кой има имен ден днес?

Ето кой има имен ден днес: http://veselba.kafence.com/bg/image/chestit-imen-den-1-may-54611.html   Laughing  Mr. Green

А на Мая - честит имен ден Simple Smile И аз не знаех, че празнувате днес.. макар че всъщност трябва целия месец да празнувате  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 68
Честит Имен Ден, Monikqe! Simple Smile Жива, здрава и щастлива мама Simple Smile

И само хубави новини в новата ни темичка Simple Smile
Аз още да ви кажа нищо не съм купила. Гледам, че вие сте доста активни.
Не знам кога ще пазарувам сигурно съвсем в последния момент.

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 23:08 от Leyaa

# 17
  • Мнения: 6
Честит Имен Ден Мая, да си жива, здрава, много щастлива и обичана и август да гушкаш пухкаво здраво бебче!
Относно покупките и аз още не съм почнала, има време от юни като изляза отпуска ще тръгнем по магазините, иначе кошара съм си харесала, количка не само знам че искам да е 3 в 1, но и да не е някаква бумбастична сума.
На мен ми се губи една мама от пловдив-куклата мисля че и беше ника. Дано всичко е наред с нея.
Приятни почивни дни и от мен.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 64
Честита темичка Simple Smile Да я напълним само с хубави новини, и отново да благодарим на Eli  Hug

Като ви чета, се чудя как се здържате да не пазарувате. Аз ако има как всеки ден ще купувам по нещо Simple Smile Не че по едно време не бях почнала почти през ден, два да донасям по някоя торбичка в нас  Mr. Green Вчера стигнах до извода,че имам достатъчно дрехи и че ще се спра, и ако се наложи, след като се роди бебка да купувам, ако нещо ми потрябва. Ноооо днес пак пуснах поръчка от един сайт  Mr. Green не можахме да се спрем с ММ и си направихме кефа Simple Smile Оправданието беше, че са по голям размер дрешките хихихи Simple Smile Инъче и количка съм си избрала, но ще изчакам с големите покупки, докато се реши къде ще сме - Варна или София

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 19
  bouquet весели почивни дни на всички.......

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 939
О този бебешки пазар е толкова заразителен...  #Crazy Аз също бях започнала всеки ден от разходка да се прибивам с по някоя торбичка и може би затова се развали времето и да си стоя вкъщи  Laughing Laughing Laughing
И на мен ми се губят някои майчета, но се надявам всичко с тях да е наред  Hug

# 21
# 22
  • Мнения: 961
Да се запиша и аз в темата  Simple Smile
Още нищо не съм купувала,но ме сърбят много ръцете..Днес смятам да си направя списък какво ще ми трябва на първо време и може би малко по-малко ще почвам  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 1 740
Добро утро момичета..
тази сутрин чух по ТВ рекламата на това събитие: http://events.puls.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/

за мамите от София. Аз вече регистрирах мен и мъжо, макар, че той може и да работи, но тогава ще отида сама.

Аз освен количката и няколко бодита от Лидл друго не съм купила, но пък имам списък. Трябва първо да видя какво ще взимам на готово т.к. много неща ми предлагат и по принцип преди бях против да взимам чужди неща, но със всички разходи през бременността май ще се пречупя и все пак за някой неща не мисля, че е и нужно да са нови, особено когато хората които ти ги дават са ти достатъчно близки. Други пък ме питат за подаръци, какво да взимат, та ще трябва да уточнявам това онова Simple Smile


Хубав ден на всички и пишете, ако ще посетите събитието Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 805
Привет отново и хубав ден на всички, които празнува да му е честито, днес имен ден имат Борис, Борислава, Борислав, Боряна  Hug

За пазар, не съм купувала нищичко, от каката имаме много неизползвани дори бебешки дрешки, а и имаме племенник на 6 вече от когото ползвахме много от дрехите, тя зълвата и тя като мене пазарувала за три не за едно бебе, те са си летни неговите, а на каката са зимни, нооо ще ги видя след празниците, че сега сме на вилата, ще си причиня едно пролетно ровене в безбройнте чували с дрехи... Но един син ще имам та искам да му купя нещо и скоро ще купувам, за сега само гледам:), нещоооо не ме тегли към мъжките щандове Crazy Искам да купим количка, че тази която имаме е тежка и не я искам:(, разглеждам да хвана някоя за зимата от продавалника, пари никак не ми се дават за нова, лятна имаме хубавичка и удобна, но тя ще да е след април месец.

Предстои ми така нареченото ОГТТ или обременяване с глюкоза и ми е много притеснено, дано всичко е наред:). Бях на консултация оня ден и всичко с бебето е ок, аз нещо не се чувствам добре подута се чувствам,  а не ми е лошо, освен киселините:(

Пооплаках се....

Хубав ден милички Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 740


Предстои ми така нареченото ОГТТ или обременяване с глюкоза и ми е много притеснено, дано всичко е наред:). Бях на консултация оня ден и всичко с бебето е ок, аз нещо не се чувствам добре подута се чувствам,  а не ми е лошо, освен киселините:(

Пооплаках се....

Хубав ден милички Simple Smile



На теб защо ще ти правят обременяването! Има ли защо да се съмняват за гестационен диабет. Пиши, като излязат резултатите, че нали и не мен сега ми правиха....

# 26
  • Мнения: 47
vesi0120 не се притеснявай и аз бях в паника преди няколко дни поради същата причина. Моето бебе по принцип също е доста активно, но преди няколко дни имахме цяла седмица затишие. Усещах го от време навреме и лекичко. Сега пак е в активен период. Предполагам, че е нормално, но щом утре си на лекар ще видиш, че всичко е ок.

Благодаря ти Валерия! Simple Smile Аз попрочетох вчера, че бебетата и те са на настроения, така че е възможно нещо да не на кеф тия дни, понеже рита просто много по-рядко, ще видим какво ще кажат на прегледа днес, но ми липсва да е по-активна. Simple Smile

Относно пазара, ние май сме най-несериозни, аз дори не съм решила в коя държава да раждам, а комо ли какво да купувам. Wink Нищо не сме купували за сега, само съм си харесала количка и това е. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 221
Аз скоро не съм писала, но иначе най - редовно ви чета. Аз съм накупила почти всичко, даже ако тръгна да раждам сега (дано не се случва) ще съм готова за родилното почти 100%. Купихме си количка, която беше на промоция още по Великден; кошара ще ни дадат, така че това е един проблем по - малко; дрешки също накупувах, но все още се изкушавам да купувам, макар че ще ми дадат доста дрешки и ми казаха да купя само за родилното; одеяла, шишета, биберони, калъфка, чаршафчета купихме; остана козметиката общо взето и за мен за родилното някои неща. Аз не съм от суеверните, така че се възползвах от намаленията по празниците, въпреки че ММ и майка ми първоначално не бяха съгласни, в последствие се съгласиха. А и както си минават дните след 2 месеца влизам в 9 - тия и ще чакаме, въпреки че нищо не се знае - може и след термина да излезе принцесата  Simple Smile. Това е от мен момичета, желая ви весели празници и почивни дни за тези, които работят все още.

# 28
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен.
Много се чудя за покупките на някои неща за бебка. Имам и време де,терминът ми е август месец. Обикаляме за количка и все не мога да харесам или тези,които харесвам са доста скъпи. Някой има ли zippy lux? Харесва ми,но ми се вижда малко тежичка. Чудя се и за бейбифона...Някои приятелки ми препоръчват да купя с видео наблюдение,други казват,че няма смисъл от видео,тъй като така или иначе при всеки звук на бебето ще търчиш при него... Вече си имаме легло,повивалник , доста дрешки,които ми даде сестра ми от нейните дечица, няколко шишенца и стерилизатор. Какво е мнението ви и за помпите за кърма - ръчна или електронна?
Весели и спокойни празници на всички!:)

# 29
  • Мнения: 2 653
 eli70o0, моята количка
Скрит текст:
ще си я поръчам от чужбина и ще ми я докарат едни близки или в най-лошия случай ще ми я пратят от магазина с куриер. Тук я продават на 2 места, на едното никога не ми отговориха на мейлите(ел. магазин), а на другото продавачката нищо не знаеше, само ми каза, че да видя цената в Англия примерно и тук ще е с надценка. Нароили са се безброй магазини, които са пълни с малоумници! В този магазин в чужбина, човекът и по телефона е обяснил на близката ми, комуникирахме си с мейл, дори си даде направо сметката за плащане, тъй като плащанията през сайта са по начин, който не ни устройва. А всъщност единия магазин (Мадъркеър) открих, че продава количката, след като търсех най-близката ни държава, в която се продава, че тук по нищо не можеш да разбереш, че се продава. В гръцкия я имаше и щяхме до там да ходим.

 Irina_Stoilkova, аз за втори път ще ползвам на Филипс бейбифон без видео. В първите няколко дни на голямата ми дъщеря я наблюдавахме чрез скайп и камера, докато изберем бейбифона, че не го бяхме купили предварително. След това обаче изобщо не ми е липсвало, че не виждам бебето. За мен бейбифонът е много полезна покупка. Сега имаме един нов и стария за резерва, ако деля бебетата през деня в отделни стаи.

За помпите- аз съм била с Авент ръчна, изключително съм доволна. Ползвана е  интензивно месец-два. Сега ще стартирам със същата, надявам се този път на по-успешно кърмене и да ми се налага да я ползвам само докато се регулира кърмата.

Като си дописвах списъка и се чудех какво ми трябва се сетих да ви кажа нещо. За къпането, ако продуктът, който сте избрали има вариант с помпичка е за предпочитане, в противен случай се затруднява къпането и миенето на дупе примерно от сам човек.

 shaktigirl, моята дъщеря е голяма и премина градинския период, та не мога да дам много удачен за твоята ситуация съвет. Една позната обаче спря детето си от градина, но това не попречи да боледуват семейството. Зависи от вашия имунитет. Освен това, ако се кърмите, е плюс против болестите. Просто при нужда ще отделяш по-голямото дете, ще ходиш с маска.

За перилните/миалните препарати - предния път перях с течен Персил Сензитив. Сега това не съм го мислила все още, та ще следя какво пишете. Може би от биомагазина с козметиката ще избера нещо.
Важно ми е да не мирише силно след изсъхване и да не остава нищо по дрехите, което се постига и с второ изплакване.

Общи условия

Активация на акаунт