Последен триместър се задава и АВГУСТинка започна пазара!

  • 22 870
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 796


Предстои ми така нареченото ОГТТ или обременяване с глюкоза и ми е много притеснено, дано всичко е наред:). Бях на консултация оня ден и всичко с бебето е ок, аз нещо не се чувствам добре подута се чувствам,  а не ми е лошо, освен киселините:(

Пооплаках се....

Хубав ден милички Simple Smile



На теб защо ще ти правят обременяването! Има ли защо да се съмняват за гестационен диабет. Пиши, като излязат резултатите, че нали и не мен сега ми правиха....


Благодаря за вниманието Simple Smile, ще ми го правят защото съм склонна мисля, Моника се роди 4 кг. имам със щитовидната жлеза проблеми, освен това въпреки лекарствата за месец и 10 дни съм качила 7 кг. което си е много. Ще пиша когато знам резултати Simple Smile Пи теб нали се оказа, че всичко е в норма, ти беше описала ясно и точно всичко във фб групичката нали така? За което ти Благодаря още веднъж Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 461
Привет, момичета! Много ви се радвам като ви чета как пазарувате нещица вече:) Аз съм на строг тъмничен режим и за момента само онлайн разглеждам. Иначе  днес бях на лекар, глупавата шийка е паднала на 0,58 мм и само конецът държи положението..сега се моля да устискам още 3-4 седмици, 1е в момента съм в 25г.с.+3..много ми се ще пооне до 30 да изкарам, а докторът нещо очаква всеки момент да тръгнат и почнахме днес кортикостероидна профилактика за всеки случай..на мен ми е странно, понеже нито болки имам, нито контракции..юнаците са се настанили седалищно един до друг и са станали 800 и 930 грама, което ме шашна яко:) преди 10 дни нямаха 700 още:)иначе изследванията ми са супер, аз очаквах  глюкозата ми да е скочила,че хапвам сладичко и  по принцип съм  дебел, а тя си се е лепнала на 4,7 ии послушно държи ниво:) в резюме- аз се чувстам супер и си мисля, че с лежане и хапчета има шанс да изтикам още месец, за ужас на док, ойто държи да лежа в болница..ама пък там мми е по-голям стрес, а същите медикаменти и у дома вземам, тук поне всиччко е в леглото..а там- стани до столовата, стани за свиждане...ии реших, че вкъщи шансовете са ми по-големи:)Поздрави на всички и като се пооправи временцето да се поразхождате и за мен;)

# 32
  • София
  • Мнения: 1 740


Благодаря за вниманието Simple Smile, ще ми го правят защото съм склонна мисля, Моника се роди 4 кг. имам със щитовидната жлеза проблеми, освен това въпреки лекарствата за месец и 10 дни съм качила 7 кг. което си е много. Ще пиша когато знам резултати Simple Smile Пи теб нали се оказа, че всичко е в норма, ти беше описала ясно и точно всичко във фб групичката нали така? За което ти Благодаря още веднъж Hug

Да и на мен ми го правиха, но аз не участвам във файсбук групата, та разясненията е давал друг. Аз преди няколко дни си го направих, но май всичко Ок. Само инсулина е по-височък, но ще го обсъждам с лекарката като дойде време за преглед, защото от това което четох май не е толкова много повече, а и важното е че глюкозата ми е в норма и след 75гр. При мен се наложи заради околоплодните ми води, който са на горна граница. Общо взето само това....не че е малко....

# 33
  • Мнения: 115
 Dandelionwine стискаме ти палци, трябва да ги удържиш още малко. Ще се справите.

# 34
  • Мнения: 3


 Irina_Stoilkova, аз за втори път ще ползвам на Филипс бейбифон без видео. В първите няколко дни на голямата ми дъщеря я наблюдавахме чрез скайп и камера, докато изберем бейбифона, че не го бяхме купили предварително. След това обаче изобщо не ми е липсвало, че не виждам бебето. За мен бейбифонът е много полезна покупка. Сега имаме един нов и стария за резерва, ако деля бебетата през деня в отделни стаи.

За помпите- аз съм била с Авент ръчна, изключително съм доволна. Ползвана е  интензивно месец-два. Сега ще стартирам със същата, надявам се този път на по-успешно кърмене и да ми се налага да я ползвам само докато се регулира кърмата.



Благодаря за съветите. И аз мисля,че бейбифона е важна покупка,но дори и без видео-важното е да върши работа. Относно помпите...все ми се ще да си взема електрическа,имам чувството,че с ръчните ти се схващат ръцете...е зависи и колко е нужно да я използваш...

Dandelionwine Надявам се всичко с бебоците да е наред и да изкараш и повече от месец. Само положителни мисли и добро настроение  Wink

# 35
  • Мнения: 98
Здравейте мами,
аз пиша или ако имам какво да ви кажа или като имам въпрос-както в момента.

Искам да ви питам чували ли сте отзиви за количка Baby design Lupo?
Днес разглеждах много колички, спрях се на един модел на Hauck и щастлива, че съм избрала след дълго лутане на връщане към вкъщи ми останаха очите в Lupoto- попитах жената какъв е модела и сега търся мнения, защото в магазина нямаше такава.
Цвят пепел от рози - просто се влюбих https://www.google.bg/search?q=baby+design+lupo&source=lnms& … 3D463%3B434%3B450

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 929
Dandelionwine стискаме палци юнаците да кротуват!
РоСиНка, не съм я ползвала, но я бях харесала и съм и направила щателна проверка. Много ми беше харесала. Коша за новородено е удобен и доста защитен, летния кош е широк и удобен, с доста голям сенник. Сравнително лека и маневрена е количката. Доста меко вози. Децата вътре изглеждат доста добре, което за мен означава, че им е комфортно, което за мен е едно от най-важните неща. Има пълно легнало положение на коша 6+м. Предлага се 2в1, но за още 100лв. можеш да вземеш кошница, която да може да се слага на количката и така става и 3в1. НО е с помпащи гуми и материя тип шушлякова и това са нещата, които ме отказаха, а и я бях харесала с предната бременност, което ме и отказа от нея и в последствие намерих друга количка, към която вече нямах забележки.

# 37
  • Мнения: 98
РоСиНка, не съм я ползвала, но я бях харесала и съм и направила щателна проверка. Много ми беше харесала. Коша за новородено е удобен и доста защитен, летния кош е широк и удобен, с доста голям сенник. Сравнително лека и маневрена е количката. Доста меко вози. Децата вътре изглеждат доста добре, което за мен означава, че им е комфортно, което за мен е едно от най-важните неща. Има пълно легнало положение на коша 6+м. Предлага се 2в1, но за още 100лв. можеш да вземеш кошница, която да може да се слага на количката и така става и 3в1. НО е с помпащи гуми и материя тип шушлякова и това са нещата, които ме отказаха, а и я бях харесала с предната бременност, което ме и отказа от нея и в последствие намерих друга количка, към която вече нямах забележки.

Благодаря ти за мнението, а помпащите гуми защо не са за предпочитане? И на коя количка всъщност се спря?  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 609
И аз се чудя защо никой не пише...., а се оказа, че си имаме нова тема.  Blush

eli70o0 мерси!  Hug  bouquet

Dandelionwine стискам палци да устискат бебоците възможно най- дълго!  Hug

По въпроса с покупките все още нищичко не съм купила.  Whistling

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 929
РоСиНка, има вече много колички с помпащи гуми и мамите са доволни, но аз не искам, защото има вероятност да се спукат. Ако не те бърка това не е никакъв проблем. Иначе тези гуми даже возят по-мекичко. Аз си избрах със силиконови гуми.  http://www.google.bg/#q=jane+muum+2014+&facrc=_&imgrc=AV … .html%3B600%3B600

едит: към мамите, които чакат близнаци: Детска помощ за близнаци - 1 200 лв. на близнак еднократно, до навършване на 1 година, при 2-ма близнаци - 2 400 лв., при 3-ма - 3 600 лв. и т.н. НЕЗАВИСИМО от месечния брутен доход на семейството.
Нямам повече информация, но мисля, че си заслужава да се провери Simple Smile

Последна редакция: пт, 02 май 2014, 21:10 от eli70o0

# 40
  • Мнения: 367
Dandelionwine,стискам ти много силни палци  Praynig

Аз утре ще ходя да ме прегледат пак,сега ще трябва да ходя през 4-5 дни и отново ви моля за положителната ви енергия,сигурна съм ,че ми помага.Не мога да се отпусна,само ги мисля тези води,дано успеем да ги задържим и да не намалят  Praynig

Поздрави на всички  Hug Много ви се радвам на покупките,аз все още гледам само,да се поуспокоят малко при мен нещата и ще започна и аз с пазара.Тъкмо и да приключим ремонта,че сега и без това няма къде да прибирам нещата

# 41
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен в този прекрасен ден! Реших и аз да се отбележа в темата за сефте  Grinning! Днес моя син Борис има имен ден  Blush  bouquet! За съжаление замина за празниците при баща си във Варна и с моя съпруг останахме самички в София. Но бебо не ме оставя много - много да тъгувам за баткото  Heart Eyes Всяка вечер ме засипва с ритници.
За съжаление при мен има съмнение, че имам гестационен диабет и ще ходя след празниците при специалист и ще ми правят изследвания. Генетично обременена съм от гледна точка на диабета. Естествено се надявам всичко да е наред, но ...
Иначе с ММ предвид, че баткото ни остави безпризорни ще ходим за три дни в Копривщица на мини екскурзия. Никога не съм ходила там и ММ от години искаше да ме заведе. Сега ще ни се осъществи пътуването.
Весели празници на всички!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 110
едит: към мамите, които чакат близнаци: Детска помощ за близнаци - 1 200 лв. на близнак еднократно, до навършване на 1 година, при 2-ма близнаци - 2 400 лв., при 3-ма - 3 600 лв. и т.н. НЕЗАВИСИМО от месечния брутен доход на семейството.
Нямам повече информация, но мисля, че си заслужава да се провери Simple Smile

Хехе, на мен преди 9 години ми дадоха по 200лв за близнак и после минимална работна заплата месечно през двете години...  #2gunfire Развиват се нещата, бравос!

Dandelionwine, дано устискаш максимално дълго. Стискам палци!  Hug

Аз напредвам с покупките. Имаме си вече количка, помпа за кърма (ръчна на Авент), доста дрешки, кошарка. Вчера със сестра ми ходихме до Джъмбо за подарък за племенника, че е рожденик тези дни и се сдобих с едни много симпатични бархетни пелени - 4 бр. за 9,99лв. Цветни са, което ми хареса - четирите са различни десени с малка бродерийка в единия край.
Утре мисля да освободя един участък от гардероба и да започна да трупам всичко там (... а принципно този път нямаше да купувам много неща...  Joy).

# 43
  • София
  • Мнения: 1 110
Добро утро момичета..
тази сутрин чух по ТВ рекламата на това събитие: http://events.puls.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE/

И аз се регистрирах. Не знам дали ще чуя нещо, което не знам, но поне някакво разнообразие ще е.  Wink
Това за стволовите клетки би представлявало интерес за мен, както и лекцията на неонатолога, но дали ще изкарам до 14 ч.  newsm78

# 44
  • Мнения: 5
Привет, момичета,  аз да се запиша в темата. Първо и докато все още не е минал 02.05 честито на всички именици! Гледам, че повечето сте в пазарна треска и напълно ви разбирам. Simple Smile И мен само ме тегли към щандовете с розови ританки, ама все се възпирам заради големите торби с дрешки от сина ми, които донякъде ще влезнат в употреба, понеже той беше зимно бебе и доста от тях са дебели. Това донякъде ме успокоява, че все пак ще мога с чиста съвест да си позволя нещо бонбонено момичешко.  Wink Иначе от другите неща май само повивалник ще търсим, че стария го разглобихме преди време и сега се ползва за играчки в стаята на сина ми.
Да кажа отново, че помпата, която имам и ми вършеше страхотна работа, е ръчната на Авент.
Бейбифон също ползвахме на Авент и то най-елементарния без мелодии и допълнителни функции и то го ползвах предимно през деня, през нощта бебето си спеше така или иначе в нашата стая.
За перилните препарати- и аз перях с течен Персил Сензитив и все още пера на детето с него. Мисля да го ползвам и при бебето, само няма да слагам омекотител.

Иначе бебчето и при мен си има активните периоди и явно все още си се върти, защото до вчера го усещах да рита все отдясно, после усещах някакви удари някъде вътрешно и днес вече след цял ден спокойствие сега рита в средата и отляво. Та няма от какво да се притеснявате, ако има дни, в които не ги усещате- явно си имат периоди на активност мъничетата или са се завъртяли някакси по-странно.

Общи условия

Активация на акаунт