Приемното семейство бизнес ли е?

  • 11 993
  • 337
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 10 547
Е, то на чужд гръб и сто тояги са малко, казали хората. Та затова и така се гледа на приемното родителство- като на нещо като хоби и така между другото и някой лев да покапва от държавата, нейнатамамадетосамовземаотданъцитени....

# 316
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Ами докато се смееш, си пропуснала да ми хванеш мисълта.

Ако си БИЛА една шивачка, а после СТАНЕШ приемен родител, няма да работиш по 6-7 дни в седмицата от 8 до 20 часа, с една почивка от 20 минути, за минимална заплата. Ставаш приемен родител, отглеждаш детето целодневно, не работиш друго. Доколкото знам, откакто са на трудов, а не на граждански договор, приемните родители нямат право да работят на друго място.

В ТОЗИ ред на мисли работата като професионален приемен родител е повишаване на доходите. И не, аз лично не смятам това, просто излагам фактите, както ги виждам.

# 317
  • Мнения: 14 478


В ТОЗИ ред на мисли работата като професионален приемен родител е повишаване на доходите. И не, аз лично не смятам това, просто излагам фактите, както ги виждам.
Да. Работа на приемен родител, не е работата на родител. Повечето, подчертавам повечето (да не се разбира всички, че да се лае после) гледат на това именно като работа. И ако не го вземаш насериозно и се грижиш за едно дете колкото то да е нахранено, живо и криво-ляво здраво то това е доста по-лека работа от смените във фабриката..И ако си приемен родител на две-три или четири деца-дохода хич не е за подценяване...
Едно време хората са гледали по четири пет деца и пак са работили на нивата-сега едно ви се вижда непосилна работа...
Е-не е непосилна, нито е толкова тежка, нито пък е зле платена на фона на други професии...
 Доста нереалистично звучи да се изкарват приемните родители като хора, дето се жертват за благото на децата. Ако искат да се жертват-нека станат осиновители.

# 318
  • Мнения: 10 547
Ти, като си толкова ербап, що не се хванеш да гледаш две-три така, за доброто им, безплатно, от добра душа.

# 319
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Така е, Гери! Въпрос на приоритети до колко ще изпълняваш съвестно РАБОТАТА си като приемен родител.
Мен лично ме дразни това разделяне на децата( на приемни и собствени), но явно трябва да се направи, за да работи системата.
Имам предвид, че аз мога да отглеждам собствените си деца, ходейки на работа и правейки всякакви гимнастики по отглеждането им; никой не се интересува как точно живея, на колко квадрата се разполагаме, с какво ги храня и обличам.
А за да стана приемен родител, минавам през невъобразимо сито- през интервюта, обучения, огледи, разпити на близки, роднини, колеги и пр.; домът ми трябва да отговаря на някакви стандарти и т.н.
Дават се пари и за издръжка на децата.
"Нормалните" семейства да се оправят  Rolling Eyes

Каси, има и такива, доброволните приемни родители УЖ гледат деца заради добруването им. Ама ако я няма помощта от държавата, дали ще останат и малкото доброволни приемни семейства?!

# 320
  • Мнения: 10 547
Не намираш ли, че е малко грозно да сравняваш твоите деца с такива, настанени в приемни семейства?

# 321
  • София
  • Мнения: 9 517
Тарталета, кажи ми, че се майтапиш  Praynig

# 322
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Бая мислех дали изобщо да го напиша, щото бях сигурна, че някой ще рипне  Laughing Не ги сравнявам, не гледам в чуждата паница, споко. Решила съм да имам деца, гледам си ги, не съм ги оставила държавата да ги мисли!
 Фактите са такива и има нещо не съвсем наред в тях. Просто са трамплин към това, което вече започна да се случва, по модела на Щатите, например- да се отнемат деца на родители, които нямат средства за отглеждането им в даден момент...

Тарталета, кажи ми, че се майтапиш  Praynig

Не, не се майтапя. Има толкова желаещи да станат приемни родители, които отпадат някъде по трасето заради нещо си в техния бит, независимо че имат собствени. А в същото време сульо и пульо раждат деца на воля...

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 14:15 от Тарталета

# 323
  • Мнения: 14 478
Ти, като си толкова ербап, що не се хванеш да гледаш две-три така, за доброто им, безплатно, от добра душа.
Много просто защо-защото знам че няма да милея над тях като над собствените. Не си кривя душата и не мисля че е редно да взема да гледам чуждо дете за пари  Ако ми е жал за някое дете и го обикна бих го осиновила. Но да гледам дете за заплата....не съм такъв човек.

Именно поради тази причина в SOS селищата има изискване жените да са бездетни и без мъже-за да поставят приоритетите на децата на първо място. Както са свещениците в католическата църква-сами за да могат да отдават цялата си енергия на Господ....
А да имаш свои и да си приемен родител-сори, ама не може да ме убедите че ги гледат еднакво...и приемното дете не усеща разликата.

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 14:07 от Герри

# 324
  • Мнения: 10 547
Ти, като си толкова ербап, що не се хванеш да гледаш две-три така, за доброто им, безплатно, от добра душа.
Много просто защо-защото знам че няма да милея над тях като над собствените. Не си кривя душата и не мисля че е редно да взема да гледам чуждо дете за пари  Ако ми е жал за някое дете и го обикна бих го осиновила. Но да гледам дете за заплата....не съм такъв човек.


Стига с тази любов най-накрая! До любов не бива да се стига. Приемната грижа в големия си процент е временна и най-голямата гавра с децата е, да бъдат разпределени в семейство за ен години, а след това дадени за осиновяване. Като изключим тези деца, които са екстремно изведени от семействата и настанени при приемни такива, както и онези, настанени в дългосрочен план, другите, които са в регистрите за осиновяване трябва да прекарват при ПС максимално кратък период от време.

# 325
  • София
  • Мнения: 9 517
Фактите са такива и има нещо не съвсем наред в тях. Просто са трамплин към това, което вече започна да се случва, по модела на Щатите, например- да се отнемат деца на родители, които нямат средства за отглеждането им в даден момент...
Това го повтаряте като мантра - някой има ли статистика, колко са приемните семейства, в колко от тях са настанени изоставени деца, в колко от тях са настанени деца с мярка за временна закрила и колко от тези деца с мярка за временна закрила са с такава заради лошо финансово състояние на биологичното семейство? Защото без тази статистика думите ви са неподплатени с факти  Naughty

# 326
  • Мнения: 14 478
Стига с тази любов най-накрая! До любов не бива да се стига. Приемната грижа в големия си процент е временна и най-голямата гавра с децата е, да бъдат разпределени в семейство за ен години, а след това дадени за осиновяване. Като изключим тези деца, които са екстремно изведени от семействата и настанени при приемни такива, както и онези, настанени в дългосрочен план, другите, които са в регистрите за осиновяване трябва да прекарват при ПС максимално кратък период от време.


Именно де. Стига вече. Естествено че няма любов. Аз нали за това говоря. Става въпрос за заплата, за пари. Приемните семейства осигуряват подслон срещу пари от държавата. Бизнес ли е това-ми бизнес е-в сектора на услугите. Кво разтягаме локуми само....

# 327
  • София
  • Мнения: 23 109
Ако ми е жал за някое дете и го обикна бих го осиновила.
Ако положението с осиновяването беше толкова лесно, сериозно щях да се замисля за подобна стъпка. Истината обаче е съвсем различна. Социалните търсят родители за децата, а не деца за родителите, ако ме разбираш.

# 328
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Фактите са такива и има нещо не съвсем наред в тях. Просто са трамплин към това, което вече започна да се случва, по модела на Щатите, например- да се отнемат деца на родители, които нямат средства за отглеждането им в даден момент...
Това го повтаряте като мантра - някой има ли статистика, колко са приемните семейства, в колко от тях са настанени изоставени деца, в колко от тях са настанени деца с мярка за временна закрила и колко от тези деца с мярка за временна закрила са с такава заради лошо финансово състояние на биологичното семейство? Защото без тази статистика думите ви са неподплатени с факти  Naughty

Нямам факти  Peace Не съм срещала подобна статистика. Може би истериите напоследък са по- скоро журналистически. Просто мен лично ме е страх да не се случи подобно нещо. Понеже кръгът ще стане още по- порочен!

# 329
  • София
  • Мнения: 17 329
Социалните търсят родители за децата, а не деца за родителите, ако ме разбираш.

Е не трябва ли да бъде точно така?

Общи условия

Активация на акаунт