Лещи за очи - 5

  • 129 365
  • 858
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 36
Ако можеш да приложиш снимки на рецептите ще ти кажа по-точно.

EMMY_k , това което гледате за астигматизъм на бележката при мен всеки път е различно на бележките ми през годините от -0,25 до - 2,00 . Това какво означава?  newsm78

# 196
  • София
  • Мнения: 6 219
То е същото все едно да имаш едно астигматично и едно асферично стъкло. Ако лещите са на една и съща марка няма никакъв проблем - хем човека ще вижда по-добре, хем няма да дава луди пари за торични лещи и за двете очи. Разбира се, че трябва да отиде на специалист, за да се определи точния диоптър - аз само давам насоки.

И как по- точно си представяш комбинацията между два различни вида лещи?
На човека му трябва лекар.

Ок, това за меки лещи, нали? Аз в първия момент си помислих друго.
Обаче лещите нали се поръчват по двойки? Т.е. трябва да поръча два броя за ляво око примерно и два броя за дясно око? Или конкретната марка, която обсъждате позволява поръчването и само на една леща. На мен съвсем скоро ми предстои да направим няколко опита с астигматични очила/лещи - след прегледа ще стане ясно какво. Чудя се обаче кой е най-бюджетния вариант като за опити, защото не съм убедена, че от първия път ще стане. Доста голям дискомфорт съм изпитвала досега на прегледите при пробите с астигматични стъкла, но имам нужда от такава корекция.

Еми, а колкото до другото - имам астигматизъм откакто имам и късогледство - ходила съм при 3 или 4 лекаря - никой от тях при никакви обстоятелства не ми е давал идея за леща с по-висок диоптер, въпреки че винаги коментираме астигматизма ми и на изследване за кератоконус съм ходила. А когато беше пренебрежимо малък, то лещите ми го коригираха. Вече това не се случва, което аз си обяснявам с рязкото увеличение на служебните ми задължения, свързани с компютър. Защото в зависимост от възрастта на човека това може да доведе до доста голяма промяна в диоптера за късогледство.

Разбирам, че всякакви варианти са възможни, но не и по форум, а само чрез разговор и опити със стъкълцата при доктора. 

# 197
  • Мнения: 1 145
Ясно, тук докторите са повече от потребителките.  Peace

# 198
  • Мнения: 36
Питай за пробни лещи - в правото си си. На тази марка може и силикон-хидрогелни и астигматични.

То е същото все едно да имаш едно астигматично и едно асферично стъкло. Ако лещите са на една и съща марка няма никакъв проблем - хем човека ще вижда по-добре, хем няма да дава луди пари за торични лещи и за двете очи. Разбира се, че трябва да отиде на специалист, за да се определи точния диоптър - аз само давам насоки.

И как по- точно си представяш комбинацията между два различни вида лещи?
На човека му трябва лекар.

Ок, това за меки лещи, нали? Аз в първия момент си помислих друго.
Обаче лещите нали се поръчват по двойки? Т.е. трябва да поръча два броя за ляво око примерно и два броя за дясно око? Или конкретната марка, която обсъждате позволява поръчването и само на една леща. На мен съвсем скоро ми предстои да направим няколко опита с астигматични очила/лещи - след прегледа ще стане ясно какво. Чудя се обаче кой е най-бюджетния вариант като за опити, защото не съм убедена, че от първия път ще стане. Доста голям дискомфорт съм изпитвала досега на прегледите при пробите с астигматични стъкла, но имам нужда от такава корекция.

Еми, а колкото до другото - имам астигматизъм откакто имам и късогледство - ходила съм при 3 или 4 лекаря - никой от тях при никакви обстоятелства не ми е давал идея за леща с по-висок диоптер, въпреки че винаги коментираме астигматизма ми и на изследване за кератоконус съм ходила. А когато беше пренебрежимо малък, то лещите ми го коригираха. Вече това не се случва, което аз си обяснявам с рязкото увеличение на служебните ми задължения, свързани с компютър. Защото в зависимост от възрастта на човека това може да доведе до доста голяма промяна в диоптера за късогледство.

Разбирам, че всякакви варианти са възможни, но не и по форум, а само чрез разговор и опити със стъкълцата при доктора. 

# 199
  • Мнения: 36
О, благодаря за повишението  bowuu

Ясно, тук докторите са повече от потребителките.  Peace

# 200
  • Мнения: 650
Женя, извинявам се, как може да "предписваш" по-силна леща на око, при положение, че лещите винаги се предписват по-слаби дори от рецептата за очила, заради това, че лещата е върху самото око и няма разстояние. На данните от компютъра дясното и око в нито един момент не е дало отклонение -1,75.
В@ня, не винаги се изписват по-слаби от диоптера за очила.
Зависи от марката на контактните лещи, от това дали е миопия или хиперметропия и не на последно място от корекцията.
Позволих си да го посъветвам за силата на лещата, защото той попита и копира рецептите. След като посочи и конкретен вид лещи за мен беше лесно да отворя таблицата на съответната фирма и да проверя предписанието за неговия случай.

Извинявам се, ако смятате, че включванията ми са неуместни!

# 201
  • София
  • Мнения: 6 219
Женя, разбирам.
Но предписанието от компютъра не винаги е единствената и неопровержима истина за комфорта/дискомфорта, а предписването на по-висок диоптер от показанията е риск. Може би ако нямах близка приятелка с миопия, развила мързеливо око, нямаше да съм така "наострена", но жената не вижда почти нищо с едното око, в добавка към това е наплашена от очни лекари заради това. Да не говорим, че рефрактометъра е машина и "вярността" на измерването зависи от калибровката, която единствения начин да бъде "проверена" е теста с фороптера (нали така се казваше онуй чудо). И понеже смятам, че ти си рядко адекватен човек в изявите си във форума, си позволявам да пиша, че не е редно това "предписване" по таблици. За мен няма по-сппециална връзка между пациент-лекар-фармацевт и установения личен контакт.

# 202
  • Мнения: 650



Затова ви моля да ми препоръчате лещи, с които ще свикна по-лесно и не са трудни за слагане. Този и следващия месец ми е невъзможно да ида на лекар и не виждам смисъл да го правя всеки месец.
Благодаря предварително.
Предписанието ми е възоснова на публикуваната по-горе рецепта, която е изписана.
Това не е разпечатка от авторефрактометър, а е предписание след изследване и на таблицата с пробния набор.
Предполагам, че недоволството на listenme идва от предписанието за лещи, което е вярно, ако вида на лещите беше друг.
Някой по-горе се беше опитал да обясни защо съм написала -1.75 , ако лещата не е астигматична, как се сумира цилиндъра към сферата и т.н
Разбирам идеята на В@ня за онлайн коментарите и съветите, ОК, твое право, виноват ... За мен остава по-важно това, че познанията ми позволяват да дам съвет в конкретния случай, а дали някой ще ме прочете и вземе това под внимание е негово решение.
...
Тук бях тръгнала да се обяснявам за квалификации и пр., ама реших, че е излишно да се защитавам.
Достатъчно ми е, че мога да помогна на хората за въпроси свързани с работата ми.





# 203
  • София
  • Мнения: 6 219
Излишно е, защото не те нападам и не оспорвам квалификациите ти.
В последния си пост говоря принципно, включително за хората, на които за първи път им предстои да се сблъскат с проблема. Ако дори едно от тези неща някой ми ги беше казал, когато бях на 15, щеше да ми спести доста проблеми тогава, а и няой друг качен диоптер. Тогава мисля, че и бг-мамма нямаше.

# 204
  • Мнения: 650
Аз бг-мамма я проследявам в едно с годините на дъщеря ми, която е на 10 и половина... Така че преди 15 май нямаше, само дир.бг беше в онези времена.
Знам, че не ме нападаш, въпреки че аз първосигнално и със засегнато его тръгнах да се защитавам...
Приятна снежна съботна вечер!

# 205
  • Мнения: 1 145
*Женя* не е лекар да ви покани за преглед в кабинета си (и да ви вземе парите), така че мнението ѝ тук е като на всички останали Ако искате ѝ вярвайте, ако искате не.
Като че ли в един момент всички забравят, че това е просто форум, а не място за професионални консултации, които не са безплатни, разбира се.  Peace

# 206
  • Мнения: 99
Здравейте! От 15 години ползвам очила-диоптърът ми е -2. Преди месец реших да пробвам лещи за първи път, лекарката ми препоръча optima fw, но в оптиката ме убедиха да пробвам с едномесечни и ми дадоха пробни Alcon "air optix aqua", с кжито свикнах много бързо! Е да,обаче като дойде време за смяна реших да пробвам и тримесечните optima fw- на първото сваляне скъсах едната, крайчетата и залепват и аз, въпреки,че я поливах обилно с разтвор и леко се опитах да отлепя, не се получи! Има ли някаква тънкост, дали не се слагат в разтвора така слепнали; чудя се дали да  си взема една допълнителна и да ги използвам известно време, или да хвърля и здравата и да си взема от пробваните месечни, те определено са по-лесни за боравене!

# 207
  • Мнения: 293
vivi**, най-добре си продължавай с месечните, не само че са по-лесни за боравене, но са и много по-здравословни, защото са силикон-хидрогелни и пропускат много повече кислород до роговицата. С оптимата и аз не успях да свикна, и на мен все ми се залепяха, пък и много ми дразнеха очите, а и вече са доста остарял модел, няма смисъл да се мъчиш с тях. Simple Smile

# 208
  • Мнения: 2 052
И аз те съветвам да си продължиш Air Optix Aqua  Peace Едномесечните са много по-добър вариант от тримесечните. Ползвала съм Оптима, имах същите проблеми и очите ми се възпаляваха след 3-4 седмици носене. От 3 месеца съм с едномесечни, само че Биофинити, те също са силикон-хидрогелни, много съм доволна, за първи път нямам никакви проблеми Simple Smile
А и щом си свикнала бързо с тях и се чувстваш добре, защо да ги сменяш?  Wink

# 209
  • Мнения: 220
Имам въпрос към Бени- след като родих не виждам добре с лещите, дали ще ми се оправинщ зрението или диоптъра ми се е покачил и дали се е покачил от бременността или от това, че не нося лещите, защото ту спя ту кърмя и няма кал да ги свалям и слагам по сто пъти на ден. Нямам очила и скоро трябва да си взема. Иначе ползвам еър оптикс и съм мн доволна

Общи условия

Активация на акаунт