Лещи за очи - 5

  • 133 925
  • 858
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9
Благодаря ви.
Може ли *Женя* да ми пише съобщение, тъй като искам да купя същите лещи, които тя ми уреди преди месец. Опитах да й пиша, но й е пълна кутията  Sad

# 256
  • Мнения: 2
видях ,че сте писали по-нагоре в темата ,че лещите на Biofinity се поръчват същият диоптър като за очила !

това за конкретния случай ли е, или за всички ,които ползват тези лещи ?

# 257
  • Мнения: 6 852
Има ли преминали от Optima na B&L на Biofinity Rolling Eyes Интересувам се как се отразя смяната, към по-добро усещане или не  Peace

# 258
  • София
  • Мнения: 366
Има ли преминали от Optima na B&L на Biofinity Rolling Eyes Интересувам се как се отразя смяната, към по-добро усещане или не  Peace

Държа на B&L  Peace

# 259
  • Мнения: 2 932
Искам да питам тези които са от София,някои от вас ходил ли е при д-р Захариева,на Клокотница?Аз бях пациент на доц.Цанева до последно докато работеше,а сега мисля да отида при д-р Захариева.Моля споделете!

# 260
  • София
  • Мнения: 782
С двете си ръце препоръчвам Доц. д-р Евдокия Илиева  Grinning
Много добър специалист  Sunglasses
Прегледа й е 50 лв.(толкова беше мес.април, на 16-ти във вторник съм на контролен преглед и мога да пиша, дали все още цената е същата). Основно при нея ходят хора с проблеми.
Лещи не съм носила отдавна, ходя само с очила, въпреки че имам 2 чифта нови и трябва да ги използвам, че току виж съм качила диоптъра.

http://www.bolnica-zora.com/doctors-svetlina.php?id=11

# 261
  • Мнения: 2 932
С двете си ръце препоръчвам Доц. д-р Евдокия Илиева  Grinning
Много добър специалист  Sunglasses
Прегледа й е 50 лв.(толкова беше мес.април, на 16-ти във вторник съм на контролен преглед и мога да пиша, дали все още цената е същата). Основно при нея ходят хора с проблеми.
Лещи не съм носила отдавна, ходя само с очила, въпреки че имам 2 чифта нови и трябва да ги използвам, че току виж съм качила диоптъра.

http://www.bolnica-zora.com/doctors-svetlina.php?id=11

Благодаря,аз пък очила не съм носила никога само лещи,а сега имам промяна в диоптъра-не виждам добре с лещите и трябва да отида на преглед.

# 262
  • Мнения: 22
видях ,че сте писали по-нагоре в темата ,че лещите на Biofinity се поръчват същият диоптър като за очила !

това за конкретния случай ли е, или за всички ,които ползват тези лещи ?



Може ли отговор на този въпрос, че и мен ме вълнува. Благодаря предварително!

# 263
  • Мнения: 650
До около -3.50 е същия диоптер, но са важни и много други неща, като това как се движи лещата в окото, има ли астигматизъм, кривината и диаметъра дали ви пасват...

# 264
  • Мнения: 6 852
Ходих в оптика на преглед за промяна в диоптъра и се оказа, че на едното съм го дигнала с 0.25. По предния път, когато ходих също имаше промяна с 0.25 само че и на двете очи и тогава се разбрахме с док. да изравним диоптъра на лещите с този на очилата, защото разликата е малка. Та сега, купих си съответните лещи ( с 0.25 повече на едното око) и докторката каза , че няма проблем да не сменям  диоптъра на очилата, тъй като са ми само помощно средство и няма нужда. Тоест в момента едната ми леща е с 0.25 повече от очилата, а не обраното newsm78

# 265
  • Мнения: 265
Има ли преминали от Optima na B&L на Biofinity Rolling Eyes Интересувам се как се отразя смяната, към по-добро усещане или не  Peace

Държа на B&L  Peace

За мен мога да кажа, че се чувствам по-комфортно с Biofinity, след като няколко години бях с B&L и винаги имах едно усещане, което не знам как да обясня, като "парене" преди плач, ама го и обясних... Мислех, че проблема ми е в окото, но след като минах на Biofinity, слава богу изчезна.

# 266
  • Мнения: 650
Тези два вида лещи са от различен материал и това е причината едни хора да са доволни от едните, а други, от дргия вид леща.
Това парене от optima най-вероятно се дължи на недобре почистена леща, тъй като  вашето око отделя повече протеин, който се натрупва на депозити и усещането е точно като това, което споделяте.
Протеин при силиконовите лещи, каквито са Биофинити, не може да се отложи, но пък там се откриват депозити от липиди.

# 267
  • Мнения: 265
Женя, благодаря за разясненията. Така или иначе, този "проблем" беше само на едното око, а двете лещи си ги третирам по един и същи начин. ПО-важно е, че сега ми е по-добре.
Весела Коледа на всички!

# 268
  • Мнения: 2 932
Изписаха ми лещи Oxiflex 4F,DK 60.Кажете ми нещо за тях,добри ли са колко време могат да се носят,в дългосрочен план?Последните които носих бяха DK 35,на Мултилекон и ги носих 5 год.
Весела Коледа!

# 269
  • Мнения: 650
Така или иначе, този "проблем" беше само на едното око, а двете лещи си ги третирам по един и същи начин.
Знаеш, че хората не сме симетрични, така е и при очите ни. Роговиците ни има различни кривини.
Предполагам, че лещата която е парела е била по-стегната, оттам слъзния филм не се обновява добре при премигвания им съответно повечето отлагания.
ДА, права си, че всъщност вече това няма значение, щом си открила лещи, които са ти комфортни!

Общи условия

Активация на акаунт