Лещи за очи - 5

  • 129 213
  • 858
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 6 559
Аз пък без да искам си разлях контейнерчето и двете ми лещи паднаха на мивката. Веднага ги сложих обратно и промих, но не знам коя за кое око е /с различни диоптри съм/ ooooh! И сега хайде в коша...язък за едномесечните лещи. Носих ги около 10 дни. Confused
И да се възползвам от случая, че пиша в темата и да попитам за стъкла. Престои ми смяна на рамка, респективно и стъкла. Предлагат ми Есилор и Хоя. Имате ли някакви впечатления? Предисмтва на едната спрямо другата? В момента съм с Хоя, не са ми създавали проблем. Цената, която ми казаха е 110 лв. на стъкло, независимо от марката. newsm78 И в двата случая щяло да е еднаква.

Скрит текст:
Малко съм в чуденка, защото сегашните ми ги направиха за 110 лв. общо за двете стъкла (в една малка оптика преди година и половина). А пък не са ми обяснявали за разновидности за стъклата... Rolling Eyes Дори ми дадоха оригиналната опаковка (една зеленичка). А сега ми предлагат двойно (става дума за верига оптики).

# 826
  • София
  • Мнения: 163
Вече поръчах нови лещи и сега нося очилата. Simple Smile
За стъклата не мога да помогна.

# 827
  • Мнения: 297
Като си говорим за лещи някой има ли опит с твърди контактни лещи ? Каква е разликата с меките ?

# 828
  • София
  • Мнения: 369
Възможно ли е, човек да има непоносимост към лещи? Или може би просто много малко ги носих и не бях привикнала. Непрекъснато ги усещах, сякаш имам боклуче в окото, а след час-два и главата ме заболя много. В крайна сметка скъсах едната и сега съм пак с очила. Иска ми се пак да опитам с лещи, очилата са с много дебели стъкла, заради големия диоптър. Ще ми препоръчате ли марка лещи и разтвор? Една позната ми препоръча Avaira, за меки лещи от силикон хидрогел става въпрос. И другият ми въпрос- възможно ли е лещите да спрат растежа на диоптъра? Едно момиче, което носи твърди лещи от около две години, твърди че диоптърът му е спрял да расте, а е на 16 години. Благодаря предварително!

# 829
  • София
  • Мнения: 1 164
Здравейте момичета , утре съм на преглед и изкарване на лещи. Ужасно много се вълнувам. До сега никога не съм носила , и се надявам да съумея на избера правилните и да не ми е дисконфортно.

# 830
  • София
  • Мнения: 6 219
Възможно ли е, човек да има непоносимост към лещи? Или може би просто много малко ги носих и не бях привикнала. Непрекъснато ги усещах, сякаш имам боклуче в окото, а след час-два и главата ме заболя много. В крайна сметка скъсах едната и сега съм пак с очила. Иска ми се пак да опитам с лещи, очилата са с много дебели стъкла, заради големия диоптър. Ще ми препоръчате ли марка лещи и разтвор? Една позната ми препоръча Avaira, за меки лещи от силикон хидрогел става въпрос. И другият ми въпрос- възможно ли е лещите да спрат растежа на диоптъра? Едно момиче, което носи твърди лещи от около две години, твърди че диоптърът му е спрял да расте, а е на 16 години. Благодаря предварително!

Възможно е наистина да си имала прашинка в окото.
На другите въпроси - говори с офлатмолог.

# 831
  • Мнения: 107
Възможно ли е, човек да има непоносимост към лещи? Или може би просто много малко ги носих и не бях привикнала. Непрекъснато ги усещах, сякаш имам боклуче в окото, а след час-два и главата ме заболя много. В крайна сметка скъсах едната и сега съм пак с очила. Иска ми се пак да опитам с лещи, очилата са с много дебели стъкла, заради големия диоптър. Ще ми препоръчате ли марка лещи и разтвор? Една позната ми препоръча Avaira, за меки лещи от силикон хидрогел става въпрос. И другият ми въпрос- възможно ли е лещите да спрат растежа на диоптъра? Едно момиче, което носи твърди лещи от около две години, твърди че диоптърът му е спрял да расте, а е на 16 години. Благодаря предварително!

И  моя съвет е да отидеш с лещите при офталмолога си. Може да не са ти измерени правилно параметрите, може материалът на лещата да не е за теб, може и прашинка да си имала в окото.. За спиране на растежа на диоптъра съм чувала доста пъти, но като че ли от по-възрастни хора, дори за намаляване на диоптъра с употребата на лещи.. newsm78

# 832
  • София
  • Мнения: 369
Благодаря ви!
А иначе относно спирането растежа на диоптрите, въпросното момиче дори твърди, че при преглед се установило, че едното око е с по-малък диоптър в сравнение с миналата година. Многи се изненадах, затова и искам отново да опитам с лещи.

# 833
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Реално и на мен, докато носех очила периодично ми коригираха диоптъра в увеличение. От 1997 година нося лещи и само еднократно при втората ми бременност се наложи увеличение с 0.5 и толкова. Може вече да одъртях и затова да не расте.  Crazy

# 834
  • Пловдив
  • Мнения: 14 074
Очила сложих през 1978 година - диоптърът ми беше -1.75.
Лещи сложих през 1990 година - диоптърът ми беше вече -2.25, но и до днес си е толкова, изобщо не е мръднал. Лекарката дори иска да се пробвам с -2, но аз не искам, тъй като виждам добре и ме е страх да не взема да виждам малко по-зле.

# 835
  • Мнения: 21
Здравейте,
интересувам се по темата, имам син на 17г. който не иска да носи очила и така опираме до лещите. Ходихме на лекар диоптъра му е -1.5 за очила и -1.0 за лещи. Първоначално мислех да му взема еднодневни да не се занимава с разтвори, но ми казаха, че като за начинаещ не било добра идея да са еднодневни защото били тънки и ще му е трудно слагането и махането. След като се допитах до служителка в един онлайн-магазин тя ми препоръча Biofinity едномесечни, които не било нужно да се свалят всеки ден, а веднъж на седмица. Идеята ми беше, че той е на общежитие и не е е сам в стая и не съм много сигурен дали няма да му бутат контейнера и разтвора и съответно хигиената дали ще е на ниво. Поръчах ги и се зачетох в тематата тук. Прочетох обаче нещо, което ме притесни  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=742146.465;topicrefid=20 и по точно изречението в отговора на slanchogledy :
3) не се подлъгвай по тези дето се носят постоянно, т.е. не се махат вечерта, те не са подходящи като за първи (за съжаление го казвам от собствен опит - първите ги махах веднъж седмично и какви проблеми си навлякох ...)


Излиза че не е добра идея да ги носи 5-6 дни без да ги сваля. Какво мислите вие?

# 836
  • Мнения: 6 559
Аз също съм пробвала едномесечни лещи и то такива, които са с удължено носене, т.е дават ги, че може да се носят до 6-7 дни. След като са произведени така, не виждам проблем да се носят по указания начин. Друг е въпросът, че не на всеки му понасят добре. Примерно аз съм пробвала и повече от 1 денонощие не мога да стоя с тях. Леко почва вече да ми е размазано пред очите, виждам по-замъглено, усещам ги, че не са толкова чисти вече и че окото има нужда от почивка. Нормално е. С две думи - не се чувствам комфортно, ако не ги свалям вечер. Предпочитам да ги сваля, почистя и да си починат очите, въпреки че идеята на тези лещи е точно да не се занимаваш с тях всеки ден - махаш, чистиш, слагаш и тн. Но какво да се прави, всичко е до усещане. Примерно има хора нямат проблем с това - слагат понеделник и махат неделя. При мен не става. Crossing Arms
Сигурно има и случаи, в които се стига и до някакви проблеми, както сте цитирали.
Със сигурност най-доброто е ежедневното почистване.
Нека младежът започне да носи и сам ще прецени във времето как му е по-удобно. Peace

# 837
  • София
  • Мнения: 8 933
Аз съм с Биофинити от няколко години. Никога не съм ги носила повече от 1 ден, въпреки, че пише, че може. Спала съм с тях и после не съм имала проблем. Но за начинаещ не знам дали е подходящо.

# 838
  • София
  • Мнения: 6 219
Все пак имайте предвид, че е възможно лещите и изобщо да не му понесат.

# 839
  • Мнения: 21
Благодаря за мненията, лещите ще дойдат във вторник, добре че има 4 почивни дни да направим малко тестове в дома пък каквото стане.

Общи условия

Активация на акаунт