Лещи за очи - 5

  • 133 940
  • 858
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 24

sillvy83 Пробвай различни видове и ще намериш своите, които да са ти удобни Simple Smile Аз в началото даже не знаех с какви съм, понеже ми ги сложиха в оптиката и там се учех да ги слагам и свалям и въобще не им видях опаковката  Confused Също така имах съмнение, че ме излъгаха, че са тримесечни ( проверих си през сайта на дистрибутора за България и се оказа, че имат само един вид тримесечни, всички останали бяха едномесечни ) Сега съм със Soflens 59 на bausch&lomb и се чувствам добре с тях. Усещам разлика с предишните особено в материала, тези стоят някак си по-меки, лигави  Mr. Green Следващите, които ще пробвам ще са Pure vision понеже пише, че може да се преспива с тях - не че ще го правя, но за вечерни излизания, когато човек не знае дали ще се прибере да спи изобщо - ще са идеални  Laughing

# 331
  • Мнения: 3 328
Аз ползвам Pure vision, но напоследък ми се зацапват от сенките и трябва да ги свалям да ги почистя. Особено като са нови, първата седмица. Слагам си ги още докато стана, гримирам се, пия кафе, моткам из нас около час и тогава излизам навън. Като изляза не знам какво става и винаги като съм навън ми се зацапват  newsm78 чудя се дали да пробвам други. Мислех да питам в оптиката, ама едва ли ще знаят за такъв проблем като моя какво да ми препоръчат  Crazy

# 332
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 821
Аз ползвам Pure vision, но напоследък ми се зацапват от сенките и трябва да ги свалям да ги почистя. Особено като са нови, първата седмица. Слагам си ги още докато стана, гримирам се, пия кафе, моткам из нас около час и тогава излизам навън. Като изляза не знам какво става и винаги като съм навън ми се зацапват  newsm78 чудя се дали да пробвам други. Мислех да питам в оптиката, ама едва ли ще знаят за такъв проблем като моя какво да ми препоръчат  Crazy

Ползваш ли база за сенки? На мен така ми се зацапват лещите, като ползвам HD базата на Nyx  newsm78

# 333
  • Мнения: 3 328
Да, ползвам същата база ежедневно, но не винаги ми се зацапват.  newsm78

# 334
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 821
Да, ползвам същата база ежедневно, но не винаги ми се зацапват.  newsm78

Да, не е всеки път, а ако прекаля с количеството, защото е доста течна.

# 335
  • Мнения: 4 529
Ходих днес на преглед в Джой Оптик. Вдигнала съм диоптрите и то много - от -4,25 на -6,00 и от -3,75 на -5,25.
Съвета беше да си направя пълни изследвания, не само очни, но и хормони и щитовидна жлеза. Не било нормално на моите години и за 4 години носене на очила и лещи да качвам толкова бързо диоптрите.
Дайте ми, моля ви, координати на кадърни лекари, може и на лс. Докато си намеря моя гинеколог, смених десетина.

# 336
  • Мнения: 2 932
Ходих днес на преглед в Джой Оптик. Вдигнала съм диоптрите и то много - от -4,25 на -6,00 и от -3,75 на -5,25.
Съвета беше да си направя пълни изследвания, не само очни, но и хормони и щитовидна жлеза. Не било нормално на моите години и за 4 години носене на очила и лещи да качвам толкова бързо диоптрите.
Дайте ми, моля ви, координати на кадърни лекари, може и на лс. Докато си намеря моя гинеколог, смених десетина.

Какви лещи носиш? А от къде си?

# 337
  • Мнения: 4 529
София.

Тримесечни на Карл Цайс.

# 338
  • Мнения: 2 932
София.

Тримесечни на Карл Цайс.

Имах предвид меки или твърди лещи,но да разбрах-меки.Аз съм със същите минуси,но винаги съм носила твърди лещи-37 години.Препоръчвам ти с 2 ръце д-р.Захариева на ул.Клокотница 29 в София.Тя работи и с меки и с твърди лещи.Изключително доволна съм!

# 339
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Доста добра е Д-р Кръстева, оптика Оптиленс на ул. Асен Златаров 21. Работи с доста видове лещи!  Peace
 http://www.optilens.bg/

# 340
  • София
  • Мнения: 782
Здравей,
Аз препоръчвам Доц. д-р Евдокия Илиева, страхотен специалист ! Wink

http://www.bolnica-zora.com/doctors-svetlina.php?id=11

# 341
  • Мнения: 164
София.

Тримесечни на Карл Цайс.

Имах предвид меки или твърди лещи,но да разбрах-меки.Аз съм със същите минуси,но винаги съм носила твърди лещи-37 години.Препоръчвам ти с 2 ръце д-р.Захариева на ул.Клокотница 29 в София.Тя работи и с меки и с твърди лещи.Изключително доволна съм!

Здравейте! Ударно се включвам! Нося меки лещи от повече от 15 години. Пу-пу. Отдавна не съм ходила на лекар, купувам си един и същи диоптър от различни места, но и аз съм изключителен фен на д-р Захариева. Преди ходих много често в Клокотница (държавното), а после и в кабинета й - оттам купувах лещи, при положение, че нямаше както сега под път и над път. Скоро може би пак ще я посетя, за да ми  напише рецепта за очила.

# 342
  • Мнения: 6 852
Ще си задам въпроса тук, надявам се Жени да се включи, пък и малко да раздвижим темата.

Регламентирано ли е някъде разстоянието при което се правят очните прегледи за проверка на зрението, тоест от стола, където те слагат да седнеш и стената/таблото, на което ти пускат цифрите? И ако да, колко по принцип трябва да е?

Друго: Питах в една оптика с какви стъкла работят и толкова бързо ми отговориха, че не запомних. Само чух, че марката започва с "Л", ама какви ще са....търсих из нета, не намерих така. Някой ще се включи ли с предположения? 

И последно: каня се да си купя еднодневни лещи за проба, до сега съм била само на 3-мес на optima, може ли препоръка за марка...

Благодаря!  Peace

# 343
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Мисля, че растоянието трябва да е 4 метра. Затова се използва и огледало.

# 344
  • Мнения: 1 830
Да си споделя мнението за лещи Биомедикс.. Бях си ги поръчала от сайт ,едномесечни са ...Нищо не виждам с тях :/ Просто са отвратителни

Общи условия

Активация на акаунт