БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 774
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 951
Здравейте, имам буркан с бамбук. Отворих го, мирише ми на лошо...ама май си е такъв
Смятам да го готвя с пилешко с зеленчуци на тигана. Нещо като китайско.
Кога трябва да го сложа- отначалото или по накрая когато всичко е почти готово.

# 481
  • Мнения: 363
Моля, споделете изпитана рецепта за лесни зеленчукови кюфтета на фурна ?  Praynig Praynig Praynig  bouquet  bouquet  bouquet baby_neutral

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 26 591
от какви зеленчуци

# 483
  • Мнения: 363
Картофи, тиквички, магданоз, копър , лук и морков може.... Simple Smile

# 484
  • Мнения: 447
В блога на пеп-4о има хубава рецепта за кюфтенца от червена леща и гъби. Ето: http://pep-4o.blogspot.com/2013/11/blog-post_29.html.

Пепи, дано не се сърдиш, че давам твоята рецепта вместо теб! Hug

# 485
  • Мнения: 9 144
мне, разбира се Laughing но там има рецепти  още за:
 кюфтета от тиквички; кюфтета от магданоз; кюфтета от бял боб, кюфтета от нормална леща; кюфтета от спанак; кюфтета от грах, кюфтета от левурда и кюфтета от тиквички.  

# 486
  • Мнения: 363
Благодаря Windy, аз всъщност съм правила , но не си спомням пропорциите, а най-вече ме интересуваше как да не ми се разпаднат на фурна, защото не искам да ги пържа, има ли някаква тънкост, че все искам да ги правя на фурна на кюфтенца и на края изсипвам цялата смес и правя "голямо кюфте" Grinning Grinning

# 487
  • Sofia
  • Мнения: 26 591
слагаш яйце,накиснат и изстискан хляб/галета/...аз понякога слагам варени картофи или булгур за "спойка"

# 488
  • Мнения: 447
Благодаря Windy, аз всъщност съм правила , но не си спомням пропорциите, а най-вече ме интересуваше как да не ми се разпаднат на фурна, защото не искам да ги пържа, има ли някаква тънкост, че все искам да ги правя на фурна на кюфтенца и на края изсипвам цялата смес и правя "голямо кюфте" Grinning Grinning

Предполагам, белтък от яйце или цяло яйце ще реши проблема. Гледай сместа да е такава, че да оформиш кюфтетата лесно - да не е твърда и ронлива, но и да не е много мека и кашеста. Това е. Намажи си тавата или ползвай хартия за печене, но дори в този случай е добре да ръснеш малко мазнинка върху оформените кюфтенца преди да ги сложиш във фурната.

# 489
  • Мнения: 9 144
Благодаря Windy, аз всъщност съм правила , но не си спомням пропорциите, а най-вече ме интересуваше как да не ми се разпаднат на фурна, защото не искам да ги пържа, има ли някаква тънкост, че все искам да ги правя на фурна на кюфтенца и на края изсипвам цялата смес и правя "голямо кюфте" Grinning Grinning

оформяш ги на топки, потапяш в разбити белтъци (или яйце), овалваш в галета, пак белтъци и поставяш в тава, на хартия за печене, или намаслена. И печеш задължително в загрята фурна, на 200* примерно по средата.

# 490
  • Мнения: 363
т.е. като пържените, само че на фурна, аз иначе си слагам и сирене и малко кашкавал и задължително яйце, ама все нещо не се получава, явно трябва да гледам консистенцията и да добавям по нещо, ако не е златната среда Simple Smile Благодаря ви момичета :*

# 491
  • София
  • Мнения: 5 606
Моля за малко помощ, че пак нещо го закъсах с тия пълнени чушки - сложих ги да ги правя на котлона в тенджера, обаче нямам идея колко време трябва да ги готвя. И още един въпрос - как се прави сос бешамел за чушките с бульона от чушките? Но моля за пропорции.

# 492
  • Мнения: 7 848
Моля за малко помощ, че пак нещо го закъсах с тия пълнени чушки - сложих ги да ги правя на котлона в тенджера, обаче нямам идея колко време трябва да ги готвя. И още един въпрос - как се прави сос бешамел за чушките с бульона от чушките? Но моля за пропорции.

Ще опитам, макар, че го правя на око. В по- дълбок съд разтопи около 1/3 +- пакетче от 250 гр.  в него запържи 1.с.л. брашно, при непрекъснато бъркане добави чаша кисело мляко с разбито яйце и бульона, бъркай непрекъснато. Подправки, сол, чер пипер, слагам и магданоз, но не всички обичат зелении.
 И това е на някоя съфорумка, записала съм го защото с топеното сирене наистина много ми хареса, но не помня на коя, и дали не е от "Гответе с мен", за което се извинявам Hug

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене.

# 493
  • Мнения: 2 783
Помагайте, моля. Има доста рецепти и теми за гофрети, но една от рецептите беше най сполучлива, по Ваши коментари, моля за линк към нея   bouquet

# 494
  • Мнения: 1 517
Помагайте, моля. Има доста рецепти и теми за гофрети, но една от рецептите беше най сполучлива, по Ваши коментари, моля за линк към нея   bouquet
Гофрети на Тандори- стават хрупкави. Провала съм и други с прясно мляко, винаги слагам повече захар, по- меки са , но аароматни и сладки Heart Eyes
виж тук- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364865
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1400.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?all;topic=80047.0

Общи условия

Активация на акаунт