Ужасни киселини!?Помогнете!?

  • 1 947
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
Опитай със студено прясно мляко мен това ме оправяше иначе е много гадно но ще мине

# 16
  • Мнения: 2 071
Имах ужасни киселини от тестени продукти, пиех швепс битер лимон и кола и ме спасяваше за кратко.

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
На мен ми помагаше сладолед "Ескимо",но сега е студено и незнам дали го има newsm78

# 18
  • Мнения: 3 760
Моя лекар ми препорьча Алма гел-по една льжица преди ядене.
Алмагелът е противопоказен при бременност!
Опита се да не смесваш протеини със захари. Пробвай Антиацид или Талцид. За мен най-добър се оказа активният въглен /когато киселините бяха зверски/ и Антиацид-ът /при по-леките/.
Дано си намериш лек! Щастливо бременеене и леко раждане!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
Повярвай ми, с напредването на бременността ставаха все по-ужасни! Само сода ми помагаше - 1-2 пъти дневно когато бях на зор, по 1-1/2 кафена лъжичка - слага си я на езика и веднага пиех вода. Иначе трява доста вода за да се ратвори напълно, а да изпия толкова от това неприятно нещо, не ми се искаше- Веднага спира неприятното усещане, още с първата... хм... оригня!

# 20
  • Мнения: 3 216
Моя лекар ми препорьча Алма гел-по една льжица преди ядене.
Алмагелът е противопоказен при бременност!
Опита се да не смесваш протеини със захари. Пробвай Антиацид или Талцид. За мен най-добър се оказа активният въглен /когато киселините бяха зверски/ и Антиацид-ът /при по-леките/.
Дано си намериш лек! Щастливо бременеене и леко раждане!  bouquet

Те и капките за нос са противопоказни и ципрофлоксацина и антибиотиците и какво ли още не ,пьк докторите ги изписват.
Всеки лекар решава за него си.НА мен нищо ми няма до момента пьк сьм само на такива лекарства-Противопоказни

# 21
  • Мнения: 474
Аз_пия_по_глътка_кола_и_поне_2_литра_вода/ден,също_парче_
портокал,киви_или_нещо_такова_освежително.
Така_вече_почти_нямам_никакви_киселини,_освен_когато_не_
реша_да_се_наям_донасита_с_пържени_картофи_и_туршия...Simple Smile
Е,след_такова_ядене_не_ми_помага_нито_кола,нито_вода...но
пък_съм_се_накефила!
Карам_на_принципа-все_нещо_не_ми_е_наред,_но_нали_ще_ставам
майка...поне_си_избирам_още_сама_кое_да_не_ми_е_наред!
Дано_само_киселините_да_са_ни_проблема!:))

# 22
аз съм в 4ти месец и още нямам а кога ти се появиха всъщност?знам 4е содата помага пробваи с нея и дано ти помогне.леко бременеене:)

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз ги морях киселините с  2-3 костилки от маслини!Като усетех,че тръгват и веднага хавах и ми помагаха! Peace

# 24
  • Мнения: 488
Газирана вода с лимонов сок и Кока кола ме спасяваха или в чаша студена вода разбъркваш една чаена лъжичка захар и щипка лимонтозу да се разтворят и добавяш половин лъжичка сода. Бъркаш бързо и пиеш докато шуми. Веднага минават киселините.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
  Като родиш ще спрат  Laughing
  Поне аз не се оттървах от тях до края.
Аз бях така- по цяла нощ хрупах солети и по -цял ден ядях мандарини- сега и двете нае мога да ги погледна Sick

# 26
  • Мнения: 337
Не искам да те разочаровам но едва ли има лек. Аз бях така още от първия месец до самото раждане и даже 2 дена след това. Нямаше значение дали съм хапнала нещо или не те постоянно ме тормозеха, а ужаса идваше когато хапнех нещо сладко. Просто трябва да установиш кои храни повече предизвикват киселините ти и да ги ограничиш. Не си заслужава да пиеш нещо за тях защото нищо не помага а само се тровиш с разни измислени препарати. По добре отиди при  гинеколога ти и си поискай болничен. От мен лека бременност и хубаво и зрваво бебче Peace

# 27
  • Мнения: 2 672
последният месец , месец и половина бях така - Нищо не помага Grinning

# 28
  • Мнения: 28
здравей,
искрено ти съчуствам. Много са гадни киселининте.Аз опитах какво ли не. Това , което ми помогна бе ментов чай и ментови капки в началото, когато се появиха.Започнаха  да  ме мъчат в края на 7  месец. Добро действие има и товада хапваш коричка  сух хляб,когато станат нетърпими. Помага също Сиропа Алмагел.Мен лекар ми го изписа, но аз не исках да  го пия много и опитах с домашна цитронада: изчежда се сокът на половин  лимон , разражда се с вода и се подслажда на  вкус, след това се слага 1/2 ч.л. хлебна сода и се изпива докато шупти ,не е неприатно и облекчава. Добре е да се , спи като се подпре гърба с няколко възглавници, т.е в полулегнало положение , доколкото може да се спи така newsm78.Друго което ми е помагало е газирана вода. Семки,когато не моежехх да хапвам, защото не само киселини получавам , ами и повръщане от тях. През цялата бременност не съм повръщала, но сега към края се случи и това Simple Smile. Солетите са с добър ефект. Ползвам и ментови дъвки , много ме облекчава.....   Радвай се и мисли за малкото човече. Струва си да изтърпиш,като си  помислиш , колко  прекрасно е това да усетиш  живота в себе си. Късмет , леко бременеене и здраво бебче.... Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 678
Попитай акушерката си ,аз също бях като теб,но ми изписаха Ранитидин 150мг.,от него се чувствах много добре.

Общи условия

Активация на акаунт