майка студентка-майчинство?

  • 6 914
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
 Но при този вид стипендия доходите трябва да са до 600 лв на месец на член от семейството

# 16
  • Русе
  • Мнения: 1 155
И аз съм в Техническия, но за сега бебе е още в коремчето. В условията за получаване на стипендия пише, че изискванията за доходите са същите като за другите стипендии (за съжаление   Sad на нашият татко му се налага да работи без договор за момента ) mimenceto, да не си се объркала с успеха, тъй като не зависи от успеха, а не от доходите.
За протокола: 3-ти курс съм, редовно. Станахме доста от ТУ Simple Smile освен вас 2-те, се сещам за още 2 Simple Smile

# 17
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Eli-G, нямаш място за ЛС  Laughing

# 18
  • Мнения: 526
Аз съм 3 курс редовно в СУ. Там никой не можа да ми обясни нищо за тия майчински. От сайта разбрах доста неща, че може да взимаш майчински (соцоална стипендия) само ако доходите на член от семейството са под 200 лв. иначе - не.
В правилника на университета пише, че най-голямата стипендия е 90 лв. и имаш право да получаваш само един вид стипендия. И аз взимам стипендия за успех - 50 лв., някои казват, че и двете се взимат едновременно, а някои са на противоположното мнение.
Ако някой е в час с тези въпроси....?

# 19
  • Мнения: 1 555
Момичета, тези които не са се възползвали досега от ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА стипендия (семейна или социална) сега му е времето и не се бавете, а отивайте да подавате декларация !  Тази стипендия няма нищо общо с успеха и се взима през цялата година, а не само в периода на семестрите ! Едно от условията е да сте държавна поръчкар аз затова немога да се възползвам от нея защото магистратурата ми е платена  Cry но вие задължително отидете и си търсете полагащото !!! Докато следвах бакалавърската си степен една колежка си взимаше и майчинството 2 години и тази въпросната стипендия полагаща се от университетар вярно много документи били изисквали, но пък защо вместо да купите нещо на вас или на вашето съкровищер ще им ги оставяте ! Затова смело напред и успех !!!!!  Hug

# 20
  • Мнения: 3 216
А тези парички само на студентките редовно ли се отпускат?

Аз сьм студентка в АУ-Пловдив,задочно и май само от 50% присьствие мога да се вьзползвам newsm78

# 21
  • Мнения: 577
Ели-сори,но не мога да ти пратя лични щото нямаш място.
А за доходите са 250лв,на член от семейството,а за успех няма ограничения-точно така.Нашият татко не е на трудов договор и подава декларация че не е получавал заплата за някакъв период и те я одобряват.

# 22
  • Мнения: 577
Забравих да пиша че може да се получава или едната стипендия или другата,и аз имах тая жъзможност,но жената там ми каза по-добре майчинската,защото е хем повече хем през цялата година.
И специялността ми е Транспортна техника и технологии и с Ели сме в един факултет,но май не съм те виждала newsm78

# 23
  • Мнения: 1 555
  Здравейте Heart Eyes
 Аз уча в Техническия Университет-4 курс. Simple Smile
 При нас се дава стипендия на майките-студентки, но тя зависи от доходите.
 Аз съм прехвърлила майченството на моята майка, понеже тя ми помага с гледането на малкия, докато съм на упражнения или уча за сесия.
 Мен са ми освободили само от половината лекции, но трябва да си ходя на упражненията.
 Вие къде учете Wink
 

Не мога да ти изпратя нищо защото нямаш място !!!!!!!!

# 24
  • Мнения: 1 440
Здравейте, и аз кто вас се интересувам за тази стипендия...аз съм бременна в момента, държавна поръчка, задочно обучение...Интересува ме това със стипендията за всички държавни учебни заведения ли се отнася или не?Освен това ако аз работя и съм неомъжена доходът ми на колко ще се дели - само на мен или и на бъдещото бебче?Благодаря мами,дано да си помогнем! Hug

# 25
  • Мнения: 1 040
Здравейте Hug
И аз съм студентка - 3 курс съм, във Великотърновския университет. И мен много ме вълнуват тези стипендии. Другата седмица ще ходя до университета да разпитвам и да подавам молби. Искам да помоля, ако някоя от вас узнае какви документи се подават за тази стипендия, която я отпуска университета за майки с деца - моля да напише Praynig

И още един въпрос, малко не по темата, но много важен за мен: освен т.нар 50% посещаемост на учебните занятия има ли някоя, която да е чувала за "перманентна сесия" - това означава, че се движиш по индивидуален план, редовно си, но се явяваш само на изпити...Моля, ако някой има повече информация, да сподели Praynig

# 26
  • Мнения: 47
Аз също съм на перманентна сесия-явяваш се на изпитите в удобно за теб време без да се съобразяваш с определените дати,същопортоколите които взимаш за да се явиш на всеки изпит са безплатни,поне в АУ-ПЛОВДИВ е така

# 27
  • Мнения: 3 216
Аз също съм на перманентна сесия-явяваш се на изпитите в удобно за теб време без да се съобразяваш с определените дати,същопортоколите които взимаш за да се явиш на всеки изпит са безплатни,поне в АУ-ПЛОВДИВ е така

А освен тази перманентна сесия и 50% присьствие някакви други екстри ползваш ли?  И кое важи за задочно и кое за редовното?

# 28
  • Мнения: 47
КРЕНЕНКА ти каква спецялност си в АУ-пловдив?Аз сам растителна защита Hug

# 29
  • Мнения: 47
мисля 4е 50% са само за редовното защото задо4ното не е задължително да ходиш на лекции,а и нямат упражнения доколкото знам.Ина4е миналата седмица подадох молба за някаква еднократна соцялна помош на стоиност до 200лв и смятам да подам молба и за стипендия за маики ,пък каквото ще да става

Общи условия

Активация на акаунт