Симптоми в ранна бременност

  • 27 838
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте Simple Smile
В момента съм в 8 седмица, като видях пулс на ембриончето преди няколко дни, който според лекарката е нормален и всичко е наред. Това, което обаче много ме притесни е, че оттогава два от най-изразените ми симптома, гадене и болзнени гърди, отслабнаха значително в рамките на 3 дни. Честно казано и преди не бяха особено изразени, но все пак ги имаше и ми служеха за успокоените, че всичко е наред. След като гаденето ми отслабна значително, поне се успокоявах, че гърдите все пак още ме болят, но като се събудих тази сутрин и ги усетих съвсем нормални, тревогите ме връхлетяха с пълна сила. Моля да споделите и вашия опит в това отношение. Има ли причина за тревоги, или това е нещо нормално?

# 1
  • Мнения: 6 833
Не се притеснявай, съвсем нормално е различните неразположения да се появяват и изчезват във времето. А и ти си съвсем в началото - тепърва ще започват да се появяват разни "екстри", като не е задължително да имаш всички симптоми, които са характерни за бременността Peace
Аз имах късмет и така и не разбрах какво са киселините, от които почти всички се оплакват Peace Повръщала съм най-много 4-5 пъти.
Всеки организъм е различен и се радвай, ако имаш по-малко неразположения. Peace

# 2
  • Мнения: 56
Да,точно така е-както знаеш,всеки организъм е различен.(ще разбереш,че и с бебето даже е така,едно с едно не си приличат-едни ядат много,други-не,едни спят повече,други-не и т.н.).Симптомите на бременността са различни при всяка жена-ето,Sweety е нямала никакви киселини,аз пък не съм повърнала нито веднъж(въпреки че на моменти имаше голяма вероятност  Simple Smile ).Не се притеснявай излишно,защото,може би си го чувала милион пъти,но наистина е много важно да си много спокойна по време на бременността. Успех!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Не се притеснявай!Всичко е наред!Лека бременност. Hug

# 4
  • Мнения: 252
О почакай,има време.Аз също не съм усещала никакви симптоми до 3 ти месец,освем отпадналост.После се почна с киселини,странни вкусове.До сега съм повръщала 5-6 пъти(от силни киселини).Сега в 6 ти месец безсъние,корема ми тежи,уморявам се по-бързо,немога да спя по гръб,гони ме параноя.Абе наслаждавай се на леко бременеене,нормално е да нямаш проблеми,това е готинко.Дано си с лека бременност до края.

# 5
  • Мнения: 300
Не се притеснявай, всеки организъм си е индивидуален. Аз съм също 8г.с. и не съм имала никакви симптоми - не съм повръщала, нито са ме боляли гърдите, абсолютно нищо (само следобед дремвам 10мин. и съм отново супер енергична). така, че не се вглеждай толкова сериозно във всеки симптом, а се наслаждавай на бременността  Peace

# 6
  • Мнения: 25
При мен работата стана като в "Трима души в една лодка" на Джеръм К. Джеръм, в която лирическият герой чете здравен журнал със симптоми на болестите и установява, че единственото, от което не боледува, е възпаление на капачка на коляното... та и аз така. Още като разбрах, че съм бременна си записах час за гинеколог с цел единствено да ми потвърди бременността. Отидох супер щастлива и ентусиазирана, а лекарката ме наплаши, че бременността ми не е нормална, като ми наговори неща от сорта, че яйцето не се било закрепило добре, че съм била с обърната матка и други, което до такава степен ме разстрои и потресе, че започнах да се ровя в интернет и попаднах на прекалено много и различна информация за кухи яйца, задържан аборт и какво ли още не и така започнах да се притеснявам за всичко и наистина си следя всеки симптом, което е супер изморително и също така – ненужно.
Искам много да ви благодаря за съветите ви. Наистина много успокояващо ми подействаха. Пожелавам и на вас всичко най-добро и леки настоящи и бъдещи бременности Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 833
А изписа ли ти хапчета да пиеш? Ако не си доволна от нея, по-добре я сменяй навреме и потърси някой друг.

# 8
  • Мнения: 25
А изписа ли ти хапчета да пиеш? Ако не си доволна от нея, по-добре я сменяй навреме и потърси някой друг.
Нищо не ми изписа, само ме прати при личен лекар да си взема направления за лабораторни изследвания (стандартните, които се правят в началото на бременността), тъй като тя не работи със Здравната каса и не може да ми издаде. А за сменянето – смених я още след това посещение поради редица причини и най-важната от които е отношението й. Не може да кажеш на бременна жена "не влагай много надежди", без да имаш наистина основателна причина за това, а в моя случай наистина нямаше. Най-малкото бях в началото на 5 г.с. и на у/з се видя само една точка, но реално и какво друго да се види толкова рано освен гестационен сак... Много неприятно изживяване като цяло.

# 9
  • Мнения: 252
моята първа АГ  беше сменена.Аз,Че не съм 1 ва младост не съм ама на 34 да ми кажат ем възрастна си за 1 ва бременност,то риск от аборт,ама трябва да влезеш в болница(още влизам).Да за портокола работя си още и освем леко занижен хемаглобин от днес,нищо друго опасно няма(е киселините не се броят)

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте ! Чувствам се объркана.. С мъжа ми правихме опит да забременея преди около 2 седмици и от тогава се чувствам като "парцал", гади ми се,повръщам без причинно, боли ме глава,отпаднала съм и постоянно ми се спи. Според вас възможно ли е в толкова ранен етап,ако съм бременна да се появяват такива симптоми или просто има някаква друга причина? Закъснява ми за сега само с 1 ден и още не бързам с теста. Моля споделете мнение по моя случай !  Embarassed Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 833
При всеки е различно, но обикновено симптомите се появяват около 2-3ти месец от бременността Peace
В момента най-вероятно всичко е внушения и психическа настройка Peace
Най-добре си пусни кръвен тест Peace

# 12
  • Мнения: 112
Здравейте Simple Smile
В момента съм в 8 седмица, като видях пулс на ембриончето преди няколко дни, който според лекарката е нормален и всичко е наред. Това, което обаче много ме притесни е, че оттогава два от най-изразените ми симптома, гадене и болзнени гърди, отслабнаха значително в рамките на 3 дни. Честно казано и преди не бяха особено изразени, но все пак ги имаше и ми служеха за успокоените, че всичко е наред. След като гаденето ми отслабна значително, поне се успокоявах, че гърдите все пак още ме болят, но като се събудих тази сутрин и ги усетих съвсем нормални, тревогите ме връхлетяха с пълна сила. Моля да споделите и вашия опит в това отношение. Има ли причина за тревоги, или това е нещо нормално?
аз пък въобще не съм повръщала,а това с гърдите-и при мен спряха да са така напрегнати,както бяха в първите седмици.

# 13
  • Мнения: 3
При всеки е различно, но обикновено симптомите се появяват около 2-3ти месец от бременността Peace
В момента най-вероятно всичко е внушения и психическа настройка Peace
Най-добре си пусни кръвен тест Peace

Лошото е,че наистина се чувствам много зле и го свързвах с това,но като напиша в google симптомите и ми излиза хепатит.. дано да не е това  Cry

# 14
  • Мнения: 6 833
Възможно е да се разболяваш. Пусни си тест и ако е отрицателен, отиди на лекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт