Падат ми веждите

  • 8 336
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Хора,в момента рева от отчаяние... съвсем сериозно Cry( косъмчетата на веждите ми попринцип си падат,в началото най-вече,но си ги докарвам доста добре като форма и гъстота,мазала съм ги с всякаквите масла-Икаров,рициново,бадемово... всички казват,че на тях веждите им се сгъстяват от тези масла,а на мен ми ПАДАТ като ги измивам тези масла...не ги търкам,не съм агресивна спрямо тях,а ето че преди малко си запълвах да пробвам веждите ми запълнени с молив,изтрих молива ЛЕКО и сега сума ти косми са ми паднали в началото и по формата.... ЗАЩО ХОРАААА,защо не мога да имам нормални вежди,в момента от хубави гъсти имам най-ужасните криви вежди Cry((( кажете ми,на някой друг получава ли се така,на какво може да се дължи,косата ми не пада.. това е отвратително..моля ви,не подминавайте темата ми,дайте съвет,защото не издържам....

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А възможно ли е да прекаляваш с вторачването в тях и грижата към тях? Да не са в повечко мазилата?  newsm78 Каквото и да стане винаги можеш да си направиш перманентен грим.  Sunglasses

# 2
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Здравословен проблем?

# 3
  • Мнения: 513
Преди (7-8 месеца) ги мазах с рициново и тем подобните,от които уж всички са доволни и им се сгъстяват,но после много трудно се отмива и ми падат бая косъмчета и реших,че колкото по-малко неща им слагам толкова по-добре и така ми се оправиха,придобиха хубава форма,обаче тъкмо станат перфектни и изведнъж при най-малкото минаване с памук отгоре им,и то без търкане,падат и... щитовидната жлеза ми е добре,какво друго може да е? Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 12 374
На колко години си? На мен веждите започнаха да ми падат около година преди да разбера, че имам Хашимото. Косата ми също се промени към лошо..а имах прекрасна коса. За съжаление, дори след поставяне на диагнозата и вкарване на ТСХ-то в норма с еутирокс, проблемът с веждите не се оправи. Спряха да падат, но си останаха тънки, а преди имах гъсти, хубави вежди  Tired

Понякога проблемът може да е хормонален, както при мен. Ако имаш някакви други оплаквания като необяснимо напълняване, усещане за студ, апатия, и т.н., е хубаво да те види ендокринолог.

Пожелавам ти от сърце при теб проблемът да не е такъв, а да е нещо временно..може и да си попрекалила с маслата. Аз съм се мазала с рициново масло, ефект нямаше.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 374
Уф, сега прочетох, че щитовидната ти е добре. Това е супер  Simple Smile

Значи наистина може да си попрекалила с мазилата..пробвай да ги оставиш за няколко седмици, не ги пипай, не ги мажи с нищо.

Възможно ли е нещо в грима, който ползваш, да им се е отразило негативно? По принцип нанасяш ли върху тях молив..или нещо друго  Thinking Навремето на моя позната и бяха окапали миглите от калпава спирала. Беше се побъркала от притеснение, но когато елиминира проблема, всичко се оправи.

# 6
  • Мнения: 3 128
Сигурно е от химията в молива за вежди.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 68
Бих те посъветвала да пробваш да ги мажеш с бадемово масло вечер преди лягане, за да не си налага да го триеш, а на сутринта маслото ще е попило.

# 8
  • Мнения: 513
Мазала съм ги доооста отдавна-7-8 месеца,не вярвам да е от тогава,спряла съм да им слагам всякакви неща. Сега само ги подчертвам леко в корените с молив Sad

# 9
  • Мнения: 0
Аз имах същият проблем доста е неприятно.. Иначе от всичко може да е - нездравословен начин на живот, липса на достатъчно течности и т.н. при мен беше от 2рото. Започнах да пия по 2.5-3 л вода на ден и спряха да ми падат даже и косопада ми се оправи, също и повечко витаминки. И да от маслата и молива също се прецакват, затова вечер ги мажа само с бадемово, но мн малко количество само върху падналите участъци. Хубаво е и да се сменят маслата на 2 3 месеца, защото им изстича срока.

# 10
  • Мнения: 513
Напоследък наистина сигурно по-малко и от 500 мл. вода съм пила,не че попринцип пия де... по 1 и половина,2 л. най-много,дали наистина може да е от това,никога не съм се замисляла,че водата може точно пък на космите да повлияе  Shocked

# 11
  • Мнения: 0
ами аз случайно го открих- имах аритмия преди и един прител ме посъветва да пия повече течности и забелязах че си оправих доста проблеми. Иначе и аз преди само да си мина леко веждите с памуче и опадат полувината Grinning а сега и да ги търкам си седят целички. При мен това беше проблемът дано да съм помогнала Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 128
Мазала съм ги доооста отдавна-7-8 месеца,не вярвам да е от тогава,спряла съм да им слагам всякакви неща. Сега само ги подчертвам леко в корените с молив Sad

E тогава какво се чудиш каква е причината. На корените не им понася молива, спри да ги подчертаваш за известно време и ще видиш дали ще спрат да капят.

На мен преди много време започнаха да ми капят миглите от молив за очи. Спрях и нещата се оправиха. Не на всички ни понасят химиите.

# 13
  • Мнения: 1 726
Ще следя темата, на мен ми оредяха веждите след химиотерапия в комбинация с менопауза Sad

Общи условия

Активация на акаунт