Обичате ли да ходите на цирк?

  • 5 322
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 570
http://news.ibox.bg/news/id_1801046793
http://dnes.dir.bg/news/tzirk-viktoria-medeyros-16626751?nt=4

и двата случая са в един и същи цирк, най-големия на света.

Четейки това се чудя, защо цирковите артисти не са обезопасени, все пак на цирк ходят и деца и такова зрелище може да им остави травма за цял живот. Какъв е смисълът да рискуваш живота си за удоволствието на други?  Thinking Всички нещастни случаи, завършващи със смърт са, защото артистите не са били обезопасени, а доколкото разбирам и не винаги са застраховани  #Crazy.
Сега по телевизията тече инфо за днешния случай с българката Виктория и гледам как родители се радват и се молят, децата им да не са разбрали какво се е случило. Не е ли по-сигурно, за да се избегнат такива гледки, просто опасните циркови номера да се обезопасяват?  newsm78

# 1
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
Обожавам да ходя на цирк.А този случай от вчера е с моя приятелка  Cry да точно Вики.Застраховки имат,но определено не са обезопасени.В това била идеята  ooooh!,за да е по интересно на публиката.Имам още една приятелка в друг цирк в Щатите.При тях на последна репетиция преди да открият сезона стана инцидент с един руснак.Той беше изхвърчал от люлката  Shocked.Размина се само със счупване.Дано няма вече такива инциденти и наистина да ги обезопасят. Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 627
Никога не съм ходила на Цирк , но сега като се замисля май и не искам . Страшно ми е жал за всички онези животинки , които са там не по волята им  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 187
Много обичам да ходя на цирк. Само акробатика, без животни. Ходила съм няколко пъти на цирк дьо Солей, но не си спомням дали бяха обезопасени Thinking Според мен е задължително. Все пак сигурността трябва да е на първо място.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм много голям фен и също не разбирам логиката по-опасно равно на по-интересно. Но - рискове на професията. Аз ги приемам, когато са неизбежни. Когато са с крайна цел забавление - не, мерси.

# 5
  • Мнения: 6 570
Много обичам да ходя на цирк. Само акробатика, без животни. Ходила съм няколко пъти на цирк дьо Солей, но не си спомням дали бяха обезопасени Thinking Според мен е задължително. Все пак сигурността трябва да е на първо място.

Хиляди зрители наблюдаваха на живо смъртта на звезда от “Цирк дьо Солей”
Сара Гаярд е паднала от около 15 метра височина пред очите на зрителите, които първоначално помислили, че това е част от шоуто Жестока трагедия разтърси световноизвестния “Цирк дьо Солей” в събота вечер. Сара Гаярд, 31-годишна акробатка със седем годишен стаж под купола на световноизвестния цирк, …


За  съжаление и там има смъртни случаи поради същата причина. Защо не си вземат поука от всички трагични инциденти. Все пак човек не всеки ден е в кондиция  Sad

# 6
  • Мнения: 187
Ужас, не го знаех Confused Дано променят опасните си практики.

# 7
  • Мнения: 9 025
Миналата година в Цирк Колозеум, един от акробатите падна от двуметров батут, просто се закачи на това отстрани, не знам как се казва. Тогава всички затихнаха, децата се изплашиха. Нищо му нямаше на човека, продължи си номера, но беше неприятно. Не мога да си представя ако се случи нещо по-сериозно, не искам да ходя, не искам и детето ми да ходи.

# 8
  • Мнения: 11 747
Ако са обезопасени няма зрелище. Хората искат зрелища, иначе става като 3Д кино.

# 9
  • Мнения: 15 379
Не, не обичам и не ходя.

# 10
  • Мнения: 187
До колкото знам обезопасяването може да се скрие от публиката, да не се забелязва.
Аз в подобни акробатични номера виждам най-вече красота, талант и изключителни умения, а не просто зрелище. Зрелища са се случвали в Колизеума, зрелища са и борбите с бикове. Ако акробатите са обезопасени това не ги прави по-неспособни и не мисля, че отнема от магията на това, което правят.

# 11
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Никога не съм разбирала това "изкуство".Не обичам цирк и не ходя.

# 12
  • Мнения: X
Мразя цирка.

# 13
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
Не обичам цирк - всичко ми се струва евтино, кичозно и безсмислено...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 515
И аз не харесвам цирка. Като малка са ме водили, но не разбирах много за какво става дума.
Сега се чудя на хората, които ходят на цирк.

Общи условия

Активация на акаунт