Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 187 531
  • 769
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 560
И аз с молба за съвет, дано е за тук питането ми.
Предстои ми смяна на перде в детска стая. В момента има хоризонтални сиви щори и перде от органза по цялата 3 метра дължина на стената, което перде започва от тавана. От ляво на дясно е врата, долепен до него неотваряем прозорец и стена. На стената планирам 3 полици, а под перваза на прозореца бюро и шкаф да края на стената. Въпросът ми е какви пердета да поставя /като материя, цвят, стил, късо или дълго/, като вече на стената с полици /не се виждат на картинката, но са над бюрото и шкафа/ не искам да има перде...Мерси.
https://www.dropbox.com/s/nsqhh4u3uz0w94w/Screenshot%202015-05-1 … 01.00.41.png?dl=0

Според мен не трябва да слагате перде. Може би римски щори текстилни, и да махнете сивите  хоризонтални. Те могат да  бъдат и  от прозрачен плат.
Пердето само  ще сменя цветя на светлината, а и в този случай  ще се пречка.



# 481
  • Мнения: 560
Нивиана, моля за съвет.
Това е детската стая Много исках да разместя мебелите, но нямам голям избор. С цел промяна реших да вкарам цвят.
Фотьойлът вече изглежда по друг начин. Как да продължа? Мисля си да остане едноцветната покривка на леглото, а да претапицирам дунапренените възглавници на леглото в шарен десен?!
Много ще ме зарадваш с мнението си  Hug

Боядисайте стената зад гардероба в цвета на креслото. Добавете плътни завеси  в зелено. Всичко ви е  измито бежово, няма контраст.


# 482
  • Мнения: 4 575
здравей нивиана
би ли ми помогнала за избора на килим за детската стая
тя изглежда ето така
http://dox.bg/files/dw?a=4325922d4b
в началото мислех да е шаги килим, но ако е син ще стане всичко прекалено синьо, ако е бяло или бежово като в случая, секцията е в същия цвят и става едно безлично
а с тези килими дали ще е прекалено шарено  newsm78
http://www.carpetmax.bg/products/show/group/810
http://www.carpetmax.bg/products/show/group/885
защото покривката на леглото и стола и те са на кръгове

# 483
  • Мнения: 1 744
Здравейте, можете ли да ми кажете в какъв стил е интериора на това жилище? Много ми харесва комбинацията от цветове и съчетанието на старо с ново. Бих искала да разгледам други подобни, благодаря предварително

# 484
  • Мнения: 96
Здравей Нивиана,
Първо голямо браво за инициативата и помощта, която оказваш!  Grinning

Проблемът ми е следния :
Ремонт на таван на подпокривен етаж на спалнята. В момента таванът е "караватаван". Идеята ми беше да го сваля изцяло и да сложа гипсокартон, но навсякъде чета за проблеми с гипсокартон на греди.Ориентирам се към друг вариант - част от гредите да са видими и между тях картон. Нещо от рода на :



Какви цветове биха били подходящи за гредите, паркета,стените и вратата?
В момента спалната гарнитура ми е венге.

Благодаря предварително!  bouquet

# 485
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Не съм сигурна дали ще се получи с картон между гредите - картона трябва да се шпаклова и боядиса и при линията с гредите сигурно ще се омаже положението - по-добре с дървена обшивка.

А изцяло картон според мен няма проблем да се положи.

# 486
  • Мнения: 96
Не съм сигурна дали ще се получи с картон между гредите - картона трябва да се шпаклова и боядиса и при линията с гредите сигурно ще се омаже положението - по-добре с дървена обшивка.

А изцяло картон според мен няма проблем да се положи.

На снимката тогава как е изпълнено според теб?  Rolling Eyes

Изцяло картон ти трябва добър картонджия, за да не се напукат фугите, т.к. гредите малко или много мърдат, еле пък, ако някой се качи поради някакви причина в подпокривното пространство.
Освен това с картон нивото на стаите от 2,20 ще падне значително и стаята ще се "захлупи" според мен.  Sad

# 487
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз останах с впечатление, че искате да откриете подпокривното пространство и да е както на снимката да е сводест тавана.
Действително старите кара тавани са трудни, затова в къщата на мама сложихме дървена обшивка, в едната стая, но дървото, особено иглолистната дървесина потъмнява и е добре да се постави още в началото светло покритие. Иначе няма проблем, дори на няколко пъти покрива протече, но на тавана нищо му няма.

# 488
  • Мнения: 96
Аз останах с впечатление, че искате да откриете подпокривното пространство и да е както на снимката да е сводест тавана.
Действително старите кара тавани са трудни, затова в къщата на мама сложихме дървена обшивка, в едната стая, но дървото, особено иглолистната дървесина потъмнява и е добре да се постави още в началото светло покритие. Иначе няма проблем, дори на няколко пъти покрива протече, но на тавана нищо му няма.

Търся варианти за моя случай.
С гипсокартон доста пада нивото на стаята затова се бях насочил към варианта от снимката.
И на визия не изглежда зле. Ти предлагаш вместо гипсокартон между гредите да накова дървена обшивка и да я боядисам както си искам? Това също звучи като не лош вариант.  Grinning

# 489
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, с дървената обшивка се решават доста проблеми, а и е много практично, има прекрасни покрития - масла, лак на водна основа...

Дори може и ламинат всъщност - доста е използван напоследък.

# 490
  • В градината...
  • Мнения: 16 148
Ние имаме едно помещение с гредии мислим да сложим ламинат между гредите.

# 491
  • Мнения: X
Здравейте !Имам нужда от съвет за цветовете на стените -в ниша има вграден гардероб -бял гланц с огледални врати,дивана е като на снимсата  http://videnov.bg/канапета/диван-елия-1 само ,че в челно и бяло,какви да са стените ? - бели с някакъв акцент от  тапет  newsm78 или .., и на другата стена е в прозорец с врата ,щори или перде и в какъв цвят.Мисля да взема  и ТВ шкав в бяло и черно,но ми се иска да има и някакъв цвят..

# 492
  • Мнения: 560
здравей нивиана
би ли ми помогнала за избора на килим за детската стая
тя изглежда ето така
http://dox.bg/files/dw?a=4325922d4b
в началото мислех да е шаги килим, но ако е син ще стане всичко прекалено синьо, ако е бяло или бежово като в случая, секцията е в същия цвят и става едно безлично
а с тези килими дали ще е прекалено шарено  newsm78
http://www.carpetmax.bg/products/show/group/810
http://www.carpetmax.bg/products/show/group/885
защото покривката на леглото и стола и те са на кръгове




http://www.carpetmax.bg/products/show/group/810

Този е добър. И планетите на картината са ви кръгли.
Другия вариант е много тъмносиньо, за да потъне и да  даде стабилност.

# 493
  • Мнения: 560
Здравейте, можете ли да ми кажете в какъв стил е интериора на това жилище? Много ми харесва комбинацията от цветове и съчетанието на старо с ново. Бих искала да разгледам други подобни, благодаря предварително

Сгрешен рустик с английски елементи.
Пробвайте  такова търсене:
country home interior


https://www.google.bg/search?q=country+home+interior&espv=2& … &ved=0CB4QsAQ

# 494
  • Мнения: 560
Здравей Нивиана,
Първо голямо браво за инициативата и помощта, която оказваш!  Grinning

Проблемът ми е следния :
Ремонт на таван на подпокривен етаж на спалнята. В момента таванът е "караватаван". Идеята ми беше да го сваля изцяло и да сложа гипсокартон, но навсякъде чета за проблеми с гипсокартон на греди.Ориентирам се към друг вариант - част от гредите да са видими и между тях картон. Нещо от рода на :







Тъмни греди е класическото. Тъмно дърво. Тавана може да го боядисате  мноооого бледосиньо.
Или бяло. Подът  може да е бял.




Какви цветове биха били подходящи за гредите, паркета,стените и вратата?
В момента спалната гарнитура ми е венге.

Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт