Север-Юг по БТВ-тема 13

  • 24 298
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 992
Ромина, Фенче почти ме разкрихте! Joy Joy Joy
Аз съм Джемрейка под прикритие! rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Но аз пак не разбрах за кога става въпрос Embarassed Embarassed Embarassed
За след филма като свърши и последната серия, или за след 29.05. в промеждутъка на сериите  до есента. Моля някой да ми обясни!
Само да уточня- не съм блондинка rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 691
  • Мнения: 18 677
Ками като свърши изцяло филма Peace
Ванче, ами приятно купонясване тогава Wink Hug

# 692
  • Мнения: 1 012
Може би рано подехме дискусията  Laughing но да уточня - след края на филма по БТВ. Тогава пак ще питам  Sunglasses

Само да уточня- не съм блондинка rotfImbo rotfImbo rotfImbo

То никога не е късно да станеш за резил  Crazy  Hug
Аз пък съм блондинка  Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 18 596
Ванче  Heart Eyes весело купонясване! Hug
Ками  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Джемрейка под прикритие  Mr. Green
Роминка  smile3521 smile3521 smile3521 ще направим анкета след края на сериала по бтв. Peace
Буура като малък

Киво като малък

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 21:06 от queen_fenka

# 694
  • Мнения: 18 596
За всички, които обичат Къванч!

">#t=11[/video]
https://www.youtube.com/watch?v=_-G07STO1po#t=11

# 695
# 696
  • Мнения: 12
Здравейте ,момичета ! Чета ви редовно ,все съм на балкончето  ! Мъча се ,да се сетя ,от кой БГ епизод беше сцената ,където Джемре споделяше на Зейнеп ,че е признала любовта си на Кузей ,а той дори не я забелязва  ! Уж всичко гледам най -обстойно ,но понякога като се заинатя за някоя сцена ,не мога да си спомня ! Моля ,помагайте  !Знам ,че Фенчето го знае филма наизуст!

# 697
  • Мнения: 18 596
Кристалина  Hug
41 серия мила, ама кой бг. епизод  newsm78 момент, открих го ... 88 бг, Peace

Къзларки, да не забравяме нашия Али ...


https://www.youtube.com/watch?v=ps1ecwoWbEA

# 698
  • Мнения: 12
 newsm51Фенче ,много ти благодаря  ! Ей сегинка ,ще си го пусна ,иначе съм заклета  "ДжемреКузейка  " ! Много се кефя на любовта им -изстрадана ,но много силна ! Лека нощ !

# 699
  • Мнения: 18 596
newsm51Фенче ,много ти благодаря  ! Ей сегинка ,ще си го пусна ,иначе съм заклета  "ДжемреКузейка  " ! Много се кефя на любовта им -изстрадана ,но много силна ! Лека нощ !


За нищо!  Hug Много ще се радвам, ако пишеш при нас! Лека и синеока и приятно гледане!

# 700
  • Мнения: 18 596
Добро утро, дружки!  Hug
Нарде сте ? Мноу спите значи ... сън спомен не прави  Joy Joy Joy Joy




# 701
  • Мнения: 2 116
Здравейте!
Добро утро в неделя!



Фенче, привет и днес! Hug
Хубав ден и за теб! Flowers Sunflower

Една от страните на виртуалното общуване в случая в темите тук която ми харесва особено е, че споделеното от всеки по страничките е налично, има го, остава и може и по-късно да бъде прочетено. Така макар и недиректно, а вече в момента "после", "след това" можеш да си част от разговорите които вече са се случили. Връзката между вчера и днес, между сега и преди сега не губи своята актуалност и възможност да бъде използвана именно за нов разговор/най-общо казано/
Някак си имаш възможност да присъстваш дори и отсъствайки.   Thinking
Затова и се радвам , че и вчера сте споделили размисли и страсти- mimata67, Фенче, teddynm, Ина, cezar, allisas73, Airra, gostenka68, Мария, Miss60, Ками, borianayordanova, Наде, Диме, Рая, Ванче, Ромина, Slawena, papa6ka, Kristalina5! Hug
Благодаря ви!   bouquet

Чудесно е, че темите минаха в посока приятна за всички, усеща се, че всеки е намерил и своето място което е особено нужно, защото темата има необходимостта от мнението на всеки, наистина всеки. Само така тя може да бъде освен приятна- и интересна именно с разнообразието си от гл. точки.
За мен това е като "ефекта на дъгата"...
И дъгата е в комбинация от различни цветове, но ние усещаме въздействието от тяхната цялост в красотата й, нали? Нито един от отделните нейни цветове не носи нейната цялостна магия! Hug


mimata67, споделям напълно...Зейнеп се самоотхвърли най-вече в онази нейна и разумност която имаше особено в началото, в момента до хлътването й по Кузей. Хлътване, защото по-скоро е това усещането ми за чувствата й, тя беше по-скоро привлечена, заинтригувана от Кузей, и влюбването й /ако изобщо може да се нарече влюбване, защото не е влюбване в същността си поне за мен/ остана на повърхността в една връзка, водено повече от страст, желание да си с някого, отколкото да си до някого.
Затова и Кузей остава така далечен и непонятен, неразбираем за нея, от там и нейното собствено усещане, че е неразбрана пък от него и когато е с него.
И новата посока на поведението й което виждам вече, че стартира към Джемре е логично за мен от нейна страна, не защото е правилно и Джемре го заслужава-не, а най-вече защото Зейнеп сама до момента ми показа, че има разминаване в това което иска да бъде/при това наистина имаше желание/ и това което е в действителност.
Защото едно е да искаш да си някой, съвсем различно е да си наистина този някой.
В това виждам силен паралел между нейният образ и този на Гюней. И при двамата наблюдавам това разминаване със собствените им представи за тях самите. И двамата се водят в мислите и поведението си до момента от това което мислят, че дори и искат да са. Но не могат да приемат, че са нещо и съвсем различно. И докато Гюней имаше вече възможност да се види сам какъв е в очите на другите и въпреки това продължава да поддържа своята представа за себе си, то за Зейнеп тепърва предстои да се види сама в отражението си видяно през очите на другите до нея. И как ще реагира и постъпи тогава...е, и това предстои.
За мен има една идея в сюжета и тук по линия на двата образа на Зейнеп и Гюней. Точно в това какво се случва когато разбереш, че не си това което си мислиш, че си, а и искаш да си?!? Thinking
Постъпките на Зейнеп са неприемливи за мен- недостойни и жалки, най-вече за нея самата, както и за Джемре разбира е, но разбирането което все пак намирам за себе си и за нея е в посока, че тя ще се научи от грешките си които в случая прави. Това е избора й, който за съжаление ще се окаже труден и тежък не само за нея самата, а и за останалите около нея които също ще понесат бремето на нейното лутане докато намери по-доброто за себе си.
Така е, всеки каквото си направи сам, но тежко и на тези които са до него в тези моменти. Те също не по-малко понясат ефекта на грешките, защото те намират отражение и в тях самите.  Rolling Eyes

В случая от последните няколко еп. за нея ми е интересно следното:
Тя сама каза на Демет- няма да им простя, т.е. на тях двамата на Кузей и Джемре, но после поясни- особено на Джемре. newsm78
И защо от виновните те, се стигна до виновната тя, само тя, Джемрето?
За мен това е свързано преди всичко с нежеланието и отказа на Зейнеп да поеме и сама отговорност за това което й се случи. Нейната лична доза вина в случая да се стече така връзката й с Кузей. Отказ да приеме собствените си заблуди, при това заблуди които тя сама поддържаше удобно до момента. Да-и Гюлтен, и тя й помогна/за съжаление/, спомняме си какво й каза когато Зейнеп все пак "погледна" сама съмненията си и "видя" любовта на Джемре и Кузей, но видяното не й се понрави, не й хареса. Затова и така бързо, а и лесно се остави да бъде убедена от Гюлтен, че всичко не е така като изглежда в случая.
И сега насочвайки се само към Джемре, фокусирайки реванша си само към нея, Зейнеп може да приеме собствените си заблуди, съзнателни при това отново без да поеме вина и отговорност за тях при това сама и от себе си.   Thinking

Като образ Зейнеп е замислен много сполучливо за мен от екипа, интересна и любопитна ми е, а, че ме и ядосва-о, да...и още как. Rage

Мария, споделям отново впечатленията ти за героите ни и от еп. в петък.  yes Hug
Цитат
Аз съм ЗА доброто да побеждава, колкото и наивно да звучи!!!
Страхотно казано...подкрепям и това! thumbsup
Само понякога изглежда наивно-да, но не е, не е.
Тук в случая нещо и вярно и добре казано- също.  Peace

Скрит текст:


Miss60, Наде, Фенче,  Heart Eyes
Скрит текст:
Много мило, трогната съм от думите за мен. Hug
Просто се опитвам да намирам повече разбиране за всеки, както бих го искала и за себе си- това е. А отстрани винаги може да изглежда и по друг начин- нормално е.
Повече от приятно е когато това което си искал да покажеш се е видяло/разбрало, усетило се е/ именно така, както е излязло от теб като намерение.
Опита ми в темите тук/във форума/ ми е ценен и за това, един вид тренинг/ а и промяна, корекция/ на моделите ми на оценка, на преценка, на начините ми за успешна и приятна, полезна комуникация със събеседника срещу мен дори и зад ник, някъде далеч от мен, но близък в усещанията си, в мислите си в случая около един сериал, но не само, да- далеч не само не само около него. Не се познаваме визуално и лично с никого, но изказа/дори и цялата визуализация на поста/ говори много за човека отсреща - не случайно казват- кажи ми нещо за да разбера какъв си. Но едновременно с това нещо особено полезно и важно- разбираш и сам какъв си. Получаваш един поглед и върху самия себе си- поне за мен е така с присъствието ми в темите и сред вас в случая и в момента.
Наистина ме усмихнахте, отново благодаря!   Heart Eyes   bouquet


Kristalina5 ,  welcome
Аз съм Марги, приятно ми е!   friendship
Радвам се, че се присъединяваш към компанията на темата на сериала СЮ!
Ще очаквам и твоите вълнения с героите ни с удоволствие! Hug

Темата за бъдещето на темата е също много интересна. В случая моето мнение е като това на Надето - смятам, че имаме все още време, сериала не е приключил дори и с ваканцията на бг излъчването му по БТВ.
Както споделям и мнението на Димето в случая по въпроса- също.  thumbsup
Но и аз както и allisas73, ще приема решението и избора на мнозинството.
Идеята за анкета от Фенчето и Ромина е много добра и според мен. yes

Времето ще покаже какво ще се случи, но това зависи донякъде и от нас самите. Hug
Аз съм си малко хаймана из форума, защото историите, сюжетите на сериалите са ми водещи, знаете, че нямам фенски нагласи за никого, но ако нещо съм научила до момента от опита си във форума-това е, че освен сериала е важна и компанията за споделяне. Тук, сред вас се чувствам добре, и това е също причина за мен за присъствието ми в темата...сега, а защо не и след това. Hug
Само да сме здрави, да сме на линия, останалото ще се нареди, поне се надявам да се нареди по най-добрия начин и за всички и за всеки.  Grinning

gostenka68, приятно изкарване в Павел баня, очаквам те отново сред нас, заредена с нова и още положителност. Heart Eyes Hug
И да разкажеш как е там, не съм била никога в това градче, макар да е в близост до родната ми Ст. Загора. Североизточни поздрави на Южна България от мен! Grinning

Рая, радвам се да прочета и теб, /ама губиш ми се/ и аз мисля, че Джемре изглежда някак доста по-красива, ама е от любовта това, даже и с олмаза на Кузей. Heart Eyes
Пиши по- често, ако имаш възможност! Hug

Ина и Ванчето...сватба и купон- момичета ще чакам споделените ви емоции. Grinning
Ако пожелаете разбира се!  Hug
И при мен вчера у дома беше щура забава...с дузина 11 годишни младежи... Tada

teddynm, присъствието ти е осезаемо, нямай притеснения за това, без значение кога и с какво се включваш. Hug А и както беше писала Светлето- твоят сериал- майчинството в момента е по-ценен, и според мен държи рейтинг пред останалите. Това е времето най-красиво за всяка жена- макар и най-трудно...майчинството.  smile3541
Покрай теб си спомням за моите/две / и се усмихвам от спомените си които са незабравими! Grinning
Благодаря за това!   bouquet

И аз изгледах предаването за сериала ни, благодаря за линка- Наде, Диме,   bouquet  много ми хареса и на мен както и това, че професионалисти говорят професионално за други професионалисти. Похвално е за мен това и за едните и за другите! thumbsup
Предаването  COOL…T ми допада, както и това на Търси се...защото много елегантно и с много уважение и зачитане/според мен/ се влиза и в личния свят на популярни лица и хора.
Това е особена рядкост, уви в предавания на такава тематика.  Crossing Arms
Затова екипите им имат моето уважение като зрител за професионализма им в случая. yes

По-късно нещо повече за еп. от петък, 83-ти според някои номерации, има разминаване, така и не ми стана ясно от къде и защо се получават?
Не, че е толкова важно, ама все пак, любопитно ми е. newsm78
А аз съм много любопитен човек, а като зрител- дваж повече. Joy
Имам си планче, аз без тях не мога.  Wink
Няма да ви занимавам да ги изброявам като ред и точки, само това като начало...
- Колажа на Джемре за Кузей...какво, защо и как около него? Thinking


Хубав ден ви пожелавам, ще очаквам и вашите споделени впечатления за СЮ, а и всичко останало и извън него! Hug

 55 Kissing Heart

п.п.
Едно муз. поздравче!   dazzler1 Hug
http://youtu.be/sEVKhDDT1RE Aşka İnat

Последна редакция: нд, 18 май 2014, 15:34 от margita9

# 702
  • Мнения: 21 201
Здравейте. Hug
Гледам превъплъщенията на Къванч, които Фенчето е публикувала.
На мен като излъчване в Перла и в КСШ ми харесва най-много, и през цялото време на първия сериал, и досега във втория.

# 703
  • Мнения: 18 596
Марги, Наде  Heart Eyes Hug wavey wavey
А на мен си ми харесва навсякъде  Joy Joy Joy Joy Joy
Сладурки, отивам на обяд в турски ресторант ммм ... До по-късно!

# 704
  • Мнения: 2 116
Наде, привет и за теб! Hug
Фенче, да ти е сладко и приятно!   eat yes Heart Eyes

Колажа на Джемре... Thinking
Самата идея за колажа й като подарък за Кузей е чудесна, както и на екипа в случая.
С много смисъл и дълбок контекст. /поне за мен/
Това наслагване и акцентиране на моментите им заедно изпълнени с много хубави спомени/от снимките докато изрязваше елементи от тях за колажа си/ е особено важен както за нея самата, така и за Кузей в състоянието в което са и двамата.
От една страна болката им от загубата на Али като техен много близък и истински ценен приятел, от друга страна те двамата и чувствата, любовта им.
Колажа в случая бе начин самата Джемре да приеме болката от загубата на Али, това, че както сама се упрекваше, че не бе успяла да бъде до него в онзи момент. Бе начин да покаже, че дори и след смъртта си Али винаги ще е до нея, най-вече с незабравимите за нея преживявания с него. Ферат го отне от тях, но спомените й с усмивка са недосегаеми , те винаги ще са си нейни.
С колажа тя, Джемре запечата и запази дълбоко в себе си спомена за Али, спомен с усмивка, която в важна и нужна за да продължи да живее занапред дори и с болката от загубата му в живота й. Хората важни за нас, остават винаги с нас именно в приятните ни спомени с тях.
Колажа бе и начин да покаже своето съчувствие към болката на Кузей, да му покаже, че го разбира в страданието му за Али, защото самата тя страдаше за него така както и Кузей. Беше нейния мълчалив, но и с силен мълчалив вик в същото време, начин да му помогне да се опре на това хубаво тяхно минало с Али за да се отърси от желанието си за отмъщение заради убийството му. Бе начин да го върне в посоката която да го усмихне въпреки всичко в момента сега- след загубата на Али и въпреки болката му от случилото се.
Не случайно спомена- асоциация на Кузей когато видя колажа бе с моменти в които той бе щастлив с Али- връщането му от затвора, после и вечерта когато отпразнуваха излизането му, мечтите и плановете им за едно ново начало в живота им.

Един колаж- и в смисъл и в значение на нейното съпреживяване заедно с него в момента на това което преживяваше Кузей. Колаж на споделената им болка...без думи само в спомените им за Али и времето изкарали заедно с него.

С новата визия на картината от спомените на моментите преди която се получи от колажа Джемре му подари една нова възможност  за самия него да продължи да живее, да вярва, да се усмихва и без Али до него. Показа му, че Али винаги ще бъде с него, защото е вече в спомените му, а те са в сърцето му, където завинаги ще бъде и Али.

спомен- задържано, запазено впечатление за случка: знание или впечатление, което някой задържа или нещо съдържа за дадена личност, случка, отрязък от време или същност./от уикиречник/
Спомена е и крачката назад в миналото, която дава сили, вяра, надежда, увереност за крачката напред сега и в бъдещето. Именно когато е трудно и почти невъзможно да се направи, да се предприеме дори тази крачка. Спомена е следата която запазва посоката на пътя, тя чертае и възможността му напред за всеки.


Още нещо разбирам от колажа на Джемре, отношението й към Зейнеп. Присъствието й в него е още едно основание да смятам, че самата Зейнеп няма причина да мисли, че е излъгана и използвана от Джемре. Няма основание да се сърди на нея за провалената си връзка с Кузей.
Джемре я приемаше за приятелка все пак. И не желаеше да я нарани със собствената си любов към Кузей. А това, че самата Зейнеп се чувства наранена и предадена от Джемре заради любовта й към Кузей са интерпретации само на самата Зейнеп- отново и удобен начин да не приеме очевидната истина- отговор на въпроса си- защо не се получи с Кузей и нея?

Когато отиде до дома на Кузей за да го остави видях и една открита, откровена Джемре към Симай. Джемре която без лицемерие й показа нелицеприятната истина за самата Симай. Но приятна или не-истината бе такава. Джемре разбираше, че и Симай бе жертва донякъде на отмъстителността на Ферат, /самата тя го каза на Зейнеп в един техен разговор/ и всяка една нейна дума към Симай в онзи момент бе не да я нарани-не, Симай в този момент се нуждаеше най-вече от истината за себе си- колкото и болезнена да беше за нея, колкото и труден да беше момента.    

Колажа на Джемре, докато го беше изработвала, отделяла, подбирала снимките, комбинацията им след това във вече нова обща рамка бе и начин да преживее самата тя тези 3 месеца след смъртта на Али, да приеме събитията случили се в живота и в този на останалите. Начин да приеме реалността вече и такава каквато е, колкото и да е неприятно и трудно.

Моето усещане от този колаж-подарък е, че Джемре сякаш пося нещо добро за Кузей у него самия, в мисълта му виждайки колажа, имайки колажа й.
Защото любовта й бе простичка и истинска- тя желаеше преди всичко доброто на Кузей, защото го обичаше както се обича единствено в ЛЮБОВТА-безусловно и без нищо в замяна! Two Hearts


Днес ми попадна една притча, споделям ви я...не само ми хареса много, а и намирам асоциации за себе си като зрител на случващото се в СЮ. Thinking
Може и да ви се стори странно това, ама е факт /за мен разбира се/. newsm78 Joy
Скрит текст:
ПРИЧТА ЗА СЕМЕНАТА И ПЛОДОВЕТЕ!

Един земеделец посадил две семена в една и съща почва. Едното семе било от захарна тръстика – сладко, а другото от  грейпфрут – горчиво. Двете семена получавали една и съща вода, една и съща слънчева светлина, един и същ въздух, а почвата им давала една и съща храна. Двете малки семенца започнали да растат. Накрая семето на грейпфрута израснало в растение с горчив вкус във всяка жилка, а семето на захарната тръстика в растение със сладък вкус във всяка жилка.

Каквато е причината – такъв е резултатът. Каквото е семето, такъв ще бъде и неговият плод. Каквото си посял, това и ще пожънеш. Някои хора, ще кажат, че природата е сурова към едни растения и добра за други. А, тя единствено помага за проявлението на заложените в различните семена качества. Семето на захарната тръстика притежава качества на сладост, затова то не може да бъде обладано от нищо друго освен сладост. Семето на грейпфрута притежава качества на горчивина и затова не може да има други свойства. Каквото семето – такъв и плодът.

Често нашите трудности в живота се състоят в това, че сме невнимателни и в състояние на гняв или злоба сеем семената на горчивината. А, когато дойде време да берем плодовете, изведнъж решаваме, че искаме да са сладки. За съжаление не могат да ни помогнат никакви сълзи и молитви. Затова, ако искаме занапред да получаваме добро – трябва да сеем добро!

Източник:
Навремето си спомням как трябваше да разбирам какво е казал авторът, та в случая екипа...ами знам ли, а и кой да ми каже точно...затова аз като зрител в случая разбирам какво усещам аз. Дали е вярно или не- а дали изобщо е нужен подобен въпрос?
За мен като зрител...мисля, че... не. Grinning

Спокоен следобед! Hug
До по-късно с още нещо за СЮ, че не ми излиза от мисленките... newsm78 Joy

Последна редакция: нд, 18 май 2014, 17:48 от margita9

Общи условия

Активация на акаунт