АСТМАТА - тема 27

  • 39 880
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 140
Не се представи жената по телефона.Питах по принцип каква е процедурата за изследване на имунен дефицит.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 233
И на нас не ни се размина и свири яко. Включихме вентолин на 8 часа.
Имунодефицита има ли нещо общо със серумните имуноглобулини. Бях писала и преди, че ходим при  д-р Маркова( от александровска е) и тя ни препиръча да направим изследване на серумните имуноглобулини IgA. IgM. IgG и да видим дали има някакъв имунодефицит. Каза че трябва да изследваме когато е напълно здрав. И аз още не съм го завела. Изследванията се правят в повечето лаборатории и струват 5-10 лв всяко. Това което ме притесни е, че спомена, че ако има недостиг на IgA, значи лигавицата е много пропусклива и няма никаква защита, това налагало бързо включване на АБ #Crazy. Много малко информация намирам в нета за такива изследвания... newsm78

# 47
  • Мнения: 129
И аз звъних на посочения тел и говорих с д- р Гергана Петрова изследванията според нея са скъпи и ми предложи да постъпим в болницата да ги направят безплатно.Трябва да са здрави и да стоим минимум 3 дни.Но на този етап не съм навита да влезнем в болницата здрави и да треперя да не се разболеят.Самото изследване е кръвно и отнема време да вземат кръв, а останалото време как ще ги озаптя в една стая.Според мен няма да изследват само имуноглобулините.А снимките са в болницата и не ги дават само епикризи имам.И на баткото на 3г му правихме кръвен тест за 12алергена, всички бяха отрицателни.
Меган дано ви се размине

# 48
  • София
  • Мнения: 1 907
Но с каква доза да се правят тези чести инхалации, и не е ли рисковано  newsm78
ми ние сме правили по 0,3 мл вентолина стигала съм до три пъти през 30 мин, за да овладея пристъп. Честно казано на третия път имаше ефект, вече почти се бях запътила към болницата.

# 49
  • София
  • Мнения: 307
ми нашата доза е 0,25мл за 13 кг дете

не съм го правила, но точно така ми каза пулмолжката за да се избегне урбазон

а педиатърката, която преди ни лекуваше, ми наби в главата стриктно да спазвам 4 часа между вентолините, но пулмоложката беше много сигурна в думите си Whistling

# 50
  • София
  • Мнения: 1 907
ми нашата доза е 0,25мл за 13 кг дете

не съм го правила, но точно така ми каза пулмолжката за да се избегне урбазон

а педиатърката, която преди ни лекуваше, ми наби в главата стриктно да спазвам 4 часа между вентолините, но пулмоложката беше много сигурна в думите си Whistling

точно това е целта, да се избегне урбазона позволено е до 4 пъти в рамките на 2 часа /през 30 минути/

# 51
  • Мнения: 1 351
А  на нас ни казаха 4 пъти дневно но през 6 часа. Нашата доза Вентолин е 0,4 мл - 27 кг сме. Shocked

# 52
  • София
  • Мнения: 307
ние сме били на интервал през 4 ри часа когато беше много силен спазъм и бяхме пред влизане в болница, иначе в момента сме на 3 пъти дневно

# 53
  • София
  • Мнения: 1 907
Цитат на: klem4e link=topic=780731.msg28191812#msg28191812 date=1400181631
А  на нас ни казаха 4 пъти дневно но през 6 часа. Нашата доза Вентолин е 0,4 мл - 27 кг сме. Shocked
[/quote
ами то попринцип това е нормалната доза, да се дава през 30 минути вентолин само в случеите на тежък пристъп, за да се овладее без урбазон иначе и ние като се разсвирим започваме 4 пъти през 6 часа по 0.4 мл

# 54
  • Мнения: 1 351
Мисълта ми беше , че всеки пулмолог дава различни съвети - да се побърка човек. И никой не застава  на сто процента зад думите си е не обяснява кое е по- правилното действие и доза.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 907
Мисълта ми беше , че всеки пулмолог дава различни съвети - да се побърка човек. И никой не застава  на сто процента зад думите си е не обяснява кое е по- правилното действие и доза.
абсолютно съм съгласна

# 56
  • Мнения: 48 257
През 30 мин нормална доза вентолин- бих правила в лекарско присъствие  Rolling Eyes Иначе може би е по-добре от урбазон, всъщност то малко неща са по-зле от урбазон венозно

# 57
  • Мнения: 2 140
Когато бяхме в болницата една майка попита защо всички деца са с различни дози, а клиничните пътеки са само две.Отговорът бе, че подходът е индивидуален според степента на заболяването на детето.

# 58
  • Мнения: 2 494
През 30 мин нормална доза вентолин- бих правила в лекарско присъствие  Rolling Eyes Иначе може би е по-добре от урбазон, всъщност то малко неща са по-зле от урбазон венозно
И аз   Peace

Мерси,момичета, уж сме по-добре, правим пулмикорта 2 пъти по 1 ампула, и вентолин на 8  часа. Само вечер като легне и една кашлица да ти настръхне косата, но с всяка вечер е все по -добре  Crazy
Каката и тя хремава, сутринта подкашля...... писна миииии

# 59
  • София
  • Мнения: 1 178
И аз съм чувала за многократното прилагане на Вентолин (даже го четох в листовката и се изненадах). Лично аз не смея, но моето дете леко се зачервява от Вентолина и ме е страх, да не направи някоя аритмия или нещо такова.
Моето детенце онази вечер се смя, смя и като се разкашля типично, едвам го оправих-първо включих само физ. р-р - нищо, сложих пулмикорт и чак тогава се успокои.
Аз в момента давам Ксизал сутрин и вечер и мисля, че облекчава нещата.

Общи условия

Активация на акаунт