АСТМАТА - тема 27

  • 39 864
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48 196
Да, на 6 часа значи денонощно през 6 часа
На 8 часа същото
По-стриктно от АБ даже трябва да е

# 31
  • Мнения: 2 494
desive78 аз съм наясно, че това което ще ти напиша няма да ти хареса. Но доколкото помня детенцето ти е едва на 5м. Лечението би трябвало да се проведе в болница.
Не съм разбрала, че става дума за толкова малко бебе, извинявам се Thinking Аз бих влязла в болница на твое място, подкрепям Меричери напълно! Нашият първи пристъп беше на 5м и половина, аз също кърмех в болницата, бебетата са в кърмачески сектор в едни боксове по сами-поне там, където сме лежали ние, е нямаше удобства, но важното е , че оправиха бебчо;за урбазона-понякога е нужен, колкото и да не ни се харесва, понякога може и да е излишен, за съжаление , но по-лошо е да не се прави, ако е нужен  Praynig Hug Бебетата толкова бързо им се променя състоянието, че не бих рискувала! Успех! От кой град сте, Деси?

Вентолина, когато е на 6 часа значи примерно 6-12-18-0 през нощта.

Последна редакция: нд, 11 май 2014, 08:21 от megan@

# 32
  • Мнения: 6 040
Desive, бързо да се оправи малчо  Praynig, и ако трябва - наистина влезте в болница, те си знаят хората работата  Peace
Пеперудке, храната е скъпа, за вкусното - вкусно беше, седнахме само едната вечер, но поръчахме само супа, пърж. картофи, питиенца - биричка за мен и сок за дребната и дробчета по селски. Супата е 2,40  Shocked, на фона на 1,40 в механа в града. Кафето е 1,80 Shocked Shocked Shocked Стаите са топли, има и локално парно, което бяха пуснали леко, а има и духалка при нужда. Ние си поискахме още завивки и не сме вкл. духалката, тази нощ даже и без парно беше супер топло.
Ако сте гледали сайта им - басейн и детски фитнес няма. И никога не е имало, не знам защо лъжат хората. Детски кът= 2-3 люлки по дърветата  Laughing Но е приятно, като се абстрахираме от пропуските. Т.н. екопътека въобще не става - уж е с плочки, но 80-90% от тях липсват, кално е.
За Панорама - утре ще се настаним и ще се опитам пак да пиша, не знам дали ще успея обаче, защото имам проблем с таблета и пиша от друго място. Има външен детски кът с люлки и пързалки, до колкото видях. Цената, която ни казаха, е 35лв за стаята ( с приста-легло), с вкл. закуска. Пеперудке, можеш да видиш на сайта им - имат и някакви пакети с изхранване за повече дни. Вие дано не сте предплатили голяма сума капаро в Колиба-та, че ако искате да си тръгнете - да нямате проблем. Е, на вас може и да ви хареса повече мястото, ако така или иначе ще се придвижвате с колата.
Клемче, гушки от мен   Hug и дано нещо да са объркали с тази костна възраст  Confused

Извинявам се на всички, че спамя темата с впечатленията си относно престоя ни в Трявна, но исках да съм полезна, а времето ми е ограничено на компютъра и затова пиша направо тук, вместо да копирам и в съотв. тема за Трявна  Embarassed

Поздрави на всички   bouquet

# 33
  • Мнения: 1 351
Раличка , дано да няма на Панорама футболитчета.....Разчитам да пишеш , че миналата година не ходихме и малко ме е яд , защото хотела е заобиколен със гора. То всъщност с тази безглутенова непоносимост незнам как ще се исхарнваме освен да готвя аз , което пък напълно изключва хотел Панорама.

# 34
  • Мнения: 194
Раличка, благодаря ти много, че отделяш време заради нас да пишеш. Започнах да се замислям и аз да ли да не се откажем от колибата, това с калния път хич не ми хареса. Ще чакам отзиви и за Панорамата ако успееш да пишеш Grinning

# 35
  • Мнения: 2 494
Деси, какк е бебчо? Надявам се да е по-добре и да се оправяте вече  Praynig

Раличка, радвам се, че разказваш, аз също го направих по молба на мамите, хубаво е да се знае къде си заслужава и къде не  Hug

Коко вчера си го взех от градината с хрема и подкашлящ -изкара напълно здрав 12 дни Tired няма Т; веднага направихме пулмикорт, сега сутринта пак, да видим дали ще разминем този път само с това  Praynig

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 233
На нас пак не не се размина, снощи кашлицата стана дълбока, от гърдите и направих вентолин. През ноща кашлицата спря и спа спокойно. Тази сутрин дишаше малко по-тежко, но незнам дали от запушения нос или от гърдите. Пак направих вентолин и следобед при педиатърката. От половин година е на пулмикорт и продължава да се влошава от всеки сопол....

# 37
  • София
  • Мнения: 307
да дам отчет след прегледа при пулмоложката

сложиха ни диагноза "астма с преобладаващо алергичен компонент", сега ще сме на пулмикорт 3 месеца сутрин и вечер. спря ни Ериуса, от който, аз лично не видях ефект  Whistling
Успокои ме че било локален кортикостероид и за предпочитане пред Сингулер  Rolling Eyes


Дано поне има ефект, щото от един месец, откакто почнаха дъждовете, почти всеки ден кашля, днес включително навън заваля, ние сме в чакалнята, и се разкашля  ooooh! Та се оказа че сме и със лек спазъм  Tired

Нещо интересно което ми каза пулмоложката : при нужда може да се прави инхалация с вентолин през 20-30 мин, тоест 2-3 инхалации с вентолин през 30 мин., от което ми падна ченето. Това било според най-новите световни тенденции и препоръки относно астмите

някой да е чувал нещо такова?!

Деси, наистина какво става с вас?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 907
да дам отчет след прегледа при пулмоложката

сложиха ни диагноза "астма с преобладаващо алергичен компонент", сега ще сме на пулмикорт 3 месеца сутрин и вечер. спря ни Ериуса, от който, аз лично не видях ефект  Whistling
Успокои ме че било локален кортикостероид и за предпочитане пред Сингулер  Rolling Eyes


Дано поне има ефект, щото от един месец, откакто почнаха дъждовете, почти всеки ден кашля, днес включително навън заваля, ние сме в чакалнята, и се разкашля  ooooh! Та се оказа че сме и със лек спазъм  Tired

Нещо интересно което ми каза пулмоложката : при нужда може да се прави инхалация с вентолин през 20-30 мин, тоест 2-3 инхалации с вентолин през 30 мин., от което ми падна ченето. Това било според най-новите световни тенденции и препоръки относно астмите

някой да е чувал нещо такова?!

Деси, наистина какво става с вас?
за инхалалациите с вентолин  и на мен ми го е казвал пулмолог и за съжаление съм го пробвала при нужда и наистина има ефект, когато пристъпа е по- тежък, помогна ни нас и не се наложи да тичаме за урбазон

# 39
  • Мнения: 48 196
Но с каква доза да се правят тези чести инхалации, и не е ли рисковано  newsm78

# 40
  • Мнения: 129
  Здравейте, бързо оздавяване на всички болни.Отдавна не съм писала, батко ни Марти е на6г, пи 2 г сингулар, от 1 г не пие нищо.Преди месец направи пневмония, бяхме в болница, но няма да подновя сингулара засега.з
За 2г е това по- сериозното разболяване.Все му се запушва носа и възпалява третата сливица обмисляме да я вадим.Малкото ми момче на 1.5г и той преди месец беше за 2 път с пневмония.След като ниизлекуваха и само 5 дни беше без АБ направи много силен спазъм като му хлътваше гръдноя кош и айде пак в болницата.Сега се оказа бронхиолит с кислотодна недостатъчност 60 вдишвания за 1 мин.От болницата ме посъветваха да му почвам сингулара и вече го пие.Дано няма странчни действия, че и без това е пухлав 15 кг и искат да го подлагам на диета, а той не яде много за възраста си.Искат док.да направим и надвамата изследвания за имунна недостатъчност в Александровска болница.Има линякой да ги е правил ако може да ми разкаже и отзиви за професор Переновска и д-р Гергана Петрова

# 41
  • Мнения: 2 140
Аз звъннах на телефона, посочен по-долу в Александрвска болница, но ми казаха че трябва да нося всички снимки доказващи пневмония.Къде да ги търся? Sad
Ние влизахме 6 пъти за 3 години, 4 от които с пневмония.Отговориха ми, че често се оказвало, че диагнозите били грешни. Crazy

Проф. Наумова: 1 на 2000 души страда от имунен дефицит
Цитат
Амбулаторния кабинет на Детска клиника на УМБАЛ "Александровска" за лица под 18 години, Предварително записване и информация на телефон 02/ 9230 322.

# 42
  • Мнения: 2 494
Кат бати, ние при Переновска не сме били, но съм чувала добри отзиви.

Коки вечерта включи оркестъра, свирука постояноо и леко учести дишането, до към 12 кашляше без да спира, въпреки че в 10 направих пулмикорт, после чух, че свири и дадох и вентолин и чак след 2 часа се поуспокои; явно този път няма да разминем просто така Tired Почнах и вентолин и ксизал... по едно време към 1 часа ми се стори топъл, измерих 36,9, след 1 час нямаше нищо, сутринта пак нямаше... ще го следим.

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 09:45 от megan@

# 43
  • Мнения: 1 351
Ние по повод потни тестове миналият октомври бяхме във Александровска болница. Лекуващият доктор беше Гергана Петрова , а на визитацийте минаваше със проф. Переновска. И от двете имам прекрасно впечатление , особенно от д-р Петрова - млада и нахакана със желания да работи. Обяснява всичко и обръща голямо внимание. Переновска не говори много , но казва точни неща. Носихме си всички предишни снимки и епикризи , изследвания и потвърди АСтмата.
Меган , съжелявам да чуя че не сте добре - бързо да овладявате ситуацията и на игри. При нас мъгли ........писна ми вече.

# 44
  • Мнения: 5 234
Алекс кой ти иска снимки?

Общи условия

Активация на акаунт