АСТМАТА - тема 27

  • 39 864
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
Клемче, бързо оздравяване newsm17
   Раличка, топличко ли е в стаите, а хранихте ли се в ресторанта, как е храната. А колко лева е в Панорамата?

# 16
  • Germany
  • Мнения: 8 020
Запис, с пожелание всички да пишем все по рядко в тази тема!

# 17
  • Мнения: 1 351
Раличка , очаквам информация за Панорама - цена , обстановка , има ли детски кът навън и какво включва......
Изиставане във костната възраст означава че според развитието на костите отговаряме на 3,7 годинки , а на практика Тошко е на 4,7 годинки.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 233
Нещо ви изтървах от последната тема.
Клемче, бързо оздравяване на малкия.
Влади е хремав и съм под напрежение какво ще последва  Praynig Досега не му се е разминавало Cry

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
Само тук мога да се оплача и да срещна адекватно разбиране Sad Знам, че на всички ви е трудно и се надявам да не натоварвам никой с моите писания. Вече не знам как ще се измъкнем от затворения кръг. Детето продължава да е със спазъм. Педиатърът вече ми се струва, че не знае какво да прави. Тоест продължава ни стандартното лечение, но днес почти ме обвини, че аз съм виновна. В понеделник като чу свирене, започнахме вентолин и пулмикорт. Във вторник другия доктор в клиниката каза, че свирене няма, няма хрипове и може да вървим към намаляване-първо без следобеден вентолин, после без сутрешен и така. Обаче аз спрях само следобедния и видях, че нещата не отиват на добре. Така сряда и четвъртък без следобен само. В четвъртък бяхме на редовна консултация при педиатърката по каса и тя отново чу леко свирене. Днес отново има и док направо ми се накара защо съм спряла лечението. При положение, че аз не послушах колегата му и не съм спирала нищо, само две инхалации пропуснах. Сега ме кара да правя и нощен вентолин, за да "направим работата като хората". Все едно досега нещо не съм правила както трябва. Кара ме и отново да започна сироп за кашлица, което просто не знам дали да направя. Вече ме дострашава, че няма оправяне. Единствено разчитам , че в понеделник пулмологът ще ни каже какво ни очаква. А детето е толкова спокойно и доволно. Само малко прокашля и яде по-трудно. По нищо почти не му личи да има сериозен проблем. Готова съм пак антибиотик да давам, изобщо всичко без болница.
Пак прощавайте за словоизлиянието, но имам нужда...

# 20
  • Мнения: 2 494
desive78 , опитай да си спокойна, щом няма затруднено дишане лекото свирене ще мине; аз бих правила вентолин на 6 часа , пулмикорт сутрин и вечер, сироп за кашлица не бих дала, не се знае при сиропите, аз не ползвам по препоръка на пулмолозите, при които сме ходили; АБ няма да помогне по никакъв начин, ако няма бактериална инфекция, само ще натовари организма  Hug оправяйте се!!!

клемче, не знам какво да кажа, поредната трудност пред теб, ще се справиш  Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 5 532
desive78 аз съм наясно, че това което ще ти напиша няма да ти хареса. Но доколкото помня детенцето ти е едва на 5м. Лечението би трябвало да се проведе в болница. Прекалено е малко за да увеличаваш и намаляваш сама дозата на вентолона, и да се луташ между мненията на лекарите. Аз така започнах, когато Михаил беше на 6м - единият казва няма спазъм, другият има лек е, прависамо физиологичен разтвор, третият, не за вентолин е, ама не на 6ч, а само при нужда newsm78и за АБ,  и на финала се озовахме в Токуда 6 дена на урбазон, спряха ни АБ и се хванаха за главата от кашата, а резултата беше, че детето беше със супер затруднено дишане. При бебетата нещата се подобряват и влошават за часове, трябва да се следят ежедневно, и дори по-често. В болниците ги слушат поне по 4 пъти на ден, правят  изследвания, мерят сатурацията. Според мен се ориентирай към някоя болница където да ти проследят адекватно детето.

Последна редакция: пн, 12 май 2014, 09:25 от marychery

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
Меричери, вероятно си права ще призная със съжаление. Още при първия спазъм бяхме почти тръгнали за болница. Три неща ме спряха, може да се сторят несериозни- първо, че ще му правят неща без изобщо да разбера, примерно урбазон без да има нужда, както съм чела, че често се случва. Второ в момента няма кой да гледа големия ми син. Трето- бебето е само на кърма, която цедя. Трябва ми болница, в която ще ми стерилиризат по 5 пъти на ден съдове и хладилник за съхранение на кърмата. Естествено и самостоятелна стая, не знам как се приспива и гледа бебе дни наред в стая с други деца  newsm78 Ето защо когато видях вариант за домашно лечение, веднага го приех. Имаме още два дни за подобрение, в противен случай работата е ясна....

# 23
  • Мнения: 48 196
А в кой град си, в повечето големи градове има болници и условия да сте сами в стая...аз лично вече НЕ отказвам болнично лечение...и то за 8 годишно дете, какво остава за бебе...наясно съм че  болницата има и + и -
Ако си в самостоятелна стая, съвсем лесно ще си стерилизираш съдовете с таблетки за студена стерилизация и готово...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 233
По принцип бронхиолитите на бебета до 6 м. ги лекуват в болница. Малкия направи на 3м. И на 6 м., но имаше добро общо състояние и се хранеше без проблем. Та ходихме на пулмолог и после при педиатърката всеки ден, без болница. Но ако все пак ви се наложи болница, ние лежахме в окръжна (софия) на 1г. 5 м., бяхме с още едно дете в стая и то на сходна възраст. Мислех си, че ще е ад, как ще ги приспиваме и т.н. Но се справихме, въпреки тоталното разминаване на режимите на децата. Приспиване на ръце, шепнене и т.н. За стерилизацията, може да ползваш студена стерилизация веднъж на ден, не е толкова малко бебето. Каката ни, свеки дойде експресно да я гледа. Абе като те прекара живота, с всичко се справяш... Все пак ти желая да не стигате до там.

# 25
  • Мнения: 5 532
Деси, няма да ти е лесно. Вие от София ли сте? Ние сме лежали в Токуда няколко пъти. Михаил също беше само на кърма до 6м, и когато е болен. Не поглеждаше друга храна, с разликата , че не близваше шише, аз си го кърмех, доста по лесен вариант от твоя. Знам, че нещата ти изглеждат много притеснителни сега, но ако детето не се подобрява,болничното лечение е по-добре и за него и за теб. Моят син има дотук 5 болнични престоя всички до 2г възраст. Ами не е лесно, но и аз като теб избягвах болничното лечение, докато не се влоши на два пъти така, че нямаше изход. И стигнах до извода, че много по добре е за детето и за мен, да го следят редовно и адекватно и да имам на разположение лекар във всяка една минута в която детето е зле. Тази зима Михаил беше болен цял месец, беше много зле, той самият не се чувстваше добре и комфортно. И реши, че може да си приютим доктора у дома #Crazy, на един от прегледите се вкопчи в него и рева, че иска да дойде с нас у дома за да го лекува. Mr. GreenТова го разказвам като смешка, но все в стил - ако детето е зле, ориентирай се към болница.
Относно неинформираността  - признавам че този момент го има. Но аз лично съм досадна, и разпитвам кое и защо се прави и необходимо ли е. Това е, те си мълчат често, ти досаждаш. Успех, пожелавам да се излекувате успешно у дома.

# 26
  • Мнения: 2 140
desive78, разбирам те напълно.Цедих се 11 месеца на ръка.
Гуш на теб и бебче! Hug

# 27
  • Мнения: 5 234
Чудя се какви са тези сутрешни и следобедни вентолини. Не правите ли стриктно инхалациите на 6 ч или на 8 ч?
Дано скоро оздравее детенцето. И си намерете читав лекар, който разбира от астматични състояния.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
Сърдечно благодаря на всички за отговорите и подкрепата. Имах нужда, особено от хора, които са минали няколко пъти по нашия път Hug
Правя вентолина на 6 часа, първият е сутрин, вторият е следобед, кое е странното. newsm78 Когато спазъма спре ни казват първо да спрем следобедната инхалация ,на другия ден-сутрешната, на третия-и вечерната. Нали постепенно се спира лечението.... Какво имащ предвид под читав лекар? Аз досега не чух някой да казва, че има под ръка 24 часа пулмолог. Нашият е педиатър. Бебето ми е с проблеми едва от месец и половина, не от години, така че не мисля, че се мотая в търсене...

# 29
  • Мнения: 5 234
Ами на 6 часа означава 4 пъти в денонощието, независимо дали е ден или е нощ, а не 2 пъти през 6 часа.

Общи условия

Активация на акаунт