Милано - 4

  • 75 043
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 93

Благодаря много, regina di cuori!  bouquet

# 271
  • Мнения: 1 790
Здравейте - на сайта за стачките пише, че на 20 юли част от персонала на летището ще стачкува - как да го разбирам това!? newsm78 Не ми се вярва да имаме някакви проблеми с обслужването! newsm78

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Завърнахме се благополучно и искам да благодаря на Mikkey и всички пишещи тук момичета за ценната информация, която споделят.  Hug
От летището отидохме в Бергамо. Инфоцентърът отваря чак в 8, но еднодневни карти от 5 евро могат да се купят и от автомата на стоянката на автобуса за Бергамо и включват превоза до там, целия градски транспорт в Бергамо и двата фуникуляра. Старият град е прекрасен и наистина е грехота човек да е толкова близо, а да не го разгледа, поразходи и дори поизгуби из тесните старинни улички  Simple Smile Качихме се и до замъка - наистина не е кой знае какво, но ние имахме цял ден и си направихме чудесна разходка!
В Милано прекарахме 2 дни. Сфорцеско от 16.30 е безплатен всеки ден и за 1 час могат да се видят основните неща. Аквариумът все още е безплатен, но планетариумът вече е платен. В него много впечатляваща е менделеевата таблица  - всеки от елементите може да се види "на живо". Като изключим Миланската катедрала и Санта Мария деле Грацие, които не се вместват в никакви класации, най ме впечатли "Сан Маурицио". Градът е голям, но въпреки това - очарователен с невероятната си архитектура и изобилието от зеленина...
Три невероятни дни прекарахме по езерото Комо - Варена, Беладжо, Тремецо, Менаджо и Лено!
Еднодневната карта важи и за лодките, и за феритата. Ако сте с багаж - във Вила Монастеро си го оставихме на билетерията, а във Вила Карлота видях, че има платени каси за багаж. Само във Вила Мелци няма къде да се остави, но пък имало опция за багаж на пристанището. Цените на ВИла КАрлота и Вила Монастеро са наполовина за младежи до 25 год, като единствения документ, който искат е л.к. Във Вила Мелци и Вила Балбианело не правят такива отстъпки.
Пътувахме на отиване от Милано до Варена с влак, а на връщане - от Беладжо до Комо с автобус - 3.45 евро. Пътят е много красив, а автобусът спира на гара Комо - Сан Джовани - точно от там тръгмат и влаковете за Милано. Има влакове и за Милано Порта Гарибалди, и за Милано Чентрале. НИе взехме влак в 16.13 ч до Чентрале - пътува се 37 мин и струваше около 4 евро.
Билетите в Беладжо се продават на 50м от спирката - в пицария "Сан Ремо". И във Варена, и в Беладжо има инфо-центрове, където може да се поинтересувате за всичко, както и да си вземете всякакви диплянки.
Ако ходите до Лено, не пропускайте сладоледа в "La fabbrika del gelato" - намира се точно до Баптистерия, невероятен е!
Езерото е изумително, някой го беше нарекъл призрачно и наистина е такова! Красотата е неописуема и наистина не мога да определя Варена или Беладжо е по-красиво, Вила КАрлота, Монастеро или Мелци е най-впечатляваща... Видяхме и дъжд, и слънце, и мъгла, и пек... И знам, че пак ще отидем там!!!

# 273
  • Мнения: 743
Здравейте - на сайта за стачките пише, че на 20 юли част от персонала на летището ще стачкува - как да го разбирам това!? newsm78 Не ми се вярва да имаме някакви проблеми с обслужването! newsm78

ако се притесняваш за летището на Бергамо,спокойно,никога не стачкуват ами гледат да си вършат работата!

# 274
  • Мнения: 1 790
азиа_asia   bouquet



Препоръчайте ми и някое заведение тип пацария и/или национална кухня, но да е в центъра около Дуомо, пък на прилични цени!  Mr. Green Е може и да е в улички наоколо, че точно там едва ли има такова! Mr. Green

Имаше един голям магазин - точно на площада до Дуомо - как се казваше!? newsm78 Не мога да се сетя! Confused

# 275
  • София
  • Мнения: 3 771
http://www.pizzapazzamilano.com/
Прекрасно и вкусно.
Сигурно имаш предвид Галерия Виктор Емануил, вътре също има много хубави заведения....

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 09:50 от Bled

# 276
  • In transit
  • Мнения: 11 699
noshtna_ptica добре дошла, много хубаво сте си изкарали.  Hug

# 277
  • Мнения: 1 790
http://www.pizzapazzamilano.com/
Прекрасно и вкусно.
Сигурно имаш предвид Галерия Виктор Емануил, вътре също има много хубави заведения....
Ами не - Това имах предвид: http://www.rinascente.it/rinascente/it - Бях си харесала едно заведение на покрива с гледка към Дуомо.

Твоето предложение ми допадна - погледнах му отзивите в Трипадвайзер и е точно това, което търсим! Благодаря  bouquet

# 278
  • Мнения: X
http://www.pizzapazzamilano.com/
Прекрасно и вкусно.
Сигурно имаш предвид Галерия Виктор Емануил, вътре също има много хубави заведения....
Ами не - Това имах предвид: http://www.rinascente.it/rinascente/it - Бях си харесала едно заведение на покрива с гледка към Дуомо.

Твоето предложение ми допадна - погледнах му отзивите в Трипадвайзер и е точно това, което търсим! Благодаря  bouquet

Заведениеята отгоре на Ринашенте са доста скъпички. Гледката е малко ограничена, в смисъл гледаш покрива.

# 279
  • Мнения: 1 790
Bliss - мерси  bouquet - аз всъщност точно за това търсех точното име - за да мога да разгледам менюто. Не е чак невъзможно да хапнем там - имаше пици да кажем между 11 и 15 евро, но сега като казваш, че гледката не е нещо особено - май ще търсим нещо другаде!

# 280
  • Мнения: X
Bliss - мерси  bouquet - аз всъщност точно за това търсех точното име - за да мога да разгледам менюто. Не е чак невъзможно да хапнем там - имаше пици да кажем между 11 и 15 евро, но сега като казваш, че гледката не е нещо особено - май ще търсим нещо другаде!

Ами малко е снобско, а и ние платихме някаква колосална сума за 2 кафета и 2 шприца. Та общо взето не оцених много харченето на тази сума.

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
noshtna_ptica добре дошла, много хубаво сте си изкарали.  Hug
Не беше просто хубаво, а зашеметяващо!!! Комо е магично - с природата, селцата, корабчетата и изобилието от цветове и ухания! Радвам се, че прекарахме цели 3 дни там и жалко, че не бяха повече... На костенурките във Вила Карлота казах пак да ни чакат - и нас, и вас!  Hug

И да добавя: В Бергамо спахме тук: http://www.booking.com/hotel/it/bed-and-breakfast-donizetti.bg.h … 2dac97206db3c43X1
Изключително доволни сме! Сякаш бяхме на гости на най-добрите си приятели! Собствениците бяха прекрасни хора, а условията и локацията - перфектни!  Peace
В Беладжо спахме тук: http://www.booking.com/hotel/it/casa-lilla.bg.html?aid=376395;la … c07f74af48d53cfX1
Прекрасен апартамент с прекрасни хазяи!  Peace Оказа се по-далечко отколкото очаквахме - около 40 мин женско ходене, но ако сте с кола е перфектен избор!  Peace
В Милано хотелът не беше много удачен и изобщо няма и да го спомена...

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 02:28 от noshtna_ptica

# 282
  • Мнения: 1 790
Привет, Hug
Ето ме и мен - моята Миланска разходка свърши! Grinning
Както вече писах  с приятелки организирахме еднодневна разходка до там! Сигурно изглежда малко странно, но за нас си е нормално и много даже ни хареса. Летяхме с ранни полет сутринта и се върнахме с късния вечерта! Joy Програмата беше умерено натоварена и си я изпълнихме дори леко разширихме!

Единствения проблем беше, че не стигнахме до Тайната вечеря! Cry Моите терзания ще успеем или не до часа ни в 9 и 30 се оказаха напразни - просто Уиз ни скроиха номер и полета имаше закъснение с 2 часа! Ако бяхме излетели навреме обаче щяхме без всякакъв проблем да се класираме за този час, че дори и малко по-рано! Crossing Arms
След като единственото резервирано и предварително платено нещо отпадна  Mr. Green всичко натам протече абсолютно според хрумванията ни на момента.
В Милано беше страшна жега и без полъх - дори мога да кажа почти задушно. Може би и това, че няма много дървета също е причина. Валя 2 пъти, но за супер кратко - без обаче да разхлади по никакъв начин.

Посетихме Дуомо, Двореца Сфорцеско, Св. Амброзио, Парка Семпионе, Галерията Виктор Емануил, поразходихме около Ла скала, Арката на мира, по Буенос Айрес и т.н. Ядохме пица и сладолед. Направихме опит и за шопинг- имаше истински намаление и доста хубави неща, но явно и на трите не ни беше много до това и бързо се отказахме! Laughing

Изживяването си заслужаваше на 200 процента - вместо да се чуди човек какво да прави в Неделя - спокойно може да отскочи до там! Mr. Green Хапнахме типична италианска кухня, видяхме доста неща, забавлявахме се - поизморихме се накрая, но беше приятна умора и не беше никак скъпо!


Благодаря на всички за помощта! Hug  bouquet Не ви споменавам поименно от страх да не пропусна някой! Hug

# 283
  • Мнения: 466
хей Силви, страхотно. Наистина малко шантава идея до Милано за един ден, но пък защо не  Simple Smile Ето, разходили сте се, видяли сте, хапнали сте и си идвате с готино настроение. Ще взема и аз да навия някоя приятелка да се разходим до някъде така.  Mr. Green Да живеят самолетите! Simple Smile

# 284
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Добре дошла, Силви!   bouquet
ТАйната вечеря ще ви чака някой друг уикенд, живот и здраве!

Ние в Милано не сме пазарували, въпреки че хванахме първия ден на разпродажбите. Обаче... се сблъскахме с един магазин с всевъзможни закачки за деца, че и за възрастни, и то на неприлично ниски цени - TIGER. Ето го: http://www.tiger-stores.it/
Ние посетихме този, който е на крачка от Виа Данте, но имало и други в Милано:
Milano - Lombardia
Via Nerino 12, ang. via Torino, 20123, Milano
Via Meravigli, 1, 20123, Milano
Corso XXII Marzo, 28, 20129, Milano

Общи условия

Активация на акаунт