ББ кремове 5

  • 159 652
  • 749
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 240
Идвам да похваля ББ крема на Естет Лаудер, за лятото се оказа идеален, матиращ, естествено стоящ. Simple Smile
https://i.notino.com/view/estee-lauder/estdaww_kdcr40_1__10.jpg

# 646
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 516
Идвам да похваля ББ крема на Естет Лаудер, за лятото се оказа идеален, матиращ, естествено стоящ. Simple Smile
https://i.notino.com/view/estee-lauder/estdaww_kdcr40_1__10.jpg
+1 , пристрастена съм  Heart Eyes Heart Eyes

# 647
  • Мнения: 9
Аз миналото лято, че и част от есента изкарах с ББ крема на Есте Лаудър. И аз препоръчвам!

# 648
  • Мнения: 892
А за по-мазна кожа дали е подходящ? Предполагам, че няма силно покритие? Предварително благодаря!

# 649
  • София
  • Мнения: 1 936
А за по-мазна кожа дали е подходящ? Предполагам, че няма силно покритие? Предварително благодаря!
Подходящ е, на мен дори ми изсушаваше.
Покритието е голямо.

# 650
  • Мнения: 868
Момичета, някой да има представа за ВВ, СС кремовете на IT Cosmetics?
Става въпрос за този СС крем. Четох в няколко блога много добри отзиви.
Бил много хидратиращ, добро покритие и сочен завършек.

http://www.musingsofamuse.com/wp-content/uploads/2014/03/It-Cosm … 3-oz-CC-Cream.jpg

Аз имам IT Cosmetics Your Skin But Better CC, но го използвам повече като фон дьо тен (foundation) върху крем със слънцезащита и не редовно. Иначе има добра слънце защита сам по себе си, но не обичам да го размазвам по цялото лице. Има сравнително добро покритие, но не знам дали бих го определила като "сочен". Аз съм с нормална-суха кожа и не ме изсушава. Скоро пробвах на същата компания CC Cream Illumination, и видях, че съдържа бляскави частици, нещо което аз не искам.

Случайно попаднах на тази тема. Пробвала съм няколко ББ крема. Носих Dr. Jart + Premium BB, но цветовете са му ограничени и за мен без крем отдолу е малко сух. Има много добра слънцезащита ако това е целта и интересни съставки за някой, за който цветовете пасват по-добре. Само два са.

Пробвала съм на Ести Лаудър и ми харесва текстурата. Когато го пробвах, имаше малък слънцезащитен фактор, обаче. Също така върху мен няма почти никакво покритие.

Това лято главно нося, когато изобщо нося ББ крем, Maybeline Dream Fresh BB.

П.П. Общо взето, все още предпочитам добър крем със слънчева защита за деня и отгоре коректор или фон дьо тен ако някъде се налага.

Последна редакция: сб, 12 авг 2017, 22:41 от Pixie

# 651
  • варна
  • Мнения: 680
Вкарахте ми мухата в главата за това бб на ЕЛ Laughing
Хайде само да уточним покривността,че Черния петък наближава. Laughing
Моля, още някой да даде мнение колко е покривен.

# 652
  • Мнения: 2 278
CC-то на Chanel е доста покривно. По-покривно от ФДТ-те им. С фактор 50 е и има сочен завършек.

Относно IT Cosmetics:
Взех си СС крема, нормалния - има добро покритие според мен, не съм го разносвала по цял ден, за да видя дали ще издържи 8-9 часа.
Пробвах и мостра от CC Cream Illumination - той не ми се видя с блясък като го нанасях, но и покритието не му беше добро. Все едно тониран крем. (Евентуално може да се смесят двата СС крема, тъй като са с един и същи фактор, но не знам дали инвестицията си заслужава.)
Много похвалиха коректора за под очи, не съм го изпробвала за дълго време, но е покривен.
Имала съм и ВВ All Day Glow - Estee Lauder - също е хубав, но му е по-нисък фактора.
Ако IT Cosmetics не ме удоволетвори ще се върна пак на Шанел.

# 653
  • Мнения: 5 385
Виждам, че с темата не е писано известно време, та да я разбутам малко Simple Smile
Имате ли впечатления от хубав ББ крем на някоя от "медицинските козметики"?
Като цяло не съм почитател на Garier, Nivea и Loreal. Затова в грижата за лицето залагам повече на марки като Avene, Bioderma, SVR, Vichy и др.
Сега се връщам и назад в темата, за да почета малко, но ще се радвам и на нови отговори Simple Smile

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Четох много хубави отзиви за ЦЦ крема на Biotherm и даже по едно време мислех да си го купувам.

# 655
  • Мнения: 35 993
много харесвам бб крема на ла рош спф 20, но само нанесен върху чиста кожа
върху крем или серум прави кир ефект - тествала съм го с много продукти, с всички дава този дефект

и другото, което много харесвам, е оцветения аквафлуид на биодерма спф 50
но той е или за лятото, или за употреба след пилинги през зимата

# 656
  • Мнения: 5 385
Bubanka, и аз майче на La Rosh Posay ще се спра. Сега виждам, че има  доста положителни мнения за него и утре ще отида да го потърся Simple Smile
Имаш и идея, колко нюанса е - светъл и тъмен или повече?

# 657
# 658
  • Мнения: 2 490
Aз отскоро съм с Avene, пише, че е ФДТ, но за мен си върши работа точно като ББ крем, хем с хубаво покритие,  а е много лек ,  доста съм доволна

# 659
  • Варна
  • Мнения: 4 444
От около две години ползвам ББ крема на Биодерма от серията AR, която е за кожа с капиляри.
http://www.bioderma.com/en/our-products/sensibio/ar-bb-cream
Имам леки видими капиляри около носа. Много ми допадна и спрях да ползвам всякакви ФДТ. За лятото ми идва една идея тежък, за зимата пък има нужда при мен от основа отдолу. Като цвят зимата също ми тъмнее. От няколко месеца ползвам различни серии на Филорга и странно, но зачервяванията се редуцираха така, както с никой друг медицински крем за този проблем. Кожата ми в момента е доста суха и под ББ крема слагам серум, после дневен крем- няма събиране, лъсване или кир ефект при мен.
От темата за ФДТ се бях запалила да си взема ФДТ Aqua nude на Guerlain. Добре, че взех мостра, а не направо опаковка. Дори и с крем за основа, пак ми стои сухо лицето, като на лишеи на някои места.
Ще ви следя и двете теми, за да намеря още един подходящ за мен продукт. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт