Лондон - 6

  • 62 841
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 770
азиа_asia, аз често се шегувам, че сигурно съм била англичанка в някой предишен живот, понеже харесвам английска кухня (твърдението е дори и пред съпруг-французин  Mr. Green). Даже се опитвам и да я готвя въщи... наред с френската  Grinning.

За Гордън Рамзи съм пристрастна  Heart Eyes, но все пак мисля, че разбира и от кулинария: на второ място е откъм звезди Мишлен, пък и е работил при Ги Савоа и Жоел Робюшон  Peace

Pinko, дано да съм ти била полезна. Аз се размазах от кеф в The Ship's Tavern: страхотна тъмна бира и много вкусен фиш-енд-чипс (а ресторантската част изглежда така и така)
За китайското те разбирам напълно - след 2 седмици в Индия исках шопска салата и скара  Laughing

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 22:39 от Роца

# 721
  • София
  • Мнения: 1 038
Момичета, имам нужда от информация.  Hug  Ползвали ли сте услугите на обменни бюра Tavex (има ги по моловете? Читави ли са?

Питам, тъй като досега не съм ползвала услугите на обменни бюра, пък съм чувала за големи измамници, а курсът, който предлагат за британската лира, е доста по-изгоден от този на банката ми.

# 722
  • софия
  • Мнения: 25 782
Момичета, имам нужда от информация.  Hug  Ползвали ли сте услугите на обменни бюра Tavex (има ги по моловете? Читави ли са?

Питам, тъй като досега не съм ползвала услугите на обменни бюра, пък съм чувала за големи измамници, а курсът, който предлагат за британската лира, е доста по-изгоден от този на банката ми.


Доста често. Не съм имала проблем. Вкл. и за закупуване на неща различни от валута. И на мен ми е странно от къде идва разликата.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 038
Благодаря, zvanche!   bouquet

А има ли някакви скрити комисионни и такси, тъй като нищо не намирам по върпоса в сайта им?

# 724
  • Мнения: 1 185
Няма проблем с бюро Тавекс,нямат такси и комисиони.Миналата година оттам изгодно си купих кроните за Прага. Имат гишета по всички молове и поддържат повечето валути.Откъдето е по-изгодно,оттам разбира се.

# 725
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
азиа_asia, аз често се шегувам, че сигурно съм била англичанка в някой предишен живот, понеже харесвам английска кухня (твърдението е дори и пред съпруг-французин  Mr. Green).
И аз така си мисля понякога. Като манталитет ми пасват и много обичам техните пайове, обикновено в хубавите пъбове имат избор от няколко. Ако няма пай, се спирам на бъргър или фиш анд чипс. Мъжът ми пък умира за техните стейкове, той си е чревоугодник и набляга на месото повечко. Моята напитка е сайдер или вино, с виното не се вписвам в атмосферата на типичния пъб. За съжаление, бира не обичам  Rolling Eyes Колегите вече си ме знаят и като сме в пъб ми носят Тачерс, явно това те предпочитат да пият като марка сайдер.
Има една австралийска верига пъбове Walkabout, там задължително си взимам бъргер от кенгуру, стейка не ми хареса.

# 726
  • Мнения: 743
азиа_asia, аз често се шегувам, че сигурно съм била англичанка в някой предишен живот, понеже харесвам английска кухня (твърдението е дори и пред съпруг-французин  Mr. Green). Даже се опитвам и да я готвя въщи... наред с френската  Grinning.

За Гордън Рамзи съм пристрастна  Heart Eyes, но все пак мисля, че разбира и от кулинария: на второ място е откъм звезди Мишлен, пък и е работил при Ги Савоа и Жоел Робюшон  Peace


както казват англичаните "Тhe grass is always greener on the other side of the fencе" Sunglasses
разбирам те напълно.

# 727
  • Мнения: 743
азиа_asia, аз често се шегувам, че сигурно съм била англичанка в някой предишен живот, понеже харесвам английска кухня (твърдението е дори и пред съпруг-французин  Mr. Green).
И аз така си мисля понякога. Като манталитет ми пасват и много обичам техните пайове, обикновено в хубавите пъбове имат избор от няколко. Ако няма пай, се спирам на бъргър или фиш анд чипс. Мъжът ми пък умира за техните стейкове, той си е чревоугодник и набляга на месото повечко. Моята напитка е сайдер или вино, с виното не се вписвам в атмосферата на типичния пъб. За съжаление, бира не обичам  Rolling Eyes Колегите вече си ме знаят и като сме в пъб ми носят Тачерс, явно това те предпочитат да пият като марка сайдер.
Има една австралийска верига пъбове Walkabout, там задължително си взимам бъргер от кенгуру, стейка не ми хареса.

с това се изчерпва общо взето английската кухня,шегувам се разбира се Laughing

за обмяната - има много чейндж бюра ,но аз винаги обменям в зоната на виктория ст.и е най-изгодно,обмяната им е написана на лист - 100 евро еди колко си паунда,съвсем порядъчен офис е, ще го потърся в гугъла да го видите.

# 728
  • Мнения: 743
азиа_asia, аз често се шегувам, че сигурно съм била англичанка в някой предишен живот, понеже харесвам английска кухня (твърдението е дори и пред съпруг-французин  Mr. Green).
И аз така си мисля понякога. Като манталитет ми пасват и много обичам техните пайове, обикновено в хубавите пъбове имат избор от няколко. Ако няма пай, се спирам на бъргър или фиш анд чипс. Мъжът ми пък умира за техните стейкове, той си е чревоугодник и набляга на месото повечко. Моята напитка е сайдер или вино, с виното не се вписвам в атмосферата на типичния пъб. За съжаление, бира не обичам  Rolling Eyes Колегите вече си ме знаят и като сме в пъб ми носят Тачерс, явно това те предпочитат да пият като марка сайдер.
Има една австралийска верига пъбове Walkabout, там задължително си взимам бъргер от кенгуру, стейка не ми хареса.

с това се изчерпва общо взето английската кухня,шегувам се разбира се Laughing

за обмяната - има много чейндж бюра ,но аз винаги обменям в зоната на виктория ст.и е най-изгодно,обмяната им е написана на лист - 100 евро еди колко си паунда,съвсем порядъчен офис е, ще го потърся в гугъла да го видите.

един от двата е , но не си спомням кой точно: намират се много близо един до друг ,на ъгъла между Buckingam Palace road и Victoria road,там където има строежи.

# 729
  • София
  • Мнения: 402
Момичета, имам нужда от информация.  Hug  Ползвали ли сте услугите на обменни бюра Tavex (има ги по моловете? Читави ли са?

Питам, тъй като досега не съм ползвала услугите на обменни бюра, пък съм чувала за големи измамници, а курсът, който предлагат за британската лира, е доста по-изгоден от този на банката ми.


Винаги обменям единствено и само при тях. Курсовете са много добри, няма скрити такси и комисионни.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,
предстои ни да пътуваме на 26.11 към Лондон. Там ще сме за първи път и се нуждая от вашата помощ. Моля погледнете примерната ми програма за четири дни и дайте по едно рамо Simple Smile
Първи ден: 26.11.2014(сряда)
1.   Пристигане в 7.00ч. отиване до хотела и настаняване до 9.00
2.   Westbury hotel пеша до станция Earls Court от там с метро зелена линия до Notting Hill Gate. Пеша до Notting Hill разглеждане
3.   После пеша за  до Kensigton gardens – Питър Пан статуя ,Алберт мемориал , Hide park там  после  пеша до Marble arch.
4.    Оттам с метро червена (централ) и кафява линия (Ватерло)  до спирка Waterlo.
5.   Оттам пеша до London eye там 40 min.
6.   Пеша до London eye pier с корабче  до  North Greenwich pier
7.   Оттам пеша до Cutty sark после пеша до Национален морски музей там пеша до Обсерваторията после пеша до Емирейтс лифт до
8.   Емирейтс лифт  обиколка после от станция North Greenwich с Jubilee (сива  и лилава ) до Lyric theatre.1
9.   19.30  постановка Triller

Втори ден: 27.11.2014(четвъртък)
1.    От 8.00 ч. Westbury hotel пеша до станция Earls Court от там с метро зелена линия District  до спирка Viktoria  do Westminster cathedral
2.   Westminster cathedral до Westminster abbey
3.   Westminster abbey до Houses of parliament
4.   Houses of parliament and Big ben до Buckingam Palace
5.   Buckingam Palace пеша до спирка Green park (Piccadili- лилава линия )
До South Kensington после пеша до музея  Science museum
6.   Science museum  to National history museum
7.   National history museum  от спирка South Kensington (Piccadili- лилава линия  ) до Piccadilly Circus
8.   Piccadilly Circus  to Trafalgar Circus

Трети ден : 28.11.2014 ( петък)

1.   От 8.00 ч. Westbury hotel пеша до станция Earls Court от там с метро лилава линия Piccadili at Green park и от там сива линия Jubelee до спирка Baker street и пеша до Madame Tussauds
2.   Madame Tussauds пеша за до Британския музей
3.   Британския музей пеша до спирка Temple оттам с  Circle or District за  до спирка Tower Hill. Оттам пеша до Tower of London 
4.   Tower of London пеша за до Tower Bridge пеша до Сити хол пеша до Southwark Cathedral  по Лондон бридж до St.Paul’s cathedral
5.   St.Paul’s cathedral пеша до the Harrolds

Четвърти ден :29.11.2014(събота)
1.   От 8.00 ч. Westbury hotel пеша до станция Earls Court от там с метро зелена линия Distict  Victoria Coach Station оставяме багажа. От Виктория по синя линия Виктория с смяна на лилава линия Пикадили до Ковън гардън
2.   Ковън гардън пеша за  до Оксфорт стреет
3. Поемане към гара Виктория и към Летището Simple Smile
Честно казано четвъртия ден е по лежерен. Полета ни към България е 20.50 от Лутън. Благодаря ви предварително!

# 731
  • Мнения: 1 185
Екстра ви е програмката.Препоръчвам ви в един от дните да вмъкнете и двореца Кенсингтън, струва си, дори само отвън градините и езерото.Няма да ви отнеме повече от час и нещо от времето. А за следващото ходене в Лондон си направете еднодневна екскурзия до Уиндзор и Стоунхендж- повярвайте ми- струва си.

# 732
  • Мнения: 1 185
 Simple Smile Ооох, къде гледам- имате ги включени още в първия ден. Всъщност всичко най-важно сте включили. Трябва да има нещо и за следващия път

# 733
  • Мнения: 301
Liuba Grudova, на мен ми се струва доста натоварена програмата  Peace

Проверила ли си колко време ще ви отнеме всяко придвижване? От St. Paul до Harrods например е повече от час пеша. Като цяло си е натоварено навсякъде и често няма как да се движите със скоростта, с която искате, просто защото има страшно много хора по улицата и трябва да се движите с тълпата (това особено в централната част).

Никъде не споменаваш хранене - ако ще хапвате на крак ок, но ако смятате да сядате някъде - бройте поне час-час и половина Simple Smile

Иначе мисля, че си успяла да вмъкнеш почти всички популярни места, така че ако успеете да се движите по програма ще сте обиколили цял Лондон за 4 дни  Simple Smile

# 734
  • Мнения: 9 236
 Grinning


http://www.towerbridge.org.uk/tower-bridge-glass-floor/

тук може да си букнете и разходка над Лондон бридж по стъкло

Общи условия

Активация на акаунт