НОЕМВРИйското човече каши и пюрета хапва вече

  • 21 440
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте, аз вода да си призная малко позабравям да предлагам, а моето дете обича да пие, рядко ми отказва дори в дните, в които си го поставям като цел и не забравям...лоша мама...
Но със захранването нещо не върви много. Не ще да яде нищо освен, ако не преобладава тиквата. Мъча тиквичка, картоф, броколи, ама не и не. Направо
Е отвратена мойта мома и се задавя, ще повърне. Кашата я яде, защото е леко сладка, но не иска много и аз слагам остатъка в шишето с АМ. Дали да пробвам така и със зеленчуковите пюрета  newsm78  ще вземе да излезе някое злоядо, да се чудя какво да го правя...
За къпането-ние от няколко седмици сме в банята. Пак в коритото и една хавлиена подложка, повдигната към главата. Така мия косата каато леко сяда на подложката, а аз я придържам. Изплаквам косата от челото назад с канче като е легнала на подложката и после под смесителя на душа/не с душа, защото е много разпръсната струята и и пръска в лицето, а това е голяма драма/. Иначе кеф. Пък и слагам повече вода в коритото да си  плиска колкото иска в банята и едно гумено пате да се радва детето.  Иначе паркета започна много да страда, пък и все някой трябваше да ми  полива. Сега не се съобразявам с никой, оправяме се сами. И преди я къпех сама понякога, ама е мн по-трудно, а и вече е тежка момата  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 034
Аз го къпя в коритото в банята, направо с душчето.
Той от зеленчуците яде само морков, тиква и пащърнак, така че може би не си уцелила любимите зеленчуци на твоята мадама. За сега знаеш само за тиквата Simple Smile

# 47
  • Мнения: 837
 Еvropa и Ники отначало хапваше всичко с тиква, просто давай повече тиква и по-малко друг зеленчук ,няма нищо грешно. АЗ лично не бих слагала в шише целта не  е да се засити бебето ,а да опита твърда храна  ,ако го пие не усеща така вкуса на храната .Аз днес въвеждам АВОКАДО- ето моето пюре Simple Smile които иска да опита тиквичка и морков сварени +Авокадо сурово малко сложих днес ,Много и хареса  Simple Smile
Мони аз съм давала ябълка ,но не сурова ,а сварена и пюрирана прибавям я към кашата ,но може и само като плодово пюре.Аз суров давам само банан и сега Авокадо .
Ако решиш все пак да даваш сурова ябълка ,я въведи плавно давай малко и виж как ще реагира стомахчето ,не давай голямо количество в началото само 1л след ден още една и така ..чела съм ,че ябълката в суров вид дразни стомаха на някой бебета .

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 14:46 от stefi 1304

# 48
  • Мнения: 837
Ох забравих да ви се похваля  Simple Smile,ходихме с Никол и моите приятелки в Детски център ,не към заведение,а към църквата е .Това са 2 стай- едната е бебешка има бънджи, басейн с топчета ,люлка ..много играчки подходящи за бебета ,пода е с онези пъзели и бебета могат да лазят,да се въртят ,майките са с тях супер е забавно за 2ч се плаща 1.50 евро ,и даже ти дават кафе или чай по избор и бисквитка без пари.А на края пускат детски песни и аниматор показва движения и майки и бебета пляскат, танцуват ,пеят много ми хареса ,то има и по големи бебета вече ходещи така,че за тях е още по забавно.Центъра работи вторник и сряда от 9.30-11.30 ,и утре мисля да ходя много ми подейства разтоварващо ,а Никол спи като къпана  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 209
Аз от самото начало го къпя сама.Бяхме на такъв шезлонг - хавлиен, който коментирате, но сега сме с мрежа, която се прикрепя към ваната.Това може би ми е най-смислената покупка до сега и най-използваемата.

Еййй голяма съм късметлийка спрямо храненето  Mr. Green Моя човек яде всякакви пюрета без изключение. Дано и занапред да си остане така  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 298
Симонка, викаш само 150 мл вода, пък аз казвам, че Криси пие вода, пък тя и 120 мл не изпива или със зор  Laughing Laughing. За урината има в аптеките специални лепенки за вземане за момиченца и момченца, казваш за момче и ще ти дадат, аз купих, ама хич не ми е ясно ще се справя ли, затова взех 3 бр  Grinning
За къпането, първото анатомично корито със стойка ни омаля, стана много тежка и щеше да падне вече, така че вече сме с друго по-широко и голямо на земята в банята, с възглавничка я къпя обикновено, но така се мокри винаги косичката, като реша да не я мокря със стойка поастмасова Н
 Ние вече сме на трети зеленчук, морков, много го хареса, изяде си цялото пюре днес, тя почна вече и да се сърди, че не давам по-бързо с лъжицата, само че се омазва като малко прасенце  Joy Joy

# 51
  • Мнения: 197
Здравейте!
Казвам се Милена и съм нова тук Simple Smile Имам си едно прекрасно ноемврийче, Александра, която се роди преди малко повече от 5 месеца и половина, но чак сега се реших да се включа в тема. Ще се радвам да обменяме полезна информация!
 Hug

# 52
  • Мнения: 1 298
melani__, добре дошла  Grinning  bouquet Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 53
  • Мнения: 17
Добре дошла milena   bouquet   Аз все още къпя  Джан в анатомичната ваничка от страна където може да сложиш детето седнало,че легнал не иска да стои и само се набира и става още по трудно къпането. Къпя го върху спалнята като под коритото слагам от найлоновите постелки на Памперс,но май скоро ще се преместим в банята защото навсякъде става вода. Стои стабилно седнал от около месец и се задържа около 10-20 мин.  зависи дали му се играе и играчките дали са му интересни. Памперси ползвам на Памперс актив фит 5+ и съм много доволна,пробвах и по евтини но много ни пропускаха и сутрин целият беше мокър. Судокрем слагам само когато видя,че се е зачервило дупенцето а в останалото време Бочко но само вечер след баня. От месата съм въвела пилешко и пуешко,другата седмица мисля да въведа телешкото. Зеленчиковите и плодовите пюрета си ги приготвям сама и купувам само месните и много рядко плодови. Моят юнак има 3 зъбчета,2 отдолу и 1 отгоре нооооо май скоро ще станат 4  Mr. Green   Ииииии забравих да кажа най-важното миличкият ми той обожава да хапва пюрета и кашички  Mr. Green голям късмет извадих с него при 2 злояди каки  Laughing

# 54
  • Мнения: 29
Ей ме и мен Simple Smile Днес бяхме на консултация. Моят младеж тежи 8200 гр. и е висок 70,5 см. Сложиха му ваксина, взеха му кръв, а преди това сутринта доволно упика майка си. Както и дда е- справих се и с урината. Даде ни направление за ехограф и може би в четвъртък ще идем. Надявам се всичко да е наред!

Кукумялчице, аз те чета, така че пиши още и още Simple Smile И Светльо се набира и ми е много смешен като започне.
Деси, твоя Денис е герой. Светльо показа на цялата поликлиника че му се взема кръв.
evropa, ти ли си правиш пюретата. Моето момче купени не искаше да види и откакто почнах аз да ги правя, много ги хапва.
Банята и при нас е голямо шоу- цялата ми стая се наводнява. Много е станал активен във водата. Харесва му.
Стефи, много са ви яки детските центрове в Малта. Супер. Аз съм водила Светльо два пъти на РД ама нещо не го кефи така като има много хора. Освен това не съм попадала на хубав детски център.
melani__, добре дошла! Живо и здраво да е бебчето. Сподели датата, за да ви напиша на първа страница.
Габи, честити ви жъбчета. При Джан май процеса е безболезнен. Желая все да е така!

Слагате ли бебоците на проходилка? А на гърне? Изобщо от кога трябва да се случи това?

# 55
  • Мнения: 197
Добре заварили!  Grinning
Да споделя и аз нашия опит за захранването, къпането, мазането и памперсите Simple Smile
Започнах с пюре от морков преди седмица, после въведох пащърнак, а днес и тиква. Харесват й на девойката и даже вече почти съм й заместила обедното хранене.  Party
Къпем я в нормална ваничка, не анатомична, под главата слагам нагъната кърпа, когато възглавничката не е изсъхнала от предния ден. Леко й е къса ваничката вече, но по-добре, защото крачетата й са подпряни на стената и не може да изплиска всичката вода Simple Smile
А за мазането на дупето - обикновено я мажа, след като е акала, защото иначе леко се зачервява, както и вечер след баня. Мисля, че няма нужда да е на всяка смяна на памперсите, когато няма проблем. Според мен е по-добре да се избягват мокрите кърпички, за да няма зачервяване и подсичане.
Памерси ползваме на Clever от Била, след като пробвахме от почти всички на пазара. Приятни са, рядко пропускат и са добри като цена...
Това е от мен за днес. Лека и спокойна нощ на всички! Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 01:00 от melani__

# 56
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Мелани  добре дошла  Hug
Симонка много е  пораснал  Светли, направо е за женене вече   Wink За гърнето и за проходилката  има  много спорове, като за всичко  Joy  За проходилка мисля да не слагам поне за сега, ще видим как ще тръгнат нещата. Рехабилитаторката ми препоръча цилиндър, които помага на детето да  започне да лази, така укрепвали мускулите и си прохожда детето. Моята племенница така проходи на 10 месеца. Лазеше много, после започна да се изправя сама и да се държи за нещо и да ходи, и накрая се пусна. Един ден не са я водили, но от дете до дете има разлика. Другата ми племенница е със същия проблем като Димана, но педито не обърнало внимание, майка и и тя. Чак в 10 месец се усещат, че детето няма упора и сега ходят на рехабилитация всеки месец....на година и 5 месеца е, ама още няма хубава упора и не може да ходи сама. За гърне не съм мислила  newsm78
Габи браво за зъбките, при нас голяма мъка е тези дни...дано да се покаже нещо, че да се успокои детето.
Стефи страхотно място, за игри сте си намерили.
Мамите, които къпят бебчетата в банята, затопляте ли я  newsm78 , при нас проблема е, че душ кабината  не е много голяма, а ваничката е голяма и  ако не влезне трябва да мисля някакъв вариант.

# 57
  • Мнения: 1 298
Добро утро от нас  Simple Smile
За проходилката аз още се чудя, дали от 8 месеца или въобще да не купуваме, много противоречиви неща чета и чувам, но май повечето ортопеди смятат, че е вредна за крачетата, на село имаме стара-моята, тя не става да я ползва, но я сложих за минутка да видя как ще реагира, е, хареса й, започна да си играе там има едно като сметало, искаше и още да стои, но е малка още. За гърнето мисля да я почвам като започне да стои сама, че сега се клатушка, за ранното слагане съм, но не на всяка цена, ако успея да я науча- добре, ако не, ще го оставя за по-късно, мен са ме научили на 6 месеца.
Кукумялка, извинявай, че ще те питам, ама преди четох, но съм отвеяна, а сега започнах да си вкарвам филми, какво точно прави с крачетата Димана, че открихте проблем, Криси преди въобще не стъпваше, но от 2 седмици започнах да я упражнявам и има напредък, но още подвива крака в коленцата ги свива.

# 58
  • На десетия....
  • Мнения: 371
къдроваче, нормално е да се задържи няколко минути и след това да се отпусне с времето започват все повече да стъпват. И Димана започна да стъпва, но при нас в легнало положение, крачетата освен, че са свити / това им е нормалната  поза до преди да проходят бебчовците / висяха във въздуха, сега едното краче го е отпуснала, остава и другото да отпусне. Дано да си ме разбрала, ако има нещо педиатър, ще ти каже.... поне при нас педи забеляза, по това време  Димана и ръчичките свиваше в юмручета.

# 59
  • Мнения: 209
Аз го слагам в проходилка и му е такъв кеф,че не е истина.Само че на мен ми става по-трудно така,защото пипа абсолютно всичко.Сваля ми покривката, направо всичко по земята, дърпа дрехите от сушилника, отваря ми шкафовете и започват да се вадят кабели и да се ръбат, да вади и хвърля чорапи, опитва се да пипа печката абе тича като ненормален, супер смешен е .И един такъв вече доста по-съзнателен и очовечен  Mr. Green За гърнето - мисля ,че е рано още.
 
И на мен ми се иска да го къпя във банята вече, обачее няма как да я затоплим.. хм освен да мисля за някакви разклонители.

Общи условия

Активация на акаунт