Избор на училище за първокласник-Бургас-прием 2014 г.

  • 68 947
  • 482
  •   1
Отговори
# 45
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Ще видим  дали съм права .За себе си имам мнение  , смешно или не е такова Simple Smile .

# 46
  • Мнения: 415
Ще видим  дали съм права .За себе си имам мнение  , смешно или не е такова Simple Smile .

За какво да си права? Аз просто попитах какво е уникалното на учителка, която взема акъла на учениците си, за да се научат да четат и пишат. Защото около мен много хора са се научили да четат и пишат /някои дори сами/, но никой не им е вземал акъла. И в какво точно се състои "жестоката подготовка" в начален курс, която ви дала тази госпожа?

Последна редакция: сб, 30 авг 2014, 17:26 от sosko

# 47
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Готови ли сте вече за училище? Споделете какво и откъде взехте.  Ние нищо не сме купили още, само знам, че раницата трябва да е на Габол, до момента всички тях ми препоръчват.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Раниците за първолаци са безумно скъпи, показваха ми едни 200+ лева  #Crazy Мерси.
Ние друго освен раница не сме купували.
Моливи имаме от баткото.
Гланцови блокчета - ако съм ги раздала и не са ми останали ще купя когато им поискат. На баткото така бях купила и нито едно не употребиха.
Флумастери - като им поискат.
Днес ще купя само цветни моливи и тетрадки.

Защо децата сега пишат с моливи а не с химикал? Каква е  тази практика?

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 559

Защо децата сега пишат с моливи а не с химикал? Каква е  тази практика?
Прописват с химикал в първи клас тогава, когато се научат да пишат правилно, по-красиво, с добър захват и не толкова грешки, нещо което моливът опосредства по добре...Ако не се лъжа от Тетрадка 2 обикновено се счита, че фината моторика е достатъчно развита, за да се мине на химикал.

# 50
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Купихме раница  на Габол  , на промоция беше и съм много  доволна  , всъщност  ученика  е най- щастлив  .По моловете  има големи  намаления ,  взехме няколко  екипа ,  сако (спортно) с кръпки  и панталонче  за 15-ти .Момичета  с какво  ходят децата ежедневно  (панталони, дънки,долница ) , това ми е проблем  , защото  моя син ако го питам ще си ходи спортен. Нещата  от списъка  не сме купили (тетрадки и останалите  пособия) .Видях , че и снимки  трябва  да  направим  .

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
.... тогава, когато се научат да пишат правилно, по-красиво, с добър захват и не толкова грешки, нещо което моливът опосредства по добре...
Че каква е разликата молив/химикал. Струва ми се че единствено се научават да трият, да знаят че има начин да поправят и после тетрадките пълни с драсканици... ooooh!
Едно време (преди 30+ години) пишехме с химикал и нищо не ни е станало  Tired или само така си мисля  Crazy

Тикве, ние сме с униформа, и ще трябва да купя само черни дънки за дните, в които няма да сме с пълна униформа. Ако не бяхме, мисля си че щеше да е повечето време с анцуг (трябва и да им е удобно). Имай на предвид, че също като в градината техния работен ден ще е по-дълъг от твоя - изморително е.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 3 559
.... тогава, когато се научат да пишат правилно, по-красиво, с добър захват и не толкова грешки, нещо което моливът опосредства по добре...
Че каква е разликата молив/химикал. Струва ми се че единствено се научават да трият, да знаят че има начин да поправят и после тетрадките пълни с драсканици... ooooh!
Ами така е по методика...Не е само заради поправянето. С молив се пише по-лесно, но трябва да е HB. Натискът, който ще оказва ръката, усвоявайки фините движения, е най-добър.

# 53
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
С панталони и дънки ходи. Не харесвам анцузи извън спортната площадка. Детските панталони, че дори и дънките са достатъчно меки и удобни, не са като нашите.
Аз си спомням, че и ние писахме с молив в началото, даже имахме някаква тетрадка, която се казваше "Моливко", с едно червено моливче с очички на корицата, та в нея пишехме ченгелчета с молив.
 

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Ти си малка  Wink

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте,днес е родителската среща за първолаците във повечето училища Grinning всеки казва носете си пари Mr. Green
Чета ви някои имат и списъци ,ние още не.
За облеклото и моя син предпочита спортните дрехи,сега с възрастта за дрехи все по трудно намирам дънки с ластик на кръста( че и слим да са,20кг е) Mr. Green

# 56
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
На нас за това  ни дадоха списъка рано , защото  сега ще трябват около  50лв. за  помагала , отделно  охраната на училище  .... и така ,нищо няма да коментирам  , щом трябва  ще плащаме.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 703
Хубаво са направили за списъка, за помагалата всеки родител ли си купува или се събират парите и на всички деца еднакви ?
 тикве при вас така ли да го разбирам?

# 58
  • Мнения: 565
то е ясно, че щом трябва ще се плаща, ама нали учебниците са безплатни и какви са тия толкова помагала за 50 лв. Нещо много ми се виждат. Те учебниците сигурно струват по- малко. Така или иначе довечера ще стане ясно. А относно списъците - нашият беше публикуван  в сайта на училището и той включва всички обичайни неща, които предполагам всеки първоклаасник трябва да има. На мен всичко ми излезе 40 лв без подложката за чина.

# 59
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
За това казах , че няма да коментирам, те за яслите и градините събират ,какво остава  за училищата , но официално се  води ,че няма такова нещо. В нашето училище  имаше още след  приема родителска среща ,сега на 8 - ми ще има втора.

Общи условия

Активация на акаунт