Топло слънце вече грее, ФЕВРУАРЧЕ сладко ни се смее!

  • 20 543
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
nelly N, ако мен визираш - не съм се засегнала ..., то няма за какво  Hug В предната тема лично ти писах, че чакам снимка за колажа ...
Цитат
Почти безобидн@ПотребителRe: ФЕВРУАРчета на ръце разнасяме и в "Родени" се нанасяме
Нед., 11 Май 2014, 18:35   #720 
Кръстева, стана изведнъж топло и може и от това да е ...

Уф ... много теми сте захванали, а аз току що приключих подготовката на следващата тема и станах разногледа, та няма да коментирам  Новия колаж е със 17 бебоци НелиН писа, че някой я е приканил на лични да ми прати снимка - не е задължително да се участва в колажа ... Нели, ако искаш, а и всеки друг - изпратете снимка ще направя нов колаж ...

Бебката ми реве в количката като спра ... Дори и тя да спи, веднага усеща, че съм спряла и надава вой ... и не се задоволява да бутам напред-назад количката - иска да е само напред ... Много е гадно, защото психически се бях нагласила да съм в парка с кафе и книга по цял ден на някоя пейка ..., ама шефката не мисли така ...

Благодаря, за милите думи към мен и темата, но всички вие с добрия тон, коректност и отношение я правите прекрасна 

Пак казвам - ако иска някой друг да прави темата, моля да ми прати ЛС, за да му дам ник и парола ...

 Вчера ми прати k-balu и ще правя нов колаж, та ще изчакам и ти да ми изпратиш снимка. Ако ти е по-удобно да ти пратя на ЛС мейла си ... Както прецениш  Hug
Ако иска още някой да се включи в колажа - ще изчакам с направата на новия още 2-3 дни Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 470
Добро утро!  Wear Umbrella

Виждам,че и при вас има "весели" ситуации покрай кърменето... Малката нещо протестира,като я сложа на дясната гърда-реве,гладна е,но не я засуква ефективно или поне минават 5-10 минути в борба,пускане,отново захапване и така... Веселба!!!  ooooh!  Laughing

Почти безобидна-да се оправят бързо твоите сладурки,много тъпо така...  Hug

Съни,от къде я пипна пък ти тази варицела-аз не съм карала никаква шарка и по време на бременността се бях побъркала!!! Надявам се бързо да оздравеете и малката да я изкара леко!  Hug

# 47
  • Мнения: 554
Ох, момичета, добре сте го закъсали Cry

Безобидна, аз като имам едно болно вкъщи и се побърквам, а пък ти с три...съчувствам ти искрено spoko

Съни, ама верно от къде я пипна тази шарка Weary Аз също не съм карала никакви шарки, голямото ми дете също не е и изпитвам ужас, като знам преди 2 години моя приятелка как я изкара, три месеца не можа да се оправи. ooooh! Малкото диване ще я изкара лесно, ама ти.... Hug

Дано и при двете ви всичко да мине бързо

# 48
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Хм откъде съм я пипнала. Ами имам си кака първокласничка, която ми я донесе. По Гергьовден тя я изкара (много леко) и сега и аз и малката се опъпихме. Но пък каката вчера гордо заяви че най-доброто от цялата работа било, че тя повече не можела да се разболее  Laughing. И тя сега ще можела да излиза навън, а ние ще си стоим вкъщи. Интересно с кой ще излезе  newsm78, ама това е друг въпрос. Но пък много упорито снощи вървеше с един памук и ми мажеше пъпките и ми се караше да не се чеша. Както се казва кога и почерня дупето, кога стана циганка.
Най-лошото е, че тази седмица ни е доста натоварено покрай каката. Другата седмица завършват училище и има родителски срещи и тържества, на които по видими причини аз няма как да отида.. В петък трябва да я водим на състезание в София, а незнам как ще стане това.
Иначе мога да кажа, че засега физически сме сравнително добре с бебока, като изключим температурата при мен поради която съм като парцал. Всичко ме боли. Боли ме дори когато държа беба и я кърмя. Много ме бяха наплашили че аз ще изкарам трудно, но засега положението е поносимо. Да видим занапред как ще е, защото при мен продължават да излизат пъпки.

Ама каквото е това. Все ще се оправим някак си.

# 49
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!

Безобидна, поздравления за темата, страхотна както винаги!!!   bouquet

И мерсаж за линка със сенниците. Аз вчера ги открих в продавалника, но във фейсбука е къде-къде по-лесно за разглеждане. Писах на мацката, пък дано има това, което си харесах.

Темата за шарките и на мен ми е треперлива, защото не съм карала нито една. Не знам сега ако пипна какво ще става...

Да се оплача и аз от педиатърката. Много на тагадък ни преглежда. Всеки път оставам с усещането, че иска по-бързо да си тръгнем. На първия месец сестрата каза "я сега да се скараме на мама дето не те е слагала по корем"  Shocked Аз казвам "ами никой не ми е казал". Отговор "ааа, трябва да го слагате по корем да му заякне вратлето". За вит Д аз я потърсих да питам как да давам. В петък бяхме на ваксини и консултация. Докторката хвана Георги под мишничките и го вдигна, за да стъпи леко на повивалника. Той не се усети веднага да изпъне крачета и какво мислите казадокторката? "Аааа, ама защо не сте го правили това упражнение?". Аз казвам "ами не сте ми казвали да го правя" - "еее, как, трябва да го правите". Имам и свидетел, че нищо такова не ми е казвала, ама ми се отщя да се разправям. Случайно се запознах с една мама, която е при нея с януарско бебе. Казах й, че не съм доволна, а тя се учуди, защото пък е много доволна, всичко й обяснявали. Оказа се, че е попаднала при нея чрез позната докторка. Нищо ново под слънцето. Но иде юни, ще я сменям.

Георги и той по няколко пъти на ден ми прави някакви стачки, но и на двете гърди. Писка, дърпа се, удря с ръчичка. Изправям го да се кротне и предлагам същата гърда, а ако пак се нервира, предлагам другата (по принцип кърмя само от едната страна на хранене).

Въпрос към момичетата, които само кърмят - правят ли вашите бебоци голяма нощна пауза? При мен това е гигантски мираж, откакто се е родил малкия, нямам спане по-дълго от 3ч. накуп и то е привечер. Направо завиждам на тези, на които им дават да спят по 4-5 чАса  Simple Smile

Спокойна нощ ви пожелавам Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 141
Здравейте момичета sohappy
Почти безобидна  smile3501 благодаря ти за прекрасната тема  newsm51
Аз се завърнах преди малко от Бургас   car003 добре ми дойде пътуването и разнообразието, а и разбира се срещата със семейството ми.
Много сте изписали ще се върна да ви прочета  Hug

# 51
  • Мнения: 591
Ох,момичета явно за всички днес не е ден.Боряна от сутринта измъчи и мен и себе си.Спи и се,но спи по 20мин и се събужда,реве и иска пак да спи ,ядене на два часа и това от 6:30 сутринта...вече съм труп. Shocked Tired

Безобидна,sunny_shine, дано бързо се оправяте всички  Hug Hug
Demetrija, мойта бебка спи по 5-6 ч, но не винаги, а когато спи по -дълго е в различни часове.. или от 21 до 3 през нощта,или ще спи от 1 до 6 сутринта.
Кръстева, добре дошла.Тайно ти завиждам...Бургас е и моят любим град, нищо че родният ми такъв е на 500 км от там  Wink

Да ви питам, някой ползва ли бебешка пудра? Имам около кило и половина, но още се чудя дали да пудря дупето на Бобка.С кремчета ни е добре за сега, та май за лятото ще ги оставяме  newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 2 130
привет момичета.
С това ужасно време направо е кошмарно. Как няма да са нервни бебоците ни.

sunny_shine и почти безобидна много  Hug и бързо да се оправяте .

 demetrija моят по едно време правеше някаква пауза от 4-5 часа- хапваше в 8, заспиваше към 9 -10 и после се будеше към 1 часа пак, но тук от 2 седмици пак си подхвана 3-те часа и не пропуска.

Аз да питам също кърмещите майки дали имате наблюдение да ви намалява кърмата около датата на раждането. Забелязах че когато трябва да ми идва като чели ми намалява кърмата. На мен все още цикъл не ми е идвал, но забелязвам това, После си тръгва нормално, дори по силно.

thea  за спрея за косата- незнам дали действа. Не се сещам да го пръскам много редовно, но като чели косата не ми пада  много, но аз постоянно я държа вързана, че ми пречи сега с бебчо.

# 53
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!
Скрит текст:
Безобидна Бързо да се правят хубавиците. Наистина много нанагоре ти дойде. Hug
sunny_shine Миличките. Дано мине без много рев и бързо да се възстановите. Hug
sunny:*kiss Хубавото на тези стачки е че бързо отминават. Ние вече не стачкуваме. Wink
demetrija На твое място бих сменила педиатърката. Peace
duceto Кремчето за дупе ни е достатъчно и не слагам пудра, но нищо не пречи да пробваш. Peace
guerry Знам, че кърмата намалява малко преди да дойде цикъл, но аз нямам и не ми е намалявала.

# 54
  • Мнения: 2 141
Добро утро
Flower Fairy - благодаря за прекрасната закуска (аз бих махнала само кроасана)   bouquet
demetrija - относно педи-то ни - аз също съм чувала "ааа, ама как, трябва да го правите", а в същото време на мен ми е първо дете и никой нищо не ми казва. Ние няма как да гадаем какво трябва да правим и какво не трябва
А относно спането снощи заспа в 23.20 и днес стана в 07.20. От известно време съня е 8-9 часа и вече пропускаме 2 хранения вечерта.
Мамии ползвали ли сте pufies fashion collection? Впечатления? Вчера реших и купих един пакет да ги пробвам  newsm78
Ето така искаше да клюкари Мони в мол Плаза в Бургас и леко му вдигнах облегалката само докато разгледа
Скрит текст:

# 55
  • Мнения: 18
Добро утро! Аз намирам свободна минутка за да попиша Simple Smile Вчера бях по изпити и не ми се отдаде възможност book И моята Ади беше странно напрегната:(
demetrija аз имам абсолютно същия проблем с педиатърката. Все едно прочетох собствените си мисли  Laughing За сега не мисля да я сменям,ще я почакам да видя до кога мисли да я кара по този начин. Решила съм преди всяка консултация да съм бетонирана откъм информация и ако се налага аз да я "ръчкам" Grinning
Почти безобидн@ да разбирам ли,че снимката е ОК и ще ти свърши работа? Grinning Ще ми се вече да я махна от онзи сайт, но не знам дали с това няма да попреча за включването и в колажа  newsm78 Скорошно оздравяване вкъщи fingerscrossed
Момичета има ли някоя от вас,която не кърми и е само на адаптирано? По колко мл. давате,ако има такива..Simple Smile
На всички,болни,недоволни и с някакви други оплаквания..  Hug  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 141
k-balu Мони е само на АМ - аптамил 1 бъркам 150 мл вода с 5 м.л. мляко, но давам само 130-140 мл той сам си показва кога е готов, но 150-то мл ги давам целите само на последното хранене, т.е давам му 10 мл повече защото не се буди за 2 хранения Simple Smile
А ти как даваш?

# 57
  • Мнения: 18
Кръстева много сте сладки пу-пу  Party Пуфис ползвах само мостра дадена ми,когато родих Ади..не съм доволна,струва ми се че пропускат. Ползвам си само Памперс и като чели за сега нямам оплаквания Simple Smile
Ми аз давам Нан на 120 мл вода 4 лъжички и това идва някъде към 130 мл в готов вид. Ади ми е доста капризна на ядене и то не са почивки разходки..Всъщност по колко е нормално да хапват?Скоро прави 3м,а аз още се помайвам. А и това с храненето по 6 пъти до кога? И тя като твоя Мони е поспалана и понякога я будя(а казват остави го да спи детето), но как като знам че вероятно е и гладна

# 58
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добро утро, дами  Hug

Flower Fairy, мерсаЖ за закуската Simple Smile

Кръстева, мно'о готин Мони  Hug

 k_balu, снимката съм я свалила и чакам още хора, ако искат да се включат в близките 2-3 дни ... Ако не ми се пратят други снимки, преправям колажа и качвам новия Simple Smile

А относно АМ и количество: има две "формули" ... 1/ месеците на детето * 10+100 т.е на 3 месеца 130 мл. ..., ама никъде не прочетох при колко хранения, защото дневното количество ще е различно при 5 и при 6 хранения ... На мен най ми допада теорията според, която количеството АМ трябва да е съобразено с теглото на бебето, а не с месеците ... Изчислява се по следния начин: теглото на бебето*150/на броя хранения т.е, ако бебето е 5 кг*150=750 мл. е дневното количество, ако се храни 6 пъти - по 125 мл., ако се храни 5 пъти - по 150 мл. ..., но пак си зависи колко иска да хапва детето ... И да не се надвишава 1000 мл. общо дневно количество. Аз поне съм стигнала до извода да не насилвам с храната - колкото, толкова ...

Последна редакция: чт, 15 май 2014, 08:37 от Почти безобидн@

# 59
  • NE
  • Мнения: 10 999
Кръстева От закуската няма да върна нищо. Grinning Голям глад ме гони с кърменето, а си върнах теглото. Thinking
Аз ползвам Пуфис, но класическия вариант и ми се видя по-хубав от дизайнерската колекция като изработка. Почнах и турския памперс и все Пуфиса ме влече.  Laughing
Много сте хубави с Мони. Heart Eyes Ние също скиторихме вчера в Grand Moll Варна и там слагаме на шасито коша за кола и Вилито умира да се радва на шарениите и да гука с пълно гърло. Joy
k_balu Всички снимки ще свършат работа на Безобидна. Peace
На мен ми казаха в родилното следното за АМ:
10- ти ден = 100 мл. + 10 мл. за всеки навършен месец. Тоест за 3 месец = 130 мл. Peace
Най-добре следвак схемата на кутията АМ. Peace

Вилито вече е друго човече. Поревава си, но от инат и коликите поотшумяха значително. newsm44
Вечер трудно се приспиваме до 23-24 часа, но спинка до 5-6. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт