Топло слънце вече грее, ФЕВРУАРЧЕ сладко ни се смее!

  • 20 588
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 141
Добро утро момичета Hug
Elefteria
Цитат
Кръстева, това с яйцето направо ме разби. Я бабата да каже какво точно му прави и как разбра, че Мони е урочасан newsm78 Аз цял живот твърдя, че не вярвам на такива работи, но в последно време осъзнавам колко много вярвам, просто не искам да си го призная Very Happy
Да ти кажа честно, аз никога не съм вярвала в такива неща. Още преди да се роди Мони обаче повярвах. Ето как
Скрит текст:
Когато бях бременна в 8мия месец с Мони, се уплаших много /няма да изпадам в подробности/ и моят мъж и семейството му настояха да ида да ми леят коршум. Никога не бях ходила, но въпреки това, двамата под ръчичка отидохме при въпросната баба. Ля ми коршума и ми каза страховете ми - да спра да си мисля, че мирише на запалено, да спра да проверявам вратите
, от кучета да не бяхам и се засмя дори за насекомите /имам ужас от пчели и оси/. Та така бабката позна /или видя не знам/ най-големите ми страхове. Повярвах ѝ, нямаше как.
След като се роди Мони обаче повярвах и в уроките. Мои близки дойдоха да го видят когато беше на 10 дена и като си тръгнаха у дома настъпи малък ад. Зълва ми взе едно гащеризонче на Мони и го занеси бабата да го обае. Еми момичета Мони ми заспа в ръцете, а в този момент Женя /зълва ми/ ме набира по телефона и вика "Заспа нали, айде остави го в кошарата вече". Shocked
От къде знаеше, че е заспал, а и че е в ръцете ми. Това се повтори още веднъж. И вчера беше третия път.
Съжалявам, че бях малко дълга, но исках да ти кажа как аз повярвах.
А иначе яйцето се чуква в купичка с вода и двете трябва да са държани на стайна температъра на хладно, но не в хладилник. И бабата приказва нещо не мога да чуя и хвана какво, но приказва докато почуква яйчето в 4те посоки на купичката. След това яйцето се чупи във водата и ако излязат мехурчета значи има уроки. Случвало ми се е да ида на място и да му чукне яйце - нямаше, но вчера каза, че купичката е била пълна, а уроките са от близки хора, от несдържана радост.
И пак веднага вчера се успокои и заспа. Имам и свидетел мама Cveti88 беше с нас, остана със зяпнала уста

Феичке 36,6 е нормална температура при бебетата - дори направо си е идеалната   bouquet
Ние се оправяме и излизаме на разходка. Хубав ден от нас момичета   bouquet

# 691
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Добро утро, дами  Hug

За кг. на бебетата: Simple Smile И ние сме фини  Joy Преди 2-3 седмици беше 5 кг. ... сега да е най-много 5400-5500 Simple Smile

За разходките: имаме от тази седмица само 2 разходки, заради жегите ... Излизаме сутрин в 7, за да заведем каката на ДГ ... Имаме към 30-40 мин. път в зависимост от това с какво темпо ходи каката Simple Smile А си е и далече -> 2,5-3 км. После до към 9 сме минали през магазина и сме се прибрали; храня я и започвам:  newsm79 wash hang 1dishes newsm64 ... уф Simple Smile По обед спииим и двете на голямата спалня Simple Smile След обяд излизаме или към 17, ако е хапнала преди това, или към 16,45, за да я храня до градината Simple Smile и след като приберем каката, минаваме през парка и се прибираме към 19,30-20 ...

Кръстева, баба ми, Бог да я прости, когато бях малка, ми баеше на челото, когато не се чувствах добре ... Аз сега, от време на време, го правя с малката, а и с големите, когато са неспокойни и се усъмня, че са урочасани ... Не знам дали вярвам, но е факт, че след измиване на очите със студена вода и баене се успокояват ... Уж са "бабешки деветини", но баба ми е казвала, че думичките се предават в семейството на първородната дъщеря и само тя може да постигне успех с тях ... иначе са просто думи и казани от друг - не действат Simple Smile Даже звучи "вещарско" ...

Лек ден!

# 692
  • Мнения: 2 141
Да, така е Безобидничке. Знам, че не всеки може да бае и че си има начин да се предадат /подарят/ или да се откраднат думите. Все едно, но определено помага на Мони. Hug

# 693
  • София
  • Мнения: 2 130
 едно време и моята баба баеше много. За уплах с един шал и конец и все не разбирах как този конец така се местеше , но факт че винаги ме оправяше. За уроки тя пък баеше с въглен.
Аз много хващах уроки и постоянно ми баеше. Помня как имах невероятни главоболия, повръщания и какво ли не и без нищо да пия като лекарства , само с баенето на баба ми се оправях.
Знам че може да се предава на момиче, което още не имала цикъл и на мен седна жената да ми го предава, но аз после ги загубих думите, а и ми дойде и така си остана непредадено.
Аз хич не вярвам на разни врачки и подобия, но е факт че си ги има  тия уроки . Аз например забелязах че много моя близка приятелка ми урочасва детето. Всеки път много му се радва и после са едни гърчове, едно реване, чудо. Мия очи, какво ли не правя доде се успокой.

# 694
  • Мнения: 554
Ох, много ме запалихте с това баене. Само трябва да си намеря една баба. Миналата година исках да водя синът ми при една баба в Костинброд (че ми е най-близо). По-точно аз го заведох, но се оказа, че бабата починала Sad
А иначе си мислех, че не вярвам, защото цялото ми семейство е от неверници и ми е насадено, че такива работи няма, но в последно време осъзнавам, че си има нещо.

Аз да се оплача колко съм бясна #Cussing out

В понеделник правих поръчка в пакостник.бг и до момента ми я няма, а в сайта пише, че за София доставят за 36 часа, те ще минат 36 дена още малко tantrum
Обадих им се, а девойката ме прати сама да си търся пратката при куриера, като ми издиктува номер на товарителница  Shocked
Естествено се поскарахме, а да не говорим, че като им погледнах сроковете за доставка ми направи впечатление, че България се дели на 2: София и провинция smile3556
Свързах се с куриера, а той ми заяви, че утре ще дойде, защото имали пробллем с превозното средство. Не, че ми е спешно, козметика поръчвах, но да се бяха обадили да кажат поне.
Сега ще ги зачакам да се довлекат до нас и ще откажа поръчката.
Повече няма да поръчвам от там red
Междувременно поръчах от друг сайт

# 695
  • Варна
  • Мнения: 72
Аз открих Америка  ooooh! моето  дете се е скубало косичката , защото го е сърбяло  , поразрових се и видях че най вероятно го е ухапало комар , намазах го с фенистил . Надявам се да го облекчи  , че иначе без коса ще остане  Laughing
  за уроките аз също вярвам в тях . На мен са ми  казвали , че урочасват онези който се взират прекалено дълго в очите на детето . Затова като забележа нещо такова  , обръщам детето веднага в друга посока  , е не винаги помага но не е излишно да го правя  Wink
 за ушите изрично ЛЛ ни забрани да бъркаме навътре , почиствам само ушната мида с клечки за уши след баня

# 696
  • Мнения: 2 141
djoia - не го знаех това, ще го имам в предвид / за втренчения поглед в очите / благодаря Hug

# 697
  • Мнения: 368
Привет,мами и бебчета:)
Тачи ,няма за какво да се извиняваш за темата "проблемно забременяване и бременност".Нали форума,а и сайта изобщо са за споделяне на мнения,оплаквания,преживяни моменти-добри или тежки,съвети и т.н.Наскоро четох,че БГмама е най-популярният сайт в България-никак не ме учуди това.В т.нар."развити демокрации" като щатите например,почти всички ходят на психоаналитик,където дават луди пари.По мое мнение не че имат нужда някой да им каже как да се чувстват или тълкува емоциите,ами по-скоро да ги изслуша,без да ги прекъсва.Нали всички ние все по-рядко и все по-малко общуваме,комуникациите ни са главно виртуални-социални мрежи,сайтове за запознанства ,скайп и др.Напоследък да намериш някой,който да те попита искрено как си или да ти изслуша търпеливо споделената болка си е цяло събитие.
За косопада-хммм,започнах лееееееко да се притеснявам.Преди месец смятах,че е от сезона,ама сега сме вече средата на юни и продължавам да хвърлям по една топка коса на ден-със сигурност е от кърменето.Не мисля да се отчайвам,каквото стане,все ще имам нещо по главата докато дойде времето на захранването ,надявам се. Така,че до тогава ще си се скубем трите дами у дома/ мама,бебе и котката/ newsm78
Елефтерия-аз също поръчвах доста от този сайт.Започнах още края на януари-исках да приготвя някои неща за бебето преди раждането,/легло и скрин за дрехи,комплект за изписване и т.н/,които след изписването ми от болницата трябваше да са готови.В началото-т.е първите 2-3 поръчки нямаше проблеми,всичко пристигаше навреме-мах.48ч. ,обаждаха се да ме питат ако нямат желания от мен цвят ,примерно,дали искам друг и изобщо всичко беше ОК. После явно решиха,че съм вече "зарибен" клиент и могат да си правят каквото на тях им е удобно.Забавиха ми активната гимнастика с 10дни,а едната доставка трябваше да стане по празниците около 6ти май-не сметнаха за нужно дори да ме уведомят ,че куриера им не работел тогава.Бях също като теб бясна #Cussing out Вдихнах телефона и така се разкрещях,че можеше да ме чуят от Варна до София сигурно и без него #2gunfireКазах им,че ще откажа поръчката и повече не само нищо няма да поръчвам,ами и ще се постарая всичките ми познати да разберат как си лъжат клиентите.На другия ден сутринта доставката беше направена,но въпреки това едва ли вече ще купя нещо от тях Crossing Arms
Ноктите на ръцете режа с бебешка ножичка ,на краката-само палците.Винаги е голяма борба,по 2-3 пръста най-много на един път-ритане,мятане на ръце и изобщо ужас #Crazy #Crazy
Ушите ги чистя леко с бебешки клечки ,леко напоени в бебешко олио-така ме посъветва педи.
И ние сме по разходки сутрин или вечер по хладното,иначе се изпотява малкото гущерче и ме е страх да не изгори.
Лек ден на всички  bouquet

# 698
  • NE
  • Мнения: 11 001
Не издържах и реших да споделя творението ни. Heart Eyes Има още бебоци за добавяне, което прави колажа още по-прекрасем. newsm76 Ей февруарчетата освен, че са правени с много мерак и любов са и най-красивите деца. Two Hearts
Скрит текст:

# 699
  • Мнения: 2 141
Браво Феичкеееее, на каква програма ги правиш в тези рамки - страхотно ееееееее  bouquet

# 700
  • Мнения: 554
Малииии, много порастнали тия бебчовци Heart Eyes Големи са сладурковци

Феичке, колажа е страхотен  love001 smile3501 newsm51

Нели, и аз от бременна пазарувам от тях, но това им беше последно. Явно наистина си мислят, че като вече си им редовен клиент вечно ще останеш такъв #Crazy

# 701
  • NE
  • Мнения: 11 001
Кръстева Това е сайта. http://www.photovisi.com/ Безобидничка прави другите колажи на нея, но понеже модела позволява много малко снимки се наложи да пипна с Photoshop. Peace
Елефтерия Уф че гадно държание от страна на Пакостник. Аз само веднъж пазарях и нямах оплаквания, ама при теб е ужасно. Confused

Радвам се че харесахте колажа. Hug

# 702
  • Мнения: 37
Много хубав колаж и как иначе при тези прекрасни бебчовци Hug
Днес купих лепенките против комари,че ни изядоха тия гадове и гела на Бочко за след ухапване. Аз и каката ни сме целите в едни огромни пъпки,които сърбят ужасно.Намазахме се и двете и сърбежа след малко спря.Бебона има и тя две пъпки по крачетата,та мазнах и нея. Та препоръчвам това гелче,за който се чуди какво да вземе. А за лепенките ще споделя,като ги изпробвам няколко дни.
Хубав ден от нас!

# 703
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Леле, Flower Fairy, страхотен, страхотен колаж  Hug Hug Hug

# 704
  • Мнения: 1 096
Цветенце,прекрасен колаж,аз нещо съм проспала момента и не ти пратих снимка.Ако не те затруднявам,пиши дали да ти пратя.Вили е прекрасен и не се притеснявай,че спите заедно-важното е и двамата да сте наспани Hug

Елефтерия,много неприятно с тоя Пакостник,добре си ги подредила

Кръстева,ти ме разби с историите за уроки.Дари точно в деня на изписването плака много след като си тръгнаха едни приятели.Майка се обади на някаква жена и тя прибая,Дари се разхълца и заспа.Та има нещо вярно.И аз вчера си получих лигавничетата и са много сладки.Още веднъж благодаря Hug

Момичета,преди една година на този ден разбрах за Дари,такова вълнение беше.Малко по-късно ще кача традиционната снимка Simple Smile
Нещо тия дни ме е хванала една сдухания.Уж няма причина,но няколко сутрини се будя в 6 и няма мигване,едно напрегнато ми,все ми е свит стомаха.Много неприятно.Трябва да се стягам,че не може така.В тази връзка знаете ли дали може да се пие валидол при кърмене

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 17:48 от magyg

Общи условия

Активация на акаунт