Яхнали метли, фу4им по немските земи! 185-та НЕМСКА тема

  • 59 437
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Яна, прекрасна снимка!
Разбира се, 4е си добре дошла! Hug
Едно интегриране в нова държава не е фасулска работа, въоръжи се с търпение!

Сбъди, добро сърце имаш, мда! Grinning

Сифони на пода на баните няма, защото си ги има в душ-кабините и ваните, на мен ли4но не ми е липсвал, забърсвам с един моп Wink или мокра кърпа и... готово! Mr. Green Темата за сифоните се появява 4ат-пат тук, може би сме свикнали с т.нар. мокра баня в Бг, там по4истването на банята обикновено проти4а по друг на4ин, след като целият под е във вода.

# 721
  • DE
  • Мнения: 9 068
И на мен сифона ми липсва  Tired Особено когато детето се къпе и след това трябва да подсушавам почти цялата баня  Grinning А особено ми липсваше когато трябваше да изпера една пътечка 70-100, която не искам да нося на автомивка  Crossing Arms

# 722
  • Мнения: 1 262
Именно. Така съм свикнала. Мокря цялата баня и после изтърквам с прах за пране, след това изплаквам. Тоалетната чиния отвъншната страна, сега чистя с мокти кърпи Crazy.

Яна, аз също съм от  скоро тук, малко извън Мюнхен. Добре дошла Hug

# 723
  • Мнения: 196
Сбъдваща мечти това е много добра бизнес идея.
Магазин за домашни потреби "Бг домакиня"   Joy
При първа покупка, подарък наръчник "Как да почисти банята ако няма сифон"
 Laughing
Благодаря за линкове  Wink


fiolio и bibitka  Благодаря  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 11:38 от iana_palanska

# 724
  • Варна
  • Мнения: 750
Благодаря на всички за отговорите, наясно съм, че без език не става нищо, за това сега го уча.  Обяви за работа гледам в една фейсбук група, в която добри българки помагат на такива като мен да започнат от начало в Германия, но там обявите са все за чистачки и болногледачки. Въпросът ми беше възможно ли е с българско образование, без стаж по специалността да те вземат на работа(с добър немски)? Ако не е проблем ще споделите ли вие с какво се занимавате  newsm78

# 725
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Мдааа, и на мен ми липсваше в началото мопа  Mr. Green и сифоните  Mr. Green Като се сетя що вода изливах в София, докато изчистя банята  ooooh!
Но се образовах с това филмче, не се смейте  Blush https://www.youtube.com/watch?v=yfwUarHGNi4
И сега банята блести за нула време, чак не мога да повярвам, колко малко време трябва за поддръжка. Дайте шанс на микрофибърните кърпи и немските подочистачки (не знам как се казват) Peace Joy
ПП. О, забравих, че и Доместос ми липсва много  Party
И да попитам, възможен ли е Ausbildung по друга специалност, при положение, че имаш магистърска степен по друга специалност Thinking newsm78
И много ли ще е странно, да започнеш такова нещо на 40+ Blush newsm78

# 726
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Въпросът ми беше възможно ли е с българско образование, без стаж по специалността да те вземат на работа(с добър немски)?
Трудна работа би било, дори и в браншовете с по-голям недостиг. Стаж е желателен, всеки студент, който завършва тук прави практика/стаж по фирми, дори и след завършването си не е рядкост да стажува...Студентите по медицина правят т.нар. практи4еска година.

Аусбилдунг принципно е възможен на 40, независимо предишните ти квалификации, но не съм запозната с големи подробности.

Кова4ева, защо ти липсва Доместос- има го по немския пазар... newsm78

# 727
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Кова4ева, защо ти липсва Доместос- има го по немския пазар... newsm78

Има, но не е като нашият. Този тук е само за тоалетни, а този в България е като гел и става за всичко - от белина, през отстраняване на мухъл и универсален препарат за почистване на повърхности, поне аз го ползвах за всичко, чисти перфектно Peace

# 728
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Я погледни този, съдържа белина, подходящ е при мухъл, избелва пране, може да има и гелообразен вариант.

# 729
  • Мнения: 9 462
kovacheva,
благодаря за филмчето,  но и на мен ми липсва сифона. Искам като измия с препарата след това да изплакна и с вода, а не само да забърша с кърпа отвънка - седалката на тоалетната, мивката и т.н. Ама, угодия няма. Като си купя тук къща (след около 100 години), тогава ще си направя сифони навсякъде. Лично аз не държа банята да ми е сухо помещение и килими и черги не ми трябват. Искам сифон, отдушник и да не се задържа влага. Защото сега имаме прозорец без вентилатор и се налага непрекъснато да е отворено, за да не се задържа влагата вътре. И това без да чистя всеки ден и да изливам кофи на пода Laughing, което и не правя.
Извинявайте за отклонението.

# 730
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 489
И аз имах носталгия по въпросните бг мопове, но намерих в ебей, китайски за жалост Simple Smile поръчах и не са много здравички, но пак стават.
Бях си харесала този:

http://www.dr-doit.de/

немски е, но така и не успях да си го поръчам от техния сайт Sad
Не знаех, че Лайфхайт имат подобен моп, може би ще го пробвам.

За мен са също адски практични този вид мопове, бързо се чисти с тях.

Тези дето са като с кърпа, как ги чистите по време на почистването, трябва да се свалят, да се плакнат и т.н.,а после в пералнята, но една врътка за един парцал Sad

Без такъв моп като гъба и баня без сифон, неочаквано "добра" комбинация, поне за мен

# 731
  • На зелено
  • Мнения: 660
Здравейте,

Някой беше попитал за признаване на професии и дипломи, давам линкове за проверка

http://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/en/index.php
http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/hochschulabschluesse.html попълваш степен на образование и специалността  Peace

Iana, страхотен модел и снимка  Grinning

# 732
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Обяви за работа гледам в една фейсбук група, в която добри българки помагат на такива като мен да започнат от начало в Германия, но там обявите са все за чистачки и болногледачки. Въпросът ми беше възможно ли е с българско образование, без стаж по специалността да те вземат на работа(с добър немски)? Ако не е проблем ще споделите ли вие с какво се занимавате  newsm78

ами гледаш на грешното място.
ако искаш по специалността, то гледаш специализираните портали, правиш си регистрация в xing и така. ако някоя компания много ти импонира правиш инициативно кандидатстване.

с някои специалности дори и с немска диплома и с перфектен немски е трудно да се намери работа. без стаж е трудно, но зависи от сферата и от града.

Скрит текст:
при подобни въпроси като споделим, че е трудно, понякога е много дълъг процес и т.н. и ни се отвръща, че не желаем да помагаме и сме злобни домакини и т.н.
затова сме се научили и сме дипломатични  Simple Smile
без немски - или си супер желан специалист, или бачкаш в инт. национална компания на високо ниво, където езикът е английски. това за финансовия сектор.
при програмистите, напр. е друго, там може и с английски да се кара в началото.

аз имам немска диплома. скоро кандидатствах на едно място с немската и дипломата от Бг (хуманитарна). нямам още резултат.
т.е. нямам опит с кандидатстване с бг диплома, който да мога да споделя.

знам, че медицинското образование го признават, но незнам дали става чрез изпит или по друг начин.

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 16:28 от asyalein

# 733
  • Варна
  • Мнения: 750
Мерси за отговора, да явно не гледам където трябва. Много бързам май, още уча езика, а искам ако може и от България да тръгна с готова работа  Laughing май няма да ме огрее, трябва си време, ще се радвам да споделяте опит, сигурна съм, че ще имам и други питанки по-нататък  Hug

# 734
  • Мнения: 2 070
Rovaniemi Благодаря за линка   bouquet

asyalein и на мен ми беше полезна  Wink

Общи условия

Активация на акаунт