Черна коса, изрусена с блондор

  • 34 033
  • 122
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 991
Шок е да се събудиш руса , ама не са те държали вързана и да се изрусили на сила . Обезцветяване му се казва на процеса на сваляне на боя , не на изрусяване , разликата е огромна. Моята коса е светла и е изрусена , защото имам бели косми вече и изобщо не е изгоряла, естествено не третирам с блондор . Драстичен различен цвят на косата няма как да ти отива . Блонрода и къдренето горят най-много .

# 106
  • Мнения: 171
Е аз преди това нямах боя, бях с естествената коса, което с блондора си е чисто горене на косата в крайна сметка. Да, не са ме държали насила, но и не ми обясниха какво ще правят и какъв ще е резултата, дали ще ми изгори косата и т.н. А аз нямах и представа за последствията, чак като се прибрах вкъщи видях резултата. Общо взето си бях опитно зайче, но по мое съгласие. Както и да е, започнах да свиквам горе долу. После ще видя каква "прическа" ще правя на това изгоряло за да дам някаква форма на косата. Тя накрая даже се разсея и си заплете сешоара в косата ми, представяш ли си? Бързаше да си ходи явно. Наистина съм много зле да изтърпя всичко това и да си съсипя косата знам. Сега се постригах на етажи, въпреки че от години не съм била, защото не отива на моята коса, но исках да клъцна повече изгоряло. Аз се примирих вече, че ще имам отново жива и здрава коса след това съсипване, в момента даже не знам как расте, на посоки. Гледам напред и това е. Успокоявам се, че евентуално след години, поне две ще се съвземе от това изрусяване и ще стигне до рамената поне (като изрязвам изгорялото). Расте си бавно, по 1-2 см на месец, затова съм песимист и въобще забравих за онези стари снимки, които имах с дълга, гъста и хубава коса. Ефекта на този блондор върху косата ми оказа доста драстично влияние не само върху косата ми, но и върху психиката ми и самочувствието. Аз съм малко лабилна и такива резки промени и грешки ме объркват + изгарянето на косата. Никога не съм имала изгорена коса, това ми е за пръв и единствен път, ако успее да се възстанови, защото ще трябва много време и дотогава ще си ходя шарена в главата. Честно, никога не съм правила толкова голям гаф с косата си. Знам, че ви омръзна да ви опявам и да хленча, разбирам ви. Но аз съм сантиментална и само човек, който е такъв може да ме разбере. Затова не очаквам разбиране във форума. Особено от жени, които всеки месец си пльокат разни работи в косата, изрусяват се, та кичури, бои и тем подобни и следват някаква "модна тенденция". В интерес на истината много малко чернокоси по природа жени се изсветляват. Това го правят предимно кестенявите. И отчасти русите (макар че на тях става с бои). Затова казвам, че разликата при мен е огромна и се получи солидно изгаряне на косата. Ако бях отишла на истински фризьор първо щеше да ме посъветва (какво ми отива на лицето и т.н.) и щях да се изсветля макс. 2 тона - тоест желаното от мен още в началото кафяво, това което исках и при тази, защото видях, че с бои не мога да стана този цвят. Обаче тази патка, хем и показах снимка, ме изруси до "екстремно русо"! На моята черна коса? И само дето ми я изгори до основи. И накрая ми вика, е.. малко русо сега за разнообразие. И другите дни като гледах как святка косата ми от русо ту в оранжево и се обадих да я попитам какъв блондор е използвала и като прочетох в интернет, че той сваля до 7 тона? Как мислите се почувствах. Съсипана, с изгорена коса и умряло русо, което даже не съм искала! Затова си казах вече, че повече на фризьор няма да отида. Единствено за подстригване, макар че и това мисля вкъщи да го правя. Не искам вече никой да пипа косата ми или каквото е останало от нея. С изгорена коса времето минава много бавно... преди не усещах кога ми растеше и даже не се замислях, обаче сега постоянно се гледам в огледалото и гледам колко е израснала... и направо се отчайвам. Постоянно си пипам корените колко са меки и гладки, а надолу суха и твърда. Възстановяването наистина е бавен процес и затова мисля поне година и половина, даже две докато израсне и се възстанови напълно. А кога ще си възвърна предишната дължина вече не знам. Честно казано, вече забравих как изглеждах преди един месец. Бях тотално различен човек. Сега... нз как да се опиша. Хубаво, ако беше само подстригването ок, съгласна съм и с коса до врата, не е проблем. Но изсветляване, това вече е друга бира, тотално се променя струкрурата на косъма, накъсва се, изтънява и става податлив на атмосферните влияния. Това се случи с мен, а имах наистина здрава и гъста коса, много добре поддържана. А сега е слама.  Още се чудя защо отидох и си направих този експеримент, като даже въобще не мислех сериозно да отида, просто едва ли не на майтап, а това изрусяване се оказа сериозно нещо и процедура. Аз си мислех, че е като боядисването. Само, че мислих, в минало време. Sad знам, че ще ме сметнете за тъпа, така е.

# 107
  • Мнения: 171
Една фризьорка даже ми каза, че този блондор, който съм използвала и тя го е ползвала преди години, го разреждала и е карала клиентките да идват по няколко пъти, защото е страшно силен, а тази ми го изсипа целия на главата. Първо по дължините и после директно върху главата. Разнесе го като каша, остави ме за 10 мин с него видях че почнах да светлея и после ме изми и като се видях в огледалото.. светло руса? Щях да припадна.  Прибрах се вкъщи и започнах да плача и плача... вече не исках никакви цветове, а просто да си върна старата коса, но разбрах, че тя е безвъзвратно загубена вече. Sad чак тогава разбрах, че съм я изгорила и направих разликата между боядисване, леко изсветляване и "екстремно руса" изгоряла коса. И пак... си я гледам и питам себе си, а и фризьорите кога ще порасне? Колко време ще мине? Дали ще бъде същата като преди или вече видоизменена от екстремното изрусяване. Аз си мисля, че вече ще е променена след такава драстична процедура. Още се питам защо го направих, като съм толкова чувствителна на такива промени. Този експеримент ми изяде съня.

# 108
  • Мнения: 83
......Аз съм малко лабилна .....знам, че ще ме сметнете за тъпа, така е.

Аз съм една от тези дето "всеки месец си пльокат разни работи в косата, изрусяват се, та кичури, бои и тем подобни и следват някаква "модна тенденция" - това според твоята представа за жените, които знаят какво искат и знаят как да го постигнат (за разлика от теб). Държа да ти кажа, че моят избор е такъв, не с оглед на някаква модна тенденция, а с оглед на лично усещане и възприятие. И не, не се оправдавам,че имам хубава и поддържана руса коса.
Считам, че е крайно време да си обърнеш внимание на личностните проблеми (за които сама споменаваш) и да спреш да съжаляваш за минали неща. Да, обезцветили са ти косата и не, не си била руса. Вероятно косата ти е била патешко жълта, проскубана и прочие. Възможно е. Това повод ли е вече един месец да драматизираш и да се жалваш? Косата расте. Косата не определя твоята същност. Проблемът ти не е в косата (това ти го казвам с приятелски чувства).
Вземи се в ръце и спри да се тормозиш. Същевременно спри да правиш генерални заключения за жените, които имат руса коса. Обидно е твърде силна дума в случая, но е най-малкото неприятно да се четат умозаключенията ти.
Надявам се да вникнеш в думите ми и да разбереш, че нямат негативен оттенък  Peace

# 109
  • Мнения: 559
Ами може би понася третирания, но да са направени кадърно. Имам здрав косъм все пак. Но това изрусяване беше от черна да се събудиш директно руса. Нали знаеш (предполагам) имаш повече опит в тези неща и ти е ясно, че това страшно изтощава косата, когато няма преход. Тези неща ги разбрах след като се прибрах вкъщи и разрових в интернет за изрусяванията, но вече беше късно, бях го направила. Аз свалих 7 тона от раз (в един фриз. салон ми казаха даже, че това е максимума, който съм направила за руса коса при мене и сега трябва да я оставя да си почине). Можех да поддържам русото с боя, но предпочетох да си възвърна естествения цвят.
 П.С. - не ме притеснява факта, че се изрусих, веднъж в живота ще го преживея.  Laughing Аз не съм от тези, които често се боядисват, изрусяват и киснат по фриз. салони. Кофти ми стана от друго, че си развалих хубавата дълга естествено черна коса, от този пусти мерак за "някаква" коренна промяна, която, както и предполагах ми се отрази негативно, отколкото да ме зарадва. Никога преди не съм правила толкова драстични неща с косата си, да не говорим за изрусяване. Аз просто не съм за такива неща, но сгреших. Както и да е, случва се. А и че не се информирах предварително за тези неща малко ме е яд, като си мислех, че е фасулска работа, но се оказа, че съвсем не е така. Иска си много грижи и поддръжка русата коса.
Просто ми е мъчно и милея за хубавата си, черна косица.. заради това досаждам тук, не ми обръщайте внимание. Но до няколко месеца ще я сменя и ще престана да ви досаждам.
Вие явно, потребителките във форума имам предвид доста често третирате косите си, за вас това е рутина, но аз не съм такава и за мен това си е направо шок, да се събудиш изведнъж руса  Rolling Eyes. Но аз сама си го реших и направих и ще си сърбам попарата  Grinning. Предполагам, даже съм на 90% убедена, че ако бях отишла в истински фриз. салон, а не в долнопробна "бръснарница" с извинение, резултата щеше да е съвсем различен и нямаше да се оплаквам по форумите. Даже нямаше да ме посъветват изцяло да се изруся, ами някой кичур, ала бала. А това което направих е все едно да си купя един блондор от магазина (от най-силните) и да си залея с него косата. Горе долу нещо такова се получи, само че не вкъщи. Заради това ми е криво   Sad 
Ай стига глупости вече Simple Smile станах руса от раз и то от коса боядисвана с години в много тъмно кафяво и то без никакъв преход или кичури! Приеми факта че просто при теб по една или друга причина не се е получило и престани да го мислиш! Както ти казаха вече проблема не е в косата ти, а съвсем другаде ...

# 110
  • Мнения: 171
Да, проблема е в мен. Всъщност, това което никой не казва и пренебрегва е факта, че веднъж деформирана (а аз наистина имах много гъста и жива, здрава коса, дълга, непипана от такива химии) ще си израсне деформирана от изрусяването. А моята бе къдрава - тоест връщане назад няма и при такова агресивно изрусяване на косата - никога няма на 100% да си върна обема, живината и блясъка на предишната коса. Тоест, тя вече е деформирана! Това ми е мисълта и затова реагирам така. Никога няма напълно оправяне от блондора, или поне трябва да почакам няколко години. Косата ми бе чуплива и малко суха, а сега се видоизмени, доста изсъхна и почна да се чупи повече от преди. Въпреки, че е още рано да се каже дали ще се начупи още или ще израсне по-права вече. Ох, много се филмирах от това изрусяване. Много голям шок направих на косата си и мисълта, че не знам как ще израсне още повече ме депресира. Тъй като никога не съм правила по-драстично нещо на косата си в живота ми, тоест да тръгна от нулата, абц, все едно съм се остригала гола глава, наистина ме травмира. И най-вече това, че си изсипах блондора,.. да се бях постригала късо пак по-добре, но не и изрусяване. Sad Демек със сигурност съм я скапала за години напред. Sad Sad  Sad

# 111
  • Мнения: 171
Колко щях да съм щастлива само... и доволна, ако бях отишла на истински фризьор и нямаше да си изгоря косата и да ходя като луда по улиците... даже нямаше да я изгорят, щяха да направят съвсем леки корекции, а не драстично изрусяване и да я скапат и щяха да ме посъветват най-вече за русото, че не ми отива. А аз толкова наивна и глупава влезнах, като си мислех, че ще излезна хубава поне, а то пълен погром върху косата. Sad Трябваше да разуча за тия изрусяеания преди това, а не да се хвърлям в неизвестното от раз.  Sad

# 112
  • София
  • Мнения: 3 925
Да, така е. Има една приказка, който плаща евтино, плаща два пъти. Макар че изгаряния и гафове може да се получат и в скъп и престижен салон, щом става въпрос за изрусяване. Но косата ти дори така увредена, може да се оправи ако не на 100 %, то поне на 70 %. Има много, много добри маски за силно изтощени и увредени коси. Виж например реконструктора на Керастаз, Ciment Thermique, има отлични отзиви за него, също протеина в 2 стъпки на Aphogee, и маската Ultimate Remedy на Shu Uemura, която аз лично обожавам.

# 113
  • Мнения: 559
Момиче, имаш сериозен психически проблем... голяма драма голямо чудо! Остави си косата да израсте и всичко ще е наред! Между другото, до сега не съм видяла нито една жена с къдрава коса на която да и седи добре русото, освен ако не е естествено руса! Имам колежка с изрусена къдрава коса и няма по грозна гледка от косата и.

# 114
  • Мнения: 76
това е масово при изсветляване на черна коса,и аз съм си патила.Нощицата е спасението  Peace

# 115
  • Мнения: 559
Хайде сега, чак пък масово не е! Аз също съм се правила от черна на руса и определено нножицата не е играла, защото нямаше нужда! Всичко зависи от фризьора и косата ти!

# 116
  • София
  • Мнения: 39 161
Ох, кой използва блондор на днешно време въобще!
Всеки месец боядисвам косата си с боя /съвсем не скъпа/ и се поддържам перфектно руса.
По принцип съм кестенява.
Правила съм се и червена, и черна и после пак руса.
От 10 години се правя сама.

# 117
  • Мнения: 2 315
И аз това щях да кажа.
Аз лично Блондор не съм виждала от средата на 70-те.
Не вярвам още да се произвежда и да има професионална фризьорка, която би го използвала при всичките нови продукти на пазара.
Много подозирам, че авторката е изнамерила някъде из къщи този Блондор и сама си е развалила косата.

# 118
  • София
  • Мнения: 39 161
Продават го в някои забравени павилиончета из провинцията.

# 119
  • Мнения: 76
Чак пък си е масово,защото съм го правила 4 пъти при 4 различни фризьорки и то добри-само при едната се получи горе долу без циганския отенък...нормално е и да се изтощи,но то си зависи от ковсата, моята не се изтощи нито един от пътите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт