Летните ни местенца за релакс - да си покажем терасите :) - тема 3

  • 177 131
  • 786
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22 867
labrex, пробвай тази година, дано ти се получи. Всички цветя можеш да ги изнесеш навън след 1-ви юни. Тъкмо сега е времето smile3521 да се сдобиеш със саксийки, няколко дни да се аклиматизират температурно и навън.
Скрит текст:
Петунии:
или сакъзчета:

Заплеснах се по снимките, дето си сложила, много, много са красиви. Ще опитам да се снабдя, дано успея тия дни, ако не - малко по-късно, но непременно ще пробвам, да видим. Благодаря ти!    bouquet

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Сакъза иска слънце, но на цигането ще му е добре под тентата.
Ками, не знам какво имаш предвид под сто цвята.Миналата година моите направиха 1100.Намери снимка в нета и качи да ти кажа точно.

Погледни и линка за фб ,който съм дала дали я няма там.

# 47
  • Мнения: 356
labrex, с теб значи може да се конкурираме в това отношение (уморяването на цветя)  Laughing
Не знам защо не ми вървят, ето, толкова си харесвах Димитровчето, загина  Sad Изложението на терасата е изток и до обяд има доста слънце, поливам редовно. Нещо и на лавандулата не и е добре, като гледам няма да я бъде.. Толкова пари за цветя дадох, сега ако увяхнат, мъжа ми е ще е много доволен просто Twisted Evil
Но пък ще си берат ягодки децата
Скрит текст:
За сега само теменужките и петуниите вървят, но да видим до кога

# 48
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
поливам редовно
Не само поливането.С вода само не става.С какво третираш за буболечки?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 390
labrex, не се самокритикувай така - че си цветоуморител. Ще пробваш докато успееш, а и цветята разбират, че ги харесваме и им се радваме, затова аз наистина им го казвам Wink
Ако от всичките дадени ти тук идеи реновираш тераса си ще видиш, че цяло лято и есен ще стоите на нея. Ние през всички топли дни се храним там и все сме навън. Южна тераса си е благодат / в предишния ни апартамент беше такава /, а тази е североизточна. Да, за цветята е добре, но за мен не толкова - друго си е цял ден да е  обляна от слънце...
Та - докато спре най-после този дъжд купувайте боя и плочки - показаните от теб са подходящи, и смело напред! Бъди уверена, че ще стане съвсем различно и нито за миг няма да съжалявате!
А ние ще чакаме снимки  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 390
tan4eto_71 , благодаря!  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 99
Здравейте!
Включвам се и аз във вашата тема, че се запалих по цветарството и аз. Много обичам цветя, но все не мога да ги отгледам добре-явно не им "пращам" много обич! Embarassed От миналата година правя опити да отгледам каскадни петунии, миналогодишните бяха добре, но тази са пълен провал. Много рано ли ги насадих, разсадът ли не беше хубав, май някъде бъркам в грижите им. Повечето умряха, оживяха само три корена, но само единия се развива добре. Торя ги, пръскам ги с Дицис за въшки и пак не вървят. Ще ви сложа снимки ако може някоя от вас да ми помогне със съвет.

Ето тази лилавата защо така не върви? От едно и също място и едновременно със синята ги садих, но защо така се получи?

-на тази много и са жълти листата, иначе цвят прави
И сакъзчетата, които са още много малки, от майка ми си бях начупила, нейните много хубаво вървят-да видим аз как ще се справя

 
И последно едно мушкато, което така голямо си го купих-дано не го уморя и него!

# 52
  • Мнения: 1 536
Има отделна тема за цветя, в подфорум Хоби  Peace

# 53
  • Мнения: 22 867
labrex, с теб значи може да се конкурираме в това отношение (уморяването на цветя)  Laughing

barbaletka,  на второ място си, първото е категорично мое Grinning, ти поне ягодки си отгледала. Миналата година майка насади чери-та в големи саксии и ми даде едната. Поливах, уж ги гледах, накрая изсъхнаха и никакъв намек дори за доматчета, и цвят дори нямаха. На майка цъфнаха и вързаха. Не че на тях се е надявала, в градината имаше насадени, но така, за идеята. Ама при мен не би! Embarassed

Vayana, толкова оптимистично звучиш, усмихна ме и ми вдъхна надежди!  bouquet Само дето аз съм една студолюбителка, хич не ме радва топлото и южното, дай ми на мен студ, сняг, дъжд, тогава съм добре. Стоя на терасата лятото, но по-често гледам да се шмугна в хола на климатика, там усещам, че съм жива. Grinning Добре че другите вкъщи не са като мен. Grinning

Elinor75, и при тебе прекрасни цветенца! Heart Eyes  Ей, ще ме запалите май, почти-почти вече  узрявам за гледане на цветя! Grinning Peace

Момичета, благодаря за съветите, споделеното и нахъсването, страхотни сте! Heart Eyes Hug Друго си е, като не го мисли сам човек, а чуе/прочете и други мнения.   bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 1 390
labrex, хайде още малко нахъсване  Simple Smile

-  една от розите ми, поръчани от Холандия, която отглеждам в кашпа на терасата

- тази отглеждам в градината под прозореца ни

Гледаш ги и забравяш грижите  Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 14:59 от Vayana

# 55
  • Мнения: 22 867
Гледаш ги и забравяш грижите  Simple Smile

Vayana,  видях  аз красиви рози още на предишните ти снимки, любими са ми, няма как да ги пропусна. Цял живот рози ми подаряват, а аз една не съм отгледала. Embarassed И за грижите си права, и лошите мисли излитат бързо, и настроението оправят, добър релакс  са цветенцата!  Peace

Ама пък плЬОчките ти ( от майстор го знам Laughing) колко ми харесват, умирам си за такива. Разкошни са! Heart Eyes   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 2 498
Айде и аз запис, въпреки че нямаше нужда от нова тема Simple Smile

Искам да се оплача, че вали и не можем да си ползваме терасата Sad

# 57
  • Мнения: 1 110
Здравейте, в предната тема прочетох оплакване от нашествие на гълъби. Имаме къща извън града и преди месец започна масово нашествие от лястовички. Справихме се с проблема с един препарат - БРУЕР РЕПЕЛЕНТ ЗА ПТИЦИ, ГЪЛЪБИ СПРЕЙ  Peace Безвреден е за животинките, просто ги държи настрани. Вече виждам готови гнезда по околните сгради и проблема премина. Но с гълъбите няма да е само в определен период, щом съсед в близост ги отглежда Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 580
Прекрасни тераси сте показали и в двете теми. Heart Eyes
И за да не е спам, малко снимки и от моето малко балконче. А, относно цветята, аз също ги обожaвам, но освен на балкона имам и около 50 саксии вътре вкъщи и официална забрана да внасям още.  Laughing
Скрит текст:

# 59
  • Мнения: 108
Cesari ,много хубаво и приятно,ама няма да ти се разсърдим,ако дадеш още някоя снимчица..  Embarassed  Wink

Общи условия

Активация на акаунт